Z médií

Dokumenty 41 až 50 z 156

29. 3. 2017

Lidové noviny: Klausově amnestii zrušení nehrozí

Na Slovensku chtějí poslanci zrušit Mečiarovu amnestii z roku 1998. U českých poslanců by zpětné zrušení amnestie podporu nenašlo.

celý text zprávy

24. 3. 2017

novinky.cz: Chvojka chce z EET vyjmout zrakově postižené. Dokud pro ně nebude vhodný systém

Elektronická evidence tržeb (EET) je povinná i pro podnikatele s těžkým zrakovým postižením, ačkoli ji nemohou obsluhovat. To se nelíbí ministrovi pro lidská práva Janu Chvojkovi (ČSSD), který proto chce nevidomé ze systému dočasně vyjmout.

celý text zprávy

22. 3. 2017

Info.cz: Proti přísnějším zákonům pro cizince v Česku je Rada vlády pro lidská práva. Co ji nejvíc vadí?

Proti pozměňovacímu návrhu k novele cizineckého zákona, s nímž přišel poslanec Václav Klučka (ČSSD), se postavila i Rada vlády ČR pro lidská práva. Přijala dnes podnět Výboru pro práva cizinců, který kontroverzní normu kritizuje. Nesouhlasila ale se všemi body.

celý text zprávy

22. 3. 2017

ČT24: Pořad 90´: ČR hrozí pokuta kvůli dotacím

Jiří VÁCLAVEK, moderátor: Pane ministře, vy jste dnes veřejně vyzval Jaroslava Faltýnka, aby přišel, teď cituju, s řešením, aby České republice, tedy moje parafráze, vykompenzovat tu ztrátu 22 milionů korun. Už se vám Jaroslav Faltýnek ozval?

celý text zprávy

9. 3. 2017

ekonomika.iDnes.cz: Nárok na sociální bydlení mají mít i senioři a samoživitelky, chce vláda

Vláda schválila návrh zákona o sociálním bydlení. „Nárok by měli mít jak sociálně vyloučení z ubytoven, tak mladé rodiny s dětmi, senioři či samoživitelky,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD. Zákon nyní poputuje do parlamentu, kde lze očekávat vyhrocený spor o jeho podobu a případné schválení.

celý text zprávy

8. 3. 2017

Deník.cz: Pieta za romské oběti. Před 74 lety odjel první transport do Osvětimi

První z hromadných transportů Romů do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi si v úterý připomněli lidé v Brně. V roce 1943 tam odvezli nacisté za pomoci bezpečnostních služeb z protektorátu více než tisíc mužů, žen i dětí nákladními vagony z budovy městských jatek v Brně. Většina z nich nepřežila.

celý text zprávy

8. 3. 2017

Právo: Projdou sociální byty? ANO i lidovci krčí rameny

Zákon o sociálním bydlení, kvůli kterému sváděla koalice nejednu bitvu, se dnes znovu dostane na jednání vlády. Stále není jisté, jestli ministři ostatních stran normu, kterou prosazuje ČSSD, posvětí. KDU-ČSL i ANO totiž do poslední chvíle lavírují.

celý text zprávy

7. 3. 2017

ČT1 - Události v regionech: Oběti romského holocaustu si lidé připomněli v Muzeu romské kultury v Brně

Zuzana NEUVIRTOVÁ, redaktorka: Oběti romského holocaustu si lidé odpoledne připomněli v brněnském Muzeu romské kultury. Pieta za účasti ministra Jana Chvojky proběhla u pamětní desky, která připomíná 1000 moravských Romů zavražděných ve vyhlazovacím táboře Osvětim - Březinka.

celý text zprávy

7. 3. 2017

ČTK: Nejvyšší soud chce větší váhu pro své připomínky k zákonům

Nejvyšší soud (NS) by si přál, aby jeho připomínky k návrhům zákonů v legislativním procesu měly větší váhu. Nyní sice soud patří k připomínkovým místům předpisů, které se týkají justice, ovšem vypořádání jeho připomínek není povinné. Předseda soudu Pavel Šámal dnes o tématu jednal s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), který se pokusí přispět ke změně.

celý text zprávy

7. 3. 2017

Právo: Česko nadále čelí kritice USA za útlak Romů a korupci

Česká republika se nadále potýká se sociální diskriminací Romů, stigmatizací osob nakažených virem HIV či korupcí. Vyplývá to z nové výroční zprávy amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě, která Česku vytýká i údajné protipřistěhovalecké nálady podpořené výroky mnohých politiků, a to včetně prezidenta Miloše Zemana.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 156