Tiskové zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1723

15. 9. 2022

Premiér Fiala navštívil Ministerstvo obrany

Předseda vlády Petr Fiala v rámci série bilančních návštěv ministerstev navštívil ve čtvrtek 15. září ministryni obrany. S Janou Černochovou hovořil předseda vlády zejména o modernizaci armády, tématech spojených s válkou na Ukrajině, ale také plnění programového prohlášení. V něm vláda Petra Fialy slíbila vydávat dvě procenta českého HDP na obranu nejpozději v roce 2025. Premiér Petr Fiala si s ministryní obrany Janou Černochovou během schůzky potvrdili cíl, který se bude vláda snažit splnit o rok dříve.

celý text zprávy

14. 9. 2022

Vláda schválila podporu velkoodběratelům energií postiženým vysokými cenami, prodloužit chce i nižší spotřební daň na naftu

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 14. září 2022 projednala podmínky pomoci velkoodběratelům elektřiny a plynu s dopady aktuálních vysokých cen energií. Schválila také návrh na prodloužení snížené spotřební daně na naftu, odměny a náhrady škod vzniklých jednotkám zasahujícím při požáru v národním parku České Švýcarsko a také navýšení státního příspěvku na zaměstnávání hendikepovaných osob.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Premiér Petr Fiala přijal prezidenta Černé Hory Mila Đukanoviće

Předseda vlády Petra Fiala se v úterý 13. září 2022 v Kramářově vile setkal s prezidentem Černé Hory Milem Đukanovićem. Tématem bilaterálního jednání bylo zejména prohlubování ekonomické spolupráce obou zemí. Potenciál pro rozšíření spolupráce existuje například v oblasti energetiky nebo dopravní infrastruktury. Mezi další témata společného jednání patřila válka na Ukrajině a vstup Černé Hory do Evropské unie.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu a energetické situaci

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 13. září 2022 sešli na pátém letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se věnovali návrhu státního rozpočtu na nadcházející rok, aktuální situaci s energiemi nebo velkým dopravním stavbám.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Vláda představila pravidla pro zastropování cen elektřiny a plynu pro všechny maloodběratele

Vláda Petra Fialy předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Premiér Petr Fiala ocenil zástupce všech složek zasahujících při požáru v Českém Švýcarsku

Premiér Petr Fiala v pondělí 12. září 2022 v Lichtenštejnském paláci předal ocenění zástupcům všech složek, které se podílely na záchraně Českého Švýcarska. Šlo o nejrozsáhlejší lesní požár v novodobé historii České republiky. Téměř pět desítek lidí obdrželo z rukou premiéra Fialy pamětní list a stříbrného lvíčka.

celý text zprávy

11. 9. 2022

Informační kampaň Deštník proti drahotě přiblíží hlavní formy pomoci státu občanům

V pondělí 12. září startuje mediální kampaň, která má občanům představit základní formy vládní pomoci a zjednodušit cestu k jejich aktivnímu využívání. Kampaň připravená Oddělením strategické komunikace Úřadu vlády bude zahrnovat TV i rádiové spoty, reklamu v tisku, v online médiích a OOH formátech.

celý text zprávy

9. 9. 2022

Premiér Petr Fiala jednal s ministrem obrany USA Lloydem Austinem

Předseda vlády Petr Fiala přijal v pátek 9. září ve Strakově akademii ministra obrany USA Lloyda Austina, který je na návštěvě České republiky. Tématem jednání byla především bezpečnostní situace v Evropě v souvislosti s válkou na Ukrajině a česko-americká spolupráce. Kromě toho se schůzka týkala i modernizace české armády.

celý text zprávy

8. 9. 2022

Premiér Petr Fiala se zúčastnil otevření LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu

Premiér Petr Fiala se zúčastnil slavnostního zahájení provozu plovoucího LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu. Nizozemský terminál patří mezi první zařízení svého druhu v Evropě a umožní zpracovat až osm miliard kubíků plynu ročně. Z toho tři miliardy jsou určeny pro Českou republiku, což je objem rovnající se přibližně třetině české roční spotřeby. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Skupinou ČEZ zajistilo již dříve jak pronájem části kapacity v novém terminálu, tak i cesty pro přepravu plynu do Česka.

celý text zprávy

7. 9. 2022

Vláda chce umožnit zdravotnickým záchranářům dřívější odchod do důchodu

Zdravotničtí záchranáři by měli mít možnost odejít do předčasného důchodu, pokud odpracují stanovený počet směn. Příslušný návrh novely zákona o důchodovém pojištění schválila na jednání ve středu 7. září 2022 vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1723