Štefan Sádovský

13. 10. 1928 Vlkas (okres Nové Zámky) – 17. 6. 1984 Bratislava
funkční období:
2. 1.1969 - 4. 5.1969

1954 absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. 1948-1970 člen KSČ; 1966-1970 člen ÚV KSČ a ÚV KSS, 1966-1968 kandidát, 1968-1970 člen předsednictva ÚV KSČ, 1968-1970 člen předsednictva a sekretariátu ÚV KSS; 1967-1968 tajemník ÚV KSČ, 1968 tajemník, od dubna 1969 do ledna 1970 první tajemník ÚV KSS. Od ledna do dubna 1969 předseda, od února do prosince 1970 místopředseda vlády SSR; 1966-1971 poslanec Slovenské národní rady, 1969-1971 poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění. V důsledku svých postojů v letech 1968-1969 byl 1970 vyloučen z KSČ a odešel z politického života.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter