Na pravou míru

Dokumenty 11 až 20 z 55

24. 8. 2015

Běla Hejná nemá novou funkci na Úřadu vlády ČR, změna názvu její pozice byla vyžádána aplikací služebního zákona

Úřad vlády ČR dementuje nepřesné a zavádějící informace, které se objevily v některých médiích ve věci funkce paní Běly Hejné na Úřadu vlády ČR.

celý text zprávy

3. 8. 2015

Karel Březina není poradcem předsedy vlády Bohuslava Sobotky

S odvoláním na mylně uvedenou informaci v článku časopisu Respekt ze dne 3. srpna 2015 uvádíme, že Karel Březina není a nikdy nebyl zaměstnancem ani spolupracovníkem Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

celý text zprávy

20. 1. 2015

Reakce Úřadu vlády ČR na článek serveru aktualne.cz

Úřad vlády ČR považuje za nutné reagovat na článek uveřejněný na serveru aktualne.cz dne 19. ledna 2015 s názvem „Trafiky pro kamarády ministrů neskončily, tvrdí aktivisté“, a zejména pak na některé informace, které se v článku objevily a které jsou nepřesné a zavádějící.

celý text zprávy

6. 1. 2014

ČR má jediného státního tajemníka pro evropské záležitosti, a to na Úřadu vlády ČR

V neděli 5. ledna 2014 v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT zazněla mylná informace o funkci státního tajemníka pro evropské záležitosti. V rozhovoru s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou bylo chybně uvedeno, že v České republice působí v současné době dva státní tajemníci pro evropské záležitosti.

celý text zprávy

31. 10. 2013

Úřad vlády je v postavení poškozeného v případu PROMOPRO

Uvádíme na pravou míru, jak je to s pokutou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Úřadu vlády a odpovědností za chyby při zajištění ozvučení v rámci předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2009.

celý text zprávy

6. 9. 2013

Vyjádření k návrhu nominace Úřadu vlády na anticenu Otevřeno x Zavřeno

V rámci nominace do soutěže Otevřeno x Zavřeno byl mezi 126 návrhy zmíněn Úřad vlády, který se má „ucházet“ o anticenu za údajné znepřístupnění knihovny připravované legislativy a přístup pouze k výsledné podobě dokumentů bez podkladových údajů. To je ovšem mylná informace.

celý text zprávy

30. 8. 2013

Mystifikoval veřejnost Úřad vlády nebo spoluautor zákona 106/1999 pan Kužílek?

Reakce na článek serveru Lidovky.cz ze soboty 24. srpna „Úřad vlády mystifikoval veřejnost, platy úředníků může zveřejnit i se jmény“, které citovaly Oldřicha Kužílka jako experta na svobodný přístup k informacím.

celý text zprávy

23. 8. 2013

Zveřejňování platů nic nemaskuje

Musíme uvést na pravou míru informace uvedené v článku Lidových novin týkající se zveřejnění platů zaměstnanců Úřadu vlády ČR.

celý text zprávy

14. 8. 2013

Když je v redakcích vedro, okurky rostou

Reakce na reportáž TV Nova odvysílanou v Televizních novinách 12. srpna 2013.

celý text zprávy

27. 5. 2013

Autentická slova premiéra k Pussy Riot

Vzhledem k nepřesnostem v médiích ohledně vyjádření premiéra Petra Nečase v Moskvě ke skupině Pussy Riot, posíláme autentický zvuk i přepis toho, co premiér doopravdy řekl.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 55