Pro média

Dokumenty 41 až 50 z 91

Češi více hrají, i když provozoven ubývá. V roce 2015 vsadili přes 152 miliard

PRAHA, 20.07.2016 – Aktuální data z Výroční zprávy o hazardním hraní v České republice v roce 2015 ukazují, že došlo k nárůstu počtu osob, které mají zkušenosti s hazardním hraním, ať už v hernách, sázkových kancelářích, či na internetu. Přestože se meziročně počet provozoven s technickými hrami (automaty) snížil téměř o 19 %, celková výše vkladů do hazardních her vzrostla o 10 %. Je to dáno zejména zvyšujícím se zájmem o kurzové sázení a on-line hraní. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila je nutno věnovat pozornost ochraně on-line hráčů a soustředit finanční prostředky do prevence a léčby, jejichž pokrytí je v ČR v současnosti velmi nízké.

celý text zprávy

Sezóna letních hudebních festivalů začala. Mladí Češi běžně kombinují různé drogy a rizika si nepřipouští

Praha, 30.06.2016 – Intoxikace s poruchou vědomí. Takové a jiné život ohrožující stavy zaznamenáváme mezi mladými návštěvníky open air akcí. Hudební festivaly všeho druhu jsou neodmyslitelnou součástí letní sezony. I letos vyrazí tisíce návštěvníků za dobrou hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. A právě zintenzivnění prožitku je hlavní motivací pro užívání návykových látek. Uživatelé, kteří ale nemají dostatek informací o jejich účincích, často doplatí na jejich kombinování, především pak s alkoholem.

celý text zprávy

Vláda schválila Akční plán pro oblast nelegálních drog

Praha, 23.06.2016 – Akční plán realizace Národní strategie protidrogové politiky na období 2016 až 2018 pro oblast nelegálních návykových látek schválila vláda. Plán si klade za cíl mimo jiné snížit míru konzumace návykových látek mezi dětmi a mladistvými, zaměřit se na vysokou míru užívání pervitinu či konopí a zajistit dostatečné financování adiktologické péče.

celý text zprávy

Reakce k zamítnutí novely zákona o ochraně před návykovými látkami

PRAHA, 25.05.2016 - Tiskové vyjádření Odboru protidrogové politiky a národního protidrogového koordinátora k zamítnutí tzv. protikuřáckého zákona Sněmovnou

celý text zprávy

Plošné testování školáků na přítomnost drog přináší nepřesné výsledky a zastrašuje rodiče i děti

PRAHA, 26.05.2016 – Společné odborné stanovisko k testování odpadních vod a následnému plošnému testování žáků na přítomnost omamných a psychotropních látek.

celý text zprávy

Stanovisko k pořadu České televize „Máte slovo“

PRAHA, 13.05.2016 – Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky chce uvést na pravou míru nepřesné informace, které zazněly 05.05.2016 v pořadu České televize „Máte slovo“ a týkaly se Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) a připomínek Odboru protidrogové politiky ke koncepci vězeňství.

celý text zprávy

Národní protidrogový koordinátor navštívil Ústecký kraj

ÚSTÍ NAD LABEM, 10.05.2016 - Prevence a léčba pro uživatele návykových látek i pro hazardní hráče, možnosti získání financí z aktuálních výzev, ale hlavně současné informace z terénu k počtu uživatelů drog či hazardních hráčů. I to byla témata jednání národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila s krajským radním Martinem Klikou a poskytovateli sociálních služeb z celého kraje na půdě krajského úřadu v Ústí nad Labem.

celý text zprávy

Mimořádné zasedání OSN by mělo přinést nový směr v globální protidrogové politice. Česká republika jde příkladem

PRAHA, 21.04.2016 - Účasti České republiky je během mimořádného zasedání OSN v oblasti protidrogové politiky, které aktuálně probíhá v New Yorku, věnována zvláštní pozornost. Pro mnohé země je právě Česká republika příkladem vyvážené a nerepresivní protidrogové politiky. Českou delegaci osobně vede ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Zasedání se účastní také národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

celý text zprávy

Pompidou Group vyhlašuje prestižní soutěž v oblasti prevence

PRAHA, 18.04.2016 - Pompidou Group Rady Evropy vyhlásila soutěž European Drug Prevention Prize 2016, která hodnotí projekty v oblasti drogové prevence, tzv. peer preventivní programy.

celý text zprávy

Prohibice vs. legalizace: Národní protidrogový koordinátor kvituje výzvu exšéfa OSN

PRAHA, 02.03.2016 - Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan na webu německého magazínu Der Spiegel vyzval, aby se společnost soustředila víc na veřejnou regulaci, prevenci a vzdělání. Návrhy a postřehy exšéfa OSN komentuje v tiskovém vyjádření národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 91