Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6779

4. 7. 2017

Premiér Sobotka požádal ministra Jurečku o aktuální informace ohledně výskytu afrického moru prasat v ČR

Předseda vlády Bohuslav Sobotka požádal ministra zemědělství Mariana Jurečku o aktuální informaci ohledně výskytu afrického moru prasat.

celý text zprávy

4. 7. 2017

Premiéři zemí V4 jednali s prezidentem Egypta o vzájemném obchodě i bezpečnostní situaci

Předsedové vlád zemí Visegrádské skupiny, včetně českého premiéra Bohuslava Sobotky, pokračovali v Budapešti v úterý 4. července 2017 odpoledne v summitu V4 za účasti egyptského prezidenta Abd al-Fattáha as-Sísího. Hlavními tématy jednání byly vztahy EU–Egypt, nové bezpečnostní výzvy i ekonomická spolupráce. Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal také s maďarským premiérem Orbánem o spolupráci v hospodářství i vědě.

celý text zprávy

4. 7. 2017

Premiér Sobotka požádal ministra Brabce o posouzení možnosti přezkumu povolení EIA pro těžbu štěrkopísku na území Uherského Ostrohu

Premiér se na základě opakovaných žádostí obcí a občanů obrátil dopisem na ministra životního prostředí Richarda Brabce s tím, aby ministerstvo posoudilo možnost přezkumu kladného stanoviska EIA, které vydal resort k těžbě štěrkopísku. V této věci se totiž objevily dva nové hydrogeologické podklady, které zpochybňují závěry stanoviska EIA a popisují reálné riziko, že by těžba narušila zdroje pitné vody, které zásobují více než 140 tisíc lidí v Jihomoravském kraji.

celý text zprávy

4. 7. 2017

Premiéři zemí V4 jednali o budoucnosti EU a dalším postupu v otázkách migrační politiky

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastnil v úterý 4. července 2017 summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny. Tématy jednání byly aktuální evropské otázky ve světle červnové Evropské rady, revize směrnice o vysílání pracovníků a návrh na Evropský pilíř sociálních práv. Premiér Sobotka se sešel také s prezidentem Egyptské arabské republiky Sísím, který je hostem druhé části summitu.

celý text zprávy

30. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka na návštěvě Japonska

Předseda vlády Bohuslav Sobotka je od úterý 27. června do pátku 30. června na oficiální návštěvě Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.

celý text zprávy

30. 6. 2017

Premiér Sobotka: ČR má velký potenciál výrazně posílit spolupráci s Japonskem v oblasti obchodu, investic i nových technologií

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se během čtyřdenní oficiální návštěvy Japonska setkal s předsedou vlády Šinzó Abem, předsedou dolní komory japonského Parlamentu Tadamori Oshimou i s korunním princem Naruhitem. O prohloubení spolupráce v oblasti obchodu, investic i nových technologií jednal s vedením společností Asahi Breweries a Shimadzu. Na závěr své oficiální návštěvy Japonska uctil premiér Sobotka památku obětí výbuchu atomové bomby v Hirošimě.

celý text zprávy

30. 6. 2017

Premiér Sobotka se zúčastní summitu zemí V4, jehož hostem bude prezident Egypta Abd al-Fattáh as-Sísí

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní v úterý 4. července 2017 summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny, který se uskuteční v Budapešti. Hostem summitu bude prezident Egyptské arabské republiky Abd al-Fattáh as-Sísí. Cestu předsedy vlády do Maďarska projednala v pondělí vláda.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6779