Z médií

Dokumenty 1 až 10 z 156

14. 8. 2017

Protikuřácký zákon bude změkčován

Sotva začal platit, chtějí ho změnit. Návrh na zmírnění zákazu kouření přichází přímo z vlády a připojují se k němu další politici. Byl to jeden z nejdéle projednávaných a nejvášnivěji rozebíraných zákonů posledních let. A může se to opakovat. Ministr ČSSD Jan Chvojka chce protikuřácký zákon změkčit.

celý text zprávy

9. 8. 2017

Mladá fronta DNES: Kladivo na lobbisty

Vláda bude jednat o návrhu, který by z lobbingu udělal povolání podléhající registraci. Pod pojmem lobbista si lidé představí hlavně Romana Janouška či Ivo Rittiga, jejichž aktivitami se zabývala policie. Vláda však ještě do voleb bude hlasovat o zákonu, který má z lobbování udělat řádné povolání podléhající registraci u úřadů. Lobbisté mají podle návrhu dostat zajímavé výhody jako právo vystupovat v parlamentu či kartičku pro vstup. Ale ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) pro ně chce zavést přísná pravidla. Nově by měli hlásit, kdy a s jakým politikem se potkali nebo kolik a od koho za to dostali peněz. Všechny tyto údaje by přitom byly dostupné veřejnosti na webu.

celý text zprávy

8. 8. 2017

Hospodářské noviny: Vepřín z Letů zmizí. Firma chtěla více, ale souhlasí

Společnost AGPI souhlasila s nabídkou vlády na odkup vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Částku, za niž vláda objekt koupí, ani jedna strana zatím nezveřejnila. Podle informací HN by ale cena neměla přesáhnout 500 milionů korun.

celý text zprávy

7. 8. 2017

Deník: Ministr a starosta se vozili na trakaři

O tom, že státní úředníci nemusí být jen suchaři, přesvědčili návštěvníky včelákovské Neckyády ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka (hlinecký rodák a nyní Chrudimák) a starosta Hlinska Miroslav Krčil.

celý text zprávy

24. 7. 2017

Denik.cz: Firmám se víc vyplatí nepotřebné věci zničit, než je darovat

Tým ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) má do konce roku připravit návrhy na podporu firemního dárcovství. Darování věcí a poskytování služeb na dobročinné účely totiž brání daňové zatížení.

celý text zprávy

24. 7. 2017

Právo: Hazardní lobby dosáhla změn v zákoně

Zákon o hazardních hrách, který platí od letoška, doznal při svém projednávání podle vládní analýzy několika změn pod vlivem hazardní lobby. Upřednostnil se tak zájem herního průmyslu před zájmem veřejným.

celý text zprávy

11. 7. 2017

ČT24: 90´ČT24 Památník v Letech - Vepřín nebo pieta?

Tomáš DRAHOŇOVSKÝ, moderátor -------------------- Ještě jednou přeju dobrý večer. Startuje Devadesátka a my dnes dodáme podrobnosti o plánovaném výkupu vepřína v Letech u Písku. Ty totiž řešil odpoledne ministr pro lidská práva Jan Chvojka se šéfem resortu kultury Danielem Hermanem a tohoto jednání se účastnili také zástupci firmy, která budovu i pozemky vlastní. Ještě jednou pro jistotu připomenu. Vepřín stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora a vláda chce tento obchod, který by se měl týkat výkupu budov a pozemků, uzavřít do říjnových voleb. No, a jeden z účastníků jednání zavítal jako hlavní host do Devadesátky. Jan Chvojka, ministr pro lidská práva je s námi, dobrý večer, pane ministře.

celý text zprávy

12. 6. 2017

Týden v politice: Ministr Chvojka o lidech, korupci a lobistech

Ministr Pelikán předložil pozdě novelu insolvenčního zákona. Tím ohrožuje důchodce! Díky Pelikánovi padají důchodci do dluhových pastí, ze kterých se nemůžou nikdy vymanit. ODS blokuje zákony, které mají zlikvidovat obchod s chudobou. Lobování zákonů pořád není pod dohledem. Podívejte se na více z pořadu Týden v politice s ministrem Janem Chvojkou.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 156