Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7525

12. 8. 2020

Vztahy ČR a USA jsou nadstandardní, uvedl premiér Babiš po jednání s ministrem zahraničí USA Mikem Pompeem

Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 12. srpna 2020 v Kramářově vile ministra zahraničí Mikea Pompea. S šéfem americké diplomacie premiér probíral především otázky rozvoje obchodních vztahů, mezinárodní bezpečnosti a obranné spolupráce i aktuální problémy způsobené pandemií koronaviru.

celý text zprávy

31. 7. 2020

Premiér Babiš jednal v Terezíně o obnově památek v místní pevnosti

Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívili v pátek 31. července Terezín. Premiér si prohlédl nově zrekonstruovaný Wieserův dům a zavítal i do části místní pevnosti a objektu chátrajících Žižkových kasáren. S vedením města poté předseda vlády jednal i o plánu rozvoje města a využití brownfieldů.

celý text zprávy

28. 7. 2020

Poprvé jednala Rada vlády pro zdravotní rizika, hlavním úkolem je další vylepšování Chytré karantény

Ve Strakově akademii se v úterý 28. července 2020 sešla k ustavujícímu jednání Rada vlády pro zdravotní rizika. Zároveň poprvé zasedl i Integrovaný centrální řídicí tým, který je výkonným operačním orgánem Rady a převzal na starost projekt Chytré karantény, spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi či řízení systému odběru a zpracování vzorků.

celý text zprávy

27. 7. 2020

Novým poradním orgánem vlády bude Rada vlády pro zdravotní rizika, na odměny zaměstnancům nemocnic uvolní více než 11 miliard

Novým stálým poradním orgánem vlády se stala Rada vlády pro zdravotní rizika. O jejím zřízení rozhodl kabinet Andreje Babiše na jednání v pondělí 27. července 2020. Ministři schválili mimo jiné vypsání nového dotačního programu na odměny pro zaměstnance v zařízeních lůžkové péče za nasazení během epidemie covid-19, návrh na rozdělení finančních prostředků ReactEU mezi operační programy na řešení dopadů epidemie koronaviru či návrh zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice.

celý text zprávy

27. 7. 2020

Bezpečnostní rada státu se zabývala situací ve výskytu nemoci covid-19

Bezpečnostní rada státu se na zasedání v pondělí 27. července 2020 zabývala otázkami spojenými s řešením situace v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 v České republice. Věnovala se také aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

24. 7. 2020

Premiér Babiš a ministr Havlíček navštívili místa stavby dopravních úseků ve středních Čechách

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívili v pátek 24. července 2020 stavbu silnice Slaný–Velvary, která se na podzim otevře řidičům.

celý text zprávy

23. 7. 2020

Premiér navštívil zámeček Petrkov a obce efektivně nakládající s vodou

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr kultury Lubomír Zaorálek navštívili ve čtvrtek 23. července zámeček Petrkov na Havlíčkobrodsku, který jeho vlastníci nabízejí k prodeji. Poté si premiér s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem prohlédli v obcích Starkoč a Holice realizované projekty na zadržování a čištění vody podpořené z národních či evropských zdrojů.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7525