Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 7492

11. 6. 2020

Předsedové vlád V4 diskutovali o finanční pomoci v koronavirové krizi i o víceletém finančním rámci EU

Premiéři zemí Visegrádské čtyřky se ve čtvrtek 11. června 2020 sešli na zámku v Lednici, aby projednali, na posledním summitu současného českého předsednictví, aktuální otázky a problémy. Hlavním tématem byla příprava společného postoje k budoucímu evropskému rozpočtu a víceletému finančnímu rámci Evropské unie.

celý text zprávy

10. 6. 2020

Premiér Babiš a další vysocí ústavní činitelé uctili památku obětí vyvraždění Lidic

Před 78 lety, 10. června 1942, vyvraždili nacisté v odvetě za smrt zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha obec Lidice na Kladensku. Památku obětí uctili ve středu 10. června 2020 při pietním aktu v lidickém památníku premiér Andrej Babiš, prezident Miloš Zeman, předsedové obou komor Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a Radek Vondráček, ministr kultury Lubomír Zaorálek a další významní hosté.

celý text zprávy

9. 6. 2020

Premiér Babiš a ministr Metnar poděkovali armádním medikům

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar dnes navštívili Fakultu vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové, aby poděkovali vojenským medikům za jejich pomoc během koronavirové krize a při té příležitosti se seznámili s činností této vzdělávací a vědecké instituce.

celý text zprávy

8. 6. 2020

Vláda navrhne zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard, připravila i zákon zmírňující dopady nižšího výběru daní na obce

Stát pomůže obcím, které v důsledku epidemie koronaviru letos přijdou o část daňových příjmů. Návrh příslušného mimořádného zákona schválila v pondělí 8. června 2020 vláda Andreje Babiše. Sněmovně předloží také návrh na zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 500 miliard korun.

celý text zprávy

8. 6. 2020

Bezpečnostní rada státu se zabývala otázkami spojenými s řešením situace v souvislosti s výskytem onemocnění covid-19

Bezpečnostní rada státu se v pondělí 8. června 2020 zabývala otázkami spojenými s řešením situace v souvislosti s výskytem onemocnění covid-19 v České republice včetně vyhodnocení činnosti Ústředního krizového štábu v době vyhlášeného nouzového stavu. První místopředseda vlády a ministr vnitra v této souvislosti informoval o záměru přípravy novelizace krizové legislativy.

celý text zprávy

5. 6. 2020

Od pátečního poledne končí kontroly státních hranic, Češi se nemusí prokazovat testem, rozhodla vláda

S úderem pátečního poledne končí kontroly státních hranic s Rakouskem a Německem, které byly zavedeny na ochranu proti šíření koronaviru. Na mimořádném jednání v pátek 5. června 2020 o tom rozhodla vláda Andreje Babiše. Pro Čechy také přestává platit povinnost prokázat se po návratu z těchto zemí, ale také ze Slovenska a z Maďarska, negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.

celý text zprávy

4. 6. 2020

Vláda bude pracovat na řešení pro Sokolovskou uhelnou a na dalším urychlení silničních staveb

Řešení pro Sokolovskou uhelnou, dotace pro obce i urychlení silničních staveb a oprav silnic a dálnic – taková byla hlavní témata, o kterých přijel do Karlovarského kraje jednat premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Na návštěvě v regionu 4. června 2020 je doprovázel hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis a další zástupci vedení kraje.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 7492