Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1899

30. 5. 2023

Premiér Petr Fiala přijal předsedkyni vlády Litevské republiky Ingridu Šimonytė

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal v úterý 30. května 2023 v Brně litevskou premiérku Ingridu Šimonytė. Jednali spolu o ekonomické a vojenské spolupráci a mezinárodní situaci v období před blížícím se summitem NATO ve Vilniusu.

celý text zprávy

29. 5. 2023

Premiér Fiala se v Brně zúčastnil slavnostního podpisu smlouvy, předal ceny v rámci esejistické soutěže a zahájil interaktivní výstavu

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 29. května 2023 zúčastnil podpisu smlouvy mezi společností ČEZ a Teplárnami Brno, předal ceny v rámci esejistické soutěže Pravého břehu – Institutu Petra Fialy a zahájil výstavu „Tichá hrdinství“, která vypráví dramatické příběhy z 2. světové války a padesátých let 20. století.

celý text zprávy

26. 5. 2023

Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

V pátek 26. května 2023 se uskutečnilo ve Strakově akademii další z pravidelných zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které vedl první místopředseda prof. Jiří Homola. Mezi hlavními body jednání členové RVVI projednali Zprávu o naplňování Strategie rovnosti žen a mužů do roku 2030 a materiál Aktualizace Cestovní mapy velkých výzkumných infrastruktur ČR. Představena byla také nominační výzva k Ceně předsedkyně RVVI za propagaci a popularizaci výzkumu za rok 2023.

celý text zprávy

25. 5. 2023

Premiér Petr Fiala, ministr školství a zástupci krajů našli způsob, jak navýšit kapacity středních škol

Předseda vlády ČR Petr Fiala jednal ve čtvrtek 25. května ve Strakově akademii s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem a zástupci krajů o kapacitách středních škol.

celý text zprávy

25. 5. 2023

Petr Fiala po jednání s bankovní radou ČNB: Musíme pokračovat v boji s inflací

Předseda vlády Petr Fiala jednal ve čtvrtek 25. května 2023 s guvernérem České národní banky Alešem Michlem a členy bankovní rady. Na schůzce, které se zúčastnil i ministr financí Zbyněk Stanjura, se řešila aktuální ekonomická situace, boj s inflací a stav veřejných financí. S guvernérem probral předseda vlády Petr Fiala také připravovaný konsolidační balíček.

celý text zprávy

24. 5. 2023

Vláda schválila nákup obrněných vozidel pro armádu, navrhla nová pravidla pro státní zástupce a změny v důchodovém systému

Česká armáda dostane od roku 2026 246 nových bojových vozidel pěchoty CV90. Uzavření kontraktu za zhruba 59,7 miliardy korun se švédským výrobcem BAE Systems schválila vláda na jednání ve středu 24. května 2023. Projednala také návrh novely zákona o státním zastupitelství a souvisejících zákonů, kterým nastavuje nová, transparentní pravidla pro jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců a trvání jejich funkčních období, a návrh novely zákona o důchodovém pojištění, jež řeší problematiku předčasných důchodů a jejich valorizací. Prodiskutovala také vznik vládního výboru pro strategické investice, který má koordinovat přípravu a vznik klíčových projektů pro českou ekonomiku.

celý text zprávy

24. 5. 2023

Premiér Fiala zahájil obchodní fórum ČR-SAE

Předseda vlády Petr Fiala se ve středu 24. května zúčastnil v Černínském paláci obchodního fóra ČR-SAE, na kterém vystoupil se zahajovacím projevem. Na fóru diskutovalo téměř 70 zástupců státních institucí a firem ze Spojených arabských emirátů se 120 podnikateli a vědci na české straně. Premiér Fiala rovněž jednal se státním ministrem zahraničních věcí SAE Ahmedem Alim Al Sayeghem. Obě země také uzavřely dohodu o zamezení dvojího zdanění.

celý text zprávy

23. 5. 2023

Premiér Fiala: Česko se dohodlo na rozšíření ropovodu TAL a zbaví se tak závislosti na ruské ropě

Společnosti MERO ČR se podařilo dosáhnout dohody na rozšíření kapacity ropovodu TAL. Jde tak o důležitý krok pro posílení energetické bezpečnosti České republiky, kterým se zbaví závislosti na ruské ropě. Předseda vlády ČR Petr Fiala to oznámil při návštěvě centrálního tankoviště ropy ve společnosti MERO ČR v Nelahozevsi. Společnost, kterou vlastní stát, je jediným přepravcem ropy do Česka. Následně se premiér přesunul do Hradce Králové k jednání s primátorkou Pavlínou Springerovou a návštěvu kraje zakončil v Trutnově na zahajovacím večeru nového Centra současného umění.

celý text zprávy

17. 5. 2023

Vláda schválila projekt elektronických dokladů, novou koncepci boje se suchem a zrušila bezplatné užívání některých objektů Ruskem

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 17. května 2023 rozhodla o zrušení devíti usnesení vlády komunistické ČSSR a jejích předsednictva, které umožňovaly Sovětskému svazu, dnešní Ruské federaci, bezplatně užívat některé objekty na českém území. Schválila také realizaci projektu s pracovním názvem eDoklady, jehož cílem je nahradit plastové identifikační průkazy elektronickými, a odsouhlasila i novou koncepci ochrany před následky sucha do roku 2027.

celý text zprávy

17. 5. 2023

Vláda schválila usnesení o eDokladech. Digitální a informační agentura na nich může začít pracovat okamžitě

Vláda schválila usnesení o projektu eDoklady, předložené místopředsedou vlády pro digitalizaci Ivanem Bartošem. Usnesení pověřuje Martina Mesršmída, ředitele Digitální a informační agentury, přípravou a koordinací prací na prototypu aplikace eDoklady. eDoklady budou sloužit k prokázání a ověření totožnosti bez nutnosti předložení fyzických dokladů. Jsou zároveň důležitým mezikrokem před implementací chystané evropské digitální „dokladovky“.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1899