Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 6599

26. 1. 2018

Během oficiální návštěvy Maďarska jednal premiér Babiš o rozvoji dopravního spojení i obchodu

Premiér Andrej Babiš přijel v pátek 26. ledna 2018 na oficiální návštěvu Maďarska. Setkal se s prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Kromě toho se zúčastnil summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny a jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckim.

celý text zprávy

26. 1. 2018

Na summitu V4 jednali premiéři o budoucnosti EU, rozpočtu a migrační politice

V pátek 26. ledna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil v rámci své návštěvy Maďarska summitu premiérů zemí Visegrádské čtyřky. Hlavním tématem byla budoucnost Evropské unie, víceletý finanční rámec a příprava na únorové jednání Evropské rady v Bruselu. Poté se setkal také s novým premiérem Polské republiky Mateuszem Morawieckim.

celý text zprávy

26. 1. 2018

Premiér Babiš bude v pondělí jednat se špičkami Evropské komise, českou eurokomisařkou a hlavním vyjednavačem pro brexit

Předseda vlády Andrej Babiš v pondělí 29. ledna 2018 uskuteční sérii bilaterálních schůzek v Bruselu. Jednat bude s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem, místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, českou eurokomisařkou Věrou Jourovou a hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem.

celý text zprávy

25. 1. 2018

Premiér Babiš: Světové ekonomické fórum v Davosu je skvělý a efektivně strávený čas

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastnil Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Během dvou diskuzních panelů s premiéry, prezidenty, politiky z celého světa, eurokomisaři, zástupci mezinárodních organizací jednal o otázce účinné reformy Evropské unie a jejím budoucím směřování. Setkal se s většinou evropských premiérů, bilaterálně pak jednal s premiéry Lucemburska, Portugalska, Estonska, Izraele a předsedou Valného shromáždění OSN.

celý text zprávy

24. 1. 2018

Klíčníci uzamkli korunovační klenoty

Předseda vlády Andrej Babiš ve středu 24. ledna 2018 spolu s dalšími klíčníky uzamkl Korunní komoru v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kam byly opět uloženy korunovační klenoty.

celý text zprávy

24. 1. 2018

Vláda Andreje Babiše podpořila projekt správy hranic a migračních toků v Libyi a diskutovala o novele zákona o EET

Vláda Andreje Babiše schválila ve středu 24. ledna 2018 financování projektu v Libyi zaměřeného na správu hranic a migračních toků, odsouhlasila cestu předsedy vlády na Světové ekonomické fórum v Davosu, oficiální cestu do Maďarska a pracovní jednání v Bruselu s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem. Kabinet se také věnoval třem poslaneckým návrhům.

celý text zprávy

24. 1. 2018

Premiér Babiš jednal s ministerským předsedou Saska Kretschmerem o rozvoji přeshraniční dopravy a hospodářské spolupráce

Předseda vlády Andrej Babiš se ve středu 24. ledna 2018 setkal s novým ministerským předsedou Svobodného státu Sasko Michaelem Kretschmerem. Během jednání v Kramářově vile spolu mluvili o dalším rozvoji nadstandardních česko-saských vztahů, zejména pak v rámci Česko-německého strategického dialogu a Česko-německého fondu budoucnosti.

celý text zprávy

24. 1. 2018

Vláda schválila příspěvek na společný projekt V4 v Libyi

Kabinet premiéra Andrej Babiše dnes završil český závazek, kterým společně s dalšími státy Visegrádské skupiny Česká republika podpoří Libyi ve zvládání migračních toků. Vláda schválila poskytnutí příspěvku ve výši 8,75 milionů eur. Dnešním rozhodnutím tak Česká republika pokračuje ve svém dlouhodobém koncepčním přístupu k řešení migrační krize, který se soustředí na pomoc v zemích původu a tranzitu.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 6599