Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 6768

29. 5. 2018

Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí navštívilo od dubna přes deset tisíc zájemců

Úřad vlády České republiky zpřístupnil v tomto roce, kdy si připomínáme 100. výročí založení Československa, od dubna do října Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí. Do obou objektů si během dubna a května našlo cestu celkem 10 161 zájemců. Kramářovu vilu navštívil během prvního dne otevřených dveří také předseda vlády Andrej Babiš, z jehož iniciativy jsou tyto dvě vily otevřeny veřejnosti v historicky největším rozsahu.

celý text zprávy

29. 5. 2018

Projekt Ukrajina je jedno z řešení personální krize ve zdravotnictví, shodli se premiér Babiš a ministr Vojtěch se zástupci krajů

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v úterý setkali s předsedkyní Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou. Shodli se, že příchod odborných pracovníků z Ukrajiny je jednou z možností, jak řešit zejména nedostatek lékařů v českých nemocnicích, a proto by měl být projekt zachován.

celý text zprávy

29. 5. 2018

Ministerstvo vnitra matriky rušit nebude. Změní se pouze jejich financování

Ministerstvo vnitra po jednáních se zástupci obcí upraví návrh optimalizace matričních úřadů. Místo původně plánovaného přesunu matriční agendy a s tím spojené rušení více než 400 matrik změní Ministerstvo vnitra způsob financování této agendy. Nově budou matriky placené za jednotlivé zápisy do matriční knihy. O zachování matriky si obce rozhodnou samy.

celý text zprávy

28. 5. 2018

Vláda navštívila Kraj Vysočina

V pondělí 28. května 2018 navštívil předseda vlády Andrej Babiš a další členové vlády Kraj Vysočina. Jednali především o kvalitě pitné vody, ochraně vodních zdrojů a problémech se suchem včetně dopadů na zemědělství. Dalším tématem byla doprava, konkrétně nový dopravní terminál v Jihlavě a rozvoj jihlavského letiště.

celý text zprávy

28. 5. 2018

Vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin se zúčastnil pietního aktu u hrobu Edvarda Beneše

Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin položil v pondělí 28. května 2018 věnec u hrobu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Pietní akt se konal u příležitosti 134. výročí narození druhého prezidenta Československé republiky Edvarda Beneše.

celý text zprávy

26. 5. 2018

Premiér Babiš zahájil na Brněnském výstavišti festival Re:publika

Předseda vlády Andrej Babiš se v sobotu 26. května 2018 zúčastnil společně s předsedou vlády Slovenska Peterem Pellegrinim zahájení festivalu Re:publika v areálu Brněnského výstaviště. Festival se koná při příležitosti 100. výročí založení Československa.

celý text zprávy

25. 5. 2018

Předseda vlády jednal s velvyslanci EU o migraci a budoucím evropském rozpočtu

V pátek 25. května 2018 se premiér Andrej Babiš sešel s velvyslanci členských států Evropské unie a kandidátských zemí. Pracovní oběd se uskutečnil v souvislosti s bulharským předsednictvím v Radě EU.

celý text zprávy

24. 5. 2018

Premiér a ministr zdravotnictví jednali se zástupci nemocnic a pojišťoven o personální stabilizaci zdravotnictví

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jednali se zástupci všech českých nemocnic a zdravotních pojišťoven o personální stabilizaci českého zdravotnictví. Jednání se zúčastnilo na 300 zástupců státních, krajských i soukromých nemocnic.

celý text zprávy

24. 5. 2018

Premiér Andrej Babiš předal Cenu Arnošta Lustiga Čechoameričanovi Paulu Rausnitzovi

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 24. května 2018 zúčastnil sedmého ročníku předávání Ceny Arnošta Lustiga. Devadesátiletého podnikatele česko-amerického původu, majitele přerovské společnosti Meopta-optika, Paula Rausnitze, ocenil v rezidenci pražské primátorky spolu s Janem Pirkem, předsedou Výboru Ceny Arnošta Lustiga, a pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 6768