Aktuálně

Dokumenty 61 až 70 z 6804

8. 6. 2018

Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Bieńkowskou o evropském rozpočtu a obranném průmyslu

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 8. června 2018 setkal s komisařkou Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbietou Bieńkowskou. Ve Strakově akademii spolu jednali o sektorových návrzích příštího evropského rozpočtu, které se týkají evropského kosmického programu a vnitřního trhu, a o evropském obranném průmyslu.

celý text zprávy

6. 6. 2018

Vláda se zabývala přípravou rozpočtu na rok 2019, přidala miliardu regionálnímu školství a navrhla mimořádná pracovní víza pro cizince

Vláda Andreje Babiše se na jednání ve středu 6. června 2018 zabývala přípravou státního rozpočtu České republiky na rok 2019 a střednědobého výhledu na léta 2020 a 2021. Odsouhlasila také několik návrhů novel zákonů, mj. o pobytu cizinců a o veřejném zdravotním pojištění. Rozhodla rovněž posílit o více než miliardu korun financování regionálního školství a souhlasila s uvolněním 135 milionů korun na podporu studijního programu všeobecného lékařství.

celý text zprávy

6. 6. 2018

Andrej Babiš byl jmenován předsedou vlády České republiky

Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 6. června 2018 na Pražském hradě do funkce předsedy vlády Andreje Babiše a pověřil ho po druhé sestavením nové vlády.

celý text zprávy

5. 6. 2018

Vláda navštívila Jihočeský kraj

Vláda premiéra Andreje Babiše navštívila v úterý 5. června 2018 Jihočeský kraj. Hlavním tématem návštěvy byla dopravní infrastruktura, a to jak silniční, tak železniční a letecká. Členové vlády se zajímali také o zdravotnictví v Nemocnici České Budějovice, navštívili Tréninkové centrum mládeže Složiště a vesnici Holašovice. Jihočeský kraj byl už desátým regionem, kam vláda během svých cest po České republice přijela.

celý text zprávy

5. 6. 2018

Vláda Andreje Babiše navštěvuje regiony

Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. První byla návštěva 5. března 2018 do Zlínského kraje. Následovat budou kraje Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Karlovarský, Moravskoslezský a další. V jednotlivých regionech premiér a členové vlády pojedou na místa, kde se kraje potýkají s problémy, a vláda by mohla pomoci.

celý text zprávy

4. 6. 2018

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil celostátní porady Úřadu práce

Informace o činnosti Úřadu práce ČR, zajištění větší uplatnitelnosti především dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů na trhu práce a podpora jejich motivace pracovat, cílená komunikace se zaměstnavateli či praktické informace o nepojistných sociálních dávkách. To byla hlavní témata celostátní porady na Generálním ředitelství ÚP ČR za účasti předsedy vlády České republiky Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové.

celý text zprávy

4. 6. 2018

Premiér Babiš na Setkání lídrů českého stavebnictví: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice

V pondělí 4. června 2018 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš na Setkání lídrů českého stavebnictví 2018, které se konalo na Pražském hradě. Zároveň předal ocenění pro TOP stavební společnost roku 2017.

celý text zprávy

4. 6. 2018

Premiér Babiš jednal s durynským ministerským předsedou Ramelowem

Předseda vlády Andrej Babiš přijal v pondělí 4. června 2018 ve Strakově akademii ministerského předsedu Svobodného státu Durynsko Bodo Ramelowa. Hlavními tématy jednání byly Česko-německý strategický dialog, rozvoj hospodářské spolupráce i otázky Evropské unie.

celý text zprávy

4. 6. 2018

Kilometr dálnice stojí o půlku méně než před deseti lety, ve výstavbě je skoro 200 kilometrů nových silnic

Jeden kilometr nové dálnice stojí 152 milionů korun, tedy o 55 procent méně než před deseti lety. Aktuálně se za poloviční ceny staví skoro 194 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, které často tvoří obchvaty měst. Letos zahajování nových staveb pokračuje, připraveno je přes 150 kilometrů nových silnic.

celý text zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 6804