Z médií

Dokumenty 21 až 30 z 148

13. 4. 2017

blesk.cz: Rodiče vícerčat dostanou od státu 330 tisíc na dítě. Polepší si i další

Vládní koalice i přes protesty opozice schválila ve Sněmovně změny v příspěvcích pro rodiče, která potěší hlavně mámy a táty vícerčat. Vzroste ale i daňová sleva na první dítě a rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavky. Zvýší se v domácnostech, kde aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního minima. Matky a otcové s vysokými příjmy budou moci rodičovský příspěvek také vyčerpat rychleji. Zákon míří do Senátu.

celý text zprávy

13. 4. 2017

TV Nova - Televizní noviny: Nové zákony mají přilepšit rodinám s dětmi

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Kromě seniorů si přilepší i rodiny s dětmi. Poslanci dnes totiž schválili ještě několik norem právě v jejich prospěch. Hlasování ve sněmovně dnes sledovala kolegyně Lucie Heřmanská. Lucie, jaké změny tedy rodiny čekají?

celý text zprávy

10. 4. 2017

TV Prima: Pořad Partie

V neděli 9. dubna byl ministr Jan Chvojka společně s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Michalem Kučerou hostem pořadu Partie. Diskutovali mj. o ukončených intervencích ČNB, situaci v OKD, vepřínu v Letech a zlepšování situace v sociálně vyloučených lokalitách nebo také o regulaci lobbingu.

celý text zprávy

7. 4. 2017

MF Dnes: Posudek na cenu vepřína v Letech dokončí v dubnu

Znalecký posudek s případnou cenou za vepřín v Letech u Písku, který stojí v místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy, má být hotový do konce dubna.

celý text zprávy

5. 4. 2017

Právo: Poslanecké dilema: omezit cizince?

Přistřižení křidýlek cizincům pro pobyt v Česku kvůli zvýšení bezpečnosti země, anebo dodržování ústavních zásad a svobod. To nyní řeší poslanci před definitivním schvalováním vládní novely zákona o pobytu cizinců a o zaměstnanosti.

celý text zprávy

3. 4. 2017

blesk.cz: Chvojka jde po lobbistech: Zveřejní politikům diáře a omezí vstup do Sněmovny?

Není to poprvé, ale ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) doufá, že naposled, kdy se některý z vládních členů bude snažit prosadit zákon, který by omezoval lobbisty. Tedy lidi, kteří ovlivňují zákonodárce ve prospěch skupin, sdružení nebo třeba firem. Pokud se jeho návrhu chopí nová vláda, která vznikne po podzimních volbách, mohla by pravidla platit už od roku 2019.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 148