Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 8354

3. 1. 2023

České předsednictví v Radě EU skončilo, vláda představila úspěchy

Premiér Petr Fiala a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek vystoupili v úterý 3. ledna 2023 na tiskové konferenci k ukončení druhého českého předsednictví v Radě EU, které probíhalo v druhé polovině roku 2022. Zhodnotili naplňování priorit, které si Česká republika pro své předsednictví vytyčila, a zdůraznili ty nejvýraznější úspěchy se zásadním mezinárodním i domácím dopadem. Ředitelka Odboru pro předsednictví ČR v Radě EU Alice Krutilová pak představila veřejnosti organizační, logistické a komunikační aspekty českého předsednictví.

celý text zprávy

2. 1. 2023

Premiér Fiala u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky uspořádal večeři s předchozími předsedy vlád ČR

Předseda vlády Petr Fiala si v pondělí 2. ledna 2023 připomněl 30. výročí vzniku samostatné České republiky. V den oslav jubilea se premiér s chotí Janou zúčastnili pravidelného novoročního oběda s prezidentem republiky Milošem Zemanem na zámku v Lánech, při příležitosti kulatého výročí vzniku státu pozval úřadující předseda vlády své dosavadní předchůdce s partnerkami na slavnostní večeři v Kramářově vile. Program oslav zakončí večerní slavnostní koncert České filharmonie v Rudolfinu, jehož se zúčastní i slovenský premiér Eduard Heger.

celý text zprávy

22. 12. 2022

Projev premiéra Petra Fialy na slavnostním zprovoznění dálnice D35 v úseku Časy – Ostrov

Ředitelství silnic a dálnic ve čtvrtek 22. prosince zprovoznilo dálnici D35 mezi Časy a Ostrovem. Stavba navazuje na loni zprovozněnou část mezi Opatovicemi nad Labem a Časy a jedná se tedy o další dálniční úsek, který nahradí kapacitně a bezpečnostně již nedostačující silnici I/35. Slavnostního zprovoznění se zúčastnil i předseda vlády Petr Fiala, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

21. 12. 2022

Vláda schválila další kroky na podporu domácností i firem s cenami energií a jmenovala poradce pro národní bezpečnost

České teplárenství dostane státní podporu na snížení dopadů vysokých cen energií při výrobě tepla a získané finanční prostředky bude muset využít na snížení koncových cen pro zákazníky. Návrh příslušného programu podpory schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022. Rozhodla také o zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2023 o 1 100 korun a zřídila novou funkci poradce pro národní bezpečnost, do které jmenovala zkušeného diplomata Tomáše Pojara.

celý text zprávy

21. 12. 2022

Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny, zmocněnkyní jmenovala Lucii Fukovou

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022 rozhodla o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny a schválila i jeho statut. K témuž dni do této funkce jmenovala Lucii Fukovou.

celý text zprávy

20. 12. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo pro místní rozvoj

Předseda vlády Petr Fiala v úterý 20. prosince pokračoval v bilančních návštěvách ministerstev. S místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem premiér hovořil zejména o plnění programového prohlášení, novele stavebního zákona, podpoře bydlení, ale také o výzvách pro cestovní ruch. Premiér se také seznámil s tím, jak tým místopředsedy vlády pokračuje v digitalizaci státu.

celý text zprávy

16. 12. 2022

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace projednala Analýzu stavu českého výzkumu, vývoje a inovací

V pátek 16. prosince 2022 se v sídle vlády ČR za účasti ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady Heleny Langšádlové uskutečnilo 385. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Rada mj. otevřela diskusi k materiálu „Analýza stavu výzkumu, vývoje a inovací ČR a jejich srovnání se zahraničím v roce 2021“.

celý text zprávy

16. 12. 2022

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury projednal Senát. Chybí už jen podpis prezidenta

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury, připravený místopředsedou vlády pro digitalizaci Ivanem Bartošem, projednal Senát. Po důkladné debatě Senát návrh zákona ani neschválil, ani nezamítl – uplynutím 30denní lhůty tak zákon poputuje k prezidentovi. Jeho podpis je posledním krokem, který dělí Česko od zřízení DIA. „Narazili jsme na strop toho, čeho lze dosáhnout v současném uspořádání. Pokud se má digitalizace a eGovernment posunout dál, je potřeba, aby práci převzala silná centrální autorita, a tou je DIA. Senát jako celek se mi pro aktivní podporu přesvědčit nepodařilo, ačkoliv všechny tři senátní výbory doporučily zákon schválit,“ řekl vicepremiér Bartoš.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 8354