Dokumenty 11 až 20 z 159

11. 7. 2017

ČT24: 90´ČT24 Památník v Letech - Vepřín nebo pieta?

Tomáš DRAHOŇOVSKÝ, moderátor -------------------- Ještě jednou přeju dobrý večer. Startuje Devadesátka a my dnes dodáme podrobnosti o plánovaném výkupu vepřína v Letech u Písku. Ty totiž řešil odpoledne ministr pro lidská práva Jan Chvojka se šéfem resortu kultury Danielem Hermanem a tohoto jednání se účastnili také zástupci firmy, která budovu i pozemky vlastní. Ještě jednou pro jistotu připomenu. Vepřín stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora a vláda chce tento obchod, který by se měl týkat výkupu budov a pozemků, uzavřít do říjnových voleb. No, a jeden z účastníků jednání zavítal jako hlavní host do Devadesátky. Jan Chvojka, ministr pro lidská práva je s námi, dobrý večer, pane ministře.

celý text zprávy

12. 6. 2017

Týden v politice: Ministr Chvojka o lidech, korupci a lobistech

Ministr Pelikán předložil pozdě novelu insolvenčního zákona. Tím ohrožuje důchodce! Díky Pelikánovi padají důchodci do dluhových pastí, ze kterých se nemůžou nikdy vymanit. ODS blokuje zákony, které mají zlikvidovat obchod s chudobou. Lobování zákonů pořád není pod dohledem. Podívejte se na více z pořadu Týden v politice s ministrem Janem Chvojkou.

celý text zprávy

12. 6. 2017

Parlamentní listy: Nakládání s penězi státu je věc veřejná

Díky registru smluv se nám podařilo zásadním způsobem zvýšit transparentnost státní správy a jejich organizací. Zveřejňujeme tak smlouvy, které zacházejí s penězi státu.

celý text zprávy

6. 6. 2017

ČRo Plus: Výjimky z registru smluv

Martina SPĚVÁČKOVÁ, moderátorka: Budějovický Budvar, nemocnice, anebo podniky s většinovou státní účastí zřejmě nebudou muset zveřejňovat všechny své smlouvy. Výjimku z registru smluv jim má zajistit poslanecká novela, kterou dnes schválila vláda. Předloha je reakcí na předchozí změnu, kterou podali lidovečtí zákonodárci. Ti chtěli z registru vyjmout kvůli možným ekonomickým ztrátám národní podnik Budvar. Sněmovna se ale místo toho přiklonila k plošné výjimce pro státní podniky a státní krajské a obecní firmy, které mají průmyslovou nebo obchodní povahu. Senát se ovšem proti dalšímu oklešťování zákona postavil a skupina poslanců napříč politickým spektrem kromě TOP 09 a Starostů pak přišla s předlohou, která má být kompromisem mezi oběma verzemi. A na lince je teď ministr pro lidská práva Jan Chvojka z ČSSD. Dobrý večer.

celý text zprávy

31. 5. 2017

cssd.cz: Jan Chvojka: ČR je jedna z posledních zemí EU bez dětského ombudsmana

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka v úterý 30. května diskutoval na úřadu vlády s odborníky na ochranu dětí a právníky o potřebě zřízení institutu zabývajícího se ochranou a naplňováním práv dítěte.

celý text zprávy

21. 5. 2017

Aktuálně.cz: Známý advokát píše Ťokovi za 2,5 milionu zákon o dálnicích. Nežádoucí, nepřiměřené, zlobí se Chvojka

Ministru Chvojkovi vadí, že kancelář advokáta Karla Muzikáře připravuje - za poměrně štědrý honorář - věcný návrh nového zákona o liniových stavbách.

celý text zprávy

20. 5. 2017

Právo: Česko pošle 35 miliónů ukrajinským médiím a školám

Česká republika hodlá poslat na Ukrajinu letos a příští rok dalších 35 miliónů korun na podporu budování nezávislých médií, boje proti korupci a na rozvoj vysokého školství. Podle návrhu ministerstva zahraničních věcí jde o pokračování už tříleté podpory demokracie v této zemi.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 159