Aktuality

Dokumenty 1 až 10 z 57

22. 6. 2022

Přímý přenos zahajovacího koncertu českého předsednictví zajistí Česká televize

Zahajovací koncert českého předsednictví se uskuteční 8. července 2022 v pražském Rudolfinu. V jeho průběhu zazní i skladba složená speciálně pro české předsednictví. Přímý přenos koncertu zajistí Česká televize prostřednictvím kanálu ČT art.

celý text zprávy

17. 6. 2022

Televizní pokrytí vrcholných politických akcí českého předsednictví zajistí Česká televize

Česká televize (ČT) bude televizním host broadcasterem českého předsednictví. Bude tak zajišťovat televizní pokrytí vrcholných akcí CZ PRES. Obsah, který ČT vytvoří, se skrze síť Evropské vysílací unie (EBU) může dostat až k miliardě diváků po celém světě.

celý text zprávy

17. 6. 2022

Pouliční festival Korzo Národní se 17. listopadu vrátí do Prahy. Připomene Sametovou revoluci i české předsednictví

Úřad vlády ČR ve spolupráci se spolkem „Díky, že můžem“ uspořádá další ročník festivalu Korzo Národní. Událost se uskuteční 17. listopadu jako připomínka Dne boje za svobodu a demokracii a u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Praha, a především Národní třída, bude dějištěm koncertů, různorodých diskuzí, workshopů či výstav.

celý text zprávy

15. 6. 2022

Vláda představila logo, motto a priority českého předsednictví v Radě EU

Pět hlavních priorit bude mít předsednictví České republiky v Radě EU, které odstartuje 1. července a bude trvat do konce roku. Program českého předsednictví a jeho priority schválila vláda na jednání ve středu 15. června 2022 a spolu s logem českého předsednictví je představila veřejnosti.

celý text zprávy

15. 6. 2022

U příležitosti českého předsednictví v Radě EU byla představena unikátní poštovní známka

Ve středu 15. června 2022 byly na tiskové konferenci v Hrzánském paláci představeny priority českého předsednictví, ale také například jeho logo nebo motto. Odhalena byla také předsednická poštovní známka, která je součástí vizuálního stylu CZ PRES.

celý text zprávy

10. 6. 2022

Podepsána memoranda k zajištění předsednických kulturních akcí mezi Úřadem vlády ČR a Ministerstvem kultury

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek podepsal dne 9. června spolu s ministrem kultury Martinem Baxou tři memoranda týkající se organizace kulturních akcí u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Jednotlivá ujednání stanovují parametry vzájemné spolupráce mezi oběma orgány.

celý text zprávy

10. 6. 2022

Galerie hlavního města Prahy zajistí výstavu v Evropském parlamentu při příležitosti českého předsednictví v Radě EU

Galerie hlavního města Prahy uspořádá při příležitosti předsednictví České republiky v Radě EU v budově Evropského parlamentu v Bruselu výstavu současného českého vizuálního umění s názvem Fyziognomie současnosti.

celý text zprávy

9. 6. 2022

Výstavu v Radě EU zajišťuje pro Úřad vlády ČR Národní galerie Praha

U příležitosti českého předsednictví v Radě EU, které započne již 1. července, připravila Národní galerie Praha do prostor Rady EU v Bruselu komplexní uměleckou instalaci. Národní galerie Praha bude reprezentovat Českou republiku projektem Květinová unie, na jehož vzniku se podílelo devět mladých českých umělců, textilních designérů a grafiků.

celý text zprávy

6. 6. 2022

15. června 2022: Premiér Petr Fiala a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek představí logo a priority českého předsednictví

Předseda vlády Petr Fiala ve středu 15. června 2022 představí v Hrzánském paláci politické priority českého předsednictví EU. Spolu s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem a vedoucí Úřadu vlády ČR Janou Kotalíkovou odhalí oficiální logo, motto a organizační náležitosti. České předsednictví v Radě EU začíná 1. července 2022.

celý text zprávy

3. 6. 2022

10. Newsletter Kompas CZ PRES

Přinášíme vám desáté číslo newsletteru „Kompas CZ PRES: Váš měsíční průvodce předsednictvím ČR v Radě EU“, ve kterém Sekce pro evropské záležitosti pravidelně informuje o aktuálním dění v oblasti příprav historicky druhého českého předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 57