Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 7492

3. 6. 2020

Česko-slovenská hranice se o půlnoci otevře pro občany obou zemí, dohodli se premiéři Andrej Babiš a Igor Matovič

Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 3. června 2020 slovenského premiéra Igora Matoviče při jeho první oficiální návštěvě České republiky. Hlavními tématy hovoru byly spolupráce v otázce opětovného otevření vzájemné hranice, řešení dopadů epidemie covid-19 a vzájemné vztahy obou států. V rámci unijní agendy se oba premiéři bavili mimo jiné o víceletém finančním rámci a další spolupráci zemí Visegrádu.

celý text zprávy

2. 6. 2020

Premiéři V4 jednali s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem o dlouhodobém rozpočtu EU a novém nástroji pro obnovu

Předsedové vlád zemí Visegrádské čtyřky jednali 2. června 2020 prostřednictvím videokonference s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem o návrhu víceletého finančního rámce na období 2021–2027 a novém nástroji pro obnovu, tzv. Next generation EU.

celý text zprávy

2. 6. 2020

Vláda schválila miliardu pro program COVID-Sport

Předseda Vlády Andrej Babiš a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička představili v úterý 2. června program restartu sportu v České republice. Díky programu s názvem COVID-Sport, který vláda v pondělí schválila, půjde na pomoc sportovním organizacím miliarda korun.

celý text zprávy

1. 6. 2020

Vláda pomůže sportovním organizacím miliardou korun, cestovat do zahraničí se bude podle tzv. semaforu

Pořadatelé sportovních akcí, sportovní kluby a organizace, které během nucené pauzy utrpěli ekonomické ztráty, budou moci požádat stát o mimořádnou dotaci. Dotační program COVID-Sport bude mít na základě rozhodnutí vlády z pondělí 1. června 2020 k dispozici miliardu korun. Ministři rovněž chtějí usnadnit situaci i českým průvodcům. Navrhli proto o tři měsíce odsunout novou povinnost pořídit si národní průkaz průvodce.

celý text zprávy

1. 6. 2020

Rada vlády volila nové členy Komise pro problematiku klimatu

Pravidelné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace, jejímž předsedou je premiér Andrej Babiš, proběhlo v pátek 29. května ve Strakově akademii. K hlavním bodům jednání patřily Implementace Metodiky hodnocení 2017+ a volba členů Komise pro problematiku klimatu. Mezinárodně uznávaný indický fyzik Ajay Kumar Sood byl jmenován členem Mezinárodní rady. Závěry jednání nadále reflektují několikaměsíční situaci ohrožení koronavirovou pandemií.

celý text zprávy

28. 5. 2020

Mladí lidé začínají méně kouřit. Tabákové společnosti jim nabízejí nové tabákové a nikotinové alternativy

Podle výsledků průzkumu Státního zdravotního ústavu bylo v roce 2019 mezi Čechy celkem 24,9 procenta kuřáků starších 15 let, což představuje meziroční pokles o 3,6 procentního bodu. Informoval o tom na tiskové konferenci Úřadu vlády pořádané při příležitosti blížícího se Světového dne bez tabáku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a vedoucí Centra podpory veřejného zdraví SZÚ Marie Nejedlá. Podle národní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové je důležité, aby Češi, a především česká mládež, věděla o všech rizicích užívání tabákových i nikotinových výrobků, a byla zběhlá i v rozklíčování reklamy na tyto výrobky cílené především na sociálních sítích. Výzkumníci z Univerzity Karlovy dnes totiž upozornili, že tabákové společnosti v České republice na sociálních sítích oblíbených u mladých lidí silně propagují zejména zahřívané tabákové výrobky.

celý text zprávy

28. 5. 2020

Přípravy Dukovan II postupují. Stálý vládní výbor projednal další kroky

Členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v ČR (SVVNJZ) byli informováni, jak v návaznosti na jednání vlády 27. dubna 2020 postupují přípravy Dukovan II a projednali další kroky.

celý text zprávy

25. 5. 2020

Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech železničních a silničních přechodů s Německem a Rakouskem

Pořadatelé sportovních a kulturních akcí a také podnikatelé v ubytovacích službách by mohli ušetřit pět procent na DPH. Automobiloví dopravci by mohli ušetřit na silniční dani dokonce čtvrtinu. Počítá s tím návrh zákona, který mění některé zákony v daňové oblasti a který v pondělí 25. května 2020 schválila vláda Andreje Babiše.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 7492