Tiskové zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1398

31. 8. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš diskutoval v Bledu o budoucnosti Evropy po brexitu a pandemii, s partnery řešil i dopady covidu-19

Premiér Andrej Babiš se v pondělí 31. srpna 2020 zúčastnil diskuse v rámci 15. ročníku Bledského strategického fóra. Představitelé účastnických států a institucí diskutovali o budoucnosti Evropy po odchodu Velké Británie z Evropské unie a věnovali se i výměně zkušeností, které přinesl boj s pandemií koronaviru.

celý text zprávy

26. 8. 2020

Premiér s ministrem životního prostředí si v jižních Čechách prohlédli projekty na zadržení vody v krajině

Premiér Andrej Babiš ve středu 26. srpna 2020 spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem navštívil několik obcí v Jihočeském kraji, které realizují projekty hospodaření s vodou v krajině. Zároveň do řeky Malše vypustili mladé perlorodky, které pomohou obnovit populaci.

celý text zprávy

25. 8. 2020

Premiér Babiš navštívil v Jevanech společnost, ve které se bude vyrábět klíčová složka vakcíny proti koronaviru

Předseda vlády Andrej Babiš společně s vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romanem Prymulou a velvyslancem USA v ČR Stephenem Kingem navštívili v úterý 25. srpna výrobní závod Praha Vaccines, kterou v květnu tohoto roku koupila americká společnost NOVAVAX.

celý text zprávy

24. 8. 2020

Vláda schválila návrh nového stavebního zákona, prodloužila Antivirus A a B i platnost víz zahraničních pracovníků

Vláda Andreje Babiše na zasedání v pondělí 24. srpna 2020 schválila návrh nového stavebního zákona. Ten má podpořit a zrychlit výstavbu v České republice například pomocí jednoho stavebního řízení. V souvislosti se stavebním zákonem kabinet schválil i úpravu 58 dalších zákonů. Rozhodl o poskytnutí podpory Bělorusku a prodloužil čerpání Programu Antivirus.

celý text zprávy

17. 8. 2020

Vláda schválila pomoc školám s nákupem vybavení pro distanční výuku, navrhla, aby mohly volit i osoby v karanténě

Vláda se v pondělí 17. srpna 2020 sešla poprvé po vládních prázdninách. Zabývala se například možností volit v nadcházejících krajských a senátních volbách, i pokud bude osoba v nařízené karanténě. Projednala návrh novely školského zákona o distančním vzdělávání či poskytnutí financí školám na zakoupení technického vybavení. Schválila též návrh novely zákona o silničním provozu a projednala zajištění vakcíny proti koronaviru.

celý text zprávy

27. 7. 2020

Novým poradním orgánem vlády bude Rada vlády pro zdravotní rizika, na odměny zaměstnancům nemocnic uvolní více než 11 miliard

Novým stálým poradním orgánem vlády se stala Rada vlády pro zdravotní rizika. O jejím zřízení rozhodl kabinet Andreje Babiše na jednání v pondělí 27. července 2020. Ministři schválili mimo jiné vypsání nového dotačního programu na odměny pro zaměstnance v zařízeních lůžkové péče za nasazení během epidemie covid-19, návrh na rozdělení finančních prostředků ReactEU mezi operační programy na řešení dopadů epidemie koronaviru či návrh zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1398