Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 8097

27. 4. 2022

Vláda prodiskutovala tzv. balíček rodinné pomoci, schválila i pomoc sociálním službám s pokrytím zvýšených nákladů na péči o uprchlíky

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 27. dubna 2022 projednala soubor opatření, jimiž chce v rámci pomoci rodinám s dětmi zvládnout vysokou inflaci a ceny energií. Souhlasila také s vypsáním nového dotačního titulu pro poskytovatele sociálních služeb na zajištění financování péče poskytované válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

celý text zprávy

27. 4. 2022

Premiér Fiala přijal v Kramářově vile polského prezidenta Andrzeje Dudu

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal ve středu 27. dubna 2022 v Kramářově vile polského prezidenta Andrzeje Dudu, který navštívil Českou republiku na pozvání prezidenta Miloše Zemana. Hlavními tématy bilaterálního jednání byly válka na Ukrajině, její dopad na Evropskou unii a kroky, které oba státy učinily v reakci na tento konflikt.

celý text zprávy

20. 4. 2022

Uprchlíci z Ukrajiny budou moci být ubytováni i ve volných domech a bytech pro sociální bydlení, rozhodla vláda

Obce budou moci pro ubytovávání uprchlíků z válkou zmítané Ukrajiny využít i domy a byty vybudované s finanční podporou Státního fondu rozvoje bydlení pro účely sociálního a dostupného bydlení. Vláda Petra Fialy rozhodla ve středu 20. dubna 2022 na výjezdním zasedání na zámku Štiřín upravit příslušné nařízení vlády tak, aby i tento typ bydlení byl pro ukrajinské uprchlíky dostupný.

celý text zprávy

17. 4. 2022

O velikonočním víkendu si Benešovu vilu prohlédlo 320 zájemců

O velikonočním víkendu od pátku 15. do neděle 17. dubna 2022 odstartoval za velkého zájmu veřejnosti letošní cyklus dnů otevřených dveří pořádaných Úřadem vlády ČR. Na úvod byla veřejnosti zpřístupněna vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Příležitost prohlédnout si tento architektonicky i historicky cenný objekt během tří svátečních dnů využilo celkem 320 návštěvníků.

celý text zprávy

13. 4. 2022

Vláda připravila strategické priority začleňování uprchlíků z Ukrajiny, do Sněmovny pošle návrh na snížení spotřebních daní z pohonných hmot

Poskytnutí efektivní humanitární pomoci lidem z Ukrajiny, minimalizace negativních dopadů na občany ČR při zachování sociálního smíru, posílení sociální, hodnotové a ekonomické síly ČR a minimalizace nákladů a maximalizace přínosů do ekonomiky jsou hlavními cíli dlouhodobé strategie, která má pomoci zvládnout uprchlickou vlnu z Ukrajiny a ve střednědobém a dlouhodobém horizontu začlenit ukrajinské občany do české společnosti. Strategické priority projednala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 13. dubna 2022.

celý text zprávy

13. 4. 2022

Vláda připravuje kroky k účinnější podpoře českého sportu

Ani v současné hektické době, která postavila českou veřejnost před řadu nebývalých výzev, vláda premiéra Petra Fialy nezapomíná na problematiku českého sportu a připravuje kroky k jeho účinnější podpoře.

celý text zprávy

12. 4. 2022

Bezpečnostní rada státu potvrdila zájem České republiky jednat s USA o návrhu dohody o obranné spolupráci

Bezpečnostní rada státu se na jednání ve středu 12. dubna 2022 věnovala aktuální bezpečnostní situaci v České republice a problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti zejména v souvislosti s invazí Ruské federace na Ukrajinu. Potvrdila také zájem České republiky jednat s USA o návrhu dohody o obranné spolupráci.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 8097