Tiskové zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1637

15. 5. 2022

Premiér Petr Fiala uctil v Terezíně památku obětí nacistické perzekuce

Předseda vlády Petr Fiala se v neděli 15. května 2022 zúčastnil pietní akce Terezínská tryzna. Na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně položil věnec k uctění obětí nacistické perzekuce. Pietního aktu se zúčastnili také ministr kultury Martin Baxa, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a další hosté.

celý text zprávy

12. 5. 2022

Premiér Fiala se setkal s vůdkyní běloruské opozice Cichanouskou

Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 12. května 2022 setkal s představitelkou běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Vláda spouští nové webové stránky k boji s drahotou

Dostali jste se kvůli rostoucím cenám do finančních potíží a nevíte, kdo vám může pomoci? Vláda spustila ve středu 11. května 2022 nové informační webové stránky s názvem Deštník proti drahotě, které shrnují, jaké možnosti pomoci stát nabízí a jaké kroky vláda Petra Fialy v boji s dramatickým zvyšováním cen činí.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky a jmenovala novou vládní zmocněnkyni pro lidská práva

Česká republika by měla v nadcházejících letech výrazně zlepšit hospodaření a zásadně snížit schodek státního rozpočtu. Počítá s tím rozpočtová strategie sektoru veřejných institucí České republiky na léta 2023 až 2025, kterou schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 11. května 2022. Kabinet rovněž jmenoval novou vládní zmocněnkyni pro lidská práva a schválil plán odpadového hospodářství ČR s výhledem až do roku 2035.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva byla jmenována Klára Šimáčková Laurenčíková

Novou vládní zmocněnkyní se s účinností od 11. května 2022 stala Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Premiér Petr Fiala přijal v Kramářově vile bulharského prezidenta Rumena Radeva

Premiér Petr Fiala přivítal v úterý 10. května 2022 v Kramářově vile bulharského prezidenta Rumena Radeva. Během pracovní večeře spolu řešili nejaktuálnější evropské otázky, válku na Ukrajině i blížící se české předsednictví.

celý text zprávy

10. 5. 2022

Výzva k podávání návrhů na udělení Národní ceny vlády Česká hlava 2022 je vyhlášena

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vyhlásila ve spolupráci se společností Česká hlava PROJEKT v pondělí 9. května výzvu k podávání návrhů kandidátů či kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022.

celý text zprávy

9. 5. 2022

Mimořádné příležitosti prohlédnout si Hrzánský palác využilo v rámci dnů otevřených dveří 727 návštěvníků

Jen čtyřikrát se v letošním roce otevře veřejnosti Hrzánský palác, historická reprezentační budova na pražských Hradčanech, která je ve správě Úřadu vlády ČR. První příležitost měli Pražané a návštěvníci hlavního města na státní svátek Den vítězství v neděli 8. května a využilo ji 727 zájemců.

celý text zprávy

8. 5. 2022

Premiér Petr Fiala v Den vítězství uctil památku obětí druhé světové války, připomněl i oběti ruské agrese na Ukrajině

Pietními akty v Národním památníku na Vítkově a na Olšanských hřbitovech v Praze vyvrcholily oslavy 77. výročí ukončení bojů druhé světové války v Evropě. Premiér Petr Fiala při této příležitosti uctil památku hrdinů, kteří bojovali za svobodu tehdejšího Československa, ale připomněl i oběti války, kterou v současnosti vede Rusko proti Ukrajině.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1637