Tiskové zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1815

18. 1. 2023

Zákazníci budou mít od vlády přesný návod, jak odstoupit od smlouvy sjednané na dálku

Usnadnit spotřebitelům postup při odstoupení od smlouvy uzavřené distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory podnikatele má nové nařízení, které schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 18. ledna 2023. Projednala také návrh zákona o preventivní restrukturalizaci a schválila nového ředitele Digitální a informační agentury.

celý text zprávy

17. 1. 2023

Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany

Předseda vlády ČR Petr Fiala v úterý 17. ledna v prostorách Poslanecké sněmovny jednal s ministrem národní obrany Turecké republiky Hulusi Akarem. Společně hovořili o válce na Ukrajině, bilaterální spolupráci a spolupráci v rámci Severoatlantické aliance.

celý text zprávy

16. 1. 2023

Tripartita projednala exportní strategii nebo situaci v zemědělství

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. ledna 2023 sešli na prvním letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se věnovali situaci v zemědělství, exportní strategii nebo vzdělávání.

celý text zprávy

16. 1. 2023

Premiér Petr Fiala se zúčastnil slavnostního vyzvednutí korunovačních klenotů

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 16. ledna zúčastnil v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze slavnostního otevření Korunní komory a vyzvednutí korunovačních klenotů. Ty budou nyní vystaveny při příležitosti 30. výročí vzniku České republiky. Výstava se tentokrát uskuteční přímo v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha jako připomínka prvního veřejného vystavení v roce 1929.

celý text zprávy

12. 1. 2023

Někteří prezidentští kandidáti v předvolebním boji nepravdivě informují o skutečných či připravovaných krocích vlády

V České republice vrcholí předvolební boj kandidátů na post prezidenta republiky a někteří z kandidátů se v něm neštítí využívat i dezinformace, které se týkají uskutečněných či plánovaných kroků vlády Petra Fialy. Vláda důrazně odmítá jejich tvrzení, že má v plánu po volbách například redukovat sociální dávky, snižovat důchody či omezovat svobodu slova.

celý text zprávy

11. 1. 2023

Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny, připravila i pravidla pro výstavbu úložiště jaderného odpadu

Koordinace státní i nestátní pomoci Ukrajině během válečného konfliktu, ale především při její poválečné obnově bude nejdůležitějším úkolem nového vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny. Tuto funkci zřídila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 11. ledna 2023. Schválila také návrh nového zákona o řízeních souvisejících s hlubinným úložištěm radioaktivního odpadu a projednala také návrh na postupný přechod státních institucí na jednotnou doménu s jednotnou vizuální identitou.

celý text zprávy

9. 1. 2023

Premiér Petr Fiala navštívil společnost Excalibur Army, na jeden z tanků, který poputuje na Ukrajinu, napsal i krátký vzkaz

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil v pondělí 9. ledna závod společnosti Excalibur Army ve Šternberku na Olomoucku. Výrobce vojenské techniky je zapojen do mezinárodního projektu modernizace tanků T-72 pro Ukrajinu. Premiér jednal s vedením společnosti a prohlédl si výrobní závod. Předseda vlády se rovněž setkal se starosty měst Šternberk a Uničov, se kterými jednal o rozvojových projektech, vysokých cenách energií a spolupráci se zaměstnavateli v regionu.

celý text zprávy

6. 1. 2023

Úřad vlády se zapojí do Tříkrálové sbírky pro Charitu České republiky

Do Strakovy akademie, sídla Úřadu vlády ČR, dorazili v pátek 6. ledna 2023 ráno tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar. Před hlavním vchodem je uvítali předseda vlády Petr Fiala a vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková. Koledníci v královských kostýmech jsou tradičními aktéry novoroční Tříkrálové sbírky, do níž se letos Úřad vlády a jeho zaměstnanci rovněž zapojí.

celý text zprávy

5. 1. 2023

Premiér Fiala navštívil Vojenské zpravodajství

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil ve čtvrtek 5. ledna, v doprovodu ministryně obrany Jany Černochové, Vojenské zpravodajství. S ředitelem VZ Janem Berounem a řediteli jednotlivých sekcí jednal zejména o aktuálních úkolech služby, a to zejména v souvislosti s válkou na Ukrajině, ochraně kyberprostoru či boji s dezinformacemi.

celý text zprávy

5. 1. 2023

Premiér Petr Fiala se ve Vatikánu zúčastnil pohřbu emeritního papeže Benedikta XVI.

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se ve čtvrtek 5. ledna uskutečnil pohřeb emeritního papeže Benedikta XVI. Za Českou republiku se posledního rozloučení zúčastnil předseda vlády Petr Fiala s chotí.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 1815