Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 8229

31. 8. 2022

Zrekonstruovaná zahrada Strakovy akademie byla slavnostně otevřena

Předseda vlády Petr Fiala ve středu 31. srpna 2022 spolu s vedoucí Úřadu vlády Janou Kotalíkovou za účasti velvyslanců, členů vlády a dalších hostů slavnostně otevřel zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie. Slavnostní otevření hudebně doprovodilo Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie.

celý text zprávy

31. 8. 2022

Vláda se zabývala situací v energetice, připravila i kroky na pomoc firmám a podnikatelům

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí s platností od 5. září v České republice stav předcházení nouze v teplárenství, aby umožnilo teplárnám částečně řešit vysoké ceny zemního plynu. Firmám a podnikatelům vláda také pomůže s krytím úvěrů v bankách a podporou exportu a připravuje i zásadní snížení administrativní zátěže. Kabinet Petra Fialy se na těchto krocích shodl na jednání ve středu 31. srpna 2022.

celý text zprávy

30. 8. 2022

Premiér Fiala navštívil Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Předseda vlády Petr Fiala pokračoval v úterý 30. srpna v sérii bilančních návštěv ministerstev. Před zahájením nového školního roku hovořil premiér s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Vladimírem Balašem. Tématem jednání byly kromě připravovaných změn ve vzdělávání a plnění programového prohlášení vlády také drahé energie, se kterými se kromě domácností a firem potýkají i vzdělávací instituce.

celý text zprávy

29. 8. 2022

Premiér Fiala jednal s německým kancléřem Scholzem o řešení energetické krize

Předseda vlády Petr Fiala přijal v pondělí 29. srpna 2022 v Kramářově vile spolkového kancléře Německa Olafa Scholze. Hlavním tématem jednání byla energetika – zejména řešení vysokých cen elektřiny, rozvoj evropské energetické infrastruktury a dále posílení obranné spolupráce a také bilaterální vztahy.

celý text zprávy

26. 8. 2022

Projev premiéra Fialy na slavnostním otevření Památníku tří odbojů

Předseda vlády Petr Fiala se v pátek 26. srpna 2022 zúčastnil slavnostního otevření památníku tří odbojů a protinacistickému odbojáři, generálu Josefu Mašínovi v Lošanech na Kolínsku, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Vicepremiér Ivan Bartoš navštívil Digital Hub Denmark v Kodani a účastnil se expertních jednání o digitalizaci

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš navštívil v rámci své pracovní návštěvy Dánského království Digital Hub Denmark v Kodani, který sdružuje státní digitalizační agentury i další subjekty v oblasti digitalizace a IT. Na expertních setkáních diskutoval nad digitalizací státní správy a výzvách, které tento proces přináší. Cílem návštěvy bylo seznámit se s řízením digitalizace v Dánsku, které je celosvětově v této oblasti lídrem, a využít tyto znalosti pro připravované změny v řízení digitalizace státní správy v České republice.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Zástupci vlády prodiskutovali se členy Národní ekonomické rady vlády, jak řešit dopady energetické krize

Zástupci ekonomických rezortů vlády společně s premiérem Petrem Fialou se v úterý 23. srpna 2022 večer sešli s členy Národní ekonomické rady vlády (NERV), aby probrali dosavadní činnost pracovních skupin Ekonomika domácností a Veřejné finance a vytyčili navazující kroky. Představeny byly dva materiály, zatím v pracovní verzi, které jsou vstupem pro vládu pro další diskusi a inspiraci.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Premiér Fiala se zúčastnil výstavy Země živitelka

Předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 25. srpna 2022 zahájil v Českých Budějovicích mezinárodní agrosalon Země živitelka. S úvodními projevy vystoupili také prezident republiky Miloš Zeman, ministr zemědělství Zdeněk Nekula, předseda Senátu Miloš Vystrčil, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, primátor města České Budějovice Jiří Svoboda a další řečníci. Premiér si poté s ministry prohlédl několik expozic.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Projev premiéra Fialy na zahájení 48. ročníku výstavy Země živitelka

Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 25. srpna 2022 zúčastnil slavnostního zahájení agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 8229