Dokumenty 1 až 10 z 159

17. 10. 2017

Česká justice: ČSSD: Chceme hledat cestu ke zjednodušení soudní soustavy

Jak by měla v příštím volebním období vypadat trestní politika státu podle kandidujících politických stran? Česká justice položila kandidujícím stranám a hnutím pět otázek. Elektronizace justice, alternativní tresty, ochrana práv poškozených a jejich odškodnění, jsou priority ČSSD. Ohledně státního zastupitelství chce ČSSD hledat shodu mezi politiky a experty, vyplývá z odpovědi poslance a ministra pro legislativu a lidská práva Jana Chvojky.

celý text zprávy

20. 9. 2017

ČT24: Experti navrhují změny ústavy: Nepatrně posílit prezidenta a zrušit poslanecké „sólokapry“

Pravomoci prezidenta by se ani po zavedení přímé volby neměly zásadněji měnit, nově by hlava státu ovšem mohla bez kontrasignace jmenovat vedení Nejvyššího správního soudu. Shodli se na tom právní experti při debatách o změnách ústavy. Součástí jejich návrhů je i zrušení současného stavu, kdy může zákon sněmovně předložit jediný poslanec – zamezilo by se tak prý případnému vlivu lobbistů.

celý text zprávy

28. 8. 2017

Týden: Konec čekání: Česko odkoupí vepřín v Letech

Vláda se jednomyslně rozhodla koupit a zbourat vepřín v Letech u Písku, který stojí na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy. Cena je zatím tajná. Podle informací TÝDNE má jít téměř o půl miliardy korun.

celý text zprávy

14. 8. 2017

Mladá Fronta Dnes: Protikuřácký zákon bude změkčován

Sotva začal platit, chtějí ho změnit. Návrh na zmírnění zákazu kouření přichází přímo z vlády a připojují se k němu další politici. Byl to jeden z nejdéle projednávaných a nejvášnivěji rozebíraných zákonů posledních let. A může se to opakovat. Ministr ČSSD Jan Chvojka chce protikuřácký zákon změkčit.

celý text zprávy

9. 8. 2017

Mladá fronta DNES: Kladivo na lobbisty

Vláda bude jednat o návrhu, který by z lobbingu udělal povolání podléhající registraci. Pod pojmem lobbista si lidé představí hlavně Romana Janouška či Ivo Rittiga, jejichž aktivitami se zabývala policie. Vláda však ještě do voleb bude hlasovat o zákonu, který má z lobbování udělat řádné povolání podléhající registraci u úřadů. Lobbisté mají podle návrhu dostat zajímavé výhody jako právo vystupovat v parlamentu či kartičku pro vstup. Ale ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) pro ně chce zavést přísná pravidla. Nově by měli hlásit, kdy a s jakým politikem se potkali nebo kolik a od koho za to dostali peněz. Všechny tyto údaje by přitom byly dostupné veřejnosti na webu.

celý text zprávy

8. 8. 2017

Hospodářské noviny: Vepřín z Letů zmizí. Firma chtěla více, ale souhlasí

Společnost AGPI souhlasila s nabídkou vlády na odkup vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Částku, za niž vláda objekt koupí, ani jedna strana zatím nezveřejnila. Podle informací HN by ale cena neměla přesáhnout 500 milionů korun.

celý text zprávy

7. 8. 2017

Deník: Ministr a starosta se vozili na trakaři

O tom, že státní úředníci nemusí být jen suchaři, přesvědčili návštěvníky včelákovské Neckyády ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka (hlinecký rodák a nyní Chrudimák) a starosta Hlinska Miroslav Krčil.

celý text zprávy

24. 7. 2017

Denik.cz: Firmám se víc vyplatí nepotřebné věci zničit, než je darovat

Tým ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) má do konce roku připravit návrhy na podporu firemního dárcovství. Darování věcí a poskytování služeb na dobročinné účely totiž brání daňové zatížení.

celý text zprávy

24. 7. 2017

Právo: Hazardní lobby dosáhla změn v zákoně

Zákon o hazardních hrách, který platí od letoška, doznal při svém projednávání podle vládní analýzy několika změn pod vlivem hazardní lobby. Upřednostnil se tak zájem herního průmyslu před zájmem veřejným.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 159