Tiskové zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1968

13. 7. 2023

Vládní kroky pomáhají snižovat inflaci. Růst spotřebitelských cen v ČR v červnu zpomalil na 9,7 %

Předseda vlády ČR Petr Fiala ve čtvrtek 13. července 2023 oznámil, že inflace poprvé od ledna 2022 klesla pod 10 %. Pomohly k tomu i konkrétní kroky současné vlády.

celý text zprávy

12. 7. 2023

Vláda schválila pomoc firmám obchodujícím s Ukrajinou a odsouhlasila přijetí úvěru od EIB na financování rozvoje dopravní infrastruktury

Exportní garanční a pojišťovací společnost bude českým firmám exportujícím na válkou sužovanou Ukrajinu krýt platební rizika spojená s tímto vývozem. Vznik Fondu Ukrajina, který bude sloužit k pokrytí těchto rizik, schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 12. července 2023. Kabinet také vyslovil souhlas s přijetím úvěru od Evropské investiční banky na spolufinancování výdajů vynaložených na rozvoj dopravní infrastruktury, schválil zařazení dvou nových projektů na seznam prioritních projektů Iniciativy Trojmoří a rozhodl, že se Česká republika připojí ke společnému prohlášení lídrů zemí G7 o podpoře Ukrajině.

celý text zprávy

10. 7. 2023

Tripartita jednala o podpoře exportu českých firem i o přípravě státního rozpočtu

Rada hospodářské a sociální dohody ČR jednala v pondělí 10. července 2023 ve Strakově akademii. Její členové se zabývali změnami nabídky a poptávky po práci v ČR, podporou exportu či přípravou státního rozpočtu. Po plenární schůzi se uskutečnilo také jednání s regionálními tripartitami.

celý text zprávy

7. 7. 2023

Premiér Fiala jednal s prezidentem Zelenským o další pomoci a o poválečné obnově Ukrajiny

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pátek 7. července 2023 setkal ve Strakově akademii s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským. Premiér potvrdil, že ČR daruje Ukrajině další útočné helikoptéry, statisíce kusů velkorážní munice a pomůže také s výcvikem pilotů. Oba lídři jednali o poválečné obnově Ukrajiny a zapojení českých firem, dále o perspektivě členství Ukrajiny v EU a NATO a o agendě blížícího se summitu Severoatlantické aliance ve Vilniusu. Česká a ukrajinská strana zároveň během návštěvy podepsaly memorandum o porozumění týkající se vojenské pomoci.

celý text zprávy

4. 7. 2023

Premiéři ČR a Slovenska jednali v Praze o posílení obranné spolupráce a řešení nelegální migrace

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal v úterý 4. července 2023 v Kramářově vile premiéra Slovenské republiky Ľudovíta Ódora. Lídři se shodli na posílení obranné spolupráce týkající se pořízení švédských bojových vozidel CV90. Jednali také o migraci, situaci na Ukrajině a o agendě nadcházejícího summitu NATO ve Vilniusu.

celý text zprávy

30. 6. 2023

Lepší ochrana vnější hranice, rychlejší návratová politika a více peněz pro Česko. Petr Fiala uspěl na Evropské radě

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 29. a 30. června 2023 zúčastnil jednání Evropské rady. Hlavními tématy byly tentokrát migrace, Ukrajina, vnější vztahy a obrana i strategická komunikace EU s Čínou.

celý text zprávy

30. 6. 2023

Rada vlády jednala o návrhu rozpočtu na vědu a přípravě nového zákona

V pátek 30. června 2023 proběhlo v prostorách Strakovy akademie pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). K hlavním bodům jednání patřila příprava zákona o výzkumu, vývoji, inovacích a transferu znalostí, členové RVVI dále diskutovali návrh změny podmínek národního spolufinancování pro žadatele v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, stav jednání o státním rozpočtu na VaVaI na období 2024+ nebo zprávu Expertní rady evropských akademií The Future of Gas.

celý text zprávy

29. 6. 2023

Výroční zpráva Národní ekonomické rady vlády shrnuje její roční fungování

Představit fungování Národní ekonomické rady vlády (NERV) a výstupy její činnosti za poslední rok je hlavní cíl výroční zprávy NERV. Jedná se o první výroční zprávu od obnovení činnosti rady, ke kterému došlo rozhodnutím vlády ze dne 18. května 2022.

celý text zprávy

29. 6. 2023

Premiér Fiala uvedl do funkce nového ministra zemědělství Výborného

Předseda vlády Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 29. června 2023 do funkce nového ministra zemědělství Marka Výborného. Toho krátce předtím jmenoval na Pražském hradě prezident Petr Pavel. Hlavními úkoly, které nového ministra čekají v čele resortu, patří zejména další kroky vedoucí k snižování cen potravin, vyhodnocení Společné zemědělské politiky, podpora domácí produkce potravin či boj se suchem. Předseda vlády také poděkoval odcházejícímu ministrovi Zdeňku Nekulovi za odvedenou práci.

celý text zprávy

28. 6. 2023

Vláda schválila návrh legislativních změn realizujících ozdravný balíček, navýšit chce rodičovský příspěvek

Vláda Petra Fialy schválila na jednání ve středu 28. června 2023 návrh změnového zákona, jehož cílem je zakomponovat do legislativy úsporná opatření z vládního ozdravného balíčku. Odsouhlasila také návrh novely zákona o státní sociální podpoře, kterým chce mimo jiné od 1. ledna 2024 navýšit rodičovský příspěvek, a návrh novely zákona o náhradním výživném. Přijala rovněž novou bezpečnostní strategii státu či návrh transformačního plánu České pošty.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1968