Představujeme

Dokumenty 1 až 10 z 56

12. 10. 2017

Bilanční schůzky premiéra Bohuslava Sobotky

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády, aby s nimi probral dosavadní práci jejich resortů, splněné závazky z programového prohlášení vlády i úkoly, které se již do konce volebního období dokončit nepodaří. Premiér chce na bilančních schůzkách s ministry také definovat neodkladné priority, kterými by se v jednotlivých oblastech měla zabývat nová vláda, která vznikne z říjnových voleb.

celý text zprávy

1. 8. 2017

Kandidatura ČR na přesídlení unijních agentur z Velké Británie

V souvislosti s vystoupením Velké Británie z EU se řeší rovněž otázka přesídlení agentur Evropské unie, které v současnosti mají své sídlo na území Velké Británie.

celý text zprávy

21. 7. 2017

Penzijní reformy od Chile po středovýchodní Evropu

Současný český penzijní systém je udržitelný a zrušení druhého pilíře bylo důležitým a správným krokem, který vláda Bohuslava Sobotky udělala. To jsou závěry nové studie, kterou zpracoval analytický a poradenský tým Úřadu vlády ČR pod vedením Vladimíra Špidly, ředitele Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády. Studie s názvem "Penzijní reformy od Chile po středovýchodní Evropu" se zabývá důsledky privatizace penzijních systémů v zahraničí a přenositelností zahraničních zkušeností na český důchodový systém. Cílem dokumentu je mimo jiné být výchozím bodem pro další úvahy o českém důchodovém systému pro další vládu.

celý text zprávy

30. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka na návštěvě Japonska

Předseda vlády Bohuslav Sobotka je od úterý 27. června do pátku 30. června na oficiální návštěvě Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Novým státním tajemníkem pro evropské záležitosti se stal Aleš Chmelař

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes představil nového státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře. Ten se ode dneška stává náměstkem pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády. Vedle role státního tajemníka pro evropské záležitosti bude Aleš Chmelař rovněž premiérským šerpou, který zastupuje českou vládu na přípravných jednáních v Bruselu.

celý text zprávy

8. 6. 2017

Pražská konference o obraně a bezpečnosti - DESCOP

Praha 9. června 2017 hostí konferenci na vysoké úrovni o evropské bezpečnosti a obraně, kterou pořádá Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí. Konference se uskuteční na Žofíně pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který ji zahájí společně s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

celý text zprávy

31. 5. 2017

Poslední típnutí

V českých hospodách, restauracích, barech a na dalších veřejných místech se dnes přestalo kouřit. Nový tzv. protikuřácký zákon vstoupil v účinnost dnes 31. května 2017. O tom, co nová legislativa přinese a zda bude pro Čechy přínosem nebo komplikací, bude Ministerstvo zdravotnictví ČR v průběhu roku informovat ve vybraných českých městech v rámci kampaně Poslední típnutí.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 56