Dokumenty 21 až 30 z 159

19. 5. 2017

Právo: Dobrá šance pro lidi s hendikepem

Vládě se v pondělí podařilo úspěšně uzavřít další kapitolu svého sociálního programu. Schválením věcného záměru zákona o sociálním podnikání dává konkrétní půdorys pravidlům „neziskového“ podnikání. V sociálních firmách díky tomu v budoucnu najdou pomoc desítky tisíc lidí, kteří chtějí pracovat, ale z různých důvodů nedokážou unést obvyklou zátěž pracovního trhu.

celý text zprávy

18. 5. 2017

ČT24: Události, komentáře: Konec vládní krize?

Daniel TAKÁČ, moderátor: Novým ministrem financí se má stát poslanec hnutí ANO Ivan Pilný. Do vlády ho místo sebe nominoval šéf hnutí Andrej Babiš. Premiér Sobotka ho prezidentovi navrhne. Očekává přitom, že Miloš Zeman rozhodne rychle. K témuž hlavu státu vyzve i Andrej Babiš. S nominací Ivana Pilného nemají problém ani další koaliční politici. Část opozice ale výběr kritizuje. Podle předsedy TOP 09 je to jenom kosmetická změna. Komunistům zase vadí, že Pilný nemá potřebné zkušenosti.

celý text zprávy

17. 5. 2017

E15: Žen ve vedení podniků přibývá. Ale jen zvolna

Z 250 největších společností v Česku jich jen 44 má ve vedení víc než třetinu žen. Průměrný podíl je 12,5 procenta žen.

celý text zprávy

16. 5. 2017

Právo: Záměr zákona o sociálním podnikání schválen

Vláda v pondělí schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikání, který má v budoucnu stanovit jasná pravidla pro sociální firmy i jejich podporu a výhody. Norma měla původně platit od letoška, do voleb se ale už připravit a přijmout nestihne.

celý text zprávy

15. 5. 2017

Impuls: Lety u Písku si připomněly oběti nacismu

Markéta PRUSKOVÁ, moderátorka: Lety u Písku si připomněly oběti nacismu. Pozůstalí i široká veřejnost se sešli v místech, kde stál koncentrační romský tábor. V současnosti je tam velkovýkrmna vepřů. Ministr pro lidská práva Jan Chvojka říká, že vláda splní závazek, že vepřín z Let zmizí.

celý text zprávy

9. 5. 2017

Echo24: Doufám, že pan premiér má nějaký plán

Rozhovor s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou byl domluven na úterý, shodou okolností měl začínat ve stejnou chvíli, na kdy Chvojkův nadřízený ve vládě i v sociální demokracii Bohuslav Sobotka ohlásil své vyjádření k problémům Andreje Babiše. Překvapení v očích ministra bylo zjevné a rozhovor tak zachycuje sociálnědemokratického ministra v první fázi po rozhodnutí premiéra odvést celou vládu do demise.

celý text zprávy

2. 5. 2017

neviditelnypes.cz: Nesahejte na ústavu

Rozumný vzkaz vzešel z pátečního jednání ústavních expertů s ministrem pro lidská práva Janem Chvojkou. V předvolební době by se měla sněmovna zdržet ústavních změn. Eventuální změny ústavy by měla řešit až sněmovna příští, obnovená podzimními volbami.

celý text zprávy

27. 4. 2017

Lidové noviny: O Arménii rozhodla česká přílepková klička

PRAHA Česká republika se přidala k více než třiceti zemím světa, které hrůzy první světové války na východě tehdejší osmanské říše označily za genocidu Arménů. Cílené vyhlazování arménské menšiny čeští poslanci ve své rezoluci přirovnali k nacistickému holokaustu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 159