Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6325

5. 10. 2016

Projev předsedy vlády Bohuslava Sobotky u příležitosti výročí 80. narozenin prezidenta Václava Havla

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes zúčastnil v pražském Rudolfinu koncertu, který byl věnován výročí nedožitých 80. narozenin prezidenta Václava Havla. Po slavnostním zahájení a projevech hostů byla na programu Symfonie č. 9 e moll Z Nového světa skladatele Antonína Dvořáka v podání České filharmonie pod taktovkou dirigenta Semjona Byčkova. Premiér ve svém projevu ocenil osobnost a přínos bývalého českého prezidenta Václava Havla.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Vláda schválila zvýšení minimální mzdy i lepší platové podmínky řidičů autobusů veřejné dopravy

Koaliční kabinet premiéra Bohuslava Sobotky pokračuje v podpoře a motivaci pracujících. Ve středu 5. října 2016 schválil zvýšení minimální mzdy ze stávajících 9 900 na 11 000 korun, ale také spravedlivější ohodnocení pro řidiče autobusů ve veřejné linkové dopravě. Dále vláda odsouhlasila kompenzace pro horníky, kteří budou propuštěni v souvislosti s útlumem těžby uhlí a uranu, či vyslání českých expertů a lékařů na pomoc v boji proti tzv. Islámskému státu.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Minimální mzda se sjednotí a zvýší na 11 tisíc korun

Minimální měsíční mzda se se od 1. ledna 2017 zvýší ze současných 9 900 na 11 000 korun, minimální hodinová mzda pak z 58,70 korun na rovných 66 korun. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, který na středečním jednání schválila vláda, zároveň ruší zvláštní sazbu minimální mzdy pro zaměstnance s invalidním důchodem. Bude tak platit jedna sazba minimální mzdy pro všechny zaměstnance.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Řidičům autobusů stoupnou mzdy skoro o 40 %

Mzdy řidiček a řidičů veřejných linkových autobusů v regionech výrazně stoupnou. Ministerstvo práce a sociálních věcí úspěšně zprostředkovalo dohodu při složitých tripartitních jednáních mezi dopravci, zástupci vlády, krajů a zaměstnaneckými odbory. Opatření by mělo být účinné od prvního ledna příštího roku.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Vláda schválila příspěvky propouštěným horníkům

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na dnešním zasedání vlády předložil opatření ke zmírnění sociálních dopadů, souvisejících s restrukturalizací a útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Cenu Česká hlava získá genetik Forejt, schválila jej vláda

Národní cenu vlády Česká hlava za rok 2016 získá genetik Jiří Forejt. Jeho nominaci schválila na dnešním zasedání vláda. Nejvyšší české vědecké vyznamenání získá profesor Forejt za svůj celoživotní výzkum v oblasti myší genetiky.

celý text zprávy

4. 10. 2016

Premiér Sobotka na Evropském jaderném fóru zdůraznil význam jaderné energie pro ČR

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v úterý 4. října 2016 zúčastnil společně s předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem 11. ročníku Evropského jaderného fóra v Bratislavě. Tématem fóra byla mimo jiné role jaderné energetiky v novém uspořádání trhu s elektřinou, finanční podmínky pro výstavbu nových jaderných zdrojů v EU a havarijní připravenost a posílení systému jaderné bezpečnosti po jaderné havárii v japonské elektrárně Fukušima-Daiči. Fóra se zúčastní v odpoledních hodinách také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6325