Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 634

27. 6. 2017

Vicepremiér Bělobrádek: Izrael je ve vědě pro Českou republiku inspirací, ale i my máme co nabídnout

O možnostech dalšího rozvoje vzájemné spolupráce ve vědní oblasti jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 26. června se svým izraelským rezortním kolegou Ofirem Akunisem, který byl v České republice na dvoudenní oficiální návštěvě. Vzájemná spolupráce se v současné době soustřeďuje především na vyspělé technologické obory a přírodní vědy, potenciál obě strany vidí i v oblasti humanitních věd.

celý text zprávy

22. 6. 2017

Vicepremiér Bělobrádek jednal v Bruselu se dvěma eurokomisaři

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se během své pracovní cesty v Bruselu ve čtvrtek 22. června 2017 setkal s eurokomisařem pro výzkum, vývoj a inovace Carlosem Moedasem a také s Jyrki Katainenem, který je místopředsedou Evropské komise pro zaměstnanost, růst, investice a konkurenceschopnost.

celý text zprávy

22. 6. 2017

AVÍZO_26. června 2017: Vicepremiér P. Bělobrádek a izraelský ministr pro vědu, technologie a vesmír O. Akunis vystoupí na tiskové konferenci

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a izraelský ministr pro vědu, technologie a vesmír Ofir Akunis vystoupí na tiskové konferenci v pondělí 26. června 2017 po jednání české a izraelské delegace během oficiální návštěvy České republiky. Tiskové konference se zúčastní také předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a předsedkyně Grantové agentury ČR Alice Valkárová. Tématem TK bude aktuální stav a perspektivy rostoucí česko-izraelské spolupráce ve vědě, výzkumu a vývoji. TK bude účastna také vědecká diplomatka působící v Izraeli Delana Mikolášová.

celý text zprávy

8. 6. 2017

Vicepremiér Bělobrádek navštívil superlaserové centrum ELI, kam dorazil unikátní laserový systém L3

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 8. června 2017 zavítal do mezinárodního laserového centra ELI Beamlines. Do Dolních Břežan, kde projekt sídlí, totiž doputoval unikátní laserový systém L3, nejdražší ze všech čtyř laserových systémů v projektu, který pro ELI vyvinula prestižní americká laboratoř Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL). Jde o čerpací laser, jehož prostřednictvím se budou například vyvíjet kompaktní urychlovače částic pro lékařské aplikace nebo se bude zkoumat vnitřní stavba živých buněk.

celý text zprávy

7. 6. 2017

AVÍZO_8. června 2017: Vicepremiér Bělobrádek navštíví laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech při příležitosti dodávky superlaseru L3

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 8. června 2017 navštíví Mezinárodní laserové výzkumné centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech při příležitosti dodávky unikátního laserového systému (superlaseru L3). Zařízení pro projekt vyvinula americká Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL). Jde o nejdražší laserový systém, který bude v dolnobřežanském centru instalován. Jakmile bude výkon tohoto laseru zvýšen na požadovanou projektovou hodnotu, přesáhne 1 petawatt (tj. milión miliard wattů) a stane se petawattovým systémem s nejvyšším průměrným výkonem na světě. Systém dosáhne i dalších světových rekordů v této oblasti.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 634