Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 7137

9. 5. 2019

Evropská rada by se měla scházet častěji a mít silnější slovo, podpořil premiér Babiš na summitu v Sibiu

Předseda vlády Andrej Babiš ve čtvrtek 9. května 2019 jednal na neformálním summitu Evropské rady v rumunském Sibiu o prioritách budoucího směřování Evropské unie. Lídři zemí EU přijali společnou deklaraci, v níž shrnuli hlavní cíle pro příští roky.

celý text zprávy

8. 5. 2019

Premiér Babiš v rámci Dne otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci otevřel výstavu protokolárních darů

U příležitosti Dne vítězství uspořádal Úřad vlády ČR ve středu 8. května 2019 Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě. Součástí programu bylo i slavnostní otevření nové výstavy protokolárních darů předsedy vlády za účasti premiéra Andreje Babiše a vedoucí Úřadu vlády ČR Tünde Bartha.

celý text zprávy

8. 5. 2019

Premiér Andrej Babiš uctil výročí konce druhé světové války

Premiér Andrej Babiš se při příležitosti státního svátku Dne vítězství 8. května 2019 zúčastnil pietního aktu u Národního památníku na pražském Vítkově a slavnostního jmenování nových generálů na Pražském hradě. Vedoucí Úřadu vlády Tünde Bartha pak uctila památku padlých u pomníku druhého československého odboje v Praze na Klárově.

celý text zprávy

8. 5. 2019

Premiér Andrej Babiš jednal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem o budoucnosti EU

Ve středu 8. května 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Setkání proběhlo formou pracovní snídaně v Hrzánském paláci, oba politici hovořili například o budoucnosti Evropské unie, ale také o problémech se suchem či s dvojí kvalitou potravin.

celý text zprávy

7. 5. 2019

Projev předsedy vlády u příležitosti 100. výročí založení Českého červeného kříže

Premiér Andrej Babiš vystoupil v úterý 7. května 2019 s projevem v Paláci Žofín u příležitosti oslav 100 let od založení Českého červeného kříže v roce 1919. Akce se zúčastnil také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident Českého červeného kříže Marek Jukl či zástupci Červeného půlměsíce.

celý text zprávy

7. 5. 2019

Premiér Babiš: Vláda chystá řadu projektů na boj se suchem. V dalších deseti letech na ně půjde 30 miliard korun

Na Úřadu vlády dnes jednala Národní koalice pro boj se suchem o aktuálním stavu sucha a připravenosti státu na krizové situace, které mohou nastat už v letošním roce. Klíčovým bodem bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích. Situace na začátku letošního jara je horší než v loňském roce, proto vláda chystá řadu opatření za desítky miliard korun.

celý text zprávy

6. 5. 2019

Vláda chce změnit pravidla pro vyplácení podpor vědeckým institucím, novou zmocněnkyní vlády pro lidská práva je Helena Válková

Vláda Andreje Babiše na jednání 6. května 2019 schválila návrh novely zákona o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků. Schválila také jmenování ministryně spravedlnosti Marie Benešové do funkce předsedkyně Legislativní rady vlády a poslankyně Heleny Válkové do funkce zmocněnkyně vlády pro lidská práva.

celý text zprávy

6. 5. 2019

Česko míří mezi elitu a představuje strategii rozvoje umělé inteligence

Česká republika se dnes zařadila do klubu zemí, které mají jasný plán jak uspět a prosadit se v technologii budoucnosti - umělé inteligenci (AI). Vláda dnes schválila Národní strategii umělé inteligence v ČR, která je základem podpory rozvoje AI v Česku a rovněž nezbytným předpokladem pro vznik evropského superhubu pro oblast umělé inteligence. Podobnou strategii mají nejvyspělejší státy Evropy jako je Francie, Velká Británie nebo Německo a rovněž technologicky nejvyspělejší země světa.

celý text zprávy

6. 5. 2019

Novou zmocněnkyní pro lidská práva se stala Helena Válková

Vláda na zasedání v pondělí 6. května 2019 jmenovala novou zmocněnkyní pro lidská práva prof. JUDr. Helenu Válkovou, CSc. Nová zmocněnkyně se funkce ujala dnes.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 7137