Tiskové zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 2017

25. 10. 2023

Premiér Fiala jednal v Izraeli s premiérem Netanjahuem a prezidentem Herzogem

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil ve středu 25. října Izrael. Setkal se s premiérem Benjaminem Netanjahuem a prezidentem Isaacem Herzogem, kterým vyjádřil jednoznačnou solidaritu ČR se Státem Izrael po brutálním útoku teroristického hnutí Hamás. Premiér Fiala zdůraznil, že ČR stojí na straně Izraele a je připravena ho plně podpořit materiálně i diplomaticky. Český premiér také navštívil nemocnici v Tel Avivu, kde se setkal s lidmi, kteří přežili teroristické útoky, a rovněž s rodinou Orana Elfasiho, česko-izraelské oběti nedávného útoku.

celý text zprávy

25. 10. 2023

Vláda schválila další humanitární pomoc pro Ukrajinu a projednala nákup izraelských protiletadlových střel

Česká republika pomůže ruskou agresí sužované Ukrajině se zlepšováním životních podmínek vnitřně vysídlených obyvatel, se zajištěním kvalitnější zdravotnické péče nebo se zlepšením bezpečnosti v Zakarpatské oblasti. Vláda Petra Fialy na tuto pomoc schválila na jednání ve středu 25. října 2023 uvolnění 15,57 milionu korun z programů MEDEVAC a Pomoc na místě. Projednala také návrh na pořízení 48 kusů protiletadlových střel izraelské výroby na posílení ochrany vzdušného prostoru ČR a jmenovala na další pětileté služební období Danu Drábovou na pozici předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

celý text zprávy

24. 10. 2023

Premiér Fiala se setkal s mistry světa v plážovém volejbale Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal v úterý 24. října 2023 plážové volejbalisty Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, kteří vyhráli v mexické Tlaxcale mistrovství světa. Ve své pracovně jim premiér za tento historický úspěch pro český beachvolejbal poděkoval.

celý text zprávy

23. 10. 2023

Premiér Petr Fiala navštívil v Rožnově pod Radhoštěm firmu na výrobu čipů onsemi

V pondělí 23. října 2023 premiér Petr Fiala navštívil firmu onsemi v Rožnově pod Radhoštěm, kde si prohlédl výrobu a setkal se s vedením společnosti. Následně diskutoval také se žáky Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm. Ještě před tím se zúčastnil slavnostního zahájení polygonu CEETe – Explorer v Ostravě.

celý text zprávy

20. 10. 2023

Premiér Fiala jednal s vedením NÚKIB a navštívil kontrolní stanoviště policie na přechodu Lanžhot

Předseda vlády Petr Fiala se v pátek 20. října setkal v Brně s vedením Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). S jeho ředitelem Lukášem Kintrem hovořil o návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti, nedostatku odborníků na kyberbezpečnost a plánech úřadu na další rozvoj. Poté premiér navštívil kontrolní stanoviště Policie ČR na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na dálnici D2, kde se seznámil s průběhem preventivních kontrol, které byly dočasně zavedeny na česko-slovenské státní hranici.

celý text zprávy

19. 10. 2023

Bezpečnostní rada státu se zabývala situací na Blízkém východě po teroristickém útoku na Izrael, v Česku bezprostřední nebezpečí nehrozí

Bezpečnostní rada státu se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 19. října 2023 zabývala možnými dopady situace na Blízkém východě po teroristickém útoku na Izrael na zajištění bezpečnosti v Česku a také aktuálním stavem nelegální migrace v bezprostředním okolí ČR i na vnější hranici Evropské unie.

celý text zprávy

18. 10. 2023

Vláda schválila nový energetický a klimatický plán, pokračovat bude také reforma sociálních služeb

Česká republika naplní závazek snížení emisí skleníkových plynů, jak požaduje balíček Fit for 55, podmínkou ale je zajištění dostatečného množství dostupné energie pro firmy i občany. Aktualizaci Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu, která reaguje na postupující klimatickou krizi i na vývoj situace v energetice po ruském vpádu na Ukrajinu, schválila vláda Petr Fialy na jednání ve středu 18. října 2023.

celý text zprávy

17. 10. 2023

Vedoucí Úřadu vlády se setkala se zástupci Nadačního fondu Emil

Vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková se v úterý 17. října ve Strakově akademii setkala se zástupci Nadačního fondu Emil. Setkání se účastnil rovněž předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

celý text zprávy

16. 10. 2023

Premiér Fiala jednal s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 16. října setkal ve Strakově akademii s prezidentkou Moldavské republiky Maiou Sanduovou. Hlavními tématy jednání byly perspektiva členství Moldavska v Evropské unii, obranně-průmyslová spolupráce a možnosti spolupráce v oblasti energetiky.

celý text zprávy

11. 10. 2023

Vláda se zabývala zajištěním bezpečného návratu Čechů z Izraele a schválila strategii rodinné politiky do roku 2030

Stát by měl v dalších letech zajistit příznivé a stabilní sociální a ekonomické prostředí pro rodiny, které jsou zdrojem klíčového lidského kapitálu naší společnosti. Je to jeden z cílů nové strategie rodinné politiky do roku 2030, kterou schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 11. října 2023. Kabinet schválil také návrh novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu posilující ochranu kvalitní zemědělské půdy, zřízení nového digitálního registru udělených plných mocí a prodloužení dočasné ochrany hranic se Slovenskem o dalších deset dnů.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 2017