Představujeme

Dokumenty 1 až 10 z 37

16. 12. 2019

Země budoucnosti pro 11 milionů lidí

Vláda projednala 16. prosince 2019 Národní investiční plán, který představuje investiční potenciál ČR do roku 2050. Počítá s téměř 20 tisíci projektových záměrů v celkovém objemu cca 8 bilionů korun. Plán byl připraven tak, aby projekty v něm zahrnuté měly pozitivní společenský přínos a současně byly finančně efektivní a v neposlední řadě splňovaly strategické cíle České republiky.

celý text zprávy

6. 5. 2019

Novou zmocněnkyní pro lidská práva se stala Helena Válková

Vláda na zasedání v pondělí 6. května 2019 jmenovala novou zmocněnkyní pro lidská práva prof. JUDr. Helenu Válkovou, CSc. Nová zmocněnkyně se funkce ujala dnes.

celý text zprávy

3. 4. 2019

Úřad vlády ČR v roce 2019 zpřístupní veřejnosti historické paláce a vily

Úřad vlády ČR letos naváže na jubilejní rok 2018 a bude pokračovat v tradici zpřístupňování svých historických objektů. Zájemci budou mít možnost postupně navštívit veškeré objekty Úřadu vlády ČR, a to již od začátku dubna až do listopadu.

celý text zprávy

4. 3. 2019

Novou mluvčí vlády se stala Jana Adamcová

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. března 2019 rozhodla o změně ve funkci mluvčí vlády. Po Petře Doležalové, která požádala o uvolnění z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou, se novou mluvčí vlády stala s účinností od 4. března 2019 Jana Adamcová.

celý text zprávy

22. 2. 2019

Milena Hrdinková

Novou státní tajemnicí pro evropské záležitosti je Milena Hrdinková. Na služební místo náměstkyně pro řízení Sekce pro evropské záležitosti v Úřadu vlády nastoupila a funkci státní tajemnice pro EU Milena Hrdinková vykonává s účinností od 1. února 2019. Od tohoto data také zastupuje českou vládu na přípravných jednáních v Bruselu.

celý text zprávy

27. 6. 2018

Novou mluvčí vlády byla jmenována Petra Doležalová

Vláda Andreje Babiše na první schůzi ve středu 27. června 2018 jmenovala novou mluvčí vlády Petru Doležalovou.

celý text zprávy

11. 5. 2018

Společné století

Úřad vlády ČR se aktivně zapojuje do oslav stého výročí vzniku Československa. V roce 2018 zpřístupňuje své historické budovy veřejnosti podstatně častěji než v minulých letech. Kromě toho uspořádá také řadu doprovodných akcí s tematikou jubilejního roku. Úřad rovnež pokračuje ve vzdělávacích aktivitách pro žáky základních a středních škol.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Novým státním tajemníkem pro evropské záležitosti se stal Aleš Chmelař

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes představil nového státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře. Ten se ode dneška stává náměstkem pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády. Vedle role státního tajemníka pro evropské záležitosti bude Aleš Chmelař rovněž premiérským šerpou, který zastupuje českou vládu na přípravných jednáních v Bruselu.

celý text zprávy

8. 6. 2017

Pražská konference o obraně a bezpečnosti - DESCOP

Praha 9. června 2017 hostí konferenci na vysoké úrovni o evropské bezpečnosti a obraně, kterou pořádá Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí. Konference se uskuteční na Žofíně pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který ji zahájí společně s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

celý text zprávy

3. 1. 2017

Úřad vlády je členem Asociace společenské odpovědnosti

Úřad vlády se hlásí ke společenské odpovědnosti a chce hrát také klíčovou roli v prosazování společenské zodpovědnosti státní správy, proto se stal členem Asociace společenské odpovědnosti, která prosazuje v České republice myšlenky udržitelného podnikání a odpovědnosti.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 37