Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 7244

30. 9. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou vlády Finska Anttim Rinnem o aktuálních evropských otázkách

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal v pondělí 30. září 2019 s finským premiérem Anttim Rinnem. Mezi hlavní témata jednání v Hrzánském paláci patřil například aktuální stav a další postup v přípravě víceletého finančního rámce na období 2021-2027, ochrana klimatu, migrace či brexit.

celý text zprávy

27. 9. 2019

Premiér uzavřel návštěvu USA u památníku obětí na Ground Zero

Premiér Andrej Babiš zakončil 27. září návštěvu USA. Spolu s manželkou Monikou navštívil památník a muzeum věnované obětem teroristických útoků z 11. září 2001, setkal se s vyslancem při Globální koalici proti ISIS a jednal se syrským ministrem zahraničních věcí.

celý text zprávy

27. 9. 2019

Rada vlády se zabývala problematikou klimatu a zveřejnila hodnocení vybraných výsledků podle Metodiky 2017+

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 27. září 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání. K hlavním bodům jednání patřily opět agenda zavádění Inovační strategie ČR 2019–2030, implementace Metodiky hodnocení 2017+ a dále mj. volba odborníků do nově ustavené Komise pro problematiku klimatu.

celý text zprávy

27. 9. 2019

Budoucnost výroby energie a vzájemná spolupráce, premiér navštívil prestižní univerzitu MIT

Premiér Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr životního prostředí Richard Brabec navštívili ve čtvrtek 26. září v rámci cesty do USA Massachusettský technologický institut, který se řadí mezi nejprestižnější univerzity světa. Se zástupci významných firem řešil investice či pracovní trh absolventů a setkali se s představiteli největšího dodavatele laboratorní techniky na světě.

celý text zprávy

26. 9. 2019

Česká republika roste a bohatne, řekl premiér Babiš delegátům Valného shromáždění OSN

Premiér Andrej Babiš vystoupil ve středu 25. září na 74. Valném shromáždění OSN v New Yorku. V rámci třetího pracovního dne návštěvy USA přednesl projev také na Politickém fóru na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji konaném pod záštitou Valného shromáždění OSN. Jednal s prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoğanem a generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.

celý text zprávy

25. 9. 2019

Premiér se v New Yorku setkal s Borisem Johnsonem či Volodymyrem Zelenským, se státníky hovořil o vztazích zemí i V4

Premiér Andrej Babiš pokračoval v úterý 24. září v návštěvě USA. Spolu s ministry se zúčastnil Valného shromáždění OSN, o vzájemných vztazích jednal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, poprvé se setkal s britským premiérem Borisem Johnsonem.

celý text zprávy

24. 9. 2019

Premiér zahájil návštěvu USA, představil vládní inovační strategii a setkal se se zástupci pěti českých začínajících firem

Předseda vlády Andrej Babiš zahájil v pondělí 23. září svůj týdenní pracovní program na návštěvě USA účastí na slavnostním zahájení klimatického summitu OSN v New Yorku. Vystoupil také s projevem na Concordia Summitu, v němž představil inovační strategii České republiky, a navštívil začínající české podnikatele v CzechAcceleratoru.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 7244