Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6596

31. 1. 2018

Zástupci profesních komor jednali s premiérem Babišem o EET

Ve středu 31. ledna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal na Úřadě vlády se zástupci ze zákona zřízených profesních komor. Jednal s nimi o elektronické evidenci tržeb, růstu administrativy, podmínkách podnikání i komunikaci s úřady či o státní podpoře pro menší zaměstnavatele. Setkání se zúčastnila také ministryně financí Alena Schillerová.

celý text zprávy

30. 1. 2018

Premiér Babiš: Stát musí podporovat podnikatele při otevírání nových trhů

V úterý 30. ledna 2018 se premiér Andrej Babiš zúčastnil tradičního setkání s účastníky podnikatelských misí. Toto pravidelné setkání, které se letos konalo na Ministerstvu zahraničních věcí, pořádá Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Na letošní rok navíc připadá 25. výročí těchto misí.

celý text zprávy

30. 1. 2018

Letiště Václava Havla má nová bezpečnostní opatření

Dnes byla na Letišti Václava Havla v Praze za účasti premiéra Andreje Babiše, ministryně financí Aleny Schillerové a ministra vnitra Lubomíra Metnara slavnostně představena nová opatření, která zvyšují jeho bezpečnost a řadí ho tak mezi nejbezpečnější mezinárodní letiště v Evropě. Na tomto projektu, který uložila vláda v lednu roku 2015, se společně podílely složky Ministerstva financí (Celní správa a Český Aeroholding) a Ministerstva vnitra (Policie ČR a BIS).

celý text zprávy

30. 1. 2018

Rozhovory s ministry nově: Probíhat budou přímo ve vstupní aule

Úřad vlády zavádí nová pravidla pro rozhovory s ministryněmi a ministry před jednáním vlády. Ti budou poskytovat své komentáře přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Jak pro média, tak pro členy kabinetu bude znamenat tato změna především větší komfort.

celý text zprávy

29. 1. 2018

Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o zásadních tématech jako rozpočet, migrace, brexit a fondy

Předseda vlády Andrej Babiš absolvoval v pondělí 29. ledna 2018 v Bruselu sérii bilaterálních jednání s vrcholnými představiteli Evropské komise. Kromě schůzky s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem a jejím místopředsedou Fransem Timmermansem se premiér setkal i s hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem a českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.

celý text zprávy

29. 1. 2018

Čerpání prostředků z fondů EU musíme věnovat velkou pozornost, zaměřit se chceme především na investice, uvedl premiér Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš svolal na pondělí 29. ledna 2018 na Úřad vlády jednání, které se zabývalo aktuálním stavem čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie. Setkání se zúčastnily ministryně financí Alena Schillerová, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

celý text zprávy

26. 1. 2018

Během oficiální návštěvy Maďarska jednal premiér Babiš o rozvoji dopravního spojení i obchodu

Premiér Andrej Babiš přijel v pátek 26. ledna 2018 na oficiální návštěvu Maďarska. Setkal se s prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Kromě toho se zúčastnil summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny a jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckim.

celý text zprávy

26. 1. 2018

Na summitu V4 jednali premiéři o budoucnosti EU, rozpočtu a migrační politice

V pátek 26. ledna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil v rámci své návštěvy Maďarska summitu premiérů zemí Visegrádské čtyřky. Hlavním tématem byla budoucnost Evropské unie, víceletý finanční rámec a příprava na únorové jednání Evropské rady v Bruselu. Poté se setkal také s novým premiérem Polské republiky Mateuszem Morawieckim.

celý text zprávy

26. 1. 2018

Premiér Babiš bude v pondělí jednat se špičkami Evropské komise, českou eurokomisařkou a hlavním vyjednavačem pro brexit

Předseda vlády Andrej Babiš v pondělí 29. ledna 2018 uskuteční sérii bilaterálních schůzek v Bruselu. Jednat bude s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem, místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, českou eurokomisařkou Věrou Jourovou a hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6596