Na pravou míru

Dokumenty 1 až 10 z 53

6. 6. 2017

Úřad vlády ČR šetří, tři roky po sobě snížil náklady na hospodaření

Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.

celý text zprávy

29. 8. 2016

Komentář na článek echo24.cz „Tři smrtelné hříchy Sobotkovy vlády“

Kritikové často vyčítají současné vládě neochotu spořit a rozdělovat „národní bohatství“ ve prospěch potřebných. Současná vláda se nepochybně snaží napravovat situaci z let pravicových vlád (2006–2013), kdy se dramaticky zhoršilo postavení určitých sociálních skupin – důchodců, zdravotně postižených, sociálně slabých. Vláda však v žádném případě nečiní žádný krok bez toho, aby nebylo zajištěno jeho financování. Pokud autor tvrdí, že se „definitivně změnil trend státních financí nastolený za pravice“, musím mu dát za pravdu: tato vláda skutečně významně snižuje schodky státních financí i celkový dluh ČR. Podívejme se ale na to, v čem jsou liché argumenty kritiků v oblasti důchodové reformy, zdravotního pojištění či zvyšování mandatorních výdajů.

celý text zprávy

21. 7. 2016

Informace o výpadku tlumočení na tiskové konferenci po summitu V4 je nepravdivá, premiér Sobotka dotazu rozuměl a zodpověděl ho

Informace o výpadku tlumočení na dnešní tiskové konferenci po summitu V4 a o tom, že by tato situace zaskočila předsedu vlády ČR Bohuslava Sobotku, není pravdivá.

celý text zprávy

24. 8. 2015

Běla Hejná nemá novou funkci na Úřadu vlády ČR, změna názvu její pozice byla vyžádána aplikací služebního zákona

Úřad vlády ČR dementuje nepřesné a zavádějící informace, které se objevily v některých médiích ve věci funkce paní Běly Hejné na Úřadu vlády ČR.

celý text zprávy

3. 8. 2015

Karel Březina není poradcem předsedy vlády Bohuslava Sobotky

S odvoláním na mylně uvedenou informaci v článku časopisu Respekt ze dne 3. srpna 2015 uvádíme, že Karel Březina není a nikdy nebyl zaměstnancem ani spolupracovníkem Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 53