Z médií

Dokumenty 11 až 20 z 156

12. 6. 2017

Parlamentní listy: Nakládání s penězi státu je věc veřejná

Díky registru smluv se nám podařilo zásadním způsobem zvýšit transparentnost státní správy a jejich organizací. Zveřejňujeme tak smlouvy, které zacházejí s penězi státu.

celý text zprávy

6. 6. 2017

ČRo Plus: Výjimky z registru smluv

Martina SPĚVÁČKOVÁ, moderátorka: Budějovický Budvar, nemocnice, anebo podniky s většinovou státní účastí zřejmě nebudou muset zveřejňovat všechny své smlouvy. Výjimku z registru smluv jim má zajistit poslanecká novela, kterou dnes schválila vláda. Předloha je reakcí na předchozí změnu, kterou podali lidovečtí zákonodárci. Ti chtěli z registru vyjmout kvůli možným ekonomickým ztrátám národní podnik Budvar. Sněmovna se ale místo toho přiklonila k plošné výjimce pro státní podniky a státní krajské a obecní firmy, které mají průmyslovou nebo obchodní povahu. Senát se ovšem proti dalšímu oklešťování zákona postavil a skupina poslanců napříč politickým spektrem kromě TOP 09 a Starostů pak přišla s předlohou, která má být kompromisem mezi oběma verzemi. A na lince je teď ministr pro lidská práva Jan Chvojka z ČSSD. Dobrý večer.

celý text zprávy

31. 5. 2017

cssd.cz: Jan Chvojka: ČR je jedna z posledních zemí EU bez dětského ombudsmana

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka v úterý 30. května diskutoval na úřadu vlády s odborníky na ochranu dětí a právníky o potřebě zřízení institutu zabývajícího se ochranou a naplňováním práv dítěte.

celý text zprávy

21. 5. 2017

Aktuálně.cz: Známý advokát píše Ťokovi za 2,5 milionu zákon o dálnicích. Nežádoucí, nepřiměřené, zlobí se Chvojka

Ministru Chvojkovi vadí, že kancelář advokáta Karla Muzikáře připravuje - za poměrně štědrý honorář - věcný návrh nového zákona o liniových stavbách.

celý text zprávy

20. 5. 2017

Právo: Česko pošle 35 miliónů ukrajinským médiím a školám

Česká republika hodlá poslat na Ukrajinu letos a příští rok dalších 35 miliónů korun na podporu budování nezávislých médií, boje proti korupci a na rozvoj vysokého školství. Podle návrhu ministerstva zahraničních věcí jde o pokračování už tříleté podpory demokracie v této zemi.

celý text zprávy

19. 5. 2017

Právo: Dobrá šance pro lidi s hendikepem

Vládě se v pondělí podařilo úspěšně uzavřít další kapitolu svého sociálního programu. Schválením věcného záměru zákona o sociálním podnikání dává konkrétní půdorys pravidlům „neziskového“ podnikání. V sociálních firmách díky tomu v budoucnu najdou pomoc desítky tisíc lidí, kteří chtějí pracovat, ale z různých důvodů nedokážou unést obvyklou zátěž pracovního trhu.

celý text zprávy

18. 5. 2017

ČT24: Události, komentáře: Konec vládní krize?

Daniel TAKÁČ, moderátor: Novým ministrem financí se má stát poslanec hnutí ANO Ivan Pilný. Do vlády ho místo sebe nominoval šéf hnutí Andrej Babiš. Premiér Sobotka ho prezidentovi navrhne. Očekává přitom, že Miloš Zeman rozhodne rychle. K témuž hlavu státu vyzve i Andrej Babiš. S nominací Ivana Pilného nemají problém ani další koaliční politici. Část opozice ale výběr kritizuje. Podle předsedy TOP 09 je to jenom kosmetická změna. Komunistům zase vadí, že Pilný nemá potřebné zkušenosti.

celý text zprávy

17. 5. 2017

E15: Žen ve vedení podniků přibývá. Ale jen zvolna

Z 250 největších společností v Česku jich jen 44 má ve vedení víc než třetinu žen. Průměrný podíl je 12,5 procenta žen.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 156