Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 7170

21. 6. 2019

Lídři EU jednali o klimatické politice a obsazení důležitých evropských postů

Předseda vlády Andrej Babiš se 20. a 21. června 2019 v Bruselu zúčastnil zasedání Evropské rady. Mezi hlavní témata patřilo obsazení klíčových pozic v unijních strukturách či klimatická politika Evropské unie do roku 2050. Mezi další témata patřilo přijímání nových členských států, Východní partnerství a brexit.

celý text zprávy

21. 6. 2019

Česká republika přebírá předsednictví V4 od Slovenska

Na okraj Evropské rady v Bruselu předalo Slovensko předsednickou štafetu ve Visegrádské skupině České republice. Celkově sedmé předsednictví v samostatné české historii bude probíhat od 1. července 2019 do 30. června 2020.

celý text zprávy

20. 6. 2019

Jednání Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením se poprvé účastnili noví členové a členky za občanskou společnost

Dne 19. června 2019 se uskutečnilo letošní druhé zasedání Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením.

celý text zprávy

19. 6. 2019

Předseda vlády Andrej Babiš jednal se zástupci profesních komor

Předseda vlády Andrej Babiš jednal 19. června 2019 ve Strakově akademii se zástupci profesních komor. Diskutovali především o rozšíření kontrolních kompetencí jednotlivých komor či připravovaném zákonu o lobbingu.

celý text zprávy

17. 6. 2019

Vláda schválila peníze pro sociální služby, v návrhu novely horního zákona ruší pětiletá moratoria na cenu surovin

Na jednání v pondělí 17. června 2019 vláda Andreje Babiše dořešila problém s dofinancováním sociálních služeb na letošní rok. Kraje a hlavní město Praha dostanou od státu navíc miliardu, dalších 900 milionů budou moci získat z evropských dotací.

celý text zprávy

17. 6. 2019

Lékaři z Česka a Izraele si v Praze v rámci sympozia o léčebném konopí vyměnili zkušenosti z klinické praxe

Lékaři z Izraele a Česka otevřeli na mezinárodním odborném sympoziu problematiku léčebného konopí, především jeho preskripce v praxi a dostupnosti. Sympozia se účastní desítky českých lékařů a odborníků na problematiku konopí. Sympozium probíhá pod záštitou premiéra a v gesci Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

celý text zprávy

12. 6. 2019

Premiér s ministry navštívil jižní Moravu, řešili dopravní stavby i opatření proti suchu

Doprava a opatření proti suchu byly ve středu 12. června 2019 hlavními tématy pracovní cesty premiéra Andreje Babiše na jižní Moravu. Po Jihomoravském a Zlínském kraji jej doprovázeli i ministři dopravy Vladimír Kremlík a životního prostředí Richard Brabec.

celý text zprávy

11. 6. 2019

Premiér Andrej Babiš podpořil snahu Severní Makedonie o vstup do EU, navštívil tu i české policisty

Premiér Andrej Babiš navštívil v úterý 11. června 2019 Republiku Severní Makedonie. Během oficiální návštěvy jednal s představiteli vlády, navštívil oblast makedonsko-řeckých hranic a setkal se tu s českými policisty, kteří v Severní Makedonii pomáhají se zvládáním migrační krize.

celý text zprávy

10. 6. 2019

Vláda navrhla posílit kompetence ČNB, pojistné plány zdravotních pojišťoven už nemá schvalovat sněmovna

Vláda Andreje Babiše řešila na jednání v pondělí 10. června 2019 návrh na posílení pravomocí České národní banky tak, aby centrální banka mohla účinněji zasáhnout v případě nějaké velké finanční a ekonomické krize. Ministři navrhli také v reakci na nález Ústavního soudu nová pravidla pro obsazování správních orgánů zdravotních pojišťoven.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 7170