Aktuálně

21. 6. 20167:04

Premiér Bohuslav Sobotka na pracovní cestě v Číně

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví společně s dalšími členy vlády ve dnech 16. – 20. června 2016 Čínskou lidovou republiku. Během pracovní cesty se setká s předsedou vlády ČLR a dvěma vicepremiéry. Jako hlavní představitel šestnácti zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy se také zúčastní dvou setkání těchto zemí s Čínou. Hlavními prioritami cesty je rovněž rozvoj spolupráce obou zemí v oblasti letectví, zdravotnictví a finančního sektoru.

úterý 21. června 2016

pondělí 20. června 2016

neděle 19. června 2016


sobota 18. června 2016

pátek 17. června 2016

čtvrtek 16. června 2016

středa 15. června 2016

 

Informace k návštěvě Číny

Premiér Sobotka se v Číně setká s čínským premiérem a dvěma vicepremiéry, jednat bude o rozvoji spolupráce ČR a Číny v oblasti dopravy, investic, bankovnictví i zdravotnictví.

Předseda vlády Sobotka navštíví Čínu.

Pracovní cesta předsedy vlády potvrzuje význam, jaký obě strany vzájemnému vztahu přikládají. Pro Českou republiku je cesta, spojující bilaterální jednání s formátem 16+1 další významnou příležitostí k prohloubení spolupráce s Čínou a k dalšímu rozvoji našeho strategického partnerství jak na česko-čínské úrovni, tak i v rámci strategické spolupráce mezi EU a ČLR. Předsedu vlády na jeho cestě do Číny doprovodí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr dopravy Dan Ťok.

Během své návštěvy se český premiér již podruhé během sedmi měsíců setká se svým čínským protějškem, uskuteční se také jednání se dvěma čínskými vicepremiéry. Premiér Sobotka se setká s primátorem hlavního čínského města Pekingu, se zástupci několika čínských provincií, představiteli klíčových čínských finančních institucí i významnými čínskými podnikateli. V průběhu cesty bude uzavřeno několik významných dohod a memorand o spolupráci.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní jako hlavní zástupce skupiny 16 zemí také dvou setkání ve formátu 16+1, tedy setkání zástupců zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy s Čínou. To je důkazem důležité role, jakou Česká republika v tomto uskupení hraje. V sobotu se spolu s delegací zástupců českých krajů zúčastní premiér Local Leaders Meeting a poslední den své cesty zahájí v Su-čou Summit ministrů zdravotnictví.

Mezi hlavní témata, o kterých bude předseda vlády se zástupci ČLR jednat, patří prohlubování spolupráce v oblasti letectví, zdravotnictví a finančního sektoru. Velký důraz bude během cesty předseda vlády klást na prohlubování ekonomické spolupráce, ať už v rámci dohod o spolupráci mezi konkrétními firmami nebo umožnění přístupu českých výrobků na stále populárnější on-line nákupní platformy v Číně.

Předseda vlády Sobotka navštívil Čínskou lidovou republiku v listopadu loňského roku. Na nejvyšší úrovni jednal s prezidentem a předsedou vlády ČLR, primátory měst Pekingu a Šanghaje, vystoupil na summitu 16+1, zahájil česko-čínský podnikatelský seminář, o prohloubení spolupráce jednal se zástupci největších čínských bankovních institucí, přednesl projev na Pekingské univerzitě a společně s předsedou představenstva letecké společnosti China Eastern stvrdil dohodu o zahájení provozu přímého leteckého spojení Praha – Šanghaj. V rámci první návštěvy premiéra Sobotky v Číně bylo podepsáno celkem 31 dohod a memorand především v oblastech investic, bankovnictví a zdravotnictví.