Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 6885

10. 9. 2018

Rada pro výzkum, vývoj a inovace se opět zabývala systémem fungování velkých výzkumných infrastruktur a mezinárodní spoluprací

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 7. září 2018 pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše sešla na mimořádném zasedání. Hlavními tématy byly volby do předsednictva Technologické a Grantové agentury ČR a také volby místopředsedů RVVI. Rada se zabývala hodnocením a financováním velkých výzkumných infrastruktur a průběhem hodnocení výzkumu podle nové Metodiky 2017+ a hodnocením podpory účelové. Rada zároveň projednala návrhy na udělení dvou významných ocenění: Národní cena vlády Česká hlava a Cena předsedy RVVI na rok 2018. Premiér Babiš informoval členy Rady o probíhajících jednáních s vládními představiteli Německa a Indie k možnostem mezinárodní vědní spolupráce.

celý text zprávy

7. 9. 2018

Premiér Babiš na sněmu Svazu měst a obcí: Obce musí investovat do svého rozvoje

Premiér Andrej Babiš se v pátek 7. září 2018 zúčastnil XVI. sněmu Svazu měst a obcí ČR, který se konal ve Španělském sále Pražského hradu. Se zástupci samospráv mluvil o rozvoji místní veřejné správy.

celý text zprávy

6. 9. 2018

Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Creţuovou o budoucím programovém období i aktuálním čerpání evropských fondů

Ve čtvrtek 6. září 2018 se premiér Andrej Babiš setkal s eurokomisařkou pro regionální politiku Corinou Creţuovou. V Hrzánském paláci spolu mluvili o přípravě budoucího programového období po roce 2021 a aktuálním čerpání evropských fondů.

celý text zprávy

6. 9. 2018

Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o česko-německé spolupráci, budoucnosti Evropské unie i migraci

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo. S kancléřkou Angelou Merkelovou jednal o aktuálních evropských tématech i česko-německé spolupráci. Setkal se také s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem, zástupci německých think-tanků a položil věnec u památníku Berlínské zdi.

celý text zprávy

4. 9. 2018

Vláda schválila více peněz pro lékařské fakulty i aktualizaci plánu na pomoc strukturálně postiženým krajům

Vláda premiéra Andreje Babiše v úterý 4. září 2018 schválila dlouhodobé finanční opatření k navýšení kapacit lékařských fakult v ČR i souhrnný akční plán Strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje na léta 2018–2019. Naopak nepodpořila poslanecký návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy.

celý text zprávy

3. 9. 2018

Premiér Babiš uctil památku prezidenta Beneše u příležitosti 70. výročí jeho úmrtí

V pondělí 3. září 2018 uctil předseda vlády Andrej Babiš položením věnce památku druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Pietní akt se uskutečnil u příležitosti 70. výročí úmrtí prezidenta Beneše u jeho hrobky v Sezimově Ústí.

celý text zprávy

29. 8. 2018

Vláda jmenovala nového šéfa GIBS a schválila úpravu podmínek pro kompenzaci sucha

Ve středu 29. srpna 2018 se vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem zabývala přechodem na modernější vysílání ve standardu DVB-T2, úpravou podmínek kompenzací sucha pro zemědělce, návrhem na zpracování přehledu veřejné správy i cestou předsedy vlády Babiše do Německa. Jmenovala také ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 6885