Představujeme

Dokumenty 1 až 10 z 37

13. 12. 2017

Mluvčí vlády se stala Barbora Peterová

Vláda na svém prvním jednání dne 13. prosince 2017 schválila jmenování Mgr. Barbory Peterové do funkce mluvčí vlády. V minulosti pracovala mimo jiné jako redaktorka zpravodajství České televize.

celý text zprávy

13. 12. 2017

Vedoucím Úřadu vlády se stal Radek Augustin

Vláda na svém prvním jednání dne 13. prosince 2017 schválila jmenování Mgr. Radka Augustina do funkce vedoucího Úřadu vlády ČR.

celý text zprávy

1. 8. 2017

Kandidatura ČR na přesídlení unijních agentur z Velké Británie

V souvislosti s vystoupením Velké Británie z EU se řeší rovněž otázka přesídlení agentur Evropské unie, které v současnosti mají své sídlo na území Velké Británie.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Novým státním tajemníkem pro evropské záležitosti se stal Aleš Chmelař

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes představil nového státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře. Ten se ode dneška stává náměstkem pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády. Vedle role státního tajemníka pro evropské záležitosti bude Aleš Chmelař rovněž premiérským šerpou, který zastupuje českou vládu na přípravných jednáních v Bruselu.

celý text zprávy

8. 6. 2017

Pražská konference o obraně a bezpečnosti - DESCOP

Praha 9. června 2017 hostí konferenci na vysoké úrovni o evropské bezpečnosti a obraně, kterou pořádá Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí. Konference se uskuteční na Žofíně pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který ji zahájí společně s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

celý text zprávy

31. 5. 2017

Poslední típnutí

V českých hospodách, restauracích, barech a na dalších veřejných místech se dnes přestalo kouřit. Nový tzv. protikuřácký zákon vstoupil v účinnost dnes 31. května 2017. O tom, co nová legislativa přinese a zda bude pro Čechy přínosem nebo komplikací, bude Ministerstvo zdravotnictví ČR v průběhu roku informovat ve vybraných českých městech v rámci kampaně Poslední típnutí.

celý text zprávy

6. 4. 2017

Koordinátor digitální agendy ČR Ondřej Malý

Vláda ve středu 5. dubna 2017 schválila jmenování nového koordinátora digitální agendy Ondřeje Malého.

celý text zprávy

3. 1. 2017

Úřad vlády je členem Asociace společenské odpovědnosti

Úřad vlády se hlásí ke společenské odpovědnosti a chce hrát také klíčovou roli v prosazování společenské zodpovědnosti státní správy, proto se stal členem Asociace společenské odpovědnosti, která prosazuje v České republice myšlenky udržitelného podnikání a odpovědnosti.

celý text zprávy

12. 2. 2016

25 let od založení Visegrádské skupiny

V pondělí 15. února 2016 uplynulo 25 let od založení Visegrádské skupiny, aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Při této příležitosti se v Praze uskutečnil summit předsedů vlád zemí Visegrádu. Premiér ČR Bohuslav Sobotka, premiérka Polska Beata Szydlová, premiér Maďarska Viktor Orbán a premiér Slovenska Robert Fico se setkali s lídry Makedonie a Bulharska. Hlavními tématy summitu byly řešení migrační krize a spolupráce zemí V4 se zeměmi Balkánu.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 37