Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7988

5. 1. 2022

Vláda připravila změny v příspěvcích na bydlení na pomoc s energetickou chudobou i návrh na zmrazení platů politiků či soudců

Domácnostem ohroženým v letošním roce tzv. energetickou chudobou mají pomoci změny v zákoně o státní sociální podpoře. Návrh jeho novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 5. ledna 2022. Do Parlamentu vláda pošle rovněž návrh na zmrazení platů ústavních činitelů, soudců a státních zástupců v letošním roce. Odsouhlasila také protiepidemické opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se nařizuje plošné testování všech zaměstnanců a OSVČ dvakrát týdně.

celý text zprávy

4. 1. 2022

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek jednal s francouzským protějškem o předsednictví EU

První pracovní schůzku se zahraničním partnerem absolvoval ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, kterého do funkce spolu s dalšími členy vlády premiéra Petra Fialy jmenoval prezident Miloš Zeman těsně před Vánocemi.

celý text zprávy

3. 1. 2022

Premiér Petr Fiala uvedl do funkce ministra zemědělství Zdeňka Nekulu

Předseda vlády Petr Fiala uvedl v pondělí 3. ledna 2022 do funkce ministra zemědělství Zdeňka Nekulu. Stalo se tak jen několik desítek minut poté, co Zdeňka Nekulu jmenoval ministrem zemědělství prezident republiky Miloš Zeman.

celý text zprávy

2. 1. 2022

V Lánech se uskutečnil tradiční novoroční oběd prezidenta s předsedou vlády

Předseda vlády Petr Fiala poobědval v neděli 2. ledna 2022 s prezidentem Milošem Zemanem. Prvního společného novoročního setkání se na zámku v Lánech zúčastnily také manželky Jana Fialová a Ivana Zemanová.

celý text zprávy

29. 12. 2021

Vláda schválila záměr pomoci domácnostem a firmám postiženým nárůstem cen energií, zmrazila také platy části státních zaměstnanců

Domácnosti i firmy, které se dostaly do potíží kvůli nečekanému dramatickému nárůstu cen energií, budou moci využít několika forem státní pomoci. Jejich podobu schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 29. prosince 2021. Rozhodla také o definitivní výši platových tarifů ve státním a veřejném sektoru a o pozastavení vyplácení podpůrného programu Antivirus B.

celý text zprávy

29. 12. 2021

Domácnostem ohroženým růstem cen energie pomůže upravený příspěvek na bydlení

Domácnostem, které nejvíce postihl skokový nárůst cen energií, pomůže překlenout finanční problémy změna příspěvku na bydlení. Legislativní úpravu předložil vládě ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Změna zajistí, že na pomoc dosáhne více rodin. Domácnosti, které nemají dost prostředků na pokrytí nedoplatků za energie v režimu dodavatelů poslední instalace (DPI), kam nedobrovolně spadly po ukončení činnosti některých dodavatelů, budou moci čerpat mimořádnou okamžitou pomoc. Podnikatelé pak při vynucené změně dodavatele energií mohou využít rozšíření programu Záruka 2015 až 2023.

celý text zprávy

23. 12. 2021

Přejeme všem krásné Vánoce, hodně štěstí a zdraví v roce 2022!

Autorkou obrázku PF 2022 Úřadu vlády je šestnáctiletá Martina z dětského domova Holeje, Budišov u Třebíče

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7988