Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6852

8. 9. 2017

Výstava Čeští vědci a jejich vynálezy

Ve Strakově akademii je ode dneška umístěna originální výstava karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy, připravená Sekcí místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace ve spolupráci s Akademií věd ČR, která představuje nejvýznamnější české vědce a jejich nejslavnější objevy.

celý text zprávy

7. 9. 2017

Premiér Sobotka jednal s italským premiérem Gentilonim o mzdové konvergenci, budoucnosti EU i obchodní spolupráci

Ve čtvrtek 7. září 2017 se předseda vlády Bohuslav Sobotka setkal ve Strakově akademii s premiérem Italské republiky Paolem Gentilonim. Hlavními tématy jejich jednání byla budoucnost Evropské unie, hospodářská a sociální konvergence, postup v otázce migrace i prohlubování česko-italské spolupráce.

celý text zprávy

7. 9. 2017

Premiér Sobotka: Ministrovi vnitra se podařilo snížit kriminalitu, zvýšit platy policistům i hasičům a reagovat na bezpečnostní hrozby

Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách. 7. září se sešel s ministrem vnitra Milanem Chovancem, aby zhodnotili činnost Ministerstva vnitra z hlediska priorit vlády. Jde o deváté bilanční jednání předsedy vlády.

celý text zprávy

7. 9. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka navštívil Národní galerii v Praze, s jejím ředitelem projednával nové projekty i rekonstrukci Veletržního paláce

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 7. září 2017 Národní galerii v Praze. V doprovodu generálního ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a zástupců Ministerstva kultury si prohlédl některé expozice a seznámil se s výsledky rekonstrukce Anežského kláštera. S vedením Národní galerie projednal rovněž přípravu rekonstrukce Veletržního paláce a seznámil se s plánem hlavních výstavních a rozvojových projektů na příští rok.

celý text zprávy

6. 9. 2017

Premiér Sobotka: V oblasti průmyslu se podařilo vytvořit desítky tisíc pracovních míst a zvýšit objem exportu

Předseda vlády Bohuslav Sobotka hodnotil ve středu 6. září 2017 s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem činnost jeho resortu. Hovořili o splněných úkolech a doporučeních pro další vládu. Jde o sedmé bilanční jednání předsedy vlády.

celý text zprávy

4. 9. 2017

Vláda B. Sobotky schválila další tři miliardy na řešení ekologických škod po hnědouhelných dolech, leteckou záchranku plně převezme stát

Vláda Bohuslava Sobotky v pondělí 4. září 2017 na výjezdním zasedání na Státním zámku Lednice schválila navýšení finančních prostředků na řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém kraji a v Karlovarském kraji. Odsouhlasila také návrh ministra zdravotnictví, aby leteckou záchrannou službu po roce 2020 plně zabezpečil stát, a rozhodla věnovat 300 000 EUR na dostavbu krajanské školy v chorvatském Daruvaru.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6852