Z médií

Dokumenty 21 až 30 z 156

16. 5. 2017

Právo: Záměr zákona o sociálním podnikání schválen

Vláda v pondělí schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikání, který má v budoucnu stanovit jasná pravidla pro sociální firmy i jejich podporu a výhody. Norma měla původně platit od letoška, do voleb se ale už připravit a přijmout nestihne.

celý text zprávy

15. 5. 2017

Impuls: Lety u Písku si připomněly oběti nacismu

Markéta PRUSKOVÁ, moderátorka: Lety u Písku si připomněly oběti nacismu. Pozůstalí i široká veřejnost se sešli v místech, kde stál koncentrační romský tábor. V současnosti je tam velkovýkrmna vepřů. Ministr pro lidská práva Jan Chvojka říká, že vláda splní závazek, že vepřín z Let zmizí.

celý text zprávy

9. 5. 2017

Echo24: Doufám, že pan premiér má nějaký plán

Rozhovor s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou byl domluven na úterý, shodou okolností měl začínat ve stejnou chvíli, na kdy Chvojkův nadřízený ve vládě i v sociální demokracii Bohuslav Sobotka ohlásil své vyjádření k problémům Andreje Babiše. Překvapení v očích ministra bylo zjevné a rozhovor tak zachycuje sociálnědemokratického ministra v první fázi po rozhodnutí premiéra odvést celou vládu do demise.

celý text zprávy

2. 5. 2017

neviditelnypes.cz: Nesahejte na ústavu

Rozumný vzkaz vzešel z pátečního jednání ústavních expertů s ministrem pro lidská práva Janem Chvojkou. V předvolební době by se měla sněmovna zdržet ústavních změn. Eventuální změny ústavy by měla řešit až sněmovna příští, obnovená podzimními volbami.

celý text zprávy

27. 4. 2017

Lidové noviny: O Arménii rozhodla česká přílepková klička

PRAHA Česká republika se přidala k více než třiceti zemím světa, které hrůzy první světové války na východě tehdejší osmanské říše označily za genocidu Arménů. Cílené vyhlazování arménské menšiny čeští poslanci ve své rezoluci přirovnali k nacistickému holokaustu.

celý text zprávy

19. 4. 2017

Lidové noviny: Lex Babiš? Vláda chce promluvit u soudu

Prezident považuje zákon o střetu zájmů za protiústavní. Žádá proto zrušení jeho sporných částí.

celý text zprávy

13. 4. 2017

blesk.cz: Rodiče vícerčat dostanou od státu 330 tisíc na dítě. Polepší si i další

Vládní koalice i přes protesty opozice schválila ve Sněmovně změny v příspěvcích pro rodiče, která potěší hlavně mámy a táty vícerčat. Vzroste ale i daňová sleva na první dítě a rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavky. Zvýší se v domácnostech, kde aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního minima. Matky a otcové s vysokými příjmy budou moci rodičovský příspěvek také vyčerpat rychleji. Zákon míří do Senátu.

celý text zprávy

13. 4. 2017

TV Nova - Televizní noviny: Nové zákony mají přilepšit rodinám s dětmi

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Kromě seniorů si přilepší i rodiny s dětmi. Poslanci dnes totiž schválili ještě několik norem právě v jejich prospěch. Hlasování ve sněmovně dnes sledovala kolegyně Lucie Heřmanská. Lucie, jaké změny tedy rodiny čekají?

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 156