Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7411

25. 3. 2020

Za účelem ochrany veřejného zdraví nařídilo Ministerstvo zdravotnictví pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

celý text zprávy

24. 3. 2020

Premiér ve sněmovně: Předstupuji před vás s pokorou a lidskou prosbou, abychom v této krizové situaci zapomněli na naše politické hádky a spory

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil 24. března 2020 v úvodu mimořádné schůze sněmovny, svolané kvůli nutnosti vyhlášení stavu legislativní nouze vsouvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným vládou dne 12. března 2020 z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS-CoV-2.

celý text zprávy

24. 3. 2020

Novela zákona o ČNB umožní lepší koordinaci měnové a fiskální politiky

Vláda Andreje Babiše na jednání v úterý 24. března 2020 schválila novelu zákona o České národní bance, která centrální bance uvolňuje stávající omezení v obchodech na volném trhu.

celý text zprávy

23. 3. 2020

Projev předsedy vlády k občanům

Premiér Andrej Babiš poděkoval v projevu, který 23. března 2020 odvysílaly Česká televize, TV Nova a FTV Prima, všem občanům za pochopení a respekt k mimořádným opatřením vlády, která se snaží zabránit šíření epidemie koronaviru.

celý text zprávy

23. 3. 2020

Vláda souhlasila s prodloužením omezení pohybu na veřejnosti až do 1. dubna, schválila také další kroky na podporu zaměstnavatelů

Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti bude platit nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno. Na prodloužení mimořádného opatření proti šíření koronaviru se shodla v pondělí 23. března 2020 vláda. Ministři během videokonference schválili také další protikrizová opatření na podporu zaměstnavatelů, zemědělců i OSVČ. Poslanecké sněmovně vláda předloží ke schválení nový schodek státního rozpočtu na letošní rok ve výši 200 miliard korun.

celý text zprávy

23. 3. 2020

Ministerstvo školství chce kvůli epidemii odložit maturity a přijímací zkoušky až do zrušení krizového opatření

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s aktuální situací okolo šíření koronaviru představilo v pondělí 23. března 2020 plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy, závěrečné zkoušky a maturita.

celý text zprávy

22. 3. 2020

V Pardubicích přistál letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem

Krátce před půlnocí z 21. na 22. března přistál na pardubickém letišti velkokapacitní letoun An-124 Ruslan. V rámci využití letových hodin z aliančního programu strategické letecké přepravy SALIS dopravil z Šen-čenu do České republiky desítky tun zdravotnického materiálu, včetně milionů roušek a respirátorů.

celý text zprávy

20. 3. 2020

Do České republiky dorazil více než milion respirátorů z Číny

Do České republiky dorazila z Číny první dodávka zdravotnických pomůcek pro boj proti šíření nákazy koronavirem. Přílet čínského letadla s 1,1 milionem respirátorů na letiště Václava Havla v Praze sledovali spolu s předsedou vlády Andrejem Babišem také 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček a místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7411