Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 8592

29. 8. 2023

Premiér Petr Fiala podpořil vstup Severní Makedonie do Evropské unie

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 29. srpna 2023 v Kramářově vile setkal s prezidentem Republiky Severní Makedonie Stevem Pendarovským. Během jednání řešili zejména cestu Severní Makedonie do Evropské unie i příležitost pro rozvoj obchodní spolupráce obou zemí.

celý text zprávy

29. 8. 2023

Vláda jednohlasně odsouhlasila vstup hráčů fotbalového klubu Tobol Kostanay do země

Vláda dnes jednohlasně vyslovila souhlas s udělením víza pro hráče kazašského klubu Tobol Kostanay do ČR. Vláda k tomuto rozhodnutí přistoupila především proto, že hráči soukromého kazašského klubu Tobol Kostanay reprezentují právě onen klub a Kazachstán, nikoliv Ruskou federaci, nebo Bělorusko.

celý text zprávy

28. 8. 2023

Projev premiéra Fialy na pravidelné poradě českých velvyslanců

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 28. srpna 2023 zúčastnil v Černínském paláci pravidelné porady vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Premiér na setkání vystoupil s úvodním projevem.

celý text zprávy

24. 8. 2023

Premiér Fiala: Využijeme všechny dostupné nástroje, aby ceny potravin klesly

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 24. srpna 2023 zúčastnil na Výstavišti České Budějovice mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2023, kde vystoupil s úvodním projevem. Na okraj veletrhu svolal premiér jednání u kulatého stolu se zástupci potravinářských společností k tématu vysokých cen potravin. Po jednání uvedl, že vláda využije všechny dostupné nástroje, aby ceny potravin dále klesaly. Setkání se zúčastnil i ministr zemědělství Marek Výborný.

celý text zprávy

23. 8. 2023

Vláda schválila nákup plynových zásobníků i návrh zákona o pojištění odpovědnosti vozidel

Vláda činí řadu aktivních kroků k tomu, aby zajistila energetickou bezpečnost Česka, a proto schválila na jednání ve středu 23. srpna 2023 nákup společnosti RWE Gas Storage CZ a jejích zásobníků plynu. Kabinet se zabýval také návrhem nového zákona o pojištění odpovědnosti vozidel nebo novelou zákona o utajovaných informacích.

celý text zprávy

22. 8. 2023

Výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy připomenulo promítání na zahradě Strakovy akademie

Již 55 let uplynulo od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Na připomenutí tohoto temného období našich dějin se v pondělí 21. srpna 2023 na zahradě Strakovy akademie uskutečnilo promítání filmu o Alexandru Dubčekovi, který byl jednou z klíčových osobností pražského jara.

celý text zprávy

21. 8. 2023

Projev premiéra Fialy k připomínce 55. výročí okupace Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 21. srpna 2023 zúčastnil před budovou Českého rozhlasu pietního aktu k uctění památky obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Premiér zde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

16. 8. 2023

Vláda schválila přípravu dalších projektů výstavby klíčové dopravní infrastruktury formou PPP či přechod na jednotnou státní doménu

Po dvoutýdenní přestávce se ve středu 16. srpna 2023 opět sešla vláda Petra Fialy, aby na další řádné schůzi projednala mimo jiné návrh zákona o dorovnávacích daních, návrh zákona o hromadném řízení či návrh harmonogramu migrace webových stránek a e-mailových serverů ústředních orgánů státní správy na jednotnou doménu gov.cz. Zabývala se také dalšími možnostmi financování výstavby klíčových projektů dopravní infrastruktury formou spolupráce veřejného a soukromého sektoru.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 8592