Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 8227

13. 9. 2022

Premiér Petr Fiala přijal prezidenta Černé Hory Mila Đukanoviće

Předseda vlády Petra Fiala se v úterý 13. září 2022 v Kramářově vile setkal s prezidentem Černé Hory Milem Đukanovićem. Tématem bilaterálního jednání bylo zejména prohlubování ekonomické spolupráce obou zemí. Potenciál pro rozšíření spolupráce existuje například v oblasti energetiky nebo dopravní infrastruktury. Mezi další témata společného jednání patřila válka na Ukrajině a vstup Černé Hory do Evropské unie.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu a energetické situaci

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 13. září 2022 sešli na pátém letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se věnovali návrhu státního rozpočtu na nadcházející rok, aktuální situaci s energiemi nebo velkým dopravním stavbám.

celý text zprávy

13. 9. 2022

Projev předsedy vlády Petra Fialy v Senátu k národnímu řešení energetické krize

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil v úterý 13. září 2022 v Senátu s projevem k cenám energií a představení kroků vlády v této oblasti.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Vláda představila pravidla pro zastropování cen elektřiny a plynu pro všechny maloodběratele

Vláda Petra Fialy předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022.

celý text zprávy

12. 9. 2022

Premiér Petr Fiala ocenil zástupce všech složek zasahujících při požáru v Českém Švýcarsku

Premiér Petr Fiala v pondělí 12. září 2022 v Lichtenštejnském paláci předal ocenění zástupcům všech složek, které se podílely na záchraně Českého Švýcarska. Šlo o nejrozsáhlejší lesní požár v novodobé historii České republiky. Téměř pět desítek lidí obdrželo z rukou premiéra Fialy pamětní list a stříbrného lvíčka.

celý text zprávy

11. 9. 2022

Informační kampaň Deštník proti drahotě přiblíží hlavní formy pomoci státu občanům

V pondělí 12. září startuje mediální kampaň, která má občanům představit základní formy vládní pomoci a zjednodušit cestu k jejich aktivnímu využívání. Kampaň připravená Oddělením strategické komunikace Úřadu vlády bude zahrnovat TV i rádiové spoty, reklamu v tisku, v online médiích a OOH formátech.

celý text zprávy

9. 9. 2022

Premiér Petr Fiala jednal s ministrem obrany USA Lloydem Austinem

Předseda vlády Petr Fiala přijal v pátek 9. září ve Strakově akademii ministra obrany USA Lloyda Austina, který je na návštěvě České republiky. Tématem jednání byla především bezpečnostní situace v Evropě v souvislosti s válkou na Ukrajině a česko-americká spolupráce. Kromě toho se schůzka týkala i modernizace české armády.

celý text zprávy

8. 9. 2022

Premiér Petr Fiala se zúčastnil otevření LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu

Premiér Petr Fiala se zúčastnil slavnostního zahájení provozu plovoucího LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu. Nizozemský terminál patří mezi první zařízení svého druhu v Evropě a umožní zpracovat až osm miliard kubíků plynu ročně. Z toho tři miliardy jsou určeny pro Českou republiku, což je objem rovnající se přibližně třetině české roční spotřeby. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Skupinou ČEZ zajistilo již dříve jak pronájem části kapacity v novém terminálu, tak i cesty pro přepravu plynu do Česka.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 8227