Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 8229

9. 9. 2022

Premiér Petr Fiala jednal s ministrem obrany USA Lloydem Austinem

Předseda vlády Petr Fiala přijal v pátek 9. září ve Strakově akademii ministra obrany USA Lloyda Austina, který je na návštěvě České republiky. Tématem jednání byla především bezpečnostní situace v Evropě v souvislosti s válkou na Ukrajině a česko-americká spolupráce. Kromě toho se schůzka týkala i modernizace české armády.

celý text zprávy

8. 9. 2022

Premiér Petr Fiala se zúčastnil otevření LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu

Premiér Petr Fiala se zúčastnil slavnostního zahájení provozu plovoucího LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu. Nizozemský terminál patří mezi první zařízení svého druhu v Evropě a umožní zpracovat až osm miliard kubíků plynu ročně. Z toho tři miliardy jsou určeny pro Českou republiku, což je objem rovnající se přibližně třetině české roční spotřeby. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Skupinou ČEZ zajistilo již dříve jak pronájem části kapacity v novém terminálu, tak i cesty pro přepravu plynu do Česka.

celý text zprávy

8. 9. 2022

Zákon o vzniku DIA prošel Sněmovnou v 1. čtení. Je to zásadní krok pro odstartování digitální transformace veřejné správy, říká vicepremiér Bartoš

Balíček zákonů ke vzniku Digitální a informační agentury (DIA), kterou připravil tým pod vedením místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, dnes prošel Sněmovnou v prvním čtení. DIA přinese dlouho potřebné zrychlení a zkvalitnění procesu digitalizace. Díky koncentraci expertů a talentu a svému nadresortnímu postavení bude moci na odstartování nové fáze digitalizace efektivně pracovat. Česká republika se tím zařazuje mezi státy, pro které je digitalizace prioritou a v nichž obdobné nezávislé expertní instituce dávno existují.

celý text zprávy

7. 9. 2022

Vláda chce umožnit zdravotnickým záchranářům dřívější odchod do důchodu

Zdravotničtí záchranáři by měli mít možnost odejít do předčasného důchodu, pokud odpracují stanovený počet směn. Příslušný návrh novely zákona o důchodovém pojištění schválila na jednání ve středu 7. září 2022 vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

7. 9. 2022

Premiér Fiala se v polské Karpaczi zúčastnil Ekonomického fóra

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 6. září 2022 zúčastnil v polském lázeňském městě Karpacz Ekonomického fóra. Jednal také se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckim o možnostech snížení vysokých cen energií, o kterých budou v pátek jednat ministři členských států na jednání Rady pro energetiku. Oba lídři diskutovali také o obnovení spolupráce na přípravě plynovodu Stork II, který je pro českou energetickou bezpečnost důležitý.

celý text zprávy

2. 9. 2022

Rada vlády navrhla na Národní cenu vlády Česká hlava ekologa Petra Pyška

V pátek 2. září 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily návrhy na jmenování členů a předsedy výzkumné rady Technologické agentury ČR (TA ČR) spolu s návrhem laureáta Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022. RVVI se seznámila s návrhem zákona o státním rozpočtu na rok 2023+ ze strany Ministerstva financí.

celý text zprávy

1. 9. 2022

Projev předsedy vlády Petra Fialy v Poslanecké sněmovně

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil ve čtvrtek 1. září 2022 s projevem v Poslanecké sněmovně.

celý text zprávy

1. 9. 2022

Premiér Petr Fiala zahájil v Ostrově na Karlovarsku nový školní rok

Předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 1. září zahájil v Základní škole Májová v Ostrově na Karlovarsku školní rok. Premiér ve školní tělocvičně přivítal 40 žáků prvních tříd a jejich rodiče. Dětem následně předal malý dárek.

celý text zprávy

1. 9. 2022

Úřad vlády pro velký zájem prodlouží prohlídky zahrady Strakovy akademie až do konce října

Prohlídky zahrady Strakovy akademie, sídla vlády, budou pokračovat každou sobotu i během září a října. O prodloužení termínu rozhodla vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková na základě velkého zájmu veřejnosti.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 8229