Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1637

25. 5. 2022

Vláda rozhodla o dalším mimořádném navýšení důchodů v září, připravila i změnu legislativy na posílení energetické bezpečnosti státu

Důchody v České republice od září opět mimořádně vzrostou, a to o 5,2 procenta. Již třetí zvýšení důchodů v letošním roce schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 25. května 2022. Projednala také návrh novely energetického zákona, který má pomoci zvýšit energetickou bezpečnost ČR, a rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 30. června.

celý text zprávy

23. 5. 2022

Rada vlády projednala rámec nového zákona o podpoře vědy a výzkumu

V pátek 20. května 2022 se ve Strakově akademii konalo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily rámec nového zákona o podpoře VaVaI, Návrh výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum a vývoj na rok 2023, nebo Návrh na jmenování členů a předsedy Komise pro hodnocení.

celý text zprávy

19. 5. 2022

Premiér Petr Fiala se setkal se zástupci diplomatických misí v ČR

Ve čtvrtek 19. května 2022 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo tradiční setkání předsedy vlády se zástupci diplomatických misí akreditovaných v České republice. Premiér Petr Fiala ve svém projevu k diplomatům vyzdvihl důležitost společné pomoci Ukrajině.

celý text zprávy

19. 5. 2022

Národní ekonomická rada vlády má pomoci hledat řešení současných problémů české ekonomiky

Vláda Petra Fialy rozhodla na schůzi ve středu 18. května 2022 o obnovení činnosti Národní ekonomické rady vlády. Zároveň schválila její nový statut a její složení. Národní ekonomická rada vlády bude mít 19 členů z řad renomovaných ekonomů, jejím koordinátorem se stal předseda představenstva Exportní garanční a pojišťovací společnosti Jan Procházka.

celý text zprávy

18. 5. 2022

Vláda navrhne Parlamentu zopakování Milostivého léta pro dlužníky, rozhodla také obnovit činnost Národní ekonomické rady vlády

Dlužníci v exekuci, kteří se kvůli letitým problémům se splácením dostali do neřešitelné situace, by mohli dostat druhou šanci na jednoduché oddlužení. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 18. května 2022 schválila návrh novel příslušných zákonů, které mají umožnit zopakování loňské akce nazvané Milostivé léto. Kabinet také rozhodl o obnovení činnosti Národní ekonomické rady vlády a podpořil Švédsko a Finsko v jejich žádosti o přistoupení k Severoatlantické smlouvě.

celý text zprávy

17. 5. 2022

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 30. června

Vláda Petra Fialy požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu v České republice o 30 dnů, tedy do 30. června. O podání žádosti rozhodla na mimořádné schůzi v úterý 17. května 2022. Odsouhlasila také vyplacení dalších mimořádných odměn za nasazení během uprchlické krize pro příslušníky Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR.

celý text zprávy

17. 5. 2022

Premiér Fiala jednal s rakouským kancléřem Nehammerem o spolupráci v oblasti energetické bezpečnosti

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 17. května 2022 sešel v pražské Kramářově vile se spolkovým kancléřem Rakouské republiky Karlem Nehammerem. Hlavními tématy jednání byly dopady ruské agrese na Ukrajině, energetická bezpečnost, přípravy českého předsednictví v Radě EU a bilaterální spolupráce obou zemí.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1637