Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6767

10. 6. 2018

Předseda vlády Andrej Babiš uctil památku obětí vyhlazených Lidic

V neděli 10. června 2018 se premiér Andrej Babiš zúčastnil pietního setkání v Památníku Lidice, které se konalo u příležitosti 76. výročí vyhlazení obce Lidice.

celý text zprávy

8. 6. 2018

Premiér Andrej Babiš jednal s vedením ČSSZ

V pátek 8. června navštívil pražské ústředí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) předseda vlády ČR Andrej Babiš v doprovodu ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové. Sešel se zde se členy vedení a představiteli regionálních pracovišť ČSSZ. Kromě toho, že se seznámil s aktuální situací na ČSSZ, se hlavním tématem setkání premiéra s vedením ČSSZ stala realizace e-neschopenky.

celý text zprávy

8. 6. 2018

Výběrová komise doporučila konání dalšího výběrového řízení na ředitele GIBS, premiér bude toto doporučení respektovat

V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

celý text zprávy

8. 6. 2018

Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Bieńkowskou o evropském rozpočtu a obranném průmyslu

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 8. června 2018 setkal s komisařkou Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbietou Bieńkowskou. Ve Strakově akademii spolu jednali o sektorových návrzích příštího evropského rozpočtu, které se týkají evropského kosmického programu a vnitřního trhu, a o evropském obranném průmyslu.

celý text zprávy

6. 6. 2018

Vláda se zabývala přípravou rozpočtu na rok 2019, přidala miliardu regionálnímu školství a navrhla mimořádná pracovní víza pro cizince

Vláda Andreje Babiše se na jednání ve středu 6. června 2018 zabývala přípravou státního rozpočtu České republiky na rok 2019 a střednědobého výhledu na léta 2020 a 2021. Odsouhlasila také několik návrhů novel zákonů, mj. o pobytu cizinců a o veřejném zdravotním pojištění. Rozhodla rovněž posílit o více než miliardu korun financování regionálního školství a souhlasila s uvolněním 135 milionů korun na podporu studijního programu všeobecného lékařství.

celý text zprávy

6. 6. 2018

Andrej Babiš byl jmenován předsedou vlády České republiky

Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 6. června 2018 na Pražském hradě do funkce předsedy vlády Andreje Babiše a pověřil ho po druhé sestavením nové vlády.

celý text zprávy

5. 6. 2018

Vláda navštívila Jihočeský kraj

Vláda premiéra Andreje Babiše navštívila v úterý 5. června 2018 Jihočeský kraj. Hlavním tématem návštěvy byla dopravní infrastruktura, a to jak silniční, tak železniční a letecká. Členové vlády se zajímali také o zdravotnictví v Nemocnici České Budějovice, navštívili Tréninkové centrum mládeže Složiště a vesnici Holašovice. Jihočeský kraj byl už desátým regionem, kam vláda během svých cest po České republice přijela.

celý text zprávy

5. 6. 2018

Vláda Andreje Babiše navštěvuje regiony

Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. První byla návštěva 5. března 2018 do Zlínského kraje. Následovat budou kraje Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Karlovarský, Moravskoslezský a další. V jednotlivých regionech premiér a členové vlády pojedou na místa, kde se kraje potýkají s problémy, a vláda by mohla pomoci.

celý text zprávy

4. 6. 2018

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil celostátní porady Úřadu práce

Informace o činnosti Úřadu práce ČR, zajištění větší uplatnitelnosti především dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů na trhu práce a podpora jejich motivace pracovat, cílená komunikace se zaměstnavateli či praktické informace o nepojistných sociálních dávkách. To byla hlavní témata celostátní porady na Generálním ředitelství ÚP ČR za účasti předsedy vlády České republiky Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6767