Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 7244

23. 9. 2019

Jít příkladem: Národní inovační strategie ČR

Projev předsedy vlády České republiky Andreje Babiše na výročním summitu Concordia 2019 v New Yorku.

celý text zprávy

19. 9. 2019

Národní rozvojový fond na startu: podepsáno memorandum, startuje příprava pilotních projektů

Představitelé čtyř bank, České spořitelny, ČSOB, Komerční banky a UniCredit Bank, ve čtvrtek 19. září 2019 za přítomnosti předsedy vlády Andreje Babiše podepsali spolu s vicepremiérem Karlem Havlíčkem a generálním ředitelem Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) Jiřím Jiráskem Memorandum o spolupráci při realizaci záměru zřízení Národního rozvojového fondu. Jde o zásadní krok, jehož cílem je vytvořit podmínky pro efektivní realizaci dlouhodobých investičních potřeb státu v oblasti infrastruktury.

celý text zprávy

18. 9. 2019

Premiér navštívil Ústecký kraj, zajímal se o nemocnice, rekultivaci bývalých dolů i silniční stavby

Situace v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, rekultivace severočeských hnědouhelných dolů, projekty na zlepšování životního prostředí v Horním Jiřetíně a plánovaný obchvat města Bílina byly ve středu 18. září 2019 tématy návštěvy premiéra Andreje Babiše, vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, ministra životního prostředí Richarda Brabce a ministra dopravy Vladimíra Kremlíka v Ústeckém kraji.

celý text zprávy

17. 9. 2019

Projev předsedy vlády na konferenci Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil v úterý 17. září 2019 na konferenci Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace s krátkým projevem.

celý text zprávy

16. 9. 2019

Vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2020, počítá s nárůstem platů, důchodů, rodičovské i výdajů na obranu či investice

Za účasti prezidenta Miloše Zemana vláda Andreje Babiše v pondělí 16. září 2019 projednala a schválila návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2020. Schválila také rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a rozhodla o zrušení některých zákonů, které už pozbyly platnosti či významu.

celý text zprávy

16. 9. 2019

Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2020

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. září 2019 sešli na pátém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali návrh podoby státního rozpočtu na rok 2020 a čerpání evropských fondů. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti pracovních týmů.

celý text zprávy

16. 9. 2019

Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní problematikou

V pondělí 16. září 2019 zasedla ve Strakově akademii pod vedením premiéra Andreje Babiše Bezpečnostní rada státu. Zabývala se mimo jiné problematikou Armády ČR, kybernetickou bezpečností či situací ohledně využívání technologií firem Huawei a ZTE.

celý text zprávy

13. 9. 2019

Vyhlášení soutěže Úřad na cestě k rovnosti

Ministerstvo vnitra České republiky a Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Odborem rovnosti žen a mužů Úřadu vlády České republiky vyhlašují soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže.

celý text zprávy

12. 9. 2019

EU musí nabídnout západnímu Balkánu jasnou vizi evropské perspektivy, shodli se v Praze představitelé V4

V reprezentačních prostorách Pražského hradu se ve čtvrtek 12. září 2019 uskutečnil summit premiérů Visegrádské čtyřky a představitelů regionu západního Balkánu. Mezi tématy byly především rozšiřování Evropské unie, řešení problémů s migrací či spolupráce v bezpečnostní i hospodářské oblasti.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 7244