Tiskové zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1637

8. 5. 2022

Premiér Petr Fiala udělil medaile Karla Kramáře

U příležitosti státního svátku Dne vítězství 8. května 2022 udělil předseda vlády Petr Fiala medaile Karla Kramáře. Během slavnostního ceremoniálu v Kramářově vile je obdrželo 13 laureátů.

celý text zprávy

5. 5. 2022

Premiér Fiala jednal v Berlíně se spolkovým kancléřem Scholzem o energetické bezpečnosti a situaci na Ukrajině

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 5. května 2022 setkal v Berlíně se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem a spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Hlavními tématy jednání byla energetická bezpečnost s ohledem na invazi Ruské federace na Ukrajinu a dopady války v globálním měřítku. Lídři jednali také o společné podpoře Ukrajiny, prioritách blížícího se českého předsednictví v Radě EU a česko-německé bilaterální spolupráci.

celý text zprávy

4. 5. 2022

Vláda přispěje na činnost center duševního zdraví, se zajišťováním bezpečnosti během českého předsednictví pomohou i vojáci a celníci

Bezmála 211 milionů korun vyčlení vláda na pomoc s financováním činnosti center duševního zdraví a dalších zdravotně-sociálních služeb, které vznikají v rámci reformy péče o duševní zdraví. O vyčlenění finančních prostředků na příslušný dotační program Ministerstva zdravotnictví rozhodla vláda ve středu 4. května 2022 na schůzi, která se mimořádně uskutečnila v prostorách Poslanecké sněmovny.

celý text zprávy

2. 5. 2022

Možnosti prohlédnout si Kramářovu vilu využilo bezmála 500 zájemců, dorazil i premiér Fiala

Úřad vlády ČR letos v rámci cyklu dnů otevřených dveří letos poprvé zpřístupnil veřejnosti rezidenci prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře v Praze na Letné. V neděli 1. května, na Svátek práce, využilo příležitost prohlédnout si luxusní sídlo významného prvorepublikového politika, v současnosti reprezentační prostory vlády, 492 návštěvníků.

celý text zprávy

29. 4. 2022

Premiér Fiala ve Varšavě jednal s polským předsedou vlády Morawieckim o energetické bezpečnosti a situaci na Ukrajině

Předseda vlády ČR Petr Fiala v pátek 29. dubna 2022 navštívil Polsko. Ve Varšavě se setkal s premiérem Mateuszem Morawieckim. Tématem jednání předsedů vlád byla válka na Ukrajině a její dopad na Evropskou unii a kroky, které oba státy v tomto kontextu učinily. Jednali též o energetické bezpečnosti, spolupráci zemí či přípravách českého předsednictví Radě EU.

celý text zprávy

29. 4. 2022

Rada vlády jednala o výzkumu v oblasti energetiky a účasti v rámcových programech EU

V pátek 29. dubna 2022 se ve Strakově akademii uskutečnilo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily podpora výzkumu a úspěšnost v resortních programech, účast v rámcových programech EU, nebo výzkum v oblasti energetiky. Dále byla projednána výzva k podání návrhů na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022, či principy alokace institucionální podpory dle Metodiky hodnocení 2017+.

celý text zprávy

27. 4. 2022

Vláda prodiskutovala tzv. balíček rodinné pomoci, schválila i pomoc sociálním službám s pokrytím zvýšených nákladů na péči o uprchlíky

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 27. dubna 2022 projednala soubor opatření, jimiž chce v rámci pomoci rodinám s dětmi zvládnout vysokou inflaci a ceny energií. Souhlasila také s vypsáním nového dotačního titulu pro poskytovatele sociálních služeb na zajištění financování péče poskytované válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 1637