Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1771

11. 5. 2022

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva byla jmenována Klára Šimáčková Laurenčíková

Novou vládní zmocněnkyní se s účinností od 11. května 2022 stala Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

25. 11. 2022

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace přijala stanovisko k Programu na podporu zdravotnického výzkumu a vývoje na léta 2024–2030

V pátek 25. listopadu 2022 se v sídle vlády ČR za účasti ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady Heleny Langšádlové uskutečnilo 384. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace, která mimo jiné zvolila novými členy Komise pro hodnocení výzkumných organizací a ukončených programů profesorku Evu Vejmelkovou a profesora Davida Honyse.

celý text zprávy

24. 11. 2022

Premiér Fiala se v Košicích zúčastnil jednání předsedů vlád zemí V4

Předseda vlády ČR Petr Fiala se čtvrtek 24. listopadu zúčastnil v Košicích jednání premiérů zemí V4. Šlo o první setkání předsedů vlád v rámci slovenského předsednictví V4, které začalo v červenci tohoto roku. Mezi hlavními tématy plenárního zasedání byla energetická bezpečnost, válka na Ukrajině a boj proti nelegální migraci. Lídři ČR, Polska a Slovenska také ocenili příslib Maďarska, které se zavázalo ratifikovat přijetí Finska a Švédska do NATO.

celý text zprávy

24. 11. 2022

Ivan Boháček převzal z rukou předsedkyně Rady pro vědu, výzkum a inovace ocenění za popularizaci vědy a výzkumu

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se v Hrzánském paláci uskutečnilo slavnostní předávání Ceny předsedkyně Rady pro vědu, výzkum a inovace za propagaci nebo popularizaci vědy a výzkumu. Slavnostního předávání se kromě předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové zúčastnila ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace Helena Langšádlová a předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová. Laureátem ocenění se stal Ivan Boháček, dlouholetý redaktor časopisu Vesmír

celý text zprávy

23. 11. 2022

Vláda připravila návrh zákona o ochraně oznamovatelů, jmenovala také nového předsedu Národní sportovní agentury

Novým předsedou Národní sportovní agentury se od 1. prosince stane dosavadní předseda Českého veslařského svazu Ondřej Šebek. Do funkce po odstupujícím Filipu Neusserovi ho jmenovala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 23. listopadu 2022. Schválila také návrh nového zákona o ochraně oznamovatelů či návrh na prohlášení osmi dosavadních kulturních památek za národní kulturní památky.

celý text zprávy

22. 11. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo zdravotnictví

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 22. listopadu setkal s místopředsedou vlády a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Návštěva premiéra byla již šestou návštěvou v pořadí bilančních setkání. Na programu jednání bylo kromě plnění programového prohlášení vlády, zejména zvládání epidemie covidu-19 a pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

celý text zprávy

22. 11. 2022

Premiér Petr Fiala na velitelském shromáždění Armády České republiky zdůraznil naléhavost modernizace armády a poděkoval vojákům za jejich službu

Premiér Petra Fiala se v úterý 22. listopadu 2022 v hlavním sále Ministerstva obrany zúčastnil každoročního shromáždění velitelského sboru s velením české armády a hlavními představiteli resortu obrany. Velitelského shromáždění se zúčastnili také prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman, ministryně obrany Jana Černochová a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Karel Řehka.

celý text zprávy

21. 11. 2022

Dny otevřených dveří Úřadu vlády letos navštívilo téměř 16 000 lidí, sezóna skončila 17. listopadu prohlídkami Hrzánského paláce

Na státní svátek 17. listopadu 2022 vyvrcholila prohlídkami Hrzánského paláce letošní sezóna dnů otevřených dveří v objektech spravovaných Úřadem vlády ČR. Od poloviny dubna, kdy se zájemcům jako první otevřela Benešova vila v Sezimově Ústí, využilo možnosti prohlédnout si vládní vily a paláce téměř 16 000 osob, dalších zhruba 11 000 zájemců navštívilo zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie.

celý text zprávy

16. 11. 2022

Vláda navrhne Parlamentu zvýšit od ledna přídavek na dítě a podpořila projekt intenzifikace ropovodu TAL

Od 1. ledna 2023 by se měl zvýšit přídavek na dítě o 200 korun. Příslušný návrh novely zákona o státní sociální podpoře schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 16. listopadu 2022. Odsouhlasila rovněž realizaci projektu intenzifikace ropovodu TAL z Polska.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1771