Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 6669

26. 3. 2018

Premiér Babiš jednal s předsedou Sněmovny reprezentantů USA Paulem Ryanem

V pondělí 26. března 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paulem Ryanem. Během jednání ve Strakově akademii mluvili o oslavách 100 let vzniku samostatného Československa či o investicích do odvětví s vysokou přidanou hodnotou a o roli USA v mezinárodním obchodu.

celý text zprávy

26. 3. 2018

Premiér Babiš: Musíme udělat mnohem víc pro výzvy, které jsou před námi, jako jsou bezpečnost, mír, udržitelný rozvoj a lidská práva

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil v pondělí 26. března 2018 na zahájení přípravného jednání Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC) v Černínském paláci. Setkal se také s předsedou Valného shromáždění OSN Miroslavem Lajčákem a náměstkyní generálního tajemníka OSN Aminou Mohammedovou.

celý text zprávy

23. 3. 2018

Premiér Babiš schválil s ostatními lídry EU další pokyny pro vyjednávání brexitu

Evropská rada dnes pokračovala ve včerejším jednání. Evropští lídři dnes navázali na debatu k obchodním opatřením ze strany USA. Následně ve formátu EU27 schválili pokyny pro hlavního vyjednavače Michela Barniera k vyjednávání o budoucím vztahu EU a Velké Británie.

celý text zprávy

23. 3. 2018

Evropští lídři jednali o vztazích s Ruskem a clech na dovoz hliníku a oceli do USA

Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve čtvrtek 22. března v Bruselu s dalšími lídry EU o konkurenceschopnosti a bezpečnosti Evropy, odstraňování překážek na vnitřním trhu, zdanění v digitální sféře a spolupráci se zeměmi západního Balkánu. První den Evropské rady se nesl také v duchu útoků v Salisbury a debaty o clech na dovoz hliníku a oceli do USA.

celý text zprávy

22. 3. 2018

Premiér Babiš jednal s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 22. března 2018 setkal v sídle Severoatlantické aliance v Bruselu s generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem. Jednali spolu o spolupráci NATO s Evropskou unií i o problémech spojených s migrací.

celý text zprávy

21. 3. 2018

Premiér Babiš se v Bruselu setkal s Čechy pracujícími v institucích EU

Předseda vlády Andrej Babiš se v předvečer Evropské rady setkal s Čechy pracujícími v institucích EU. Setkání se zúčastnila více než stovka českých úředníků, kteří působí v Evropské komisi, Evropském parlamentu, Radě a dalších institucích.

celý text zprávy

21. 3. 2018

Vláda schválila nová pravidla pro nakládání s osobními údaji i návrhy na omezení dopadů těžby v dole Turów

Vláda Andreje Babiše se ve středu 21. března 2018 zabývala především návrhem zákona o zpracování osobních údajů, který do českého právního řádu implementuje nové předpisy Evropské unie, včetně nařízení zvaného jako GDPR. Kromě toho projednala i možné prostředky na investice, mandát pro premiéra Andreje Babiše na jednání Evropské rady v Bruselu, poslanecký návrh na zrušení karenční doby či návrhy na řešení dopadů těžby v polském dole Turów na českém území.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 6669