Z médií

Dokumenty 21 až 30 z 138

23. 8. 2023

Seznam Zprávy: Zeptali jsme se ministrů, zda věří Blažkově verzi s bouřkou

Věříte, že ministra spravedlnosti zahnala ke stolu proruského lobbisty bouřka? To je otázka, na kterou se drtivé většině jeho vládních kolegů nechce odpovídat.

celý text zprávy

17. 8. 2023

Advokátní deník: Počet směrnic nepřevedených do tuzemského práva se snížil na třetinu

Česko od loňska snížilo téměř na třetinu počet směrnic Evropské unie, u kterých má zpoždění s převodem do tuzemského právního řádu, sdělil ministr pro legislativu JUDr. MgA. Michal Šalomoun, Ph.D. Kabinet informace 16. srpna projednával v rámci zprávy o plnění legislativních závazků vyplývajících z členství v EU, kterou podle ministrovy mluvčí Mgr. Jany Taušové schválil.

celý text zprávy

16. 8. 2023

ČTK: Vláda schválila zákon o hromadném řízení, některé věci ještě probere v Poslanecké sněmovně

Praha 16. srpna (ČTK) - Návrh zákona o hromadném řízení umožňujícím lidem společně vymáhat nároky, kvůli kterým by se samostatně nevyplatilo soudit, dnes schválila vláda. Novinářům to řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), jehož úřad novelu kritizoval podobně jako pirátský ministr pro legislativu Michal Šalomoun. Žádali mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předloha vyvolala i nebývalé množství připomínek od podnikatelů či zástupců advokátů a justice. Podle Bartoše bude koalice ještě o některých prvcích návrhu debatovat při projednávání ve Sněmovně.

celý text zprávy

16. 8. 2023

Český rozhlas: Češi by se nově mohli proti nepoctivým obchodníkům bránit hromadnými žalobami

Češi by se nově mohli proti nepoctivým obchodníkům bránit hromadnými žalobami. Návrh zákona má dnes projednat vláda. Nově by se mohlo víc lidí přes neziskové organizace soudit v jednom sporu s tím, kdo je podvedl. Návrh Ministerstva spravedlnosti počítá s hromadnými řízeními jen pro spotřebitelské spory. To je podle ministra pro legislativu Michala Šalomouna za Piráty škoda.

celý text zprávy

16. 8. 2023

ČRo Radiožurnál a Plus: Vláda projedná zákon o hromadných žalobách

Vláda dnes bude řešit zákon, který má pomoct v boji proti nepoctivým obchodníkům, jak připomíná naše reportérka Marie Veselá. Svoje peníze by podvedení Češi mohli nově vymáhat u soudu společně, a to v tzv. Hromadných žalobách.

celý text zprávy

12. 8. 2023

Události ČT: Česku hrozí sankce

Česku hrozí další sankce za to, že nestíhá včas schvalovat unijní směrnice. Evropská komise zahájila řízení kvůli nezavedení pravidel o předvídatelných pracovních podmínkách a skloubení zaměstnání s rodinou. Změny zahrnuje novela zákoníku práce. Tu ale senátoři poslali koncem července zpět do Sněmovny.

celý text zprávy

12. 8. 2023

ČTK: Pirátští ministři nesouhlasí s navrhovaným omezením hromadných řízení

Praha 12. srpna (ČTK) - S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.

celý text zprávy

27. 7. 2023

Novinky.cz: ANO chce snížit náhrady církvím, vláda to odmítla

Podle opozičních poslanců ANO by se na úsporách státní kasy měly podílet i církve a náboženské společnosti. Navrhli proto změnu restitučního zákona, která by zafixovala zúročení restitučních náhrad, aby stát kvůli inflaci nemusel církvím vyplácet miliardy navíc. Vláda ve středu jednoznačně návrh odmítla.

celý text zprávy

27. 7. 2023

Právo: Zastánci homosexuálních sňatků se kompromisu bojí

Oříšek v podobě rovných sňatků pro homosexuály, které štěpí vládní koalici, se poslanci pokusí rozlousknout zřejmě na podzim. Ve hře je přitom několik variant, jak se s kontroverzním tématem vypořádat.

celý text zprávy

26. 7. 2023

ČT: Vláda se k návrhu lidovců o právech homosexuálních párů postavila neutrálně

Kabinet Petra Fialy (ODS) probral návrh lidovců, který má podle předkladatelů vést k narovnání části práv homosexuálních párů. Vláda k němu zaujala neutrální stanovisko. Narovnání práv se jen přibližuje, uvedl po jednání ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty).

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 138