Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1753

8. 12. 2021

Vláda schválila vyslání 150 vojáků na pomoc Polsku s ochranou hranic před nelegální migrací z Běloruska

Česká republika vyšle na pomoc Polské republice s ochranou hranic před nelegální migrací z Běloruska 150 příslušníků Armády ČR s potřebným vybavením. Návrh na jejich vyslání na žádost polské vlády odsouhlasila na mimořádném jednání ve středu 8. prosince 2021 vláda Andreje Babiše v demisi. Definitivní souhlas s vysláním vojsk musí dát Parlament České republiky.

celý text zprávy

6. 12. 2021

Vláda schválila navýšení náhrad za pracovní úrazy a nemoci z povolání, podpořila poslanecký návrh zákona o lobbování

Vláda Andreje Babiše v demisi na jednání v pondělí 6. prosince 2021 rozhodla o navýšení náhrad za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti vzniklé pracovním úrazem nebo nemocí z povolání a náhrad pro pozůstalé od 1. ledna 2022. Projednala také několik vládních a poslaneckých návrhů na změny v legislativě a rovněž sedm žádostí firem o udělení investiční pobídky.

celý text zprávy

3. 12. 2021

Premiér Babiš jednal o navýšení očkovacích kapacit v Praze

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pátek 3. prosince pražskou O2 arenu a Obchodní dům Kotva, kde se seznámil s možnostmi vybudování velkokapacitních očkovacích center. Premiér také jednal se zástupci armády, centrálního řídícího týmu, VZP a nemocnic o možnostech navýšení očkovacích kapacit v Praze.

celý text zprávy

2. 12. 2021

3. ročník Prague 5G Security Conference je u konce

Skončila jedna z největších světových událostí na poli kybernetické bezpečnosti. Akce, kterou organizuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a pod záštitou Úřadu vlády ČR, se konala kvůli pandemickým opatřením převážně online a částečně v prostorách O2 universa v Praze. Konference se věnovala otázkám spojených s bezpečností 5G sítí a přelomových technologií – tzv. Emerging and Disruptive Technologies (EDTs). Dvoudenní událost zakončil svým proslovem ministr zahraničí České republiky Jakub Kulhánek a ředitel NÚKIB Karel Řehka.

celý text zprávy

2. 12. 2021

První národní konference o nelegálních návykových látkách: Roste počet lidí užívajících drogy rizikově, více uživatelů vyhledává adiktologické služby

Odbor protidrogové politiky uspořádal ve čtvrtek 2. prosince 2021 národní konferenci o nelegálních návykových látkách, na které vystoupili přední domácí i zahraniční odborníci z oboru adiktologie a zástupci partnerských institucí. Konference Nelegální návykové látky 2021, která probíhala kvůli epidemiologické situaci on-line, se zúčastnilo přes 250 hostů. Konference se věnovala současné situaci v oblasti užívání nelegálních návykových látek v ČR ve světovém i evropském kontextu.

celý text zprávy

30. 11. 2021

Končící premiér Babiš i nastupující premiér Fiala společně podpořili projekt inciativy Lékaři pomáhají Česku na urychlení očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš a designovaný premiér Petr Fiala na společné tiskové konferenci ve Strakově akademii v úterý 30. listopadu podpořili projekt iniciativy Lékaři pomáhají Česku s názvem Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

celý text zprávy

29. 11. 2021

Rada vlády projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). K hlavním bodům jednání patřily Program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu, Návrh rozpočtových opatření ke komponentě 5.2 Národního plánu obnovy, Implementace Metodiky hodnocení 2017+ a tzv. juniorské granty v gesci Grantové agentury ČR.

celý text zprávy

29. 11. 2021

Vláda schválila změny v programu Antivirus na pomoc zaměstnavatelům

Zaměstnavatelé budou moci dál čerpat finanční pomoc na mzdy zaměstnanců v karanténě nebo na překážce v práci související s epidemií nemoci covid-19. O prodloužení programu Antivirus A a opětovné aktivaci programu Antivirus B rozhodla vláda Andreje Babiše v demisi na jednání v pondělí 29. listopadu 2021.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1753