Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 7006

21. 1. 2019

Tripartita projednala kůrovcovou kalamitu i cut-off score

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 21. ledna 2019 sešli na prvním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce. Na zasedání se řešila například problematika velkých dopravních staveb či pozice k doporučením OECD pro zdravotnictví v ČR.

celý text zprávy

19. 1. 2019

Premiér zakončil turné po Asii: V tomto teritoriu stále rezonují naše legendární značky Baťa, Škoda a je tady šance navázat na naši tradici

Andrej Babiš zakončil asijskou týdenní pracovní cestu v sobotu 19. ledna 2019 v Indii. Setkal se s prezidentem Rám Náth Kóvindem. Slavnostně otevřel vývojové centrum Škoda Auto a Volkswagen, novou výrobnu společnosti Technicoat a přednesl projev na univerzitě Symbiosis International.

celý text zprávy

18. 1. 2019

Premiér se v Indii zúčastnil globálního summitu a jednal s předsedou vlády

Premiér Andrej Babiš navštívil pátý den pracovní cesty po Asii Indii. V pátek 18. ledna se zúčastnil Vibrant Gujarat Summitu, kde mluvil především o možnostech ekonomické spolupráce. Poobědval s indickým premiérem Naréndrou Módím a premiéry Dánska a Malty. S indickým předsedou vlády hovořil o hodnotách, které obě země spojují, a zmínil záměr povýšit vzájemné vztahy na strategickou úroveň. Vystoupil na podnikatelském semináři a ve večerních hodinách se i s ministryní průmyslu Martou Novákovou přesunul do města Puné.

celý text zprávy

17. 1. 2019

Premiér Babiš ukončil návštěvu Thajska: Myslím, že jsme udělali maximum pro to, aby tu naše firmy byly úspěšné

Předseda vlády Andrej Babiš ukončil ve čtvrtek 17. ledna 2018 návštěvu Thajského království a s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou a podnikatelskou delegací se večer tamního času přesunul do indického Ahmadábádu. Hlavním bodem programu druhého dne návštěvy Thajska byla účast na thajsko-českém podnikatelském semináři, kde premiér Babiš podpořil další rozvoj obchodních a hospodářských vztahů obou zemí.

celý text zprávy

16. 1. 2019

Předseda vlády poprvé v historii České republiky navštívil Thajské království

Premiér Andrej Babiš navštívil třetí den pracovní cesty po Asii Thajské království. Českého premiéra ve středu 16. ledna 2019 v Bangkoku přijal předseda thajské vlády Prajutch Čan-Oča. Tématem jednání byla především obranná a hospodářská spolupráce obou zemí, ale politici se dotkli i mezinárodní politiky. Setkal se rovněž s místopředsedou thajské vlády a ministrem obrany Prawitem Wongsuwanem a poobědval se zástupci thajských partnerů ve významných projektech.

celý text zprávy

16. 1. 2019

Úřad vlády se připojil k memorandu o spolupráci na rozvoji umělé inteligence

Platforma pro umělou inteligenci Svazu průmyslu a dopravy ČR, která zahrnuje zástupce byznysu, akademické sféry a státní správy, se bude aktivně podílet na přípravě a naplňování národní strategie pro rozvoj umělé inteligence. Česko ji má zpracovat do poloviny letošního roku. Ke vzniku národních strategií vyzvala Evropská komise členské státy EU v Koordinovaném plánu v oblasti umělé inteligence, který vydala loni v prosinci.

celý text zprávy

15. 1. 2019

Premiér druhý den v Singapuru navštívil výzkumné centrum CETRAN a podnikatelské fórum, jednal s ministry a pokřtil orchidej

Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval v úterý 15. ledna 2019 v týdenní pracovní cestě po Asii. Navštívil centrum pro výzkum autonomních vozidel, setkal se s honorárním konzulem ČR v Singapuru, jednal s ministry financí a zahraničních věcí a zahájil Česko-singapurské podnikatelské fórum.

celý text zprávy

14. 1. 2019

Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády

Předseda vlády Andrej Babiš zahájil v neděli 13. ledna 2019 svou týdenní pracovní cestu po Asii. Nejdříve navštívil Singapurskou republiku, kde se v pondělí 14. ledna 2019 setkal s prezidentkou země Halimah Yacobovou a předsedou vlády Lee Hsienem Loongem. Společně jednali o vzájemné obchodní spolupráci, tématech z oblasti vědy, výzkumu a školství a příležitostech pro obrannou spolupráci.

celý text zprávy

11. 1. 2019

Zdravice předsedy vlády na novoroční číši vína s diplomatickým sborem

V Černínském paláci se v pátek 11. ledna 2018 setkali členové vlády se zástupci diplomatických misí akreditovaných v České republice.

celý text zprávy

11. 1. 2019

Vláda řešila splavnost Labe, k zákazu jízdy kamionů v nejrychlejších pruzích dálnic se staví rezervovaně

Vláda Andreje Babiše se na jednání v pátek 11. ledna 2019 zabývala mimo jiné stavem přípravy výstavby dvou vodních děl na Labi – plavebního stupně Přelouč II a plavebního stupně Děčín. Zabývala se také poslaneckým návrhem na zákaz jízdy kamionů v levém jízdním pruhu dálnic a rychlostních silnic a podněty veřejné ochránkyně práv.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 7006