Dokumenty 21 až 30 z 666

8. 9. 2017

Výstava Čeští vědci a jejich vynálezy

Ve Strakově akademii je ode dneška umístěna originální výstava karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy, připravená Sekcí místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace ve spolupráci s Akademií věd ČR, která představuje nejvýznamnější české vědce a jejich nejslavnější objevy.

celý text zprávy

8. 9. 2017

Rada vlády dnes zvolila tři nové členy předsednictva Technologické agentury ČR a ocenila entomologa Žďárka za popularizaci vědy

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) zasedala v pátek 8. září 2017 ve Strakově akademii. Mezi hlavní témata jednání patřilo udělení Ceny předsedy RVVI za propagaci a popularizaci vědy, výzkumu a inovací, návrh na jmenování tří nových členů předsednictva Technologické agentury České republiky (TA ČR) a projednávání aktuální situace přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum pro rok 2018, se střednědobým výhledem do roku 2020. Cenu předsedy RVVI vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek udělil známému entomologovi profesoru Janu Žďárkovi.

celý text zprávy

5. 9. 2017

AVÍZO_8. září 2017: Vicepremiér Bělobrádek oznámí jméno českého vědce navrženého na Cenu předsedy RVVI a také nově zvolené členy předsednictva TA ČR

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pátek 8. září 2017 na tiskovém brífinku po jednání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace oznámí jméno významného českého vědce, kterému bude udělena Cena předsedy RVVI. Vicepremiér Bělobrádek dále představí jména 3 nových členů předsednictva Technologické agentury České republiky, rovněž navržených Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Mezi tématy brífinku bude také komentář k aktuální situaci návrhu výdajů státního rozpočtu na vědu na roky 2018-2020, s výhledem do roku 2024 a další aktuality ze zasedání. Součástí brífinku bude vernisáž výstavy karikatur známých českých vědců a jejich nejslavnějších objevů, která bude instalovaná v prvním patře budovy Strakovy akademie.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 666