Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7071

1. 4. 2019

Premiér: V digitalizaci se nám daří určovat směr a posouvat věci, na které si dříve nikdo netroufnul

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil s projevem v pondělí 1. dubna 2019 na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Slavnostního zahájení se účastnili také první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a další významní hosté.

celý text zprávy

1. 4. 2019

Bezpečnostní rada státu se zabývala bezpečnostními hrozbami a riziky, extremismem či cvičeními NATO v ČR

V pondělí 1. dubna 2019 zasedla ve Strakově akademii Bezpečnostní rada státu. Zabývala se aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

29. 3. 2019

Rada vlády řešila plnění cílů Inovační strategie ČR a rozpočet na vědu na rok 2020

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 29. března sešla na pravidelném zasedání. Hlavními body jednání byly akční plány nově zaváděné Inovační strategie České republiky 2019-2030 a Návrh výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum a vývoj na rok 2020 s výhledem na léta 2021 a 2022.

celý text zprávy

27. 3. 2019

Poradní orgán vlády jednal o výstavbě nového jaderného zdroje poprvé i se zástupci opozice

Ve středu 27. března 2019 se ve Strakově akademii poprvé v novém složení setkali členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v ČR. Cílem jednání výboru bylo posunout současnou zablokovanou situaci a najít shodu na způsobu pokračování v rámci výstavby nového jaderného zdroje.

celý text zprávy

27. 3. 2019

Premiér Andrej Babiš: Digitalizace státu je naší prioritou. Zákon o právu na digitální služby je další z velmi důležitých kroků

Jednou z priorit současné vlády je digitalizace a Zákon o právu na digitální služby, který v současné době míří do prvního čtení v Poslanecké sněmovně, legislativně ukotví právo občanů komunikovat s úřady digitálně.

celý text zprávy

27. 3. 2019

Premiér Andrej Babiš jednal s libanonským ministrem zahraničních věcí o situaci v Sýrii

Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve středu 27. března 2019 s ministrem zahraničních věcí Libanonské republiky Džibránem Básilem o ekonomické spolupráci, regionální bezpečnosti, situaci v Sýrii a budoucnosti válečných uprchlíků.

celý text zprávy

26. 3. 2019

Premiér Andrej Babiš: Jsem rád, že s panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice

V úterý 26. března 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o bilaterálních vztazích, výsledcích jednání tzv. uhelné komise a hospodářské spolupráci.

celý text zprávy

25. 3. 2019

Vláda chce, aby stát odškodňoval poškozené po povinném očkování, rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 25. března 2019 schválila návrh nového zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, kterým by měl odškodnění osob, které utrpěly zdravotní újmu v souvislosti s povinným očkováním, převzít stát. Schválila také návrh novely zákona o základních registrech, který posouvá zákonem stanovené datum ukončení zápisu rodných čísel do občanských průkazů o tři roky na 31. prosince 2022.

celý text zprávy

25. 3. 2019

Tripartita jednala o vodním hospodářství a energetických úsporách

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 25. března 2019 sešli na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali záležitost eNeschopenky, novelu zákoníku práce, financování státního podniku Povodí nebo energetické úspory v průmyslu. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti pracovních týmů tripartity.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7071