Tiskové zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1723

7. 9. 2022

Premiér Fiala se v polské Karpaczi zúčastnil Ekonomického fóra

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 6. září 2022 zúčastnil v polském lázeňském městě Karpacz Ekonomického fóra. Jednal také se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckim o možnostech snížení vysokých cen energií, o kterých budou v pátek jednat ministři členských států na jednání Rady pro energetiku. Oba lídři diskutovali také o obnovení spolupráce na přípravě plynovodu Stork II, který je pro českou energetickou bezpečnost důležitý.

celý text zprávy

2. 9. 2022

Rada vlády navrhla na Národní cenu vlády Česká hlava ekologa Petra Pyška

V pátek 2. září 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily návrhy na jmenování členů a předsedy výzkumné rady Technologické agentury ČR (TA ČR) spolu s návrhem laureáta Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022. RVVI se seznámila s návrhem zákona o státním rozpočtu na rok 2023+ ze strany Ministerstva financí.

celý text zprávy

1. 9. 2022

Premiér Petr Fiala zahájil v Ostrově na Karlovarsku nový školní rok

Předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 1. září zahájil v Základní škole Májová v Ostrově na Karlovarsku školní rok. Premiér ve školní tělocvičně přivítal 40 žáků prvních tříd a jejich rodiče. Dětem následně předal malý dárek.

celý text zprávy

1. 9. 2022

Úřad vlády pro velký zájem prodlouží prohlídky zahrady Strakovy akademie až do konce října

Prohlídky zahrady Strakovy akademie, sídla vlády, budou pokračovat každou sobotu i během září a října. O prodloužení termínu rozhodla vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková na základě velkého zájmu veřejnosti.

celý text zprávy

31. 8. 2022

Zrekonstruovaná zahrada Strakovy akademie byla slavnostně otevřena

Předseda vlády Petr Fiala ve středu 31. srpna 2022 spolu s vedoucí Úřadu vlády Janou Kotalíkovou za účasti velvyslanců, členů vlády a dalších hostů slavnostně otevřel zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie. Slavnostní otevření hudebně doprovodilo Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie.

celý text zprávy

31. 8. 2022

Vláda se zabývala situací v energetice, připravila i kroky na pomoc firmám a podnikatelům

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí s platností od 5. září v České republice stav předcházení nouze v teplárenství, aby umožnilo teplárnám částečně řešit vysoké ceny zemního plynu. Firmám a podnikatelům vláda také pomůže s krytím úvěrů v bankách a podporou exportu a připravuje i zásadní snížení administrativní zátěže. Kabinet Petra Fialy se na těchto krocích shodl na jednání ve středu 31. srpna 2022.

celý text zprávy

30. 8. 2022

Premiér Fiala navštívil Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Předseda vlády Petr Fiala pokračoval v úterý 30. srpna v sérii bilančních návštěv ministerstev. Před zahájením nového školního roku hovořil premiér s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Vladimírem Balašem. Tématem jednání byly kromě připravovaných změn ve vzdělávání a plnění programového prohlášení vlády také drahé energie, se kterými se kromě domácností a firem potýkají i vzdělávací instituce.

celý text zprávy

29. 8. 2022

Premiér Fiala jednal s německým kancléřem Scholzem o řešení energetické krize

Předseda vlády Petr Fiala přijal v pondělí 29. srpna 2022 v Kramářově vile spolkového kancléře Německa Olafa Scholze. Hlavním tématem jednání byla energetika – zejména řešení vysokých cen elektřiny, rozvoj evropské energetické infrastruktury a dále posílení obranné spolupráce a také bilaterální vztahy.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Premiér Fiala se zúčastnil výstavy Země živitelka

Předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 25. srpna 2022 zahájil v Českých Budějovicích mezinárodní agrosalon Země živitelka. S úvodními projevy vystoupili také prezident republiky Miloš Zeman, ministr zemědělství Zdeněk Nekula, předseda Senátu Miloš Vystrčil, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, primátor města České Budějovice Jiří Svoboda a další řečníci. Premiér si poté s ministry prohlédl několik expozic.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1723