Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6454

20. 1. 2017

Premiér Sobotka: Mobilní služby musí být dostupné

Základem moderní digitální ekonomiky je dostupnost a přístupnost internetového připojení včetně internetu mobilního. V České republice jsou bohužel mobilní data pro běžné uživatele výrazně dražší než ve většině zemí Evropy a běžné uživatele – na rozdíl od firemní klientely – vedle vyšších cen trápí také řada dalších omezení.

celý text zprávy

18. 1. 2017

Pracovní skupina pro brexit a reformu EU jednala o přesídlení unijních agentur do ČR

Ve středu 18. ledna se ve Strakově akademii uskutečnilo čtvrté jednání Pracovní skupiny pro otázku vystoupení Velké Británie z Evropské unie a pro řešení otázek spojených s budoucím směřováním EU. Pod vedením státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy se zástupci ministerstev a sociálních a hospodářských partnerů věnovali především tématu přesídlení unijních agentur do ČR.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Tripartita na prvním zasedání v roce 2017 projednala odliv zisků z ČR či otázku zaměstnávání osob z Ukrajiny

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. ledna 2017 sešli na prvním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce. Tématem jednání byla mimo jiné i realizace velkých dopravních staveb či informace o aktuálním stavu čerpání fondů EU.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Vláda schválila druhou aktualizaci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti pro rok 2017

Vládní kabinet premiéra Bohuslava Sobotky na svém jednání v pondělí 16. ledna 2017 schválil druhou aktualizaci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti pro rok 2017 a Národní akční plán adaptace na změnu klimatu. Vláda také schválila návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance a zákon o oběhu bankovek a mincí. Členové vlády byli na zasedání informováni o aktuálním stavu a vývoji ptačí chřipky v České republice.

celý text zprávy

16. 1. 2017

Předseda vlády Sobotka se setká s premiérem Slovinské republiky Miro Cerarem

Ve dnech 22. – 24. ledna 2017 navštíví na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky Českou republiku předseda vlády Slovinské republiky Miro Cerar. V rámci společného jednání budou předsedové vlád diskutovat především rozvoj vztahů obou zemí a aktuální situaci v Evropské unii.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6454