Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7244

7. 10. 2019

Projev premiéra Andreje Babiše na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR

Premiér Andrej Babiš vystoupil v pondělí 7. října 2019 na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR s projevem. Zhodnotil v něm výsledky české ekonomiky a připomněl vládní inovační strategii Czech Republic: The Country for the Future.

celý text zprávy

4. 10. 2019

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili výstavbu Centrálního urgentního příjmu a rekonstrukci plicní kliniky

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívili v pátek 4. října 2019 Thomayerovu nemocnici, kde jednali s ředitelem nemocnice Zdeňkem Benešem o výstavbě Centrálního urgentního příjmu (CUP) s napojením na budoucí novou stanici metra D a kompletní rekonstrukci Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Thomayerově nemocnici. Součástí programu byla prohlídka kliniky, prostoru pro stavbu CUP a samotného areálu nemocnice, který je ve špatném technickém stavu.

celý text zprávy

4. 10. 2019

Premiér: Stát zásadně pomůže České poště. Rušení poboček se nechystá.

Předseda vlády Andrej Babiš dnes spolu s ministry vnitra, průmyslu a ministryní financí jednal s vedením České pošty o budoucnosti podniku. Generální ředitel České pošty Roman Knap s ministrem vnitra Janem Hamáčkem předložili premiérovi schválený restrukturalizační plán státního podniku na léta 2019 – 2022. Jeho základním stavebním kamenem je oddělení komerčních služeb od těch státních za účelem zajištění transparentního financování jednotlivých činností. Strategie pošty je postavena na předpokladu nerušení poboček, zkvalitnění poskytovaných služeb a dosažení zisku v roce 2021 i za podmínky navýšení mezd pošťáků.

celý text zprávy

3. 10. 2019

Projev předsedy vlády u příležitosti slavnostního zahájení nového akademického roku 2019/2020

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil slavnostního zahájení akademického roku 2019/20. Před rektory vysokých škol a dalšími hosty vystoupil s krátkým projevem.

celý text zprávy

3. 10. 2019

Premiér: Nové traumacentrum vinohradské nemocnice se zařadí mezi strategické investice v Praze

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch společně s ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petrem Arenbergerem dnes představili plánovaný projekt výstavby nového traumacentra v areálu pražské vinohradské nemocnice.

celý text zprávy

2. 10. 2019

Vláda rozhodla uspořádat Karlu Gottovi státní pohřeb, pokud s tím bude souhlasit jeho rodina

Vláda Andreje Babiše se sešla ve středu 2. října ve Strakově akademii k mimořádnému jednání. Jediným bodem programu byl návrh předsedy vlády uspořádat zesnulému Karlu Gottovi státní pohřeb.

celý text zprávy

2. 10. 2019

150 let od narození Mahátmy Gándhího připomíná nová alej, stromy pomáhal sázet i premiér Babiš

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a velvyslankyně Indie v ČR Narinder Chauhan vysadili dnes s dobrovolníky 150 ovocných stromů poblíž obce Vyskeř v Českém ráji. Výsadba proběhla pod hlavičkou akce Sázíme budoucnost a připomněla odkaz indického environmentalisty světového významu Mahátmy Gándhího od jehož narození uplynulo 150 let. V CHKO Český ráj tak vznikla nová 1,5 kilometru dlouhá Gándhího ovocná alej tvořená původními druhy hrušní, třešní a švestek.

celý text zprávy

1. 10. 2019

Předseda vlády Andrej Babiš zahájil konferenci k administrativním komplexům

Premiér Andrej Babiš představil spolu s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu na konferenci k administrativním komplexům vize České republiky. Odborní zahraniční hosté na konferenci představili vlastní zkušenosti v podobných projektech.

celý text zprávy

30. 9. 2019

Sčítání lidu v roce 2021 bude mnohem jednodušší, navrhla vláda. Rozhodla i o navýšení důchodů pro rok 2020 průměrně o 900 korun

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 30. září 2019 schválila návrh zákona o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021. Tzv. cenzus má být podle kabinetu proveden co nejvíce za pomoci moderních technologií a s využitím již existujících databází. Ministři se zabývali také nařízením, kterým vláda potvrdila předchozí koaliční dohodu o navýšení důchodů pro rok 2020 v průměru o 900 korun a řešili i kontrolní zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7244