Pro média

Dokumenty 51 až 60 z 95

Národní protidrogový koordinátor navštívil Ústecký kraj

ÚSTÍ NAD LABEM, 10.05.2016 - Prevence a léčba pro uživatele návykových látek i pro hazardní hráče, možnosti získání financí z aktuálních výzev, ale hlavně současné informace z terénu k počtu uživatelů drog či hazardních hráčů. I to byla témata jednání národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila s krajským radním Martinem Klikou a poskytovateli sociálních služeb z celého kraje na půdě krajského úřadu v Ústí nad Labem.

celý text zprávy

Mimořádné zasedání OSN by mělo přinést nový směr v globální protidrogové politice. Česká republika jde příkladem

PRAHA, 21.04.2016 - Účasti České republiky je během mimořádného zasedání OSN v oblasti protidrogové politiky, které aktuálně probíhá v New Yorku, věnována zvláštní pozornost. Pro mnohé země je právě Česká republika příkladem vyvážené a nerepresivní protidrogové politiky. Českou delegaci osobně vede ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Zasedání se účastní také národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

celý text zprávy

Pompidou Group vyhlašuje prestižní soutěž v oblasti prevence

PRAHA, 18.04.2016 - Pompidou Group Rady Evropy vyhlásila soutěž European Drug Prevention Prize 2016, která hodnotí projekty v oblasti drogové prevence, tzv. peer preventivní programy.

celý text zprávy

Prohibice vs. legalizace: Národní protidrogový koordinátor kvituje výzvu exšéfa OSN

PRAHA, 02.03.2016 - Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan na webu německého magazínu Der Spiegel vyzval, aby se společnost soustředila víc na veřejnou regulaci, prevenci a vzdělání. Návrhy a postřehy exšéfa OSN komentuje v tiskovém vyjádření národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

celý text zprávy

Pivo levnější než voda? V zemi, která drží první příčku v konzumaci alkoholu mezi dětmi v Evropě?

PRAHA, 29. ledna 2016 - Tiskové prohlášení národního protidrogového koordinátora k návrhu ministra financí Andreje Babiše ohledně snížení daně z přidané hodnoty na sudové pivo z dosavadních 21 procent na 10 procent.

celý text zprávy

Akce Alkohol odhalila stovky opilých dětí a potvrdila vysokou toleranci ke konzumaci alkoholu u nás

PRAHA, 21. ledna 2016 - Přes 5000 příslušníků policie a 2000 účastníků státní správy a samosprávy zkontrolovalo od října do prosince 2015 téměř 4000 klubů a 18000 osob. Z toho bylo při kontrolách nalezeno 660 osob mladších 18 let, které požily alkoholický nápoj. Rekordmanem se stal chlapec ze Středočeského kraje, kterému policisté naměřili hodnotu 3,25 ‰. Policie byla nucena téměř 180 mladistvých omezit na osobní svobodě. Šlo o vůbec první rozsáhlou akci kontrol, do které bylo zapojeno nejvíce státních složek.

celý text zprávy

Vláda schválila akční plány pro oblast alkoholu, tabáku a hazardu. Pomoc závislým a ochrana společnosti by měly být prioritami.

PRAHA, 18. ledna 2016 – Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil a náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová společně představili Akční plány pro oblast tabáku, alkoholu a hazardu, které v uplynulém roce schválila vláda. Plány jsou součástí Národní strategie protidrogové politiky na období 2015−2018 a strategie Zdraví 2020.

celý text zprávy

Národní protidrogový koordinátor: Čtvrtina českých dětí má zkušenosti s opakovanou opilostí

PRAHA, 23. prosince 2015 – Přes vánoční svátky a při oslavách Nového roku se zvyšuje zájem o alkohol mezi dětmi. Alkohol i dalších legální návykové látky se staly v českých obchodních řetězcích i domácnostech snadno dostupnými, a to i přestože zákon zakazuje prodej alkoholu dětem a mladistvým do 18 let. Až 87 % šestnáctiletých vnímá možnost sehnat si alkohol či cigarety, ať už doma, přes spolužáky či přímo v obchodě, jako velmi snadnou. V roce 2012 se stala noční můrou metanolová aféra, která má dozvuky do současnosti. V roce 2015 zveřejnila OECD výsledky studie, z které vyplývá, že se Česká republika drží v žebříčku konzumace alkoholu mezi dětmi a mladistvými na prvním místě v Evropě. Předčili jsme dokonce i Dány.

celý text zprávy

Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky řešila nelegální provozování kvízomatů a podporu výzkumu léčby pervitinu v ČR

PRAHA, 01.02.2016 – Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) v rámci prvního jednání v tomto roce zhodnotila současnou situaci spojenou s vysokou nabídkou nelegálních technických herních zařízení (tzv. kvízomatů, slevomatů) a zabývala se možnostmi, jak na tuto situaci účinně reagovat. Dalším bodem jednání byla podpora výzkumu léčby a služeb pro uživatele pervitinu a opiátů, jejichž počet se, podle poslední Výroční zprávy o drogách v ČR za rok 2014, zvýšil na 48.000.

celý text zprávy

Češi stále ve vysoké míře konzumují legální i nelegální drogy, potvrdila to výroční zpráva o drogách

PRAHA, 7. prosince 2015 – Aktuální data z výroční zprávy o stavu ve věcech drog v ČR za uplynulý rok ukazují, že míra užívání alkoholu, tabáku a konopných látek zůstává vysoká. Počet problémových uživatelů pervitinu a opiátů se zvýšil na 48 tisíc osob. V současnosti denně kouří 23,5 % osob starších 15 let a 12,5 % osob starších 15 let denně pije alkohol. Alarmující je konzumace drog mezi dětmi, kdy 16 % patnáctiletých pravidelně kouří cigarety, téměř 20 % pravidelně pije alkohol a 24 % má zkušenost s užíváním konopí. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila je konzumace drog v mladém věku většinovou společností stále silně podceňována.

celý text zprávy

Dokumenty 51 až 60 z 95