Dokumenty 41 až 50 z 159

3. 4. 2017

blesk.cz: Chvojka jde po lobbistech: Zveřejní politikům diáře a omezí vstup do Sněmovny?

Není to poprvé, ale ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) doufá, že naposled, kdy se některý z vládních členů bude snažit prosadit zákon, který by omezoval lobbisty. Tedy lidi, kteří ovlivňují zákonodárce ve prospěch skupin, sdružení nebo třeba firem. Pokud se jeho návrhu chopí nová vláda, která vznikne po podzimních volbách, mohla by pravidla platit už od roku 2019.

celý text zprávy

2. 4. 2017

ČT24: Týden v politice

Zastoupení mužů a žen v oblasti inovací - to bylo téma semináře, který v úterý 28. března pořádala Technologická agentura ČR.

celý text zprávy

30. 3. 2017

MF Dnes:Dlužné alimenty samoživitelům zaplatí stát

Vláda na poslední chvíli schválila návrh zákona, který by měl výrazně ulevit rodičům a přitížit neplatičům

celý text zprávy

29. 3. 2017

Lidové noviny: Klausově amnestii zrušení nehrozí

Na Slovensku chtějí poslanci zrušit Mečiarovu amnestii z roku 1998. U českých poslanců by zpětné zrušení amnestie podporu nenašlo.

celý text zprávy

24. 3. 2017

novinky.cz: Chvojka chce z EET vyjmout zrakově postižené. Dokud pro ně nebude vhodný systém

Elektronická evidence tržeb (EET) je povinná i pro podnikatele s těžkým zrakovým postižením, ačkoli ji nemohou obsluhovat. To se nelíbí ministrovi pro lidská práva Janu Chvojkovi (ČSSD), který proto chce nevidomé ze systému dočasně vyjmout.

celý text zprávy

22. 3. 2017

Info.cz: Proti přísnějším zákonům pro cizince v Česku je Rada vlády pro lidská práva. Co ji nejvíc vadí?

Proti pozměňovacímu návrhu k novele cizineckého zákona, s nímž přišel poslanec Václav Klučka (ČSSD), se postavila i Rada vlády ČR pro lidská práva. Přijala dnes podnět Výboru pro práva cizinců, který kontroverzní normu kritizuje. Nesouhlasila ale se všemi body.

celý text zprávy

22. 3. 2017

ČT24: Pořad 90´: ČR hrozí pokuta kvůli dotacím

Jiří VÁCLAVEK, moderátor: Pane ministře, vy jste dnes veřejně vyzval Jaroslava Faltýnka, aby přišel, teď cituju, s řešením, aby České republice, tedy moje parafráze, vykompenzovat tu ztrátu 22 milionů korun. Už se vám Jaroslav Faltýnek ozval?

celý text zprávy

9. 3. 2017

ekonomika.iDnes.cz: Nárok na sociální bydlení mají mít i senioři a samoživitelky, chce vláda

Vláda schválila návrh zákona o sociálním bydlení. „Nárok by měli mít jak sociálně vyloučení z ubytoven, tak mladé rodiny s dětmi, senioři či samoživitelky,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD. Zákon nyní poputuje do parlamentu, kde lze očekávat vyhrocený spor o jeho podobu a případné schválení.

celý text zprávy

8. 3. 2017

Deník.cz: Pieta za romské oběti. Před 74 lety odjel první transport do Osvětimi

První z hromadných transportů Romů do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi si v úterý připomněli lidé v Brně. V roce 1943 tam odvezli nacisté za pomoci bezpečnostních služeb z protektorátu více než tisíc mužů, žen i dětí nákladními vagony z budovy městských jatek v Brně. Většina z nich nepřežila.

celý text zprávy

8. 3. 2017

Právo: Projdou sociální byty? ANO i lidovci krčí rameny

Zákon o sociálním bydlení, kvůli kterému sváděla koalice nejednu bitvu, se dnes znovu dostane na jednání vlády. Stále není jisté, jestli ministři ostatních stran normu, kterou prosazuje ČSSD, posvětí. KDU-ČSL i ANO totiž do poslední chvíle lavírují.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 159