Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8167

27. 7. 2022

Vláda schválila návrh nového státního rozpočtu na letošní rok, premiér Fiala poděkoval všem, kteří v okolí Hřenska bojují s obřím požárem

Vláda Petra Fialy navrhne Poslanecké sněmovně navýšení schodku státního rozpočtu na letošní rok o 50 miliard korun v reakci především na mimořádné výdaje způsobené dopady ruské agrese na Ukrajině na českou ekonomiku. Na jednání ve středu 27. července 2022 se zabývala také situací v Českém Švýcarsku, kde hasiči s mezinárodní pomocí bojují s obřím požárem lesa v nepřístupném terénu.

celý text zprávy

20. 7. 2022

Vláda se zabývala modernizací Armády ČR, řešila i dopady možného přerušení dodávek plynu z Ruska

Česká republika zruší vyhlášený tendr na nákup nových bojových vozidel pěchoty pro Armádu ČR a namísto toho zvolí formu přímého vyjednávání s vládou Švédského království o dodávce vozidel firmy BAE Systems. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy na jednání ve středu 20. července 2022, které se uskutečnilo v prostorách Poslanecké sněmovny.

celý text zprávy

19. 7. 2022

Bezpečnostní rada státu jednala o zajištění energetické bezpečnosti

V úterý 19. července 2022 se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Bezpečnostní rady státu. Mezi tématy byly nedávné personální změny v čele Armády ČR či otázky zajištění energetické bezpečnosti České republiky.

celý text zprávy

19. 7. 2022

Albánie a Severní Makedonie zahájily přístupové rozhovory s EU

Přístupová jednání Evropské unie se zeměmi západního Balkánu – Severní Makedonií a Albánií oficiálně začala. Historický okamžik pro oba státy i celou EU nastal hned na začátku českého předsednictví v Radě EU. Zahájení rozhovorů oznámili po dnešním jednání v Bruselu předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, předseda vlády ČR Petr Fiala a premiéři Albánie Edi Rama a Severní Makedonie Dimitrij Kovačevski.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Vláda se zabývala protipovodňovými opatřeními na Bečvě, zrevidovala i zásoby ochranných pomůcek proti šíření nemoci covid-19

Ochránit Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a další moravská města na řece Bečvě před více než stoletou vodou má pomoci nové vodní dílo Skalička. Jeho konečnou podobu projednala vláda Petra Fialy na jednání ve čtvrtek 14. července 2022. Zabývala se také změnou rozsahu státních hmotných rezerv, které mají sloužit na pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19 a projednala i čtyři legislativní návrhy připravené poslanci.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Premiér Petr Fiala přijal ministerského předsedu Svobodného státu Bavorsko Markuse Södera

Premiér Petra Fiala přijal ve čtvrtek 14. července 2022 v Kramářově vile ministerského předsedu Svobodného státu Bavorsko Markuse Södera. Během pracovního oběda hovořili především o posilování česko-bavorské spolupráce, modernizaci přeshraniční infrastruktury i o aktuální situaci v energetice.

celý text zprávy

14. 7. 2022

Vláda pokračuje ve zvyšování energetické bezpečnosti, ropovod TAL zvýší kapacitu

Konsorcium TAL, v němž vlastní Česká republika prostřednictvím společnosti MERO 5% podíl, získalo provozní povolení od bavorské vlády, které zvýší celkovou kapacitu ropovodu TAL na úroveň zhruba poloviny současných dodávek z ropovodu Družba do České republiky. O aktuální energetické situaci dnes hovořil i premiér Petr Fiala s předsedou vlády Svobodného státu Bavorsko Markusem Söderem při příležitosti jeho návštěvy v ČR.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8167