Aktuálně

Dokumenty 51 až 60 z 7505

8. 6. 2020

Bezpečnostní rada státu se zabývala otázkami spojenými s řešením situace v souvislosti s výskytem onemocnění covid-19

Bezpečnostní rada státu se v pondělí 8. června 2020 zabývala otázkami spojenými s řešením situace v souvislosti s výskytem onemocnění covid-19 v České republice včetně vyhodnocení činnosti Ústředního krizového štábu v době vyhlášeného nouzového stavu. První místopředseda vlády a ministr vnitra v této souvislosti informoval o záměru přípravy novelizace krizové legislativy.

celý text zprávy

5. 6. 2020

Od pátečního poledne končí kontroly státních hranic, Češi se nemusí prokazovat testem, rozhodla vláda

S úderem pátečního poledne končí kontroly státních hranic s Rakouskem a Německem, které byly zavedeny na ochranu proti šíření koronaviru. Na mimořádném jednání v pátek 5. června 2020 o tom rozhodla vláda Andreje Babiše. Pro Čechy také přestává platit povinnost prokázat se po návratu z těchto zemí, ale také ze Slovenska a z Maďarska, negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.

celý text zprávy

4. 6. 2020

Vláda bude pracovat na řešení pro Sokolovskou uhelnou a na dalším urychlení silničních staveb

Řešení pro Sokolovskou uhelnou, dotace pro obce i urychlení silničních staveb a oprav silnic a dálnic – taková byla hlavní témata, o kterých přijel do Karlovarského kraje jednat premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Na návštěvě v regionu 4. června 2020 je doprovázel hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis a další zástupci vedení kraje.

celý text zprávy

3. 6. 2020

Česko-slovenská hranice se o půlnoci otevře pro občany obou zemí, dohodli se premiéři Andrej Babiš a Igor Matovič

Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 3. června 2020 slovenského premiéra Igora Matoviče při jeho první oficiální návštěvě České republiky. Hlavními tématy hovoru byly spolupráce v otázce opětovného otevření vzájemné hranice, řešení dopadů epidemie covid-19 a vzájemné vztahy obou států. V rámci unijní agendy se oba premiéři bavili mimo jiné o víceletém finančním rámci a další spolupráci zemí Visegrádu.

celý text zprávy

2. 6. 2020

Premiéři V4 jednali s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem o dlouhodobém rozpočtu EU a novém nástroji pro obnovu

Předsedové vlád zemí Visegrádské čtyřky jednali 2. června 2020 prostřednictvím videokonference s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem o návrhu víceletého finančního rámce na období 2021–2027 a novém nástroji pro obnovu, tzv. Next generation EU.

celý text zprávy

2. 6. 2020

Vláda schválila miliardu pro program COVID-Sport

Předseda Vlády Andrej Babiš a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička představili v úterý 2. června program restartu sportu v České republice. Díky programu s názvem COVID-Sport, který vláda v pondělí schválila, půjde na pomoc sportovním organizacím miliarda korun.

celý text zprávy

1. 6. 2020

Vláda pomůže sportovním organizacím miliardou korun, cestovat do zahraničí se bude podle tzv. semaforu

Pořadatelé sportovních akcí, sportovní kluby a organizace, které během nucené pauzy utrpěli ekonomické ztráty, budou moci požádat stát o mimořádnou dotaci. Dotační program COVID-Sport bude mít na základě rozhodnutí vlády z pondělí 1. června 2020 k dispozici miliardu korun. Ministři rovněž chtějí usnadnit situaci i českým průvodcům. Navrhli proto o tři měsíce odsunout novou povinnost pořídit si národní průkaz průvodce.

celý text zprávy

1. 6. 2020

Rada vlády volila nové členy Komise pro problematiku klimatu

Pravidelné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace, jejímž předsedou je premiér Andrej Babiš, proběhlo v pátek 29. května ve Strakově akademii. K hlavním bodům jednání patřily Implementace Metodiky hodnocení 2017+ a volba členů Komise pro problematiku klimatu. Mezinárodně uznávaný indický fyzik Ajay Kumar Sood byl jmenován členem Mezinárodní rady. Závěry jednání nadále reflektují několikaměsíční situaci ohrožení koronavirovou pandemií.

celý text zprávy

Dokumenty 51 až 60 z 7505