Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 8592

4. 9. 2023

Premiér Petr Fiala zahájil v Rajhradě na Brněnsku nový školní rok

Předseda vlády Petr Fiala zahájil v pondělí 4. září 2023 školní rok v Rajhradě na Brněnsku. V místní Střední zahradnické škole přivítal přes 500 studentů, popřál jim, aby se jim ve škole líbilo a měli pocit, že se dozvídají něco nového. Hovořil také o změnách ve školství, které vláda připravuje.

celý text zprávy

1. 9. 2023

Vedoucí Úřadu vlády uctila památku Edvarda Beneše, do Sezimova Ústí se přesunula výstava 13 českých premiérů

Vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková se v pátek 1. září 2023 v Sezimově Ústí zúčastnila pietního aktu u příležitosti 75. výročí úmrtí prezidenta Edvarda Beneše. V Benešově vile je pak od dnešního dne k vidění výstava 13 českých premiérů, připomínající hlavní momenty působení předsedů vlád České republiky.

celý text zprávy

1. 9. 2023

Premiér Fiala představil hlavní vize směřování Česka

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil v pátek 1. září 2023 na konferenci Česko na křižovatce – Vize a strategie pro dalších 30 let se zahajovacím projevem, ve kterém představil střednědobé vize směřování ČR. Premiér zmínil šest konkrétních oblastí, které mají obrovský potenciál změnit naši zemi. Zdůraznil také, že ČR může opět patřit mezi nejvyspělejší země světa, pokud v následujících letech dokáže naplno využít svoji geografickou polohu, ekonomický a lidský potenciál tak, aby se z ní stala opravdová hlavní křižovatka Evropy.

celý text zprávy

1. 9. 2023

Novým náměstkem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové bude Pavel Doleček

Od 1. září bude novým náměstkem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové Pavel Doleček, který doposud působil jako prorektor pro strategickou spolupráci a rozvoj na Univerzitě Karlově.

celý text zprávy

1. 9. 2023

RVVI navrhla na národní cenu vlády za rok 2023 kardioložku Zuzanu Moťovskou

V pátek 1. září 2023 se uskutečnilo v prostorách Strakovy akademie pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. V prvním zářijovém týdnu členové RVVI tradičně rozhodují o návrhu laureáta či laureátky na udělení Národní ceny vlády Česká hlava.

celý text zprávy

31. 8. 2023

Premiér Fiala navštívil výrobce Sellier & Bellot a jednal se zbrojaři o podpoře exportu

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil ve čtvrtek 31. srpna závod výrobce střeliva Sellier & Bellot ve Vlašimi a zúčastnil se zde zasedání Sekce obranného průmyslu Hospodářské komory ČR. Hlavními tématy jednání se zástupci zbrojních firem byla implementace strategických bezpečnostních dokumentů ČR vládou, posilování role českého obranného průmyslu ve světě či proexportní strategie ČR. Jednání se zúčastnil rovněž vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný či prezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček.

celý text zprávy

31. 8. 2023

V sobotu 2. září 2023 se uskuteční den otevřených dveří v Hrzánském paláci, otevřena bude i zahrada Strakovy akademie

V sobotu 2. září 2023 proběhne další ze série dnů otevřených dveří v objektech Úřadu vlády. Zájemci budou moci navštívit Hrzánský palác. Pokračovat budou i tradiční sobotní prohlídky zahrady Strakovy akademie.

celý text zprávy

31. 8. 2023

Novela zákona o veřejných výzkumných institucích přispěje ke konsolidaci veřejných financí. Má podporu Akademie věd

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová připravila ve spolupráci s dalšími rezorty a Akademií věd novelu zákona o veřejných výzkumných institucích. Novela upravuje vztahy mezi veřejnými výzkumnými institucemi a jejich zřizovateli a zohledňuje specifickou pozici Akademie věd jako největšího zřizovatele těchto institucí. Novela zákona je součástí pozměňovacího návrhu ke konsolidačnímu balíčku vlády.

celý text zprávy

30. 8. 2023

Vláda schválila návrh zákona o požadavcích na přístupnost a novely nařízení o prokazování znalosti českého jazyka

Některé výrobky a služby jsou nedostupné pro osoby s nejrůznějšími zdravotními či jinými omezeními. Na tento stav reaguje návrh zákona o požadavcích na přístupnost některých výrobků a služeb, který ve středu 30. srpna 2023 schválila vláda. Kabinet Petra Fialy přijal také například návrh novely nařízení vlády o prokazování znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu nebo převod nepotřebného majetku, s nímž má právo hospodařit Správa železnic.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 8592