Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 7301

4. 11. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou vlády Chorvatska

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v pondělí 4. listopadu, na okraj summitu Přátel koheze, setkal s předsedou vlády Chorvatska Andrejem Plenkovićem. Tématem jednání byly obchodní a ekonomické vztahy, brexit, migrace a také evropská témata, jako je dlouhodobý rozpočet EU či nadcházející chorvatské předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

4. 11. 2019

Vláda schválila nařízení zvyšující platy státních zaměstnanců, policie má dostat více kompetencí dohlížet nad provozem dronů

Zaměstnanci ve veřejných službách a správě budou mít od 1. ledna 2020 o 1 500 korun vyšší plat, učitelé pak dostanou přidáno o osm procent. Nařídila to vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. listopadu 2019, čímž naplnila předchozí dohodu vládní koalice. Schválila také návrh novely zákona o Policii ČR, která umožní trestat nezodpovědné majitele bezpilotních systémů, tzv. dronů.

celý text zprávy

1. 11. 2019

Pražský summit Přátel koheze

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš bude v úterý 5. listopadu 2019 hostit summit skupiny Přátel koheze. Účelem setkání, kterého se účastní celkem 10 premiérů, je posílení spolupráce mezi členskými zeměmi ve finální fázi vyjednávání dlouhodobého rozpočtu EU pro nadcházející období. Summitu se zúčastní především kohezní země a státy jižního křídla EU, celkem zástupci 17 členských států EU včetně ČR.

celý text zprávy

31. 10. 2019

Premiér Babiš v Průhonicích otevřel Stezku sucha, která pomáhá najít správné stromy do vyprahlých měst

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a ředitelem Výzkumného ústavu Silva Taroucy Ivanem Sucharou otevřel ve čtvrtek 31. října 2019 v Dendrologické zahradě v Průhonicích tzv. Stezku sucha. Ta bude sloužit k ověření, které druhy stromů jsou vhodné pro vysazení ve městech a obcích. Předseda vlády zároveň u příležitosti otevření stezky pomohl vysadit tři druhy suchomilných dubů.

celý text zprávy

31. 10. 2019

Premiér Andrej Babiš navštívil IKEM v Praze, s vedením jednal o investici za 1 miliardu korun

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívili ve čtvrtek 31. října 2019 Institut klinické a experimentální medicíny v Praze. S vedením nemocnice jednali o investici, která je vyčíslena na více než 1 miliardu korun. Nově vybudované kapacity zlepší podmínky pro poskytování zdravotní péče pro pacienty z celé České republiky.

celý text zprávy

31. 10. 2019

Botanik Větvička je čerstvým laureátem Ceny předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace

Cena předsedy RVVI je už čtvrtým rokem udělována význačným osobnostem za propagaci nebo popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. V roce letošním toto ocenění získal Václav Větvička. Ocenění předal vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Slavnostní událost proběhla ve středu 30. října 2019 v Hrzánském paláci za účasti předních zástupců akademické obce v čele s předsedkyní Akademie věd Evou Zažímalovou, hosty z vedení Univerzity Karlovy, Ministerstva zemědělství, Botanického ústavu AV ČR a dalšími.

celý text zprávy

31. 10. 2019

Projev premiéra Babiše na konferenci FT Business Regulation Prague Forum

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš vystoupil ve čtvrtek 31. října v Praze s projevem na konferenci deníku Financial Times Business Regulation Prague Forum.

celý text zprávy

30. 10. 2019

Vláda schválila návrh na zrušení povinných maturit z matematiky a vyhlásila sedm národních kulturních památek

Maturitní zkouška z matematiky by měla zůstat i po roce 2020 volitelnou součástí maturitních zkoušek. Návrh na příslušnou novelu školského zákona schválila vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 30. října 2019. Odsouhlasila také návrh na zpřísnění trestů pro členy nelegálních ozbrojených skupin bojujících v zahraničí či usnadnění náboru zaměstnanců na Ukrajině pro potřeby lesnictví a zemědělství.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 7301