Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Dokumenty 1 až 10 z 53

11. 5. 2022

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva byla jmenována Klára Šimáčková Laurenčíková

Novou vládní zmocněnkyní se s účinností od 11. května 2022 stala Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

16. 12. 2021

Zmocněnkyně Helena Válková s Výborem pro práva starších lidí k očkování proti covid-19

Výbor pro práva starších lidí při Radě vlády pro lidská práva společně se zmocněnkyní pro lidská práva Helenou Válkovou na svém zasedání 15. prosince formuloval stanovisko k povinnému očkování proti covid-19.

celý text zprávy

10. 12. 2021

Zmocněnkyně pro lidská práva k manželství stejnopohlavních párů

U příležitosti Dne lidských práv zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyjádřila přesvědčení, že i Česká republika bude v budoucnu umožňovat stejnopohlavním párům uzavírat občanský sňatek

celý text zprávy

25. 11. 2021

Vyjádření zmocněnkyně vlády pro lidská práva Heleny Válkové k otázkám povinného očkování

V posledních dnech se na mne občané často obracejí s dotazem, jaké postoje budu v zájmu ochrany základních lidských práv prosazovat v otázkách aktuálně diskutovaného povinného očkování proti nemoci covid-19. Zde je má odpověď.

celý text zprávy

22. 11. 2021

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny nominovala kandidáta na romského zmocněnce

V pondělí 22. listopadu se potřetí v tomto roce sešla ke svému jednání Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Zabývala se, mimo jiné, nominací kandidáta na nově zřizovanou pozici zmocněnce vlády pro záležitosti romské menšiny.

celý text zprávy

18. 11. 2021

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva na konferenci ke 100. výročí Ruské pomocné akce v Československu

Ve čtvrtek 18. listopadu začala v Novoměstské radnici v Praze třídenní konference Ruská pomocná akce v Československu, kterou uspořádala Akademie národnostních menšin a spolek Ruská tradice. Konference připomíná sté výročí zahájení pomoci občanům bývalého Ruského impéria prchajícím před bolševiky po revolučních událostech v roce 1917 a následné občanské válce.

celý text zprávy

26. 10. 2021

Rada vlády pro lidská práva se věnovala nežádoucím dopadům novely zákona o hmotné nouzi

V úterý 26. října se ve Strakově akademii konalo třetí zasedání Rady vlády pro lidská práva v tomto roce. Mezi hlavními body programu byly podněty k novele zákona o hmotné nouzi a k oddlužení.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 53