Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 7170

10. 6. 2019

Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2020

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 10. června 2019 sešli na čtvrtém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali záležitost návrhu státního rozpočtu na rok 2020, situaci ve zdravotnictví, problematiku vodního hospodářství a kůrovcové kalamity, velké dopravní stavby nebo digitální agendu. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti krajských tripartit a aktivitách pracovních týmů.

celý text zprávy

8. 6. 2019

Premiér Babiš se zúčastnil fóra Globsec v Bratislavě

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v sobotu 8. června 2019 zúčastnil, spolu s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, 14. ročníku bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě.

celý text zprávy

5. 6. 2019

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil oslav výročí Operace Overlord v Portsmouthu

Ve středu 5. června 2019 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil na pozvání britské předsedkyně vlády Theresy Mayové v Portsmouthu oslav 75. výročí vylodění v Normandii.

celý text zprávy

3. 6. 2019

Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev budou mít pevné termíny, schválila vláda

Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev se napříště uskuteční v pátek a v sobotu prvního celého říjnového týdne. Příslušný návrh změny volebních zákonů a ústavního zákona schválila v pondělí 3. června 2019 vláda Andreje Babiše. Rozhodla také o navýšení zaměstnaneckých karet pro zaměstnance z Ukrajiny a probrala harmonogram českého předsednictví zemím V4.

celý text zprávy

3. 6. 2019

Premiér Babiš se setkal se státní poradkyní Myanmaru Su Ťij

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš dnes jednal se státní poradkyní Republiky Myanmarský Svaz Aun Schan Su Ťij. Hovořili spolu o rozšíření vzájemné ekonomické spolupráce, humanitární a rozvojové pomoci, kterou ČR zemi poskytuje, či o lidských právech. Premiér také ocenil, že se Myanmar rozhodl po 26 letech znovuotevřít svoje velvyslanectví v Praze, což podle něj pomůže rozvoji vzájemné spolupráce v mnoha oblastech.

celý text zprávy

31. 5. 2019

Zahraniční experti ocenili Inovační strategii a principy hodnocení výzkumu

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením 1. místopředsedy Dvořáka a vicepremiéra Havlíčka dnes 31. května 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání. Jednání vládní Rady se účastnili také členové jejího Mezinárodního poradního orgánu v čele s předsedou Josefem Michlem. Hlavními body společného jednání byla zejména stanoviska Mezinárodní rady k zavádění Metodiky hodnocení výzkumu 2017+ a Inovační strategii České republiky 2019–2030.

celý text zprávy

31. 5. 2019

Úřad vlády uspořádal charitativní bazar ve prospěch těžce nemocného Tadeáška

Úřad vlády ČR uspořádal ve čtvrtek 30. května v zahradě Strakovy akademie charitativní bazar zaměstnanců úřadu za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, zástupců vládních úřadů a dalších pozvaných hostů. Výtěžek z bazaru půjde na podporu těžce nemocného dvouletého Tadeáška a jeho rodičů.

celý text zprávy

29. 5. 2019

Předseda vlády Andrej Babiš s ministrem obrany Lubomírem Metnarem navštívili veletrh IDET 2019

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 dnes v Brně slavnostně zahájili předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar. Ocenili, že svou kvalitou dokáže držet krok s dalšími evropskými veletrhy podobného typu a poskytuje tak ideální příležitost pro české zbrojařské firmy ukázat, že patří ke světové špičce.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 7170