Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 8354

15. 12. 2022

Předseda vlády Petr Fiala se v Bruselu zúčastnil posledního jednání Evropské rady za Českého předsednictví v Radě EU

Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 15. prosince v Bruselu zúčastnil posledního řádného jednání Evropské rady v tomto roce. Zároveň se jednalo také o poslední zasedání za českého předsednictví Radě EU, po kterém přebere předsednickou štafetu Švédsko. Společně s dalšími evropskými lídry jednal premiér o energetice, hospodářství, bezpečnosti a obraně, migraci a ruské agresi na Ukrajině.

celý text zprávy

14. 12. 2022

Premiér se v Bruselu zúčastnil summitu EU a Sdružení národů Jihovýchodní Asie (ASEAN)

Premiér Petr Fiala se ve středu 14. prosince v Bruselu zúčastnil summitu Evropské unie a ASEAN. Předseda vlády Petr Fiala pak jménem Evropské unie podepsal dohodu o partnerství a spolupráci Evropské unie s Malajsií a s Thajskem, která nastaví podmínky pro ještě užší spolupráci Evropské unie s těmito státy v řadě oblastí. Premiér během summitu absolvoval také řadu bilaterálních jednání s vrcholnými představiteli zemí jihovýchodní Asie.

celý text zprávy

14. 12. 2022

Vláda schválila zastropování cen energií pro velké firmy a zvýšila životní a existenční minimum

Velké průmyslové podniky a další firmy, na které se až dosud nevztahovalo vládou nařízené zastropování cen energií budou od 1. ledna 2023 platit za elektřinu a plyn stejné maximální částky jako domácnosti či malí a střední podnikatelé. Příslušnou novelu nařízení vlády schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 14. prosince 2022. Rozhodla také o zvýšení životního a existenčního minima a zabývala se i dalším postupem při podpoře teplárenství či další výplatou tzv. solidárního příspěvku za ubytovávání válečných uprchlíků z Ukrajiny.

celý text zprávy

13. 12. 2022

Premiér Fiala se v Paříži zúčastnil konference k odolnosti Ukrajiny. V Lucemburku pak slavnostně otevřel ulici Václava Havla

Premiér Petr Fiala se v úterý 13. prosince 2022 zúčastnil v Paříži konference k odolnosti Ukrajiny Stojíme za ukrajinským lidem. Cílem setkání státníků bylo shrnout aktuální škody vzniklé ruskými nálety na celém území Ukrajiny, mobilizovat finanční i materiální pomoc na urgentní potřeby země a připravit ji na nadcházející zimu, včetně rekonstrukce kritické infrastruktury, především energetické. V hlavním městě Francie pak předseda vlády navštívil Evropskou kosmickou agenturu a setkal se s jejím generálním ředitelem Josefem Aschbacherem. V Lucemburku pak premiér slavnostně otevřel ulici Václava Havla a čekala ho rovněž audience u velkovévody Jindřicha I. Lucemburského.

celý text zprávy

13. 12. 2022

Projev předsedy vlády Petra Fialy na konferenci k odolnosti Ukrajiny v Paříži

Premiér Petr Fiala vystoupil v úterý 13. prosince 2022 s projevem na konferenci k odolnosti Ukrajiny „Stojíme za ukrajinským lidem.“ Zdůraznil především nutnost i nadále podporovat bojující Ukrajinu ve všech oblastech, od vojenské pomoci přes humanitární pomoc až po pomoc ekonomickou.

celý text zprávy

10. 12. 2022

Premiér Fiala se zúčastnil slavnostního otevření modernizované trati mezi Brnem a Blanskem

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministr dopravy Martin Kupka se v sobotu 10. prosince zúčastnili slavnostního zprovoznění modernizované trati mezi Brnem a Blanskem. Vlaky se na úsek vrací po roční pauze. V rámci přestavby téměř 20 kilometrů trati, která je součástí 1. tranzitního koridoru, došlo k rekonstrukci nejen mezistaničních úseků, stanic a zastávek, ale také velkého počtu tunelů a mostů.

celý text zprávy

8. 12. 2022

Bezpečnostní rada státu schválila návrh na vytvoření funkce poradce pro národní bezpečnost

Ve středu 7. prosince 2022 se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Bezpečnostní rady státu. Kromě aktuálních témat projednala rada mimo jiné návrh na vytvoření funkce poradce pro národní bezpečnost.

celý text zprávy

8. 12. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo zemědělství

Již sedmou ze série bilančních návštěv uskutečnil předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 8. prosince. Tentokrát se premiér setkal s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou. Na programu jednání byl kromě plnění programového prohlášení a aktuální energetické krize, která dopadá i na zemědělce, i Strategický plán Společné zemědělské politiky na období 2023–2027. Díky němu dostane české zemědělství v příštích letech přibližně 200 miliard korun.

celý text zprávy

7. 12. 2022

Premiér Petr Fiala se na Úřadu vlády setkal se zástupci církevních institucí

Předseda vlády ČR Petr Fiala se na Úřadu vlády setkal se zástupci církevních institucí. Tradičně se dvě organizace zastřešující římskokatolickou církev (COMECE) a nekatolické křesťanské církve (CEC) setkávají s předsedou vlády dané země, která právě předsedá Radě EU. Obě organizace působí při Evropské komisi v Bruselu. Jednání se zúčastnil také kardinál Jean – Claude Hollerich, lucemburský arcibiskup a předseda Komise biskupských konferencí EU, dále pražský arcibiskup a primas český Jan Graubner a 1. místopředsedkyně Ekumenické rady církví v ČR Ivana Procházková.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 8354