Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 8592

19. 9. 2023

Zmocněncem pro kvantové technologie bude Petr Kavalíř

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová společně zřídili novou funkci zmocněnce pro kvantové technologie a jmenovali jím Petra Kavalíře. V reakci na aktuální národní i globální výzvy v oblasti kvantových technologií se jedná o důležitý krok, který bude realizován bez jakéhokoli navýšení nákladů.

celý text zprávy

18. 9. 2023

Premiér Petr Fiala symbolicky převzal strategické zásobníky plynu v Dolních Dunajovicích a navštívil Jihomoravský kraj

Předseda vlády Petr Fiala v pondělí 18. září 2023 zahájil společně s primátorkou Markétou Vaňkovou a zástupci zhotovitelů stavbu multifunkční haly ARENA BRNO, s ministrem Jozefem Síkelou symbolicky převzal státem odkoupené zásobníky plynu v Dolních Dunajovicích. Následně s ministrem Vlastimilem Válkem navštívil brněnskou porodnici na Obilním trhu a zahájil provoz Multifunkčního domu pro seniory v obci Vacenovice.

celý text zprávy

16. 9. 2023

Strakova akademie se na Den dárců kostní dřeně zbarvila do červena

Třetí zářijová sobota je tradičně Světovým dnem dárců kostní dřeně. Svátek se každoročně slaví ve více než 50 zemích světa jako poděkování všem dárcům krvetvorných buněk. Jeho cílem je také zvýšit povědomí veřejnosti o významu registrů dárců a život zachraňujících transplantací. Strakova akademie se u této příležitosti zbarvila večer v sobotu 16. září 2023 do červené barvy.

celý text zprávy

16. 9. 2023

Premiér Fiala zahájil Dny NATO v Ostravě

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová se v sobotu 16. září zúčastnili v Ostravě Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Premiér vystoupil na zahajovacím ceremoniálu s projevem a navštívil prezentace výrobců armádní techniky.

celý text zprávy

13. 9. 2023

Vláda připravila podmínky pro používání elektronických dokladů a rozhodla o zvýšení důchodů pro rok 2024

Základní výměra u průměrného, samostatně vypláceného starobního důchodu se od 1. ledna 2024 zvýší o 360 korun. Na základě statistických údajů ČSÚ stanovených zákonem rozhodla o navýšení vláda Petra Fialy na jednání ve středu 13. září 2023. Odsouhlasila také návrh zákona, který má umožnit používání e-Dokladů a navrhla podmíněné prodloužení statutu dočasné ochrany pro válečné uprchlíky z Ukrajiny do konce března 2025.

celý text zprávy

12. 9. 2023

Premiér Fiala jednal se svým jihokorejským protějškem Han Duck Soo o podpoře investic i rozvoji jaderné energetiky

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal v úterý 12. září ve Strakově akademii premiéra Korejské republiky pana Han Duck Soo. Hlavními tématy jednání byly podpora vzájemného obchodu a investic, spolupráce při výstavbě vysokorychlostních tratí, rozvoj jaderné energetiky a spolupráce při výrobě baterií do elektromobilů.

celý text zprávy

8. 9. 2023

Zapojte se do 30. ročníku Ceny VVOZP za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení

Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením vyhlašuje XXX. ročník Ceny VVOZP za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení.

celý text zprávy

7. 9. 2023

Premiér Fiala: Dostalo se nám ujištění, že ceny potravin budou klesat

Nejen připravované snížení daně z přidané hodnoty se propíše do poklesu cen potravin. Předsedu vlády Petra Fialu a ministra zemědělství Marka Výborného o tom ujistili zástupci maloobchodních řetězců působících v České republice a představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu na jednání ve čtvrtek 7. září na Ministerstvu zemědělství. Schůzka navázala na setkání premiéra a ministra zemědělství se zástupci potravinářů, které proběhlo 24. srpna 2023 na agrosalonu Země živitelka.

celý text zprávy

6. 9. 2023

Vláda upřesnila pravidla pro start ruských a běloruských sportovců v ČR, novým ředitelem GIBS bude Vít Hendrych

Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů se od 7. září stane dosavadní náměstek Vít Hendrych. Jeho jmenování navrhla Petru Fialovi vláda na jednání ve středu 6. září 2023 a premiér jej ještě týž den ředitelem jmenoval. Vláda se zabývala také problematikou startů ruských a běloruských sportovců v České republice a projednala i návrh novely zákona o soudnictví ve věcech mládeže.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 8592