Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 7137

19. 5. 2019

Hrzánský a Lichtenštejnský palác navštívilo v rámci festivalu Open House přes čtyři tisíce návštěvníků

Úřad vlády České republiky se i letos zapojil do mezinárodního festivalu Open House. O víkendu 18. a 19. května 2019 v rámci pátého ročníku otevřel veřejnosti Hrzánský a Lichtenštejnský palác. Možnost prohlédnout si obě budovy využilo celkem 4310 zájemců.

celý text zprávy

19. 5. 2019

Premiér uctil v Terezíně památku obětí holocaustu

Předseda vlády Andrej Babiš se v neděli 19. května 2019 zúčastnil vzpomínkové slavnosti Terezínská tryzna. Na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně položil věnec k uctění obětí holocaustu. Pietního aktu se zúčastnili také další členové vlády a řada osobností veřejného života.

celý text zprávy

16. 5. 2019

Premiér s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy otevřeli loděnici v Brandýse nad Labem

Předseda vlády Andrej Babiš dnes spolu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou, hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou, vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou a starostou města Brandýs nad Labem Vlastimilem Pickem slavnostně přestřihli pásku nově vybudované loděnice Klubu veslování Kondor Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Stalo se tak za účasti veslaře a olympijského medailisty a několikanásobného mistra světa Ondřeje Synka, který je předsedou tohoto klubu. Sportoviště podpořilo ministerstvo školství částkou 3,6 milionu korun.

celý text zprávy

16. 5. 2019

Premiér po jednání s výrobci: Je nepřijatelné, aby při stejném obalu bylo jiné složení výrobku

Předseda vlády Andrej Babiš jednal se zástupci nadnárodních potravinářských koncernů o problému dvojí kvality potravin. Schůzky se zúčastnily společnosti Nestlé, Coca Cola, Unilever, Dr. Oetker, Danone, Mondelez, Ferrero a Bigfood. Jednání navázalo na nedávnou schůzku premiéra se zástupci obchodních řetězců. „Shodli jsme se na tom, že je nepřijatelné, aby při stejném obalu bylo jiné složení výrobku,“ uvedl premiér. Vláda v pondělí projedná návrhy, které umožní sankcionovat rozdílnou kvalitu zboží, která nebude znatelně odlišena obalem.

celý text zprávy

15. 5. 2019

Premiér po prohlídce postižených lesů: Děláme maximum, abychom kůrovce porazili

České lesy devastuje kůrovcová kalamita. Seznámit se s aktuální situací a způsoby boje proti šíření lýkožrouta smrkového v jednom z nejvíce postižených regionů, se ve středu 15. května 2019 vydal premiér Andrej Babiš s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, místopředsedkyní vlády a ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem do lesů v okolí vodní nádrže Švihov.

celý text zprávy

14. 5. 2019

Premiér slavnostně zahájil fungování magnetické rezonance v Kroměřížské nemocnici

V úterý 14. května 2019 se předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem zúčastnil otevření oddělení magnetické rezonance Kroměřížské nemocnice.

celý text zprávy

14. 5. 2019

Projev předsedy vlády na konferenci Český národní zájem

Premiér Andrej Babiš zahájil v úterý 14. května 2019 v Černínském paláci konferenci Český národní zájem. S projevem vystoupili také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ministryně financí Alena Schillerová, náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa a další významní hosté.

celý text zprávy

13. 5. 2019

Vláda schválila národní strategii prevence závislostí do roku 2027, definovala také, co je rodinné podnikání

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 13. května schválila mimo jiné novou strategii prevence a snižování škod spojených se závislostním chováním do roku 2027. Ministři odsouhlasili také definici rodinného podniku, což umožní tento důležitý segment hospodářství lépe statisticky podchytit a adresně podporovat.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 7137