Aktuality

Dokumenty 41 až 50 z 109

7. 5. 2020

Chytrá karanténa nahradí dosavadní plošná opatření proti koronaviru

Projekt Chytré karantény vstoupí do své druhé fáze. Bude tak možné dál pokračovat v rozvolňování dosud přijatých opatření a zároveň se zvýší schopnost rychle zareagovat, pokud se někde objeví nové ohnisko nákazy. Chytrá karanténa je celý soubor opatření, postupů a nástrojů. Řeší rychlou identifikaci nakažených, rychlé odběry, rychlé testování a identifikaci kontaktů pozitivně testovaného, ale i logistiku zdravotnického materiálu nebo distribuci vzorků podle kapacity laboratoří, aby bylo zamezeno jejich přetížení. Vše se řídí na základě analytických dat, která jsou sbírána a vyhodnocována v systému Chytré karantény. Hlavní roli v projektu hrají hygienici a armáda.

celý text zprávy

4. 5. 2020

Vláda schválila další návrhy na pomoc podnikatelům, od 11. května se rozjede přeshraniční osobní hromadná doprava

O pomoc od státu budou moci požádat i společníci malých s. r. o., kteří splní základní podmínky a byli poškozeni v souvislosti s epidemií koronaviru. Příspěvek 500 korun denně navrhla v pondělí 4. května 2020 vláda Andreje Babiše. Do Parlamentu pošle také několik dalších návrhů legislativních změn, které mají pomoci podnikatelům například zvýšením ošetřovného pro OSVČ, příspěvkem státu na úhradu nájemného či odložením povinnosti používat EET do konce roku.

celý text zprávy

30. 4. 2020

Vláda schválila pravidla rozvolňování mimořádných opatření od 11. května, nouzový stav platí do 17. května

Vláda Andreje Babiše schválila na mimořádném jednání ve čtvrtek 30. dubna prodloužení nouzového stavu do 17. května. Ministři odsouhlasili také přesná pravidla pro další fázi rozvolňování mimořádných opatření od 11. května, návrh pomoci kulturním zařízením a umělcům a také návrh zákona, kterým bude zrušena daň z nabytí nemovitostí.

celý text zprávy

28. 4. 2020

Projev předsedy vlády Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně

Na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny v úterý 28. dubna 2020 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš s projevem, v němž požádal poslance o prodloužení nouzového stavu. Zdůraznil mimo jiné, že Česká republika je i nadále kvůli riziku šíření epidemie koronaviru SARS-CoV-2 ve stavu nebezpečí, i nadále jsou ohroženy životy, zdraví, majetek, ale i vnitřní pořádek naší země a bezpečnost.

celý text zprávy

27. 4. 2020

Vláda prodloužila program podpory zaměstnaneckých míst Antivirus až do konce května

Zaměstnavatelé, kteří v důsledku epidemie koronaviru museli přerušit či omezit činnost svých firem, budou moci získat od státu refundaci náhrad mezd za období od 12. března až do konce května. O prodloužení tzv. programu Antivirus o měsíc rozhodla v pondělí 27. dubna vláda Andreje Babiše. Od úterý 28. dubna opět platí parkovací zóny.

celý text zprávy

24. 4. 2020

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 25. května

Vláda Andreje Babiše požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení doby nouzového stavu v České republice až do 25. května. Znění žádosti vláda schválila na mimořádném jednání v pátek 24. dubna 2020.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 109