Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 6825

9. 7. 2018

Tripartita projednala programové prohlášení vlády a návrh rozpočtu na rok 2019

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 9. července 2018 sešli na 144. jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavními tématy bylo programové prohlášení vlády a příprava státního rozpočtu na příští rok.

celý text zprávy

7. 7. 2018

Premiér Babiš se zúčastnil summitu zemí 16+1 a jednal s čínským premiérem Li Kche-čchiangem

V sobotu 7. července 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínské lidové republiky ve formátu 16+1 v Sofii. Setkal se také s čínským premiérem Li Kche-čchiangem, se kterým jednal především o česko-čínských vztazích, ekonomické spolupráci a investicích.

celý text zprávy

6. 7. 2018

Premiér Babiš jednal s polským premiérem Morawieckim o posílení ekonomické výměny, spolupráci v rámci V4 i evropských otázkách

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 6. července 2018 setkal v Karlových Varech s předsedou vlády Polské republiky Mateuszem Morawieckim. Kromě společného jednání a setkání s českými a polskými podnikateli se také zúčastnili promítání filmu Rain Man v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

celý text zprávy

5. 7. 2018

Lichtenštejnský palác na pražské Kampě přivítal 873 návštěvníků

Úřad vlády České republiky zpřístupnil ve čtvrtek 5. července 2018 veřejnosti v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa Lichtenštejnský palác v Praze. Historickou budovu, která je využívána pro konání protokolárních akcí na nejvyšší státní úrovni, si prohlédlo celkem 873 zájemců.

celý text zprávy

30. 6. 2018

Premiér se zúčastnil oslav 100 let vzniku československé armády a v Bataville připomněl odkaz T. Bati

Předseda vlády Andrej Babiš se během návštěvy Francie v sobotu 30. června 2018 zúčastnil společně s předsedou vlády Slovenské republiky Peterem Pellegrinim oslav 100. výročí od založení československé armády v Darney. V odpoledních hodinách pak navštívil město Bataville, kde připomněl odkaz českého podnikatele Tomáše Bati.

celý text zprávy

30. 6. 2018

S francouzským prezidentem Macronem podepsal premiér Babiš Akční plán česko-francouzského strategického partnerství

Předseda vlády Andrej Babiš podepsal v Paříži v sobotu 30. června 2018 společně s prezidentem Francouzské republiky Emmanuelem Macronem Akční plán strategické spolupráce pro období následujících čtyř let. Během bilaterálního jednání hovořili o otázkách Evropské unie a vzájemné spolupráci obou zemí.

celý text zprávy

30. 6. 2018

Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace schválila opatření upravující režim daňových odpočtů na výzkum a vývoj

Ve Strakově akademii se v pátek 29. června 2018 uskutečnilo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Hlavním tématem jednání byly změny v uplatňování klíčového nástroje nepřímé podpory firem investujících do výzkumu, který předložila pracovní skupina tvořená zástupci podnikatelských svazů a asociací, Ministerstva financí a Generálního finančního ředitelství. Návrh opatření zavádí podstatnou změnu stávajícího daňového režimu v oblasti předkládání a zpracování projektů výzkumu a vývoje.

celý text zprávy

29. 6. 2018

Premiér Andrej Babiš uvedl do úřadů nové členy vlády

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl od středy 27. do pátku 29. června 2018 do úřadů nové členy vlády: ministryně Martu Novákovou a Taťánu Malou, ministry Jana Hamáčka, Miroslava Tomana, Antonína Staňka a Petra Krčála. Uveden do funkce byl také Lubomír Metnar, nově na ministerstvo obrany.

celý text zprávy

29. 6. 2018

Do výběrového řízení na nového ředitele GIBS se přihlásilo 12 uchazečů

Do výběrového řízení na nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů se v zadaném termínu přihlásilo celkem 12 uchazečů. Komise ustavená v návaznosti na usnesení vlády ze dne 30. dubna 2018 a složená z odborníků s praxí a se znalostí konkrétních oblastí nyní posoudí odborné a osobní předpoklady uchazečů.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 6825