Tiskové zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1813

2. 1. 2023

Premiér Fiala u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky uspořádal večeři s předchozími předsedy vlád ČR

Předseda vlády Petr Fiala si v pondělí 2. ledna 2023 připomněl 30. výročí vzniku samostatné České republiky. V den oslav jubilea se premiér s chotí Janou zúčastnili pravidelného novoročního oběda s prezidentem republiky Milošem Zemanem na zámku v Lánech, při příležitosti kulatého výročí vzniku státu pozval úřadující předseda vlády své dosavadní předchůdce s partnerkami na slavnostní večeři v Kramářově vile. Program oslav zakončí večerní slavnostní koncert České filharmonie v Rudolfinu, jehož se zúčastní i slovenský premiér Eduard Heger.

celý text zprávy

21. 12. 2022

Vláda schválila další kroky na podporu domácností i firem s cenami energií a jmenovala poradce pro národní bezpečnost

České teplárenství dostane státní podporu na snížení dopadů vysokých cen energií při výrobě tepla a získané finanční prostředky bude muset využít na snížení koncových cen pro zákazníky. Návrh příslušného programu podpory schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022. Rozhodla také o zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2023 o 1 100 korun a zřídila novou funkci poradce pro národní bezpečnost, do které jmenovala zkušeného diplomata Tomáše Pojara.

celý text zprávy

21. 12. 2022

Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny, zmocněnkyní jmenovala Lucii Fukovou

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022 rozhodla o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny a schválila i jeho statut. K témuž dni do této funkce jmenovala Lucii Fukovou.

celý text zprávy

20. 12. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo pro místní rozvoj

Předseda vlády Petr Fiala v úterý 20. prosince pokračoval v bilančních návštěvách ministerstev. S místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem premiér hovořil zejména o plnění programového prohlášení, novele stavebního zákona, podpoře bydlení, ale také o výzvách pro cestovní ruch. Premiér se také seznámil s tím, jak tým místopředsedy vlády pokračuje v digitalizaci státu.

celý text zprávy

16. 12. 2022

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace projednala Analýzu stavu českého výzkumu, vývoje a inovací

V pátek 16. prosince 2022 se v sídle vlády ČR za účasti ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady Heleny Langšádlové uskutečnilo 385. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Rada mj. otevřela diskusi k materiálu „Analýza stavu výzkumu, vývoje a inovací ČR a jejich srovnání se zahraničím v roce 2021“.

celý text zprávy

16. 12. 2022

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury projednal Senát. Chybí už jen podpis prezidenta

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury, připravený místopředsedou vlády pro digitalizaci Ivanem Bartošem, projednal Senát. Po důkladné debatě Senát návrh zákona ani neschválil, ani nezamítl – uplynutím 30denní lhůty tak zákon poputuje k prezidentovi. Jeho podpis je posledním krokem, který dělí Česko od zřízení DIA. „Narazili jsme na strop toho, čeho lze dosáhnout v současném uspořádání. Pokud se má digitalizace a eGovernment posunout dál, je potřeba, aby práci převzala silná centrální autorita, a tou je DIA. Senát jako celek se mi pro aktivní podporu přesvědčit nepodařilo, ačkoliv všechny tři senátní výbory doporučily zákon schválit,“ řekl vicepremiér Bartoš.

celý text zprávy

15. 12. 2022

Předseda vlády Petr Fiala se v Bruselu zúčastnil posledního jednání Evropské rady za Českého předsednictví v Radě EU

Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 15. prosince v Bruselu zúčastnil posledního řádného jednání Evropské rady v tomto roce. Zároveň se jednalo také o poslední zasedání za českého předsednictví Radě EU, po kterém přebere předsednickou štafetu Švédsko. Společně s dalšími evropskými lídry jednal premiér o energetice, hospodářství, bezpečnosti a obraně, migraci a ruské agresi na Ukrajině.

celý text zprávy

14. 12. 2022

Premiér se v Bruselu zúčastnil summitu EU a Sdružení národů Jihovýchodní Asie (ASEAN)

Premiér Petr Fiala se ve středu 14. prosince v Bruselu zúčastnil summitu Evropské unie a ASEAN. Předseda vlády Petr Fiala pak jménem Evropské unie podepsal dohodu o partnerství a spolupráci Evropské unie s Malajsií a s Thajskem, která nastaví podmínky pro ještě užší spolupráci Evropské unie s těmito státy v řadě oblastí. Premiér během summitu absolvoval také řadu bilaterálních jednání s vrcholnými představiteli zemí jihovýchodní Asie.

celý text zprávy

14. 12. 2022

Vláda schválila zastropování cen energií pro velké firmy a zvýšila životní a existenční minimum

Velké průmyslové podniky a další firmy, na které se až dosud nevztahovalo vládou nařízené zastropování cen energií budou od 1. ledna 2023 platit za elektřinu a plyn stejné maximální částky jako domácnosti či malí a střední podnikatelé. Příslušnou novelu nařízení vlády schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 14. prosince 2022. Rozhodla také o zvýšení životního a existenčního minima a zabývala se i dalším postupem při podpoře teplárenství či další výplatou tzv. solidárního příspěvku za ubytovávání válečných uprchlíků z Ukrajiny.

celý text zprávy

13. 12. 2022

Premiér Fiala se v Paříži zúčastnil konference k odolnosti Ukrajiny. V Lucemburku pak slavnostně otevřel ulici Václava Havla

Premiér Petr Fiala se v úterý 13. prosince 2022 zúčastnil v Paříži konference k odolnosti Ukrajiny Stojíme za ukrajinským lidem. Cílem setkání státníků bylo shrnout aktuální škody vzniklé ruskými nálety na celém území Ukrajiny, mobilizovat finanční i materiální pomoc na urgentní potřeby země a připravit ji na nadcházející zimu, včetně rekonstrukce kritické infrastruktury, především energetické. V hlavním městě Francie pak předseda vlády navštívil Evropskou kosmickou agenturu a setkal se s jejím generálním ředitelem Josefem Aschbacherem. V Lucemburku pak premiér slavnostně otevřel ulici Václava Havla a čekala ho rovněž audience u velkovévody Jindřicha I. Lucemburského.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1813