Tiskové zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 1776

21. 9. 2022

Vláda schválila změnu normativních nákladů, výrazně se tak zvýší příspěvek na bydlení

Vláda premiéra Petra Fialy na svém zasedání ve středu 21. září 2022 rozhodla o změně normativních nákladů a tím o výrazném zvýšení příspěvků na bydlení. Kabinet rovněž podpořil poslaneckou novelu zákona o liniových stavbách, díky které bude možné zařadit horkovod z Dukovan do Brna mezi prioritní projekty.

celý text zprávy

19. 9. 2022

Premiér Fiala se v Londýně zúčastnil pohřbu královny Alžběty II.

V pondělí 19. září 2022 se ve Westminsterském opatství v Londýně uskutečnil státní pohřeb královny Alžběty II. Za Českou republiku se posledního rozloučení zúčastnil předseda vlády Petr Fiala s chotí, který tak zastupoval prezidenta Miloše Zemana.

celý text zprávy

16. 9. 2022

Premiér Fiala přijal v Kramářově vile starostu Kyjeva Vitalije Klyčka

Předseda vlády Petr Fiala se pátek 16. září 2022 v Kramářově vile setkal se starostou Kyjeva Vitalijem Klyčkem. Premiér vyjádřil svou podporu a obdiv Ukrajině a jejímu lidu, který hrdinně čelí ruské agresi. Připomněl, že ČR od začátku války pomáhá Ukrajině vojensky, finančně i humanitárně a ujistil, že tato podpora bude pokračovat.

celý text zprávy

15. 9. 2022

Premiér Fiala navštívil Ministerstvo obrany

Předseda vlády Petr Fiala v rámci série bilančních návštěv ministerstev navštívil ve čtvrtek 15. září ministryni obrany. S Janou Černochovou hovořil předseda vlády zejména o modernizaci armády, tématech spojených s válkou na Ukrajině, ale také plnění programového prohlášení. V něm vláda Petra Fialy slíbila vydávat dvě procenta českého HDP na obranu nejpozději v roce 2025. Premiér Petr Fiala si s ministryní obrany Janou Černochovou během schůzky potvrdili cíl, který se bude vláda snažit splnit o rok dříve.

celý text zprávy

14. 9. 2022

Vláda schválila podporu velkoodběratelům energií postiženým vysokými cenami, prodloužit chce i nižší spotřební daň na naftu

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 14. září 2022 projednala podmínky pomoci velkoodběratelům elektřiny a plynu s dopady aktuálních vysokých cen energií. Schválila také návrh na prodloužení snížené spotřební daně na naftu, odměny a náhrady škod vzniklých jednotkám zasahujícím při požáru v národním parku České Švýcarsko a také navýšení státního příspěvku na zaměstnávání hendikepovaných osob.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Premiér Petr Fiala přijal prezidenta Černé Hory Mila Đukanoviće

Předseda vlády Petra Fiala se v úterý 13. září 2022 v Kramářově vile setkal s prezidentem Černé Hory Milem Đukanovićem. Tématem bilaterálního jednání bylo zejména prohlubování ekonomické spolupráce obou zemí. Potenciál pro rozšíření spolupráce existuje například v oblasti energetiky nebo dopravní infrastruktury. Mezi další témata společného jednání patřila válka na Ukrajině a vstup Černé Hory do Evropské unie.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu a energetické situaci

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 13. září 2022 sešli na pátém letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se věnovali návrhu státního rozpočtu na nadcházející rok, aktuální situaci s energiemi nebo velkým dopravním stavbám.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Vláda představila pravidla pro zastropování cen elektřiny a plynu pro všechny maloodběratele

Vláda Petra Fialy předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Premiér Petr Fiala ocenil zástupce všech složek zasahujících při požáru v Českém Švýcarsku

Premiér Petr Fiala v pondělí 12. září 2022 v Lichtenštejnském paláci předal ocenění zástupcům všech složek, které se podílely na záchraně Českého Švýcarska. Šlo o nejrozsáhlejší lesní požár v novodobé historii České republiky. Téměř pět desítek lidí obdrželo z rukou premiéra Fialy pamětní list a stříbrného lvíčka.

celý text zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 1776