Tiskové zprávy

Dokumenty 71 až 80 z 1813

27. 10. 2022

Premiér Petr Fiala se zúčastnil slavnostního otevření nové budovy Velvyslanectví Korejské republiky a setkal se zástupci Hyundai Motor Group

Premiér Petr Fiala se ve čtvrtek 27. října 2022 zúčastnil slavnostního otevření nové budovy Velvyslanectví Korejské republiky v Pelléově ulici. Při té příležitosti společně s ministrem obchodu Korejské republiky Duk-geun Ahnem a velvyslancem Korejské republiky v ČR Tae-jin Kimem zasadili v zahradě pamětní strom a odhalili pamětní desku. Následně předseda vlády ve Strakově akademii přivítal výkonného ředitele Hyundai Motor Group Eui-sun Chunga.

celý text zprávy

27. 10. 2022

Prof. Jiří Homola byl zvolen prvním místopředsedou RVVI. Cenu za popularizaci a propagaci vědy získá Ivan Boháček

Ve čtvrtek 27. října 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily volby členů a předsedy vědecké rady GA ČR, Národní priority výzkumu a také volba prvního místopředsedy RVVI. Předsedkyně RVVI zároveň oznámila jméno letošního držitele ceny za propagaci a popularizaci vědy.

celý text zprávy

27. 10. 2022

Vláda připravila novelu stavebního zákona, vyřešila také problém se zajištěním dodávek plynu některým odběratelům

Zajistit rychlé, transparentní, digitální a občanovi blízké stavební řízení prostřednictvím Portálu stavebníka a zabránit kolapsu stavebního řízení v České republice má novela stavebního zákona, kterou na schůzi ve čtvrtek 27. října 2022 projednala vláda Petra Fialy. Schválila také nové nařízení, kterým přikazuje vybraným dodavatelům plynu sjednat smlouvu se žadatelem za zastropovanou cenu. Rozhodla o prodloužení zvýšené ostrahy hranic se Slovenskem o dalších 45 dnů a odsouhlasila také návrh novely zákona, který vrací členům vlády a jejich náměstkům povinnost prokázat se negativním lustračním osvědčením.

celý text zprávy

25. 10. 2022

RVVI jednala se světově uznávanými experty z Mezinárodní rady

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá ministryně Helena Langšádlová, se sešla v pátek 21. října 2022 ve Strakově akademii ke společnému jednání s Mezinárodním poradním orgánem (Mezinárodní rada). K hlavním bodům tohoto mimořádného zasedání patřily transfer znalostí a technologií, motivace firem k financování výzkumu, strategie podpory excelence, Metodika 2017+ či Národní priority vědy a výzkumu.

celý text zprávy

21. 10. 2022

Evropská rada se shodla na opatřeních ke snížení cen energií

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 20. a 21. října zúčastnil v Bruselu zasedání Evropské rady, které tematicky navázalo na úspěšné neformální jednání v Praze před dvěma týdny. Lídři unijních států se shodli na opatřeních, která povedou ke snížení cen energií, další podpoře Ukrajiny a jednali o budoucnosti vztahů s Čínou.

celý text zprávy

19. 10. 2022

Premiér Fiala se v Bruselu zúčastnil sociálního summitu

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka se 19. října 2022 zúčastnili v Bruselu trojstranného sociálního summitu, jehož hlavními tématy byly socioekonomické dopady války na Ukrajině a opatření k jejich řešení a možnosti řešení energetické krize.

celý text zprávy

19. 10. 2022

Vláda se zabývala přípravou strategického podnikatelského parku Plzeň-Líně, rozšířila také podporu velkým firmám s cenami energií

Česká republika má velký zájem na výstavbě gigafactory na výrobu baterií pro automobilový průmysl v České republice. Na jednání ve středu 19. října 2022 se vláda Petra Fialy zabývala projektem výstavby strategického podnikatelského parku Plzeň-Líně, kde by mohla továrna na automobilové baterie koncernu Volkswagen vyrůst. Kabinet se zabýval rovněž dotačním programem na kompenzaci vysokých nákladů na energie pro velké firmy či změnami v nařízeních vlády na podporu pracovní migrace.

celý text zprávy

18. 10. 2022

Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní situací v České republice

V úterý 18. října 2022 se ve Strakově akademii uskutečnila schůze Bezpečnostní rady státu. Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, aktuální bezpečnostní situací v České republice a aktuálním děním na Ukrajině.

celý text zprávy

Dokumenty 71 až 80 z 1813