Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6517

15. 2. 2017

Premiér Sobotka a ministři budou zítra v Mladé Boleslavi diskutovat o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zítra, ve čtvrtek 16. února 2017, zúčastní v Mladé Boleslavi Kolokvia o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice. To pořádá Sdružení automobilového průmyslu. Hlavními tématy kolokvia budou elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace, konektivita a koncept Smart Cities.

celý text zprávy

14. 2. 2017

Premiér Sobotka navštívil Technologickou agenturu ČR, setkal se s jejím vedením i mladými vědci

V úterý 14. února 2017 navštívil předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka Technologickou agenturu ČR (TAČR). S předsedou Petrem Očkem, užším vedením a výzkumnou radou agentury jednal premiér zejména o jejím fungování a plánech do budoucna. Premiér Sobotka se během své návštěvy setkal také s mladými vědci, kteří budou zapojeni do výzkumného agenturního Programu ZÉTA a Programu BETA.

celý text zprávy

14. 2. 2017

Vláda zítra projedná plán rozvoje sociálních služeb, návrh na rozšíření seznamu návykových látek a na zavedení sankcí pro zemědělce, kteří hospoda

Vláda Bohuslava Sobotky projedná na zasedání ve středu 15. února mj. rozšíření seznamu návykových látek o nové syntetické chemické látky, plán rozvoje sociálních služeb na léta 2017 a 2018 či koncepční materiál Aliance Společnost 4.0, který navrhuje systémový postup při řešení problematiky společenských dopadů tzv. čtvrté průmyslové revoluce. Bude se zabývat také zpřísněním postihů pro zemědělce, kteří nehospodaří v souladu s pravidly ochrany přírody, a má rozhodnout o termínu spuštění povinné maturity z matematiky pro žáky středních škol technického a přírodovědného zaměření.

celý text zprávy

13. 2. 2017

Premiér Sobotka přijal předsedu chorvatského parlamentu Božu Petrova, společně ocenili intenzivní vztahy mezi oběma zeměmi

Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijal v pondělí 13. února 2017 ve Strakově akademii předsedu Parlamentu Chorvatské republiky Božu Petrova. Mezi témata setkání patřil další rozvoj bilaterálních vztahů a hospodářské spolupráce, podpora české menšiny v Chorvatsku či stanoviska obou zemí v otázce rozšiřování EU o země západního Balkánu. Dotkli se i důsledků brexitu pro Evropskou unii.

celý text zprávy

13. 2. 2017

Premiér Sobotka navštívil Českou národní banku

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil v pondělí 13. února 2017 Českou národní banku. Hlavním tématem společného jednání s jejím guvernérem Jiřím Rusnokem a členy bankovní rady byl aktuální finanční vývoj. Bohuslav Sobotka navštívil Českou národní banku v pozici předsedy vlády poprvé.

celý text zprávy

9. 2. 2017

Premiér Sobotka: Rekonstrukce zahrad na Pernštejně pomůže turistickému ruchu v regionu

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 9. února 2017 státní hrad Pernštejn, kde byl představen projekt revitalizace Vrchnostenské okrasné zahrady. Ministr kultury Daniel Herman a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková za účasti předsedy vlády podepsali dokumenty k čerpání dotací z evropských fondů na revitalizaci zahrad na hradě Pernštejn. Obnova zahrad by měla být dokončena v roce 2020 a bude na ni čerpáno téměř 117,5 milionu korun v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

celý text zprávy

8. 2. 2017

Stát proplatí lidem dlouhodobou péči o vážně nemocného příbuzného, schválila vláda

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky odsouhlasila na jednání ve středu 8. února 2017 novelu zákona o nemocenském pojištění, která do sociálního systému zavádí novou sociální dávku, tzv. dlouhodobé ošetřovné. Souhlasila rovněž s návrhem zákona, který zajistí vyšší právní ochranu oznamovatelům korupce a dalších závažných porušení zákona na pracovištích. Ministři rovněž odhlasovali novelu insolvenčního zákona, v jejímž důsledku se otevře institut oddlužení širšímu okruhu poctivých dlužníků, kteří se ocitli v dluhové pasti.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6517