Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 6952

10. 11. 2018

Premiér Babiš se v Paříži účastní oslav míru

Předseda vlády Andrej Babiš odletěl v sobotu 10. listopadu 2018 do Paříže, kde se účastní oslav míru pořádaných k 100. výročí konce 1. světové války. Během prvního dne návštěvy se český premiér Babiš zúčastnil slavnostní večeře v Musée d’Orsay.

celý text zprávy

9. 11. 2018

Ministři jednali s hejtmany, řešili financování krajských silnic, přijímací zkoušky na střední školy i personální situaci ve zdravotnictví

Ministři české vlády jednali v pátek 9. listopadu ve Strakově akademii se zástupci Asociace krajů ČR. S hejtmany řešili například financování oprav silnic II. a III. třídy, zavedení nepodkročitelné hranice úspěšnosti u přijímacích zkoušek na střední školy či problém s nedostatkem lékařů a zdravotních sester.

celý text zprávy

9. 11. 2018

Česká a polská vláda se setkají na pátém mezivládním zasedání

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Praze uskuteční už páté mezivládní zasedání České a Polské republiky. Kabinety pod vedením českého premiéra Andreje Babiše a polského premiéra Mateusze Morawieckého budou jednat o vzájemné spolupráci v jednotlivých resortních otázkách.

celý text zprávy

8. 11. 2018

Premiér Andrej Babiš zahájil konferenci Zdravotnictví 2019

Předseda vlády Babiš se zúčastnil ve čtvrtek 8. listopadu 2018 konference Zdravotnictví 2019. Zdůraznil, že české zdravotnictví považuje za velmi kvalitní a na vysoké odborné úrovni, a to jak personálně, tak co se týče technického zázemí.

celý text zprávy

8. 11. 2018

Premiér Babiš jednal s eurokomisařem pro životní prostředí Vellou o kvalitě ovzduší i migraci

Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 7. listopadu 2018 v Hrzánském paláci evropského komisaře pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenua Vellu. Tématem jednání byly především ochrana ovzduší a aktuální návrhy Evropské komise směřující do oblasti plastů, stranou ale nezůstala ani problematika migrace.

celý text zprávy

7. 11. 2018

Vláda schválila návrh na spuštění první etapy elektronických neschopenek od 1. července 2019

Vláda Andreje Babiše schválila na zasedání ve středu 7. listopadu návrh novely zákona o nemocenském pojištění, který umožní spuštění první etapy projektu elektronických neschopenek od 1. července 2019. Rozhodla také, že se Česká republika symbolicky připojí k pietní akci u příležitosti stého výročí konce první světové války na Den válečných veteránů 11. listopadu.

celý text zprávy

5. 11. 2018

Premiér Andrej Babiš zahájil festival Týden vědy a techniky Akademie věd ČR

Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil v pondělí 5. listopadu 2018 v Akademii věd ČR (AV ČR) zahájení 18. ročníku festivalu Týden vědy a techniky. Zdůraznil, že věda a výzkum jsou jednoznačnou prioritou této vlády a je třeba motivovat ke špičkové vědě a výzkumu v různých oborech tak, aby dosažené výsledky nejen posunovaly hranice našeho poznání, ale také pozitivně ovlivňovaly i praktický život lidí.

celý text zprávy

1. 11. 2018

Premiér Babiš na bezpečnostní konferenci: Nesmíme polevovat v boji s kriminalitou, terorismem a hybridními hrozbami

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil ve čtvrtek 1. listopadu 2018 na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, kterou na Pražském hradě pořádala organizace Jagello 2000. Cílem pátého ročníku konference je ohlédnutí za uplynulým stoletím české a slovenské historie a zhodnocení vlivu geopolitiky, svobody a demokracie na vývoj v naší zemi.

celý text zprávy

31. 10. 2018

Vláda schválila navýšení odškodnění pro dobrovolné hasiče

Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 31. října 2018 schválila nové nařízení, kterým se zvýší odškodnění pro dobrovolné hasiče poškozené na zdraví během zásahu. Pošle také 40 milionů korun na pomoc Afghánistánu. Ministři schválili rovněž pravidla, podle nichž budou vybíráni čeští žalobci do nově zřizovaného Úřadu veřejného evropského žalobce.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 6952