Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 8140

15. 6. 2022

Projev premiéra Fialy u příležitosti vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského před členy Parlamentu ČR

Předseda vlády Petr Fiala přednesl ve středu 15. června projev před členy obou komor Parlamentu ČR u příležitosti vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k českým zákonodárcům.

celý text zprávy

13. 6. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil v Brně špičkové výukové centrum pro mediky a moderní aquaponickou farmu

Již bezmála dva roky mohou budoucí lékaři a zdravotníci a jejich pedagogové na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity Brno využívat k výuce špičkové moderní výukové pracoviště – simulační centrum. Jeho slavnostní otevření, které oddálila pandemie nemoci covid-19, se uskutečnilo v pondělí 13. června 2022 za účasti předsedy vlády Petra Fialy, ministra zdravotnictví Vlastimila Válka a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Premiér Fiala poté v Brně navštívil i aquaponickou farmu Future Farming a základní a mateřskou školu v Pohořelicích u Brna.

celý text zprávy

12. 6. 2022

Předseda vlády Petr Fiala uctil památku obětí vyhlazení Lidic

V neděli 12. června 2022 se premiér Petr Fiala zúčastnil pietního setkání, které se konalo u příležitosti 80. výročí vyhlazení středočeské obce Lidice nacisty v roce 1942.

celý text zprávy

9. 6. 2022

Technologické startupy budou moci získat až 5 milionů korun, ministryně pro vědu, výzkum a inovace podpořila projekt Technologická inkubace

Ve čtvrtek 9. června 2022 se v Lichtenštejnském paláci v Praze konal kulatý stůl k transferu znalostí a technologií, který pořádala ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace Helena Langšádlová ve spolupráci s Akademií věd ČR. V průběhu dne zazněly inspirativní příběhy přenesení výsledků výzkumu do praxe i konkrétní doporučení, jak docílit efektivnějšího sdílení znalostí včetně představení projektu Technologická inkubace.

celý text zprávy

9. 6. 2022

Vedoucí Úřadu vlády ČR předala ocenění výhercům výtvarné a literární soutěže v rámci českého předsednictví

Ve čtvrtek 9. června 2022 předala vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková ocenění vítězům literární a výtvarné soutěže, které byly vyhlášeny u příležitosti blížícího se předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Vítězové obdrželi věcné ceny a mohli si prohlédnout prostory Strakovy akademie.

celý text zprávy

9. 6. 2022

Premiéra Petra Fialu přijal ve Vatikánu papež František, shodli se na velké podpoře bojující Ukrajině

Českého premiéra Petra Fialu přijal ve čtvrtek 9. června 2022 v Apoštolském paláci ve Vatikánu papež František. S hlavou katolické církve předseda vlády hovořil mimo jiné o situaci v České republice či o probíhající válce na Ukrajině. Přijetí u papeže se zúčastnil rovněž místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Premiér Fiala poté jednal i se státním tajemníkem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem.

celý text zprávy

8. 6. 2022

Projev premiéra Petra Fialy na výročním zasedání Východního výboru německého hospodářského svazu

Premiér Petr Fiala vystoupil ve středu 8. června 2022 s projevem před účastníky výročního zasedání Východního výboru německého hospodářského svazu v Berlíně.

celý text zprávy

8. 6. 2022

Vláda připravila novelu zákona o evidenci skutečných majitelů, do Sněmovny jdou i dva návrhy řešící situaci uprchlíků z Ukrajiny

Zákon o evidenci skutečných majitelů by měl doznat změn, které po České republice požaduje Evropská komise. Návrh příslušné novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 8. června 2022. Do Parlamentu zamíří také dva další speciální zákony, které upravují pravidla pro život ukrajinských uprchlíků v České republice po skončení nouzového stavu.

celý text zprávy

7. 6. 2022

Premiér Petr Fiala jednal v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 7. června 2022 sešel v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Tématem jednání byla zejména válka na Ukrajině a její dopady nejen na Evropskou unii. Pro premiéra Petra Fialu to bylo první vzájemné bilaterální jednání s prezidentem Macronem od nástupu do funkce.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 8140