Dokumenty 1 až 10 z 82

28. 6. 2017

Rozhovor s izraelským ministrem pro vědu, technologie a vesmír O. Akunisem v Lidových novinách - "Autonomní auta můžeme vyvíjet spolu"

„Vy děláte ve Škodě auta, my zase máme technologické firmy jako Mobileye. Myslím, že můžeme spolupracovat, a je to lepší, než kdyby to každý z nás dělal zvlášť,“ řekl LN Ofir Akunis (44), izraelský ministr pro vědu a technologie, který přijel do Česka. Akunis býval i poradcem premiéra Benjamina Netanjahua pro PR. A sám má velké cíle.

celý text zprávy

24. 4. 2017

Rozhovor s vicepremiérem P. Bělobrádkem o perspektivách vědy a výzkumu ve speciálním vydání Seznam zpráv

Oblast výzkumu, vývoje a inovací po roce 2020 přijde o výrazný objem peněz, které v současnosti plynou z fondů Evropské unie. O možných dopadech a perspektivách vědního sektoru, o změnách strategie řízení, hodnocení a financování celého systému vědy v ČR hovořil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek s redaktorem Seznam zpráv P. Cyprichem.

celý text zprávy

5. 4. 2017

Rozhovor s vicepremiérem P. Bělobrádkem v Lidových novinách: Nemusíme se ve vědě tolik kárat

„Vědecký diplomat pro USA už byl vybrán. Připravujeme ho i pro Německo a v diskusi je také příprava zastoupení, jež by mohlo být na Tchaj-wanu,“ říká vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), jenž má přes tři roky na starosti českou vědu a výzkum.

celý text zprávy

3. 3. 2017

Bělobrádek: Čeští a izraelští vědci prohloubí spolupráci. Zintenzivní se výměna mladých odborníků

Místopředseda české vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek podepsal v Izraeli deklaraci o spolupráci Česka s Weizmannovým institutem věd (WIS). Ministr, který je v zemi od středy, o ústavu sídlícím v Rechovotu řekl, že patří k nejlepším vědeckým pracovištím na světě. O podpisu deklarace informoval Bělobrádkův úřad. Vicepremiér se také sešel s izraelským ministrem hospodářství a obchodu Eli Cohenem.

celý text zprávy

3. 3. 2017

Rozhovor vicepremiéra Bělobrádka pro Aktuálně.cz

Bělobrádek: Čeští a izraelští vědci k sobě našli cestu, z nuly je sto. Zajímá nás vesmírný výzkum

celý text zprávy

10. 10. 2016

Rozhovor vicepremiéra Bělobrádka pro Roklen24

Jsem pro přijetí eura, nicméně teď na to není doba, ani politická shoda. Podstatnější než mít euro, je mít stejnou měnu jako má Německo, Rakousko, Nizozemsko. Většina firem, které mají relevanci, obchoduje v eurech, a je to pro ně určitá komplikace. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

celý text zprávy

5. 10. 2016

Rozhovor vicepremiéra Pavla Bělobrádka pro Hospodářské noviny

Lidovecký předseda říká, že by uměl založit populistickou stranu, která by získala 15 procent hlasů. Ale neudělá to, chce zůstat věrný hodnotám KDU-ČSL. Ta má podle něj obrovský potenciál. Musí ale zlomit klišé, že je jen pro ty, kteří chodí do kostela. Zda bude příští rok znovu kandidovat na předsedu KDU-ČSL, oznámí Pavel Bělobrádek ještě letos. Rozhodnutý už je, ale vše má podle něj svůj čas. Předtím chce ještě uspět v krajských volbách. Věří si i díky tomu, že jeho straně prý podle průzkumů začínají přibývat ti voliči, kteří už nechtějí ODS, TOP 09 je zklamala a Andrej Babiš pro ně není pravice. „Tak jsme jim zbyli my,“ vysvětluje Bělobrádek a doufá, že lidovci budou ve čtyřech krajích bojovat o první místo.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 82