Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 6825

29. 6. 2018

Lídři EU dosáhli přelomové dohody v migraci: kvóty jsou minulostí

Hlavy států a předsedové vlád zemí EU dospěli na červnové Evropské radě k zásadní dohodě na dalším postupu EU v migrační politice. Lídři členských států včetně českého premiéra Andreje Babiše rozhodli, že centra na území členských států mají rychle rozhodovat o případném nároku na azyl či návratu nelegálních migrantů do zemí původu a že přebírání migrantů z těchto center bude dobrovolné. Evropská rada se zároveň shodla, že rozpracuje návrh na zřízení záchytných středisek mimo Evropu. Definitivně tak padl koncept povinných kvót na přerozdělení uprchlíků, které Česko dlouhodobě odmítalo.

celý text zprávy

28. 6. 2018

Premiér Babiš bude jednat na Evropské radě o migraci a budoucím rozpočtu EU

Premiér Andrej Babiš bude dnes a zítra jednat s dalšími lídry EU na Evropské radě v Bruselu. Tématem summitu premiérů a prezidentů EU bude migrace, víceletý finanční rámec EU a problematika zdanění. Na okraj Evropské rady proběhne také jednání eurosummitu k budoucnosti eurozóny, kterého se zúčastní i český premiér.

celý text zprávy

27. 6. 2018

Novou mluvčí vlády byla jmenována Petra Doležalová

Vláda Andreje Babiše na první schůzi ve středu 27. června 2018 jmenovala novou mluvčí vlády Petru Doležalovou.

celý text zprávy

27. 6. 2018

Premiér jmenoval 1. místopředsedou vlády Jana Hamáčka, vláda schválila své programové prohlášení

Vláda Andreje Babiše se sešla ve středu 27. června 2018 ve Strakově akademii k prvnímu zasedání. Na jednání premiér Babiš určil 1. místopředsedou vlády ministra vnitra pověřeného vedením Ministerstva zahraničí Jana Hamáčka. Místopředsedou vlády je ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda také mj. schválila jmenování předsedkyně Legislativní rady vlády, zmocněnkyně vlády pro lidská práva a své programové prohlášení.

celý text zprávy

27. 6. 2018

Prezident Miloš Zeman jmenoval členy nové vlády

Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 27. června 2018 na Pražském hradě členy nové vlády. Po jmenování se nový kabinet premiéra Andreje Babiše odebral do Strakovy akademie ke svému prvnímu jednání.

celý text zprávy

26. 6. 2018

Úřad vlády ČR představil spolu s Vojenským historickým ústavem Praha výstavu Pod sokolskými prapory

Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zahájil v úterý 26. června 2018 společně s velvyslancem Slovenské republiky v Praze Peterem Weissem před Lichtenštejnským palácem v Praze výstavu Pod sokolskými prapory. Cílem tohoto společného projektu Vojenského historického ústavu Praha a Úřadu vlády ČR je připomenout význam a historii nejvýznamnějšího českého tělocvičného spolku – Sokola – a to nejen při vzniku Československa.

celý text zprávy

26. 6. 2018

Vláda chce dát více pravomocí tajným službám, odsouhlasila i 1,154 miliardy na bilaterální rozvojovou pomoc

Vláda Andreje Babiše na svém posledním jednání v tomto složení v úterý 20. června 2018 schválila návrh novel zákonů, které upravují činnost českých tajných služeb. Cílem změn je posílit jejich pravomoci či zvýšit účinnost krytí jejich příslušníků. Schválila také plán a rozpočet dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce, na kterou v roce 2019 vyčlení 1,154 miliardy korun.

celý text zprávy

26. 6. 2018

Premiér Babiš bude jednat s francouzským prezidentem Macronem o budoucnosti EU a spolupráci v oblasti bezpečnosti

Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v sobotu 30. června 2018 Francouzskou republiku. V rámci své návštěvy se setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, se kterým bude jednat o budoucnosti EU a vzájemné spolupráci v oblasti bezpečnosti. Společně pak podepíší nový Akční plán na další čtyřleté období. Následně český premiér uctí památku československých legionářů v Darney a navštíví obec Bataville.

celý text zprávy

25. 6. 2018

První eObčanky se začnou vydávat od července

Od 1. července 2018 se v důsledku novely zákona začnou plošně vydávat nové občanské průkazy s kontaktním elektronickým čipem - eObčanky. Ty občanům umožní bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady kdykoliv a odkudkoliv online. Díky eObčance si tak občané vyřídí například výpis z rejstříku trestů nebo potvrzení o bezdlužnosti z pohodlí domova. Pomůže jim k tomu i Portál občana, kde občan všechny dostupné služby nalezne.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 6825