Z médií

Dokumenty 41 až 50 z 148

7. 3. 2017

ČTK: Nejvyšší soud chce větší váhu pro své připomínky k zákonům

Nejvyšší soud (NS) by si přál, aby jeho připomínky k návrhům zákonů v legislativním procesu měly větší váhu. Nyní sice soud patří k připomínkovým místům předpisů, které se týkají justice, ovšem vypořádání jeho připomínek není povinné. Předseda soudu Pavel Šámal dnes o tématu jednal s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), který se pokusí přispět ke změně.

celý text zprávy

7. 3. 2017

Právo: Česko nadále čelí kritice USA za útlak Romů a korupci

Česká republika se nadále potýká se sociální diskriminací Romů, stigmatizací osob nakažených virem HIV či korupcí. Vyplývá to z nové výroční zprávy amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě, která Česku vytýká i údajné protipřistěhovalecké nálady podpořené výroky mnohých politiků, a to včetně prezidenta Miloše Zemana.

celý text zprávy

6. 3. 2017

TV Prima: Stát je nespravedlivý k rodinám, ve kterých se narodí více dětí

Rodiny s dvojčaty a vícerčaty vyčerpají od státu podstatně méně peněz než ty, kterým se děti rodí postupně za sebou.

celý text zprávy

6. 3. 2017

Aktuálně.cz: Muž s kartičkou" lobboval u poslanců za lékaře, pak za hospodské. Současná vláda to změnit nestihne

Ministr pro legislativu Jan Chvojka chce navrhnout pravidla lobbingu, která by museli dodržovat všichni, kdo by v parlamentu prosazovali něčí zájmy. V současnosti totiž žádná taková pravidla neexistují a ovlivňování zákonodárců je tak špatně kontrolovatelné. Stačí získat povolení pro vstup do kuloárů parlamentu, což není složité, a člověk má politiky na dosah. Příklady z minulosti ukazují, že někteří lobbisté jsou dokonce i asistenty poslanců. Chvojka dostal od vlády za úkol do konce září připravit věcný záměr úpravy regulace lobbistické činnosti.

celý text zprávy

3. 3. 2017

Právo: Cizinecká novela z dílny ČSSD dráždí neziskovky

Kontroverzní pozměňovací návrh k novele cizineckého zákona rozezlil neziskové organizace. Cizinky, které u nás ztratí práci kvůli otěhotnění, by podle něj mohly být vyhoštěny, pracovníci z jiných zemí by byli nuceni předkládat doklady (jako například rodné listy) v originále.

celý text zprávy

3. 3. 2017

Právo: Babiš rozdává 52 miliónů na charitu, ale musí si pospíšit

Od úterý ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nabízí prostřednictvím své webové stránky na charitu 52 miliónů korun.

celý text zprávy

2. 3. 2017

Právo: Koalice chce vyšší přídavky na děti

Koalice ve Sněmovně navrhla zvýšení přídavků rodinám s dětmi tak, jak se na tom dohodla v únoru. Zvýšení, které včera předložil předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák, počítá se zvýšením přídavků i slevy na dani za první dítě. Celkem se jedná o čtyři miliardy korun.

celý text zprávy

2. 3. 2017

Lidové noviny: Koalice schválila vyšší přídavky na děti

Koalice ve sněmovně navrhla zvýšení přídavků rodinám s dětmi, tak jak se na tom dohodla v únoru. Celkově jim chce přidat čtyři miliardy korun.

celý text zprávy

2. 3. 2017

Aktuálně.cz: Rodiny vícerčat dostávají méně peněz než běžné rodiny, tvrdí klub. Je to nespravedlivé, říká Chvojka

Rodiny dvojčat či trojčat dostávají od státu v mateřské a rodičovské výrazně méně peněz než rodiny dětí, které se narodily pár let po sobě. Celková částka se může lišit až o statisíce. Spočítal to Klub dvojčat a vícerčat. Informovala o tom jeho šéfka Klára Vítková Rulíková. Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) ve Sněmovně navrhl zvýšení rodičovského příspěvku rodičům vícerčat.

celý text zprávy

1. 3. 2017

Seznam.cz: Rodiče dvojčat si zaslouží výrazné přilepšení. Ministr navrhuje 110 tisíc korun navíc

Otec dvojčat, ministr pro lidská práva Jan Chvojka, navrhuje vyplatit místo 220 tisíc 330 tisíc korun.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 148