Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7006

19. 2. 2019

Premiér Babiš jednal s premiérem Izraele Netanjahuem o spolupráci ve vědě a výzkumu

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal v úterý 19. února 2019 v Jeruzalémě s premiérem Izraele Benjaminem Netanjahuem. Oba premiéři ocenili především velmi dobré vztahy obou zemí a podpořili další rozvoj vzájemné spolupráce především v oblasti vědy a výzkumu.

celý text zprávy

18. 2. 2019

Vláda chce umožnit členům bezpečnostních sborů vydělávat mimo službu, zvyšuje také bezpečnost letišť

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. února 2019 schválila aktualizaci Statutu Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v České republice. Tím má dojít k zefektivnění práce výboru. Dále byl přijat návrh novely zákona, který příslušníkům bezpečnostních sborů umožňuje jinou výdělečnou činnost mimo službu. Členové vlády schválili také Akční plán Strategie regionálního rozvoje na roky 2019 a 2020.

celý text zprávy

18. 2. 2019

Budoucnost České republiky je v inovacích: The Country for The Future

Česká republika se chce stát inovačním lídrem Evropy. Premiér Andrej Babiš, který je zároveň předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), představil společně s místopředsedou RVVI Karlem Havlíčkem v pondělí 18. února 2019 v Lichtenštejnském paláci Inovační strategii České republiky 2019-2030. Konferenci, která detailně zveřejnila rámcový plán Strategie, uspořádal Úřad vlády ČR a RVVI za účasti stěžejních osobností českého akademického a podnikového inovačního prostředí včetně zástupců veřejné správy.

celý text zprávy

18. 2. 2019

Projev premiéra při zahájení konference Czech Republic: The Country For The Future

Premiér a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš zahájil v pondělí 18. února 2019 v Lichtenštejnském paláci konferenci k představení Inovační strategie ČR do roku 2030

celý text zprávy

8. 2. 2019

Premiér se zúčastnil zasedání Řemeslné rady

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil 8. února 2019 7. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost a zúčastnil se jednání Řemeslné rady.

celý text zprávy

8. 2. 2019

Premiér jednal s eurokomisařkou Vestagerovou o brexitu a vnitřním trhu

Premiér Babiš v pátek 8. února 2019 přijal ve Strakově akademii evropskou komisařku pro konkurenceschopnost Margrethe Vestagerovou. Jednání se zúčastnila také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a státní tajemnice pro EU Milena Hrdinková.

celý text zprávy

8. 2. 2019

Vláda navrhne rozšíření působnosti Státního fondu rozvoje bydlení, podpoří i posílení pravomocí strážníků

Vláda Andreje Babiše na jednání v pátek 8. února schválila návrh novely zákona o Státním fondu rozvoje bydlení, kterým chce rozšířit působení fondu o další aktivity. V Parlamentu také podpoří poslanecký návrh, který má umožnit obecním strážníkům trestat i neukázněné řidiče, kteří zneužívají vyhrazený jízdní pruh.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7006