Pro média

Dokumenty 61 až 70 z 95

Druhé výsledky kontrol zakázaného prodeje alkoholu dětem. Zaměstnanci provozoven podali alkohol ve více případech

PRAHA, 1. prosince 2015 – Policie ČR ve spolupráci s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, živnostenskými úřady (MPO) a dalšími institucemi provedla v rámci AKCE ALKOHOL druhou sérii kontrol zakázaného prodeje alkoholu mladistvým v českých barech a restauracích. V minulém týdnu téměř dva tisíce policistů zkontrolovalo více než 1500 provozoven. Alkohol požilo 287 dětí. Je to tedy o 51 případů více, než tomu bylo v říjnu.

celý text zprávy

Národní protidrogový koordinátor: Poprvé v historii ČR vznikl akční plán, který je schvalovaný vládou

PRAHA, 9. listopadu 2015 - Vláda projednala a schválila Akční plán realizace Národní strategie protidrogové politiky na období 2015-18 pro oblast hazardního hraní. Plán obsahuje souhrn opatření směřujících ke zmírnění sociálních a zdravotních dopadů problémového a patologického hraní v České republice.

celý text zprávy

První výsledky celostátních kontrol zakázaného prodeje alkoholu nezletilým potvrdily vysokou míru tolerance Čechů

PRAHA, 22. října 2015 - Policie ČR ve spolupráci s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, živnostenskými úřady (MPO) a dalšími subjekty představila výsledky prvních celostátních kontrol zakázaného prodeje alkoholu mladistvým v českých barech a restauracích. V minulém týdnu stovky policistů zkontrolovaly téměř 1200 provozoven a 7000 osob. Odhalili na 590 protiprávních jednání, z toho 545 přestupků a 45 trestných činů. Při kontrolách bylo nalezeno 236 podnapilých mladších 18 let.

celý text zprávy

České bary a restaurace čekají celostátní kontroly zakázaného prodeje alkoholu nezletilým

PRAHA, 5. října 2015 – Policie ČR ve spolupráci s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, živnostenskými úřady (MPO) a dalšími institucemi chystá sérii celostátních kontrol zakázaného prodeje alkoholu mladistvým v českých barech a restauracích. Kontroly budou probíhat od října do prosince 2015 po celém území České republiky.

celý text zprávy

Premiér Sobotka diskutoval se zástupci Pompidou Group o protidrogových opatřeních v ČR

Praha, 18. 9. 2015 – Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 17. září 2015 setkal na Úřadě vlády ČR se zástupci Pompidou Group Janem Malinowskim a Claudem Gillardem. Společně jednali o aktuálních protidrogových opatřeních české vlády.

celý text zprávy

Mezinárodní platforma Pompidou Group při Radě Evropy bude jednat v Praze o prekursorech drog

Praha, 15. 9. 2015 – Na základě pozvání Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky proběhne v následujících dnech 16. - 18. září v Praze mezinárodní zasedání pracovní skupiny Mezinárodní síť Pompidou Group pro kontrolu prekursorů, jež spadá pod Pompidou Group působící při Radě Evropy a zabývá se problematikou drog. Představitelé kontrolních orgánů 29 zemí a mezinárodních organizací, jako je Europol, Evropská komise, OSN, si budou vyměňovat informace o nejnovějším vývoji ve výrobě drog, sdílet postupy pro eliminaci nelegálních drog a seznámí se s novými psychoaktivními látkami. Tématem letošního mezinárodního zasedání je zneužívání legálních chemických látek užívaných při výrobě nelegálních drog (tzv. prekursorů).

celý text zprávy

Odbor protidrogové politiky - Sekretariát Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky

Odbor protidrogové politiky plní roli sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, organizačně je zařazen ve struktuře Úřadu vlády České republiky.

celý text zprávy

Výroční zpráva o hazardním hraní v České republice v roce 2014

Praha, 23. 7. 2015 - Tisková zpráva, kterou zveřejnilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti v rámci tiskové konference k vydání výroční zprávy o hazardním hraní za uplynulý rok. Ze zprávy vyplývá, že Češi propadají hazardnímu hraní stále více, přičemž věk hráčů se snižuje. Stále převažují automaty, na vzestupu je ale i online sázení.

celý text zprávy

Prázdniny představují riziko konzumace alkoholu u dětí a mládeže

Praha, 8. 7. 2015 - Tisková zpráva k dlouhodobému prvenství ČR v konzumaci alkoholu mezi dětmi a mládeží. Příjem mladistvých na jednotkách intenzivní péče či záchytných stanicích a zvýšená práce Linky bezpečí během prázdnin.

celý text zprávy

Evropská zpráva o drogách 2015

Praha, 4. 6. 2015 - Tisková zpráva k vydání Evropské zprávy o drogách 2015. Evropské monitorovací centrum pro drogy již 20 let sleduje vývoj drogové situace v Evropě. Výsledky představilo v rámci tiskové konference ve spolupráci s českým Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti. V České republice zůstává největším problémem pervitin a konopí.

celý text zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 95