Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Dokumenty 1 až 10 z 44

16. 9. 2021

Kulatý stůl s evropskou komisařkou pro rovnost Helenou Dalli

Ve čtvrtek 16. září navštívila Českou republiku evropská komisařka pro rovnost, paní Helena Dalli. Při té příležitosti uspořádalo Zastoupení Evropské komise v České republice kulatý stůl za účasti zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové a zástupkyně Veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové.

celý text zprávy

9. 9. 2021

Jen systematické sledování a analýza umožní zjistit, jak si Česká republika vede při naplňování Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením

V Česku žije přes 1,1 milionu lidí s postižením. Zatímco některá data o jejich situaci jsou dostupná z různých zdrojů už dnes, jiná u nás dosud nikdo nesleduje. Proto navrhla zástupkyně ombudsmana soubor ukazatelů, které by jako celek mohly v budoucnu ilustrovat, jak si Česko vede v naplňování Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením. Na mezinárodním semináři uspořádaným v Praze ve spolupráci se zmocněnkyní vlády pro lidská práva je představila zástupcům odborné veřejnosti.

celý text zprávy

7. 9. 2021

Česká republika před Výborem OSN pro práva dítěte

Ve dnech 6. a 7. září 2021 se uskutečnilo jednání Výboru OSN pro práva dítěte, který sleduje naplňování Úmluvy o právech dítěte Českou republikou. Česká delegace vedená zmocněnkyní vlády pro lidská práva Helenou Válkovou na něm představila kroky, které v posledním desetiletí učinila Česká republika při plnění svých závazků plynoucích z Úmluvy. Vzhledem k pandemické situaci se jednání konalo online, kdy česká delegace byla shromážděna v Praze a samotný Výbor v sídle OSN v Ženevě.

celý text zprávy

12. 7. 2021

Vláda schválila Strategii spolupráce veřejné správy s nestátními neziskovými organizacemi na léta 2021 až 2030

Vláda dnes projednala klíčový dokument pro spolupráci veřejné správy s neziskovým sektorem. Dokument formuluje cíle této spolupráce a stanoví strategické směřování ve vztahu k neziskovému sektoru do roku 2030.

celý text zprávy

30. 6. 2021

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny se zabývala policejním zákrokem v Teplicích

Ve středu 30. června se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v tomto roce. Zabývalo se, mimo jiné, okolnostmi úmrtí romského občana po policejním zákroku v Teplicích.

celý text zprávy

26. 6. 2021

Veřejné sbírky na pomoc zasaženým živelní pohromou na jižní Moravě

Jihomoravský kraj zasáhla v noci ze čtvrtka na pátek živelní katastrofa. Na místě byly desítky zraněných a vyžádala si bohužel i několik obětí.

celý text zprávy

10. 5. 2021

Vláda schválila Strategii rovnosti, začlenění a participace Romů 2021 - 2030

Vláda na svém dnešním jednání schválila Strategii rovnosti, začlenění a participace Romů 2021 - 2030. Tento klíčový dokument vznikl v rámci úzké spolupráce Úřadu vlády s Radou vlády pro záležitosti romské menšiny na základě průběžných konzultací se zástupci neziskových organizací a dalšími významnými představiteli romské komunity.

celý text zprávy

29. 4. 2021

Úvodní slovo zmocněnkyně pro lidská práva na semináři k projektu Justice vstřícná dětem

Ve čtvrtek 29. dubna 2021 se uskutečnil závěrečný online seminář k celoevropskému projektu „Justice vstřícná dětem" pořádaný Spolkem zastánců dětských práv – českou sekcí DCI. Seminář se konal pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 44