Tiskové zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1637

4. 4. 2022

Úřad vlády v roce 2022 zpřístupní veřejnosti veškeré své historické objekty

Úřad vlády ČR v roce 2022 přichystal sérii dnů otevřených dveří pro veřejnost. Oproti předchozímu roku, kdy probíhala v části historických prostor rekonstrukce, se letos pro návštěvníky otevřou brány všech reprezentačních paláců a vil, které má Úřad vlády ve své správě.

celý text zprávy

30. 3. 2022

Vláda rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima, zřizovatelům škol přidá peníze na začlenění dětí z Ukrajiny

Částky životního a existenčního minima se od 1. dubna zvýší o deset procent. O mimořádném navýšení rozhodla vláda Petra Fialy na jednání ve středu 30. března 2022. Kabinet se zabýval také dopady uprchlické krize na regionální školství či možnostmi uvalení dalších národních sankcí na Rusko a Bělorusko. Vláda také na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny prodloužila trvání nouzového stavu až do konce května.

celý text zprávy

29. 3. 2022

Státy Digital9+ jednaly v Praze o transatlantické spolupráci v digitální oblasti

Praha, 29. března 2022 – Pod záštitou a vedením vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše a ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR se v Praze uskutečnilo neformální setkání skupiny DigitalD9+ (D9+), digitálně nejrozvinutějších států EU. Tématem jednání byly transatlantické vztahy v oblasti digitální agendy. Delegace se mimo jiné shodly, že současná geopolitická situace si žádá reakci i v rámci zvýšení odolnosti digitální ekonomiky, rozvoje digitální společnosti nebo posílení kybernetické bezpečnosti.

celý text zprávy

25. 3. 2022

Premiér Fiala se v Bruselu zúčastnil summitu NATO a Evropské rady

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 24. a 25. března 2022 zúčastnil v Bruselu mimořádného summitu NATO a zasedání Evropské rady. Hlavním tématem obou jednání byla ruská agrese vůči Ukrajině. Evropská rada, které se zúčastnil také prezident USA Joe Biden, se dále věnovala sankcím vůči Rusku, řešení uprchlické vlny, energiím a posílení obranné spolupráce.

celý text zprávy

25. 3. 2022

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace projednala pomoc ukrajinským výzkumníkům, rozpočet a operační programy

V pátek 25. března se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), kterému předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Účastníci se zabývali aktuální pomocí ukrajinským výzkumnicím a výzkumníkům, dále projednávali rozpočet na vědu, výzkum a inovace, metodiku hodnocení vědy a plánované operační programy na podporu výzkumu a inovací.

celý text zprávy

23. 3. 2022

Vláda požádá poslance o prodloužení nouzového stavu do konce května, schválila i solidární příspěvek a další pomoc Ukrajině

České domácnosti, které u sebe ubytovaly ukrajinské uprchlíky, dostanou od státu solidární příspěvek ve výši až 12 000 korun měsíčně. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 23. března 2022 také odsouhlasila další humanitární a materiální pomoc Ukrajině a rozhodla, že požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu až do konce května.

celý text zprávy

17. 3. 2022

Stát dal souhlas se zahájením výběrového řízení na dodavatele nového jaderného zdroje v Dukovanech

Ministerstvo průmyslu a obchodu v návaznosti na stanovisko vlády dalo investorovi nového bloku jaderné elektrárny Dukovany souhlas se zahájením tendru a přizvání třech uchazečů, tj. Électricité de France, Korea Hydro and Nuclear Power Company a Westinghouse Electric Company LLC, kteří prošli bezpečnostním posouzením. Zároveň MPO vyzvalo investora, aby zahájil výběrové řízení, což společnost Elektrárna Dukovany II, a. s. učinila tentýž den, tj. 17. března 2022.

celý text zprávy

17. 3. 2022

Mimořádná tripartita řešila aktuální situaci na Ukrajině

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve čtvrtek 17. března 2022 sešli na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním tématem dnešního zasedání byla aktuální situace na Ukrajině a její dopady na Českou republiku.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 1637