Aktuality

Dokumenty 1 až 10 z 61

2. 8. 2022

Pro Čechy je prioritou energetická bezpečnost, podporu má také snaha o zvyšování odolnosti demokratických institucí, tvrdí poslední průzkum STEM

Úřad vlády ČR obdržel výsledky dalšího průzkumu veřejného mínění od ústavu empirických výzkumů STEM, který navázal na předchozí průzkumy ze zimy letošního roku a léta minulého roku. Cílem bylo získat odborně podložený náhled do stavu povědomí a nálad veřejnosti v kontextu českého předsednictví v Radě EU a dlouhodobé informovanosti o evropských záležitostech.

celý text zprávy

4. 7. 2022

Bezproblémové přílety zahraničních delegací do ČR zajistí Letiště Praha

O hladký přílet a odlet zahraničních delegací, které budou v průběhu českého předsednictví přijíždět do České republiky, se postará společnost Letiště Praha, a.s. S tou uzavřel Úřad vlády ČR v úterý 21. června 2022 smlouvu. Kvalitní zvládnutí tohoto úkolu přispěje k dobré prezentaci ČR v zahraničí.

celý text zprávy

4. 7. 2022

Překladatelské služby pro CZ PRES zajistí Presto, s.r.o.

Kvalitní překlady do cizích jazyků jsou nezbytné pro mezinárodní prezentaci CZ PRES. Pro Úřad vlády ČR tuto službu zajistí společnost Presto.

celý text zprávy

4. 7. 2022

11. Newsletter Kompas CZ PRES

Přinášíme vám jedenácté číslo newsletteru „Kompas CZ PRES: Váš měsíční průvodce předsednictvím ČR v Radě EU“, ve kterém Sekce pro evropské záležitosti pravidelně informuje o aktuálním dění v oblasti příprav historicky druhého českého předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

22. 6. 2022

Přímý přenos zahajovacího koncertu českého předsednictví zajistí Česká televize

Zahajovací koncert českého předsednictví se uskuteční 8. července 2022 v pražském Rudolfinu. V jeho průběhu zazní i skladba složená speciálně pro české předsednictví. Přímý přenos koncertu zajistí Česká televize prostřednictvím kanálu ČT art.

celý text zprávy

17. 6. 2022

Televizní pokrytí vrcholných politických akcí českého předsednictví zajistí Česká televize

Česká televize (ČT) bude televizním host broadcasterem českého předsednictví. Bude tak zajišťovat televizní pokrytí vrcholných akcí CZ PRES. Obsah, který ČT vytvoří, se skrze síť Evropské vysílací unie (EBU) může dostat až k miliardě diváků po celém světě.

celý text zprávy

17. 6. 2022

Pouliční festival Korzo Národní se 17. listopadu vrátí do Prahy. Připomene Sametovou revoluci i české předsednictví

Úřad vlády ČR ve spolupráci se spolkem „Díky, že můžem“ uspořádá další ročník festivalu Korzo Národní. Událost se uskuteční 17. listopadu jako připomínka Dne boje za svobodu a demokracii a u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Praha, a především Národní třída, bude dějištěm koncertů, různorodých diskuzí, workshopů či výstav.

celý text zprávy

15. 6. 2022

Vláda představila logo, motto a priority českého předsednictví v Radě EU

Pět hlavních priorit bude mít předsednictví České republiky v Radě EU, které odstartuje 1. července a bude trvat do konce roku. Program českého předsednictví a jeho priority schválila vláda na jednání ve středu 15. června 2022 a spolu s logem českého předsednictví je představila veřejnosti.

celý text zprávy

15. 6. 2022

U příležitosti českého předsednictví v Radě EU byla představena unikátní poštovní známka

Ve středu 15. června 2022 byly na tiskové konferenci v Hrzánském paláci představeny priority českého předsednictví, ale také například jeho logo nebo motto. Odhalena byla také předsednická poštovní známka, která je součástí vizuálního stylu CZ PRES.

celý text zprávy

10. 6. 2022

Podepsána memoranda k zajištění předsednických kulturních akcí mezi Úřadem vlády ČR a Ministerstvem kultury

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek podepsal dne 9. června spolu s ministrem kultury Martinem Baxou tři memoranda týkající se organizace kulturních akcí u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Jednotlivá ujednání stanovují parametry vzájemné spolupráce mezi oběma orgány.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 61