Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6452

19. 1. 2017

Novoroční setkání premiéra Sobotky s diplomaty, tématy byla bezpečnostní situace ve světě, brexit i podpora exportu

V Lichtenštejnském paláci se ve čtvrtek 19. ledna 2017 uskutečnilo tradiční novoroční setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky s diplomatickým sborem. Na v pořadí už třetím setkání premiér s přítomnými diskutoval o zahraničních událostech, které v loňském roce ovlivňovaly českou diplomacii, i o podpoře českých zájmů v zahraničí. Vládu zastupovali také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

celý text zprávy

18. 1. 2017

Pracovní skupina pro brexit a reformu EU jednala o přesídlení unijních agentur do ČR

Ve středu 18. ledna se ve Strakově akademii uskutečnilo čtvrté jednání Pracovní skupiny pro otázku vystoupení Velké Británie z Evropské unie a pro řešení otázek spojených s budoucím směřováním EU. Pod vedením státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy se zástupci ministerstev a sociálních a hospodářských partnerů věnovali především tématu přesídlení unijních agentur do ČR.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Vláda schválila druhou aktualizaci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti pro rok 2017

Vládní kabinet premiéra Bohuslava Sobotky na svém jednání v pondělí 16. ledna 2017 schválil druhou aktualizaci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti pro rok 2017 a Národní akční plán adaptace na změnu klimatu. Vláda také schválila návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance a zákon o oběhu bankovek a mincí. Členové vlády byli na zasedání informováni o aktuálním stavu a vývoji ptačí chřipky v České republice.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Předseda vlády Sobotka se setká s premiérem Slovinské republiky Miro Cerarem

Ve dnech 22. - 24. ledna 2017 navštíví na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky Českou republiku předseda vlády Slovinské republiky Miro Cerar. V rámci společného jednání budou předsedové vlád diskutovat především rozvoj vztahů obou zemí a aktuální situaci v Evropské unii.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Premiér Sobotka uctil společně se členy vlády památku Jana Palacha na Václavském náměstí

Předseda vlády Bohuslav Sobotka uctil v pondělí 16. ledna 2017 společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou památku Jana Palacha. Položením kytice před Národním muzeem na Václavském náměstí si připomněli 48. výročí od sebeupálení studenta filozofické fakulty, který se rozhodl svým činem bojovat proti okupaci, nesvobodě a proti nastupující normalizaci.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6452