Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 6520

22. 10. 2017

Volby do Poslanecké sněmovny

V České republice volili lidé v pátek 20. října a v sobotu 21. října ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

celý text zprávy

20. 10. 2017

Evropská rada podpořila Tuskův plán na reformu EU, vyjednávání o budoucnosti EU budou mít v rukou lídři členských států

Hlavy států a předsedové vlád se během druhého dne jednání Evropské rady věnovali budoucnosti EU a vystoupení Velké Británie z EU. Předseda Evropské rady Donald Tusk v rámci diskuse o budoucnosti evropské integrace představil plán na další kroky v reformě EU, evropští státníci dnes také uvedli, že ve vyjednáváních brexitu zatím nebylo dosaženo dostatečného pokroku.

celý text zprávy

19. 10. 2017

EU bude pokračovat v pomoci africkým zemím a v posilování evropské obrany

Lídři EU se dnes v rámci prvního dne Evropské rady shodli na pokračování pomoci africkým zemím, posilování odolnosti EU vůči kybernetickým hrozbám či spuštění nového programu k financování vývoje obranných technologií.

celý text zprávy

19. 10. 2017

Premiéři V4 a předseda Komise Juncker: Žádná země nesmí být vyčleněna z jednání o budoucnosti EU

Premiér Bohuslav Sobotka a jeho kolegové z Visegrádské skupiny včera večer jednali s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem o budoucnosti evropské integrace a tématech říjnové Evropské rady, která dnes začíná v Bruselu.

celý text zprávy

13. 10. 2017

Premiéři V4 jednali v Bratislavě s předsedou Evropské rady Tuskem o budoucnosti EU

Na okraj Spotřebitelského summitu se uskutečnilo jednání premiérů zemí Visegrádské skupiny s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

celý text zprávy

12. 10. 2017

Bilanční schůzky premiéra Bohuslava Sobotky

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády, aby s nimi probral dosavadní práci jejich resortů, splněné závazky z programového prohlášení vlády i úkoly, které se již do konce volebního období dokončit nepodaří. Premiér chce na bilančních schůzkách s ministry také definovat neodkladné priority, kterými by se v jednotlivých oblastech měla zabývat nová vláda, která vznikne z říjnových voleb.

celý text zprávy

11. 10. 2017

Premiér Sobotka: Jsme první vládou, která přijala strategii ochrany zájmů státu při těžbě strategických nerostných surovin

Vláda ČR na svém dnešním jednání schválila zprávu Ministerstva průmyslu a obchodu o nutnosti zajištění ekonomických zájmů státu v oblasti využití kritických superstrategických surovin EU. Materiál, který vládě předložil ministr Jiří Havlíček, obsahuje konkrétní kroky, jak v oblasti těžby těchto surovin hájit ekonomické zájmy státu.

celý text zprávy

11. 10. 2017

Premiér Sobotka: Ve vědě vláda dosáhla navýšení finančních prostředků i lepšího zacílení prostředků na výzkum

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 11. října 2017 setkal s vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem, aby s ním bilancoval výsledky vlády v oblasti vědy a výzkum. Během schůzky v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze také hodnotili uplynulé čtyři roky koaliční spolupráce.

celý text zprávy

11. 10. 2017

Vláda B. Sobotky na poslední schůzi před volbami navrhla změnu systému investičních pobídek a posílení role státu při těžbě strategických surovin

Vláda Bohuslava Sobotky se ve středu 11. října 2017 sešla ke své poslední schůzi před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. Schválila mimo jiné mandát pro premiéra na zasedání Evropské rady v Bruselu, odsouhlasila záměr změnit stávající systém investičních pobídek, zvýšení odměn za práci odsouzeným a přijala plán na posílení role státu v oblasti využití kritických superstrategických surovin.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 6520