Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7170

3. 7. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou vlády Malty Muscatem

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se 3. července 2019 setkal s premiérem Maltské republiky Josephem Muscatem. Po včerejší dohodě lídrů na kandidátech na nejvyšší unijní posty se premiéři věnovali zejména tomuto tématu. Předsedové vlád zmínili i přípravu Víceletého finančního rámce EU na roky 2021–2027, migraci přes Středozemní moře a situaci v Libyi či dokončení vnitřního trhu.

celý text zprávy

3. 7. 2019

Předseda vlády jednal na Evropské radě o vedoucích pozicích EU

V neděli 30. června 2019 odletěl premiér Andrej Babiš na mimořádné zasedání Evropské rady, kde jednal o obsazení pěti nejvyšších pozic evropských institucí. Jednání pokračovalo i v pondělí a v úterý 1. a 2. července 2019.

celý text zprávy

1. 7. 2019

Vláda chce zamezit vícečetným exekucím a nabízí nové možnosti řešení daňových sporů

Vláda na jednání v pondělí 1. července 2019 schválila návrh novely zákona, kterým se mění občanský soudní řád a exekuční řád. Kromě toho ministři schválili návrh zákona o mezinárodní spolupráci při řešení daňových sporů a zabývali se financováním nekrytých závazků regionálních rad regionů soudržnosti.

celý text zprávy

1. 7. 2019

Rada vlády schválila metodiku hodnocení vysokých škol a podpořila výstavbu národní sítě inkubátorů

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 28. června 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání. K hlavním bodům jednání patřila rozprava k postupu zavádění Inovační strategie ČR 2019–2030, a dále schválení Metodiky hodnocení 2017+ v segmentu vysokých škol. Předseda vlády společně s vicepremiérem Havlíčkem informovali členy Rady o úspěších jednání na Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace, které se konalo v posledním červnovém týdnu v Drážďanech.

celý text zprávy

28. 6. 2019

Národní rozvojový fond vlády umožní investice v řádu desítek miliard korun

Příprava vládního Národního rozvojového fondu rychle pokračuje. Panuje shoda na tom, kam bude fond investovat, na jakých principech bude postaven jeho obchodní model a jak bude řízen. Fond bude mít potenciál mobilizovat ve prospěch investičních projektů minimálně pětinásobek svého kapitálu, tedy celkově asi 35 miliard korun. Aktuálně 4 banky – Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit bank – potvrdily připravenost dobrovolně investovat, případně i spolu s dalšími investory, do vládního fondu až 7 miliard korun. A to jakmile fond získá potřebnou licenci od ČNB a budou vybrány a připraveny vhodné investiční projekty.

celý text zprávy

25. 6. 2019

Premiér Babiš a vicepremiér Havlíček jednali v Drážďanech o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu

Premiér Andrej Babiš se ve dnech 24. a 25. června 2019 zúčastnil v Drážďanech Evropského fóra pro vědu, výzkum a inovace. V rámci návštěvy Drážďan také jednal s ministerským předsedou Svobodného státu Sasko Michaelem Kretschmerem a předsedou Německého spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem a seznámil se s několika inovativními a start-upovými firmami. Předsedu vlády doprovázel i vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

celý text zprávy

24. 6. 2019

Vláda udělala další krok k přípravě státního rozpočtu na rok 2020, dokončuje i rekodifikaci stavebního práva

Česká republika bude v příštím roce i v letech 2021 a 2022 hospodařit se schodkem 40 miliard korun. Materiál, který stanovil základní parametry státního rozpočtu na rok 2020 a střednědobého výhledu, odsouhlasila v pondělí 24. června 2019 vláda premiéra Andreje Babiše. Schválila také věcný záměr nového stavebního zákona, který má zjednodušit a zefektivnit stavební legislativu.

celý text zprávy

23. 6. 2019

Premiér Babiš na pietní vzpomínce: Nedopusťme, aby se osud osady Ležáky opakoval

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v neděli 23. června zúčastnil v Památníku Ležáky pietního aktu u příležitosti 77. výročí vypálení osady nacisty. Premiér s ministrem obrany Lubomírem Metnarem zapálili Oheň (bez) naděje. Předseda vlády během pietní vzpomínky vystoupil s projevem.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7170