Aktuálně

Dokumenty 51 až 60 z 6665

8. 3. 2018

Vláda rozhodla o úpravě využití prostředků po Fondu národního majetku

Na jednání ve čtvrtek 8. března 2018 přijala vláda novelu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR, čímž umožnila využít finanční prostředky z fondu na úhradu navýšení výměry důchodů. Dále schválila změnu na pozici náčelníka Generálního štábu Armády ČR a přijala negativní stanovisko k poslaneckému návrhu na novelu zákona o daních z příjmů.

celý text zprávy

7. 3. 2018

Premiér Babiš na Fóru českého stavebnictví: Investiční výstavba patří mezi našich šest základních priorit

Ve středu 7. března 2018 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš na zahájení Fóra českého stavebnictví v Praze. Bude už konečně lépe? je mottem letošní konference, kterou pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

celý text zprávy

7. 3. 2018

Premiér Babiš uctil památku T. G. Masaryka a obětí romského holokaustu

Předseda vlády ČR Andrej Babiš si ve středu 7. března 2018 připomněl památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Při příležitosti 168. výročí jeho narození se premiér zúčastnil pietního aktu u hrobu TGM v Lánech a u jeho pomníku v Hodoníně. V Muzeu romské kultury v Brně uctil památku obětí romského holokaustu.

celý text zprávy

7. 3. 2018

Vláda Andreje Babiše navštěvuje regiony

Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. První byla návštěva 5. března 2018 do Zlínského kraje. Následovat budou kraje Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Karlovarský, Moravskoslezský a další. V jednotlivých regionech premiér a členové vlády pojedou na místa, kde se kraje potýkají s problémy, a vláda by mohla pomoci.

celý text zprávy

6. 3. 2018

Premiér Babiš dohodl se sportovními svazy změnu financování sportu

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 6. března 2018 setkal ve Strakově akademii se zástupci sportovních svazů. Cílem schůzky bylo představení nové vize sportu „Rozpohybujeme celé Česko“. Jednání se zúčastnil i ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

celý text zprávy

6. 3. 2018

Premiér Babiš jednal s vedením ČESMAD o mzdách českých řidičů v Německu

Ve Strakově akademii se předseda vlády Andrej Babiš setkal v úterý 6. března 2018 s prezidentem Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA Vladimírem Starostou. Tématem setkání byly mzdy českých řidičů v Německu, kde jim podle německého zákona o minimální mzdě náleží mzda na úrovni té německé minimální.

celý text zprávy

5. 3. 2018

Vláda navštívila Zlínský kraj

V pondělí 5. března 2018 vyjela vláda Andreje Babiše na svoji první návštěvu krajů. Ve Zlínském kraji se věnovala tématům zdravotnictví, dopravy, ale i opravě kulturních památek. Během jednání s radními se projednávalo také financování regionálního školství, problematika afrického moru prasat či budoucí využití věznice v Uherském Hradišti.

celý text zprávy

2. 3. 2018

Na pražské Kampě můžete vidět výstavu Únor 1948

Úřad vlády České republiky se připojil od pátku 2. března 2018 k projektu venkovní výstavy Únor 1948, kterou organizuje Ústav pro studium totalitních režimů. Výstavu je možné vidět do konce března mimo jiné před Lichtenštejnským palácem na Kampě v Praze.

celý text zprávy

Dokumenty 51 až 60 z 6665