Tiskové zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1815

5. 12. 2022

Premiér Petr Fiala se setkal s členy pracovních a poradních orgánů

Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 5. prosince 2022 ve Strakově akademii setkal se členy pracovních a poradních orgánů vlády. Setkání se zúčastnila také vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková a zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

celý text zprávy

1. 12. 2022

Premiér Fiala uvedl do funkce nového předsedu NSA Ondřeje Šebka

Předseda vlády České republiky Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 1. prosince 2022 do funkce nového předsedu Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka. Ten dosud vedl Český veslařský svaz. Šebek dříve působil i v pardubickém hokejovém klubu nebo jako člen výkonného výboru hokejového svazu.

celý text zprávy

30. 11. 2022

Od nového roku meziročně zeštíhlí stát o 851 služebních a pracovních míst, schválila vláda

Vláda Petra Fialy schválila na jednání ve středu 30. listopadu 2022 novou systemizaci služebních a pracovních míst, kterou s účinností od 1. ledna 2023 zruší v porovnání se začátkem roku 2022 851 systemizovaných míst. Připravila také novelu speciálního zákona, kterou navrhuje prodloužit platnost institutu dočasné ochrany pro uprchlíky z Ukrajiny až o jeden rok do konce března 2024, a odsouhlasila i navýšení odměny členům krajských a obecních zastupitelstev.

celý text zprávy

30. 11. 2022

V Praze se uskutečnila konference zaměřená na ochranu osobních údajů v éře digitalizace

V úterý 29. listopadu 2022 uspořádal Úřad vlády společně s Asociací pověřenců ČR v Lichtenštejnském paláci v Praze konferenci s názvem Ochrana osobních údajů v éře digitalizace. Na akci vystoupil například místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký či náměstek vedoucí Úřadu vlády pro řízení Sekce pro právo a ekonomiku Filip Minář.

celý text zprávy

29. 11. 2022

Na střeše KCP vzniká největší fotovoltaická elektrárna v centru Prahy, navštívil ji i premiér Fiala

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 29. listopadu zúčastnil v Kongresovém centru Praha (KCP) představení projektu největší fotovoltaické elektrárny v centru Prahy. Na střeše objektu na ploše 7000 metrů čtverečních vyroste 2080 solárních panelů, které ročně centru uspoří 5,5 milionu korun za elektřinu. Fotovoltaika doplní jeden z největších projektů energetických úspor v Česku, který již v KCP provozuje ENESA, dceřiná společnost ČEZ ESCO. Projekt letos ušetřil centru 32 milionů korun.

celý text zprávy

25. 11. 2022

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace přijala stanovisko k Programu na podporu zdravotnického výzkumu a vývoje na léta 2024–2030

V pátek 25. listopadu 2022 se v sídle vlády ČR za účasti ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady Heleny Langšádlové uskutečnilo 384. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace, která mimo jiné zvolila novými členy Komise pro hodnocení výzkumných organizací a ukončených programů profesorku Evu Vejmelkovou a profesora Davida Honyse.

celý text zprávy

24. 11. 2022

Premiér Fiala se v Košicích zúčastnil jednání předsedů vlád zemí V4

Předseda vlády ČR Petr Fiala se čtvrtek 24. listopadu zúčastnil v Košicích jednání premiérů zemí V4. Šlo o první setkání předsedů vlád v rámci slovenského předsednictví V4, které začalo v červenci tohoto roku. Mezi hlavními tématy plenárního zasedání byla energetická bezpečnost, válka na Ukrajině a boj proti nelegální migraci. Lídři ČR, Polska a Slovenska také ocenili příslib Maďarska, které se zavázalo ratifikovat přijetí Finska a Švédska do NATO.

celý text zprávy

24. 11. 2022

Ivan Boháček převzal z rukou předsedkyně Rady pro vědu, výzkum a inovace ocenění za popularizaci vědy a výzkumu

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se v Hrzánském paláci uskutečnilo slavnostní předávání Ceny předsedkyně Rady pro vědu, výzkum a inovace za propagaci nebo popularizaci vědy a výzkumu. Slavnostního předávání se kromě předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové zúčastnila ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace Helena Langšádlová a předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová. Laureátem ocenění se stal Ivan Boháček, dlouholetý redaktor časopisu Vesmír

celý text zprávy

23. 11. 2022

Vláda připravila návrh zákona o ochraně oznamovatelů, jmenovala také nového předsedu Národní sportovní agentury

Novým předsedou Národní sportovní agentury se od 1. prosince stane dosavadní předseda Českého veslařského svazu Ondřej Šebek. Do funkce po odstupujícím Filipu Neusserovi ho jmenovala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 23. listopadu 2022. Schválila také návrh nového zákona o ochraně oznamovatelů či návrh na prohlášení osmi dosavadních kulturních památek za národní kulturní památky.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1815