Tiskové zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1722

19. 7. 2022

Bezpečnostní rada státu jednala o zajištění energetické bezpečnosti

V úterý 19. července 2022 se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Bezpečnostní rady státu. Mezi tématy byly nedávné personální změny v čele Armády ČR či otázky zajištění energetické bezpečnosti České republiky.

celý text zprávy

19. 7. 2022

Albánie a Severní Makedonie zahájily přístupové rozhovory s EU

Přístupová jednání Evropské unie se zeměmi západního Balkánu – Severní Makedonií a Albánií oficiálně začala. Historický okamžik pro oba státy i celou EU nastal hned na začátku českého předsednictví v Radě EU. Zahájení rozhovorů oznámili po dnešním jednání v Bruselu předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, předseda vlády ČR Petr Fiala a premiéři Albánie Edi Rama a Severní Makedonie Dimitrij Kovačevski.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Vláda se zabývala protipovodňovými opatřeními na Bečvě, zrevidovala i zásoby ochranných pomůcek proti šíření nemoci covid-19

Ochránit Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a další moravská města na řece Bečvě před více než stoletou vodou má pomoci nové vodní dílo Skalička. Jeho konečnou podobu projednala vláda Petra Fialy na jednání ve čtvrtek 14. července 2022. Zabývala se také změnou rozsahu státních hmotných rezerv, které mají sloužit na pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19 a projednala i čtyři legislativní návrhy připravené poslanci.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Premiér Petr Fiala přijal ministerského předsedu Svobodného státu Bavorsko Markuse Södera

Premiér Petra Fiala přijal ve čtvrtek 14. července 2022 v Kramářově vile ministerského předsedu Svobodného státu Bavorsko Markuse Södera. Během pracovního oběda hovořili především o posilování česko-bavorské spolupráce, modernizaci přeshraniční infrastruktury i o aktuální situaci v energetice.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Vláda jednala s hejtmany o zvládání uprchlické vlny a energetické bezpečnosti

Členové vlády v čele s premiérem Petrem Fialou se ve čtvrtek 14. července 2022 sešli na letošním druhém jednání se zástupci Rady Asociace krajů ČR. Mezi hlavní témata patřilo zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny, energetická bezpečnost, situace ve školství vzhledem k počtu uprchlíků a financování sociálních služeb v letošním roce. Ministři se s hejtmany domluvili také na obnovení činnosti Rady pro energetickou a surovinovou strategii.

celý text zprávy

7. 7. 2022

Premiér Petr Fiala přijal předsedu vlády Chorvatska Andreje Plenkoviće

Premiér Petr Fiala přijal ve čtvrtek 7. července 2022 na Úřadu vlády ministerského předsedu Chorvatska Andreje Plenkoviće. Během pracovního jednání hovořili především o energetické bezpečnosti. Diskutovali i další evropské záležitosti, s ohledem na české předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

4. 7. 2022

Premiér Petr Fiala v Luganu vystoupil na Konferenci o obnově Ukrajiny a setkal se s ukrajinským premiérem Šmyhalem

Předseda vlády Petr Fiala v pondělí 4. července 2022 ve švýcarském Luganu vystoupil s projevem na Konferenci o obnově Ukrajiny. Poté se setkal s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem. Bavili se spolu o poválečné rekonstrukci země a zapojení České republiky. Následně jednal s prezidentem Švýcarska a litevskou premiérkou.

celý text zprávy

4. 7. 2022

Projev premiéra Petra Fialy na plenárním zasedání Konference o obnově Ukrajiny

Předseda vlády ČR Petr Fiala se 4. července účastnil ve švýcarském Luganu Konference o obnově Ukrajiny, kde vystoupil v rámci plenárního zasedání s projevem. Jeho překlad si můžete přečíst zde.

celý text zprávy

1. 7. 2022

Česká republika se ujala předsednictví v Radě EU, vláda v Litomyšli jednala s předsedkyní a kolegiem Evropské komise

Česká republika se stala na šest měsíců předsednickou zemí v Radě Evropské unie. První den předsednictví, v pátek 1. července 2022, přivítali členové vlády na státním zámku Litomyšl kolegium Evropské komise v čele s její předsedkyní Ursulou von der Leyenovou. Pracovní jednání zakončil slavnostní Koncert pro Evropu v rámci festivalu Smetanova Litomyšl.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1722