Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 8097

12. 4. 2022

Tripartita projednala strategii integrace uprchlíků a předsednictví EU

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 12. dubna 2022 sešli na třetím letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se na svém zasedání věnovali současné situaci na Ukrajině, přípravě předsednictví ČR v Radě EU nebo Národnímu plánu obnovy.

celý text zprávy

12. 4. 2022

Rada vlády projednala rozpočet na vědu 2023+

V úterý 12. dubna 2022 se ve Strakově akademii konalo mimořádné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Členové Rady zde projednávali rozpočet na výzkum, vývoj a inovace (VaVaI).

celý text zprávy

11. 4. 2022

VIDEO: Rodiny se rozdělily a otcové zůstávají na Ukrajině, aby bránili svou vlast

Agrese vojsk Ruské federace na Ukrajinu v noci z 23. na 24. února 2022 dramaticky zhoršila bezpečnostní situaci ve východní Evropě. Česká republika Ukrajině pomáhá od první chvíle.

celý text zprávy

11. 4. 2022

Protiepidemická opatření

Vzhledem k zásadnímu zlepšení epidemické situace byla většina celostátně platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví zrušena. V platnosti zůstávají dílčí opatření pro segment zdravotnictví a sociální péče.

celý text zprávy

7. 4. 2022

Informace v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu

Bezprecedentní útok vojsk Ruské federace na Ukrajinu v noci z 23. na 24. února 2022 dramaticky zhoršil bezpečnostní situaci ve východní Evropě. Vláda Petra Fialy vyzvala české občany na Ukrajině, aby tuto zemi neprodleně opustili, a pokud to není možné, aby byli maximálně obezřetní. Přinášíme vám souhrn nejdůležitějších informací, které se vztahují ke krizové situaci na východě Evropy.

celý text zprávy

6. 4. 2022

Vláda připravila kroky ke snížení dopadů vysokých cen pohonných hmot, zabývala se i posílením obranyschopnosti země

Vláda Petra Fialy připravila úpravy tří zákonů, které mají pomoci zmírnit dopady vysokých cen pohonných hmot a energií na občany i firmy. Návrh příslušného změnového zákona schválila na jednání ve středu 6. dubna 2022. Shodla se také na snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 1,50 koruny na litr. Projednala i návrhy, jak posílit obranyschopnost země, a schválila peníze na mimořádné odměny pro policisty, hasiče a příslušníky Vězeňské služby za práci navíc během uprchlické krize.

celý text zprávy

4. 4. 2022

Úřad vlády zpřístupňuje veřejnosti vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí

Při příležitosti oslav velikonočních svátků startuje 15. dubna 2022 na Velký pátek série dnů otevřených dveří v rezidenci Hany a Edvarda Benešových vybudované v roce 1931 na přání prezidenta Edvarda Beneše a jeho manželky Hany v Sezimově Ústí. Vila dnes slouží nejen jako reprezentační prostory předsedy vlády, ale je především důstojným památníkem manželů Benešových.

celý text zprávy

4. 4. 2022

Úřad vlády v roce 2022 zpřístupní veřejnosti veškeré své historické objekty

Úřad vlády ČR v roce 2022 přichystal sérii dnů otevřených dveří pro veřejnost. Oproti předchozímu roku, kdy probíhala v části historických prostor rekonstrukce, se letos pro návštěvníky otevřou brány všech reprezentačních paláců a vil, které má Úřad vlády ve své správě.

celý text zprávy

30. 3. 2022

Vláda rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima, zřizovatelům škol přidá peníze na začlenění dětí z Ukrajiny

Částky životního a existenčního minima se od 1. dubna zvýší o deset procent. O mimořádném navýšení rozhodla vláda Petra Fialy na jednání ve středu 30. března 2022. Kabinet se zabýval také dopady uprchlické krize na regionální školství či možnostmi uvalení dalších národních sankcí na Rusko a Bělorusko. Vláda také na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny prodloužila trvání nouzového stavu až do konce května.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 8097