Pro média

Dokumenty 61 až 70 z 91

Premiér Sobotka diskutoval se zástupci Pompidou Group o protidrogových opatřeních v ČR

Praha, 18. 9. 2015 – Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 17. září 2015 setkal na Úřadě vlády ČR se zástupci Pompidou Group Janem Malinowskim a Claudem Gillardem. Společně jednali o aktuálních protidrogových opatřeních české vlády.

celý text zprávy

Mezinárodní platforma Pompidou Group při Radě Evropy bude jednat v Praze o prekursorech drog

Praha, 15. 9. 2015 – Na základě pozvání Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky proběhne v následujících dnech 16. - 18. září v Praze mezinárodní zasedání pracovní skupiny Mezinárodní síť Pompidou Group pro kontrolu prekursorů, jež spadá pod Pompidou Group působící při Radě Evropy a zabývá se problematikou drog. Představitelé kontrolních orgánů 29 zemí a mezinárodních organizací, jako je Europol, Evropská komise, OSN, si budou vyměňovat informace o nejnovějším vývoji ve výrobě drog, sdílet postupy pro eliminaci nelegálních drog a seznámí se s novými psychoaktivními látkami. Tématem letošního mezinárodního zasedání je zneužívání legálních chemických látek užívaných při výrobě nelegálních drog (tzv. prekursorů).

celý text zprávy

Odbor protidrogové politiky - Sekretariát Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky

Odbor protidrogové politiky plní roli sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, organizačně je zařazen ve struktuře Úřadu vlády České republiky.

celý text zprávy

Výroční zpráva o hazardním hraní v České republice v roce 2014

Praha, 23. 7. 2015 - Tisková zpráva, kterou zveřejnilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti v rámci tiskové konference k vydání výroční zprávy o hazardním hraní za uplynulý rok. Ze zprávy vyplývá, že Češi propadají hazardnímu hraní stále více, přičemž věk hráčů se snižuje. Stále převažují automaty, na vzestupu je ale i online sázení.

celý text zprávy

Prázdniny představují riziko konzumace alkoholu u dětí a mládeže

Praha, 8. 7. 2015 - Tisková zpráva k dlouhodobému prvenství ČR v konzumaci alkoholu mezi dětmi a mládeží. Příjem mladistvých na jednotkách intenzivní péče či záchytných stanicích a zvýšená práce Linky bezpečí během prázdnin.

celý text zprávy

Evropská zpráva o drogách 2015

Praha, 4. 6. 2015 - Tisková zpráva k vydání Evropské zprávy o drogách 2015. Evropské monitorovací centrum pro drogy již 20 let sleduje vývoj drogové situace v Evropě. Výsledky představilo v rámci tiskové konference ve spolupráci s českým Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti. V České republice zůstává největším problémem pervitin a konopí.

celý text zprávy

OECD: fakta o konzumaci alkoholu mezi dětmi a mladistvými

Praha, 14. 5. 2015 - Reakce národního protidrogového koordinátora Mgr. Jindřicha Vobořila na zprávu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) z 12. 5. 2015 o konzumaci alkoholu mezi dětmi a mladistvými.

celý text zprávy

Zásadní změny v protidrogové politice České republiky

Tisková zpráva národního protidrogového koordinátora.

celý text zprávy

Vláda ČR projednala zprávu Hazardní hraní v České republice a jeho dopady

Vláda ČR dnes projednala zprávu o sociálně patologických dopadech hazardních her v ČR a schválila souhrn jejích hlavních zjištění a doporučení. Vzhledem k závažnosti dopadů hazardního hraní bude problematika průběžně monitorována.

celý text zprávy

Evropská zpráva o drogách 2014

Agentura EU pro drogy dnes zveřejnila výroční zprávu o trendech v oblasti užívání drog. Ze zprávy vyplývá, že nejoblíbenější drogou v Evropské unii je stále marihuana. Obavy také vzbuzuje rostoucí počet uživatelů metamfetaminu.

celý text zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 91