Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7492

24. 6. 2020

Premiér Babiš zahájil provoz nových porodních apartmánů v Nemocnici Na Bulovce

Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem ve středu 24. června zahájili provoz nových porodních apartmánů v Centru porodní asistence v Nemocnici Na Bulovce. Zároveň byla představena moderní neonatologická ambulance.

celý text zprávy

22. 6. 2020

Vláda v rámci daňového balíčku navrhla stravenkový paušál, rozhodla o podpoře pořadatelů kulturních akcí i ohrožených dětí

Zaměstnavatelé by měli mít v blízké budoucnosti možnost přispět svým zaměstnancům na stravování i formou příspěvku poskytovaného v penězích tzv. stravenkovým paušálem. Je to jedna ze změn, kterou vláda na jednání v pondělí 22. června 2020 schválila v rámci návrhu nového daňového balíčku. Odsouhlasila také finanční pomoc pořadatelům kulturních akcí a organizacím pečujícím o ohrožené děti a jmenovala novou hlavní hygieničku ČR.

celý text zprávy

22. 6. 2020

V Teplicích nad Metují se premiér seznámil s využitím moderních digitálních technologií ve vzdělávání

V pondělí 22. června 2020 navštívili předseda vlády Andrej Babiš a vicepremiér Karel Havlíček základní školu v Teplicích nad Metují, která při výuce využívá moderní technologie při prezenční i online výuce.

celý text zprávy

19. 6. 2020

Evropská rada jednala o plánu na obnovu ekonomiky, premiér Babiš požaduje spravedlivé rozdělení prostředků

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 19. června 2020 zúčastnil videokonference Evropské rady k novému návrhu víceletého rozpočtu EU a tzv. plánu obnovy po koronavirové krizi. Premiér na jednání apeloval na to, aby byl plán obnovy jasně zacílený, odpovídal potřebám jednotlivých ekonomik a zároveň byl spravedlivý pro všechny členské státy.

celý text zprávy

19. 6. 2020

Vystoupení předsedy vlády ČR Andreje Babiše k plánu obnovy na videokonferenci členů Evropské rady

Premiér Andrej Babiš vystoupil v pátek 19. června 2020 na videokonferenčním jednání členů Evropské rady s tímto projevem.

celý text zprávy

19. 6. 2020

Členové Evropské rady jednali s představiteli zemí Východního partnerství

Ve čtvrtek 18. června se uskutečnila videokonference Evropské rady a zemí Východního partnerství. Jednání opětovně vyzdvihlo a potvrdilo strategický význam regionu Východního partnerství pro EU. Vedoucí představitelé také diskutovali dlouhodobé priority politiky Východního partnerství po roce 2020.

celý text zprávy

17. 6. 2020

Premiér navštívil obce ohrožené suchem, úpravnu vody na Želivce a prohlédl si nemocnici v Jihlavě

Předseda vlády Andrej Babiš ve středu 17. června 2020 v rámci výjezdu zaměřeného na problémy se suchem navštívil Středočeský kraj a Vysočinu. V jednotlivých obcích si prohlédl opatření realizovaná pro zmírnění dopadu sucha, navštívil vodní nádrž Švihov (Želivka) a diskutoval se zemědělci. Navštívil také nemocnici v Jihlavě. Premiéra na cestě doprovodili ministři životního prostředí Richard Brabec, zemědělství Miroslav Toman a zdravotnictví Adam Vojtěch.

celý text zprávy

15. 6. 2020

Do Parlamentu míří návrh zákona o náhradním výživném, vláda pomůže i obcím s rozbitými cestami od těžařů dřeva

Až o 3 000 korun měsíčně po dobu dvou let budou moci požádat osamělí rodiče dětí, jejichž druhý rodič zanedbává placení výživného. Návrh zákona o náhradním výživném schválila v pondělí 15. června 2020 vláda Andreje Babiše, která se sešla ve Strakově akademii osobně poprvé od vypuknutí epidemie koronaviru. Odsouhlasila také finanční pomoc obcím na opravy místních komunikací zničených v důsledku těžby kůrovcového dřeva a jmenovala nového náměstka pro státní službu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7492