Z médií

Dokumenty 21 až 30 z 60

29. 11. 2022

Rádio Zet: Michal Šalomoun: Dvojí zdanění nevnímám jako problém

„Válečná daň jako taková je legislativně i technicky novela zákona o dani z příjmu právnických osob. Ta není vládní. Šlo to pozměňovacím návrhem tohoto zákona pana ministra Stanjury. Výhrady jsem očekával spíš u poslední novely energetického zákona, kde je ten solidární příspěvek,” říká ministr pro legislativu, nestraník za Piráty Michal Šalomoun, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu ZET. Podle Šalomouna panovaly obavy, že by právě novela energetického zákona obsahující solidární příspěvek mohla u Ústavního soudu narazit jako dvojí zdanění. „Já dvojí zdanění nevnímám jako problém. Spíše může nastat problém nadměrného zdanění,” dodává Šalomoun.

celý text zprávy

26. 11. 2022

Deník N: Blažkova novela o státním zastupitelství narazila u Ústavního soudu i koaličních ministrů

Na novelu zákona o státním zastupitelství čekají žalobci už řadu let a jednají o ní už s několikátým ministrem spravedlnosti. Ten současný, Pavel Blažek (ODS), slíbil, že zákon dotáhne. Jenže jím navrhované změny kritizují jak samotní státní zástupci, tak i jiná ministerstva a další úřady.

celý text zprávy

18. 11. 2022

Lidovky: Poslanci schválili zákon, který stanovuje maximální tržby u výrobců energií

Poslanci schválili zrychleně vládní návrh, který stanovuje maximální tržby u výrobců energií a s nimi související odvody státu. Nyní ho posoudí Senát. Spolu s daní z neočekávaných zisků energetických firem a bank, které také premiér Petr Fiala říká válečná daň, chce vláda z takto získaných peněz financovat zastropování cen energií občanům a firmám.

celý text zprávy

18. 11. 2022

ČRo Radiožurnál: Poslanecká sněmovna dnes schvaluje zavedení odvodů z tržeb výrobců elektřiny

Vládní koalice chce dnes ve sněmovně prosadit zavedení odvodů z tržeb výrobců elektřiny pokrýt mají státní kompenzace za drahé energie normu se vláda snaží prosadit zrychleně v tzv. legislativní nouzi to ale kritizuje opozice ve sněmovně je reportérka Daniela Tollingerová dobrý den.

celý text zprávy

15. 11. 2022

Michal Šalomoun v Rádiu Zet: Oznamovatelé budou chráněni proti odvetným opatřením zaměstnavatelů

Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí doporučila kabinetu, aby se zákon o ochraně oznamovatelů vztahoval nejen na oznamovatele trestných činů a závažných přestupků, ale na přestupky obecně. Po prvním zasedání rady v novém složení o tom informoval její předseda, ministr pro legislativu Michal Šalomoun za Piráty.

celý text zprávy

14. 11. 2022

Hospodářské noviny: Windfall tax vedle stropů není problém, energetické firmy se mají dobře, tvrdí ministr. Ústavních sporů se nebojí

Velké energetické firmy budou sice kvůli vládním opatřením proti drahotě krvácet, se stížnostmi ale u Ústavního soudu šanci nemají. Je o tom přesvědčený pirátský ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun. Odmítá totiž, že by souběh „válečné daně“ čili windfall tax s evropskými stropy, tedy odvody z nadměrných příjmů, byl pro firmy likvidační.

celý text zprávy

10. 11. 2022

Právo: Výrobci elektřiny dvojitě zdaňováni nebudou, tvrdí ministři

Chystaná povinnost pro energetické firmy v podobě tržního stropu pro výrobní ceny elektřiny a mimořádné daně z nadměrných příjmů (tzv. windfall tax) nebude znamenat dvojí zdanění. Tvrdí to vládní ministři v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS), kteří tak včera reagovali na kritiku z řad podnikatelů, akcionářů i opozice.

celý text zprávy

27. 10. 2022

Aktuálně.cz: Šalomoun vystřídá Fialu v čele rady pro koordinaci boje s korupcí, půl roku nejednala

Radě vlády pro koordinaci boje s korupcí bude nově místo premiéra Petra Fialy (ODS) předsedat ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty). Změnu ve čtvrtek schválila vláda, uvedla v tiskové zprávě Šalomounova mluvčí Jana Taušová. Rada se naposledy sešla loni v červenci, tedy ještě za minulé vlády ANO a ČSSD. Šalomoun uvedl, že chce aktivity rady znovu oživit.

celý text zprávy

27. 10. 2022

Deník N: Protikorupční rada vlády se rok a půl nesešla. Nově ji povede ministr Šalomoun

Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí naposledy jednala, když v jejím čele stála Marie Benešová (za ANO). „Doufali jsme, že v novém volebním období bude rada jednat znovu a o něco efektivněji. Bohužel se zatím fyzicky nesetkala,“ řekl Deníku N Lukáš Kraus z protikorupční organizace Frank Bold, která je také součástí poradního orgánu. Vláda dnes schválila změny v radě. Nově ji povede ministr pro legislativu Michal Šalomoun (Piráti).

celý text zprávy

25. 10. 2022

ČT24, Zprávy ve 12:00: Ministr Michal Šalomoun o dani z mimořádných zisků

Poslanci se budou odpoledne ve druhém čtení zabývat daňovým balíčkem. Největší diskuze se čeká o dani z mimořádných zisků. Na její podobě se neshodují ani strany vládní koalice. Zatímco pozměňovací návrh ministra financí Stanjury počítá s jejím zavedením od ledna, Piráti chtějí, aby platila i pro letošní rok. ODS upozorňuje, že by retroaktivní zdanění nemuselo být ústavní. Podle ministra pro legislativu Michala Šalomouna to možné je, zároveň ale dodává, že je důležité, aby pětikoalice našla shodu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 60