Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7347

26. 1. 2020

Aktuální informace ke koronaviru 2019-nCoV

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO).

celý text zprávy

24. 1. 2020

Rada vlády přivítala se začátkem roku tři nové členky a diskutovala průběh tripartit k Metodice 2017+

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se sešla v pátek 24. ledna ve Strakově akademii k prvému z pravidelných zasedání v tomto roce. K hlavním bodům jednání patřilo uvedení tří nových členek tohoto odborného poradního orgánu do funkce a následně také doplnění zpravodajů pro jednotlivé odborné agendy Rady. Ke klíčovým bodům patří pravidelně Implementace Metodiky hodnocení 2017+.

celý text zprávy

24. 1. 2020

Ministrem dopravy se stal Karel Havlíček

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl v pátek 24. ledna 2020 místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka do funkce ministra dopravy. Úřad svému nástupci předal odstupující ministr dopravy Vladimír Kremlík.

celý text zprávy

23. 1. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš se v Jeruzalémě zúčastnil Světového fóra o holocaustu

Premiér Andrej Babiš ve středu 22. a ve čtvrtek 23. ledna 2020 navštívil Izrael, aby se zúčastnil ceremoniálu připomínajícího holocaust a jeho oběti. Jednal s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem a setkal se s českými přeživšími holocaustu.

celý text zprávy

20. 1. 2020

Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030, Česko také bude mít nové evropsky významné lokality

Symbolickou minutou ticha uctila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. ledna 2020 památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Ministři pak schválili mimo jiné základní teze hospodářské strategie České republiky do roku 2030, strategii sociálního začleňování i nové evropsky významné lokality.

celý text zprávy

16. 1. 2020

Premiér Andrej Babiš jednal se spolkovým kancléřem Rakouska Sebastianem Kurzem především o rozvoji dopravní infrastruktury

Na pozvání předsedy vlády České republiky Andreje Babiše navštívil ve čtvrtek 16. ledna 2020 Českou republiku rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz. Návštěva v České republice je první zahraniční návštěvou spolkového kancléře od jmenování do funkce. Oba politici v Kramářově vile hovořili především o dopravní infrastruktuře, energetice a unijní agendě a ocenili velmi dobré vztahy obou zemí.

celý text zprávy

16. 1. 2020

V Praze se sešli představitelé zemí V4 s rakouským kancléřem Kurzem, shodli se na nepřijatelnosti migračních kvót

V prostorách Národního muzea se ve čtvrtek 16. ledna 2020 uskutečnil summit předsedů vlád zemí Visegrádské čtyřky s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Mezi hlavními tématy jednání byly migrace, fungování EU, víceletý finanční rámec, klimatická, energetická a obchodní politika EU, další rozšiřování a budoucnost Evropské unie.

celý text zprávy

15. 1. 2020

Premiér Babiš navštívil Jihomoravský kraj, řešil investice do nemocnic a dopravní infrastruktury

Premiér Andrej Babiš a další členové vlády navštívili ve středu 15. ledna 2020 Jihomoravský kraj. Mezi hlavní témata patřily investice do zdravotnictví a dopravní infrastruktury, příprava rekodifikace stavebního práva či situace na Nejvyšším správním soudu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7347