Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6917

23. 10. 2017

Vláda B. Sobotky předloží nové sněmovně znovu návrh státního rozpočtu na rok 2018 i státní závěrečný účet ČR za rok 2016

Vláda Bohuslava Sobotky na schůzi v pondělí 23. října 2017 odsouhlasila mj. opětovné předložení dvou klíčových návrhů – státního rozpočtu ČR na rok 2018 a státního závěrečného účtu ČR za rok 2016 – Poslanecké sněmovně, která vzešla z nedávných voleb. Schválila také rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2018 a rozhodla o odtajnění částky, za kterou odkoupí vepřín v Letech u Písku, na jehož místě by měl vzniknout památník romským obětem holocaustu.

celý text zprávy

22. 10. 2017

Volby do Poslanecké sněmovny

V České republice volili lidé v pátek 20. října a v sobotu 21. října ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

celý text zprávy

20. 10. 2017

Evropská rada podpořila Tuskův plán na reformu EU, vyjednávání o budoucnosti EU budou mít v rukou lídři členských států

Hlavy států a předsedové vlád se během druhého dne jednání Evropské rady věnovali budoucnosti EU a vystoupení Velké Británie z EU. Předseda Evropské rady Donald Tusk v rámci diskuse o budoucnosti evropské integrace představil plán na další kroky v reformě EU, evropští státníci dnes také uvedli, že ve vyjednáváních brexitu zatím nebylo dosaženo dostatečného pokroku.

celý text zprávy

19. 10. 2017

EU bude pokračovat v pomoci africkým zemím a v posilování evropské obrany

Lídři EU se dnes v rámci prvního dne Evropské rady shodli na pokračování pomoci africkým zemím, posilování odolnosti EU vůči kybernetickým hrozbám či spuštění nového programu k financování vývoje obranných technologií.

celý text zprávy

19. 10. 2017

Premiéři V4 a předseda Komise Juncker: Žádná země nesmí být vyčleněna z jednání o budoucnosti EU

Premiér Bohuslav Sobotka a jeho kolegové z Visegrádské skupiny včera večer jednali s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem o budoucnosti evropské integrace a tématech říjnové Evropské rady, která dnes začíná v Bruselu.

celý text zprávy

13. 10. 2017

Premiéři V4 jednali v Bratislavě s předsedou Evropské rady Tuskem o budoucnosti EU

Na okraj Spotřebitelského summitu se uskutečnilo jednání premiérů zemí Visegrádské skupiny s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

celý text zprávy

13. 10. 2017

Premiér Sobotka na Spotřebitelském summitu: Potřebujeme evropské řešení dvojí kvality potravin

Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v pátek 13. října 2017 v úvodu Spotřebitelského summitu v Bratislavě, který nese název Za stejnou kvalitu produktů pro všechny. Setkání, které se věnuje tématu rozdílné kvality potravin v evropských zemích, se koná pod záštitou českého premiéra Bohuslava Sobotky a slovenského premiéra Roberta Fica a účastní se ho předsedkyně vlády Polské republiky Beata Szydlová, předseda vlády Maďarska Viktor Orbán, zástupci Evropské komise a představitelé spotřebitelů i výrobců.

celý text zprávy

12. 10. 2017

Bilanční schůzky premiéra Bohuslava Sobotky

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády, aby s nimi probral dosavadní práci jejich resortů, splněné závazky z programového prohlášení vlády i úkoly, které se již do konce volebního období dokončit nepodaří. Premiér chce na bilančních schůzkách s ministry také definovat neodkladné priority, kterými by se v jednotlivých oblastech měla zabývat nová vláda, která vznikne z říjnových voleb.

celý text zprávy

11. 10. 2017

Premiér Sobotka: Jsme první vládou, která přijala strategii ochrany zájmů státu při těžbě strategických nerostných surovin

Vláda ČR na svém dnešním jednání schválila zprávu Ministerstva průmyslu a obchodu o nutnosti zajištění ekonomických zájmů státu v oblasti využití kritických superstrategických surovin EU. Materiál, který vládě předložil ministr Jiří Havlíček, obsahuje konkrétní kroky, jak v oblasti těžby těchto surovin hájit ekonomické zájmy státu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6917