Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7674

10. 2. 2021

Premiér Babiš jednal v Bělehradě o zkušenostech s očkováním proti covid-19

Předseda vlády ČR Andrej Babiš navštívil ve středu 10. února 2021 Srbskou republiku. S premiérkou Anou Brnabićovou a prezidentem Aleksandarem Vučićem jednal v Bělehradě o postupu očkování proti covid-19 a zkušenostech s bojem proti šíření epidemie. Českého premiéra doprovodil na pracovní cestě expertní tým lékařů, epidemiologů a virologů.

celý text zprávy

8. 2. 2021

Vláda požádá Sněmovnu o dalších 30 dnů nouzového stavu, chce také zjednodušit systém covidových podpor pro podnikatele

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, tedy do 16. března. Příslušný návrh žádosti, k níž se poslanci vyjádří na čtvrteční schůzi, schválil kabinet Andreje Babiše na zasedání vlády v pondělí 8. února 2021.

celý text zprávy

5. 2. 2021

Premiér Babiš jednal v Budapešti o využití nových léků a o vakcínách proti covid-19

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pátek 5. února 2021 setkal v Budapešti s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, s nímž diskutoval o možnostech využití nových protilátkových léků a o vakcínách proti onemocnění covid-19. Premiéra Babiše na pracovní cestě doprovázel expertní tým lékařů, epidemiologů a virologů.

celý text zprávy

2. 2. 2021

Rada vlády volila členy předsednictva. Prvním místopředsedou je Pavel Baran

První zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá premiér Andrej Babiš, se v roce 2021 uskutečnilo 29. ledna formou videokonference. Rada volila z řad svých členů předsedu Komise pro hodnocení výzkumných organizací a taktéž doplnila volbou své předsednictvo. Pokračuje vyjednávání Národního plánu obnovy.

celý text zprávy

1. 2. 2021

Vláda souhlasila s dočasným odpuštěním DPH na respirátory, prodlouží i podporu pro potravináře

Prodejci budou moci zlevnit respirátory třídy FFP2 a vyšší. Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 1. února 2021 uložila místopředsedkyni vlády a ministryni financí, aby vydala rozhodnutí, kterým tyto výrobky dočasně osvobodí od daně z přidané hodnoty. Odsouhlasila také prodloužení dotačního programu Ministerstva zemědělství Agricovid Potravinářství a schválila návrh zákona o ochraně oznamovatelů.

celý text zprávy

1. 2. 2021

Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 1. února 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody. Tématem společného jednání byl mimořádný příspěvek zaměstnanci při nařízené karanténě.

celý text zprávy

30. 1. 2021

Série sedmi videí vysvětluje nejčastější mýty o očkování

Všechna videa ke kampani Anny Šulcové a Jakuba Gulaba o nejčastějších mýtech ohledně očkování.

celý text zprávy

29. 1. 2021

Už jste taky slyšeli, že vám vakcína proti covidu změní DNA? Nezmění. Anna Šulcová a Jakub Gulab vysvětlují nejčastěji šířené mýty ohledně očkování

Úřad vlády podpořil online kampaň na vyvracení dezinformací o očkování na covid-19, kterou vytvořili mladí influenceři Anna Šulcová a Jakub Gulab. Série sedmi videí odstartuje na sociálních sítích Instagram, Twitter, Facebook, Youtube a Tiktok v pátek 29. ledna, kde poběží do poloviny února.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7674