Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 7006

30. 1. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou Vlády národní shody Libyjského státu Fáizem Serrádžem o migraci a bezpečnosti

Ve středu 30. ledna 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou Vlády národní shody Libyjského státu Fáizem Serrádžem. Během jednání v Kramářově vile spolu mluvili především o situaci v Libyi a podpoře České republiky, o migraci a souvisejících bezpečnostních otázkách. V diskuzi pokračovali na pracovním obědě v Hrzánském paláci. Jednání se zúčastnili i ministři zahraničních věcí obou zemí.

celý text zprávy

30. 1. 2019

Schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice

Na Pražském hradě se ve středu 30. ledna 2019 setkali prezident republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Parlamentu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu Radek Vondráček, předseda vlády Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministr obrany Lubomír Metnar, aby jednali o zahraničněpolitických tématech.

celý text zprávy

28. 1. 2019

Pražská Bertramka bude národní kulturní památkou, souhlasí vláda. Zabývala se i rozvojem umělé inteligence v ČR

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 28. ledna 2019 schválila na návrh ministra kultury Antonína Staňka prohlášení pražské usedlosti Bertramka národní kulturní památkou. Zabývala se také studií zkoumající potenciál rozvoje umělé inteligence v ČR a plánem energetické a klimatické politiky na roky 2021 až 2030.

celý text zprávy

28. 1. 2019

Poprvé zasedala Rada vlády pro veřejné investování, řešila rekodifikaci stavebního práva

V pondělí 28. ledna 2019 se ve Strakově akademii uskutečnilo první zasedání nově ustavené Rady vlády pro veřejné investování. Její členové se zabývali přípravami Národního investičního plánu, plány vlády na rekodifikaci stavebního práva či možnostmi financování velkých investičních projektů.

celý text zprávy

23. 1. 2019

Česká republika míří mezi technologické lídry

Česká republika chce být zemí budoucnosti. Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) pod vedením premiéra Andreje Babiše schválila ve středu 23. ledna 2019 na pravidelném zasedání klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030, který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Strategie vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by Českou republiku do roku 2030 mělo zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. Součástí strategie je i zavedení nové značky Czech Republic: The Country For The Future.

celý text zprávy

21. 1. 2019

Vláda chce lépe ochránit klienty realitních kanceláří, velké investiční akce bude koordinovat nový vládní orgán

Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 21. ledna 2019 návrh nového zákona o realitním zprostředkování. Chce jím jasně vymezit činnost realitních kanceláří a lépe ochránit jejich klienty. Zabývala se také výstavbou vodního díla Vlachovice, které by mělo být novou zásobárnou pitné vody pro Zlínský kraj. Ministři rovněž schválili vznik nové Rady vlády pro veřejné investování.

celý text zprávy

21. 1. 2019

Novou státní tajemnicí pro evropské záležitosti bude Milena Hrdinková, do funkce nastoupí 1. února

Novou státní tajemnicí pro evropské záležitosti se stane Milena Hrdinková. Premiér Andrej Babiš s touto informací seznámil v pondělí 21. ledna 2019 kolegy ve vládě.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 7006