Dokumenty 11 až 20 z 666

6. 10. 2017

AVÍZO_11. října 2017: Místopředseda vlády Bělobrádek se setká na bilanční schůzce s premiérem Sobotkou

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se sejde s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou ve středu 11. října 2017 v rámci dokončení bilančních schůzek s jednotlivými členy vlády. Budou hodnotit plnění Programového prohlášení vlády a diskutovat o prioritních úkolech, kterými by se měla zabývat příští vláda.

celý text zprávy

6. 10. 2017

AVÍZO_10. října 2017: Vicepremiér Pavel Bělobrádek předá Cenu předsedy RVVI

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Pavel Bělobrádek bude v úterý 10. října 2017 předávat Cenu předsedy RVVI. Cena se udílí za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Na slavnostním předávání budou dále přítomni předsedkyně Akademie věd ČR E. Zažímalová, předsedkyně Grantové agentury ČR A. Valkárová, náměstek ministra školství R. Plaga, vědečtí pracovníci F. Marec z Biologického centra AV ČR, L. Bartoš z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i., členové RVVI a další. Více o nominaci na Cenu předsedy RVVI jsme psali v TZ: http://bit.ly/2gWKLqd

celý text zprávy

3. 10. 2017

AVÍZO_6. října 2017: Místopředseda vlády P. Bělobrádek navštíví Středočeský kraj

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zavítá v pátek 6. října do Středočeského kraje. V rámci pracovní cesty navštíví sklárny Crystal Bohemia, a.s. v Poděbradech, výstavy Náš chov, Zemědělec a Gastrofestival v Lysé nad Labem a také Základní školu T. G. Masaryka v Lysé n/L.

celý text zprávy

3. 10. 2017

AVÍZO_5. října 2017: Místopředseda vlády P. Bělobrádek navštíví Pardubický kraj

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek pojede ve čtvrtek 5. října na pracovní cestu do Pardubického kraje. V jejím rámci navštíví například firmy INA Svitavy z koncernu Schaeffler Production CZ s.r.o. nebo IMS - Drašnar, které jsou dodavateli dílů pro automobilový a strojírenský průmysl.

celý text zprávy

2. 10. 2017

AVÍZO_4. října 2017: Místopředseda vlády P. Bělobrádek navštíví Olomoucký kraj

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek pojede na pracovní cestu do Olomouckého kraje. V jejím rámci navštíví například českou chemicko-farmaceutickou společnost FARMAK, a. s. nebo se setká s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem.

celý text zprávy

22. 9. 2017

RVVI nominovala historika Petra Sommera na Národní cenu vlády Česká hlava 2017

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém zasedání v pátek 22. září 2017 navrhla historika a archeologa Prof. Petra Sommera na udělení nejvyššího vědeckého ocenění Národní ceny Česká hlava 2017. RVVI také znovu jednala o aktuální situaci přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum pro rok 2018, se střednědobým výhledem do roku 2020. Mezi důležitými tématy byly rovněž informace o chystané Analýze stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice a jejich srovnání se zahraničím v roce 2016.

celý text zprávy

18. 9. 2017

Vláda schválila prodloužení programu DELTA na podporu aplikovaného výzkumu a mezinárodní spolupráce

Na svém zasedání v pondělí 18. září 2017 schválila vláda prodloužení programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA, který administruje Technologická agentura ČR (TA ČR). Návrh na změny programu předložil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 666