Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8579

21. 9. 2023

Vládní výbor pro strategické investice se zabýval aktualizací Státní energetické koncepce

Zástupci vlády, profesních organizací a samospráv diskutovali ve čtvrtek 21. září 2023 na druhém zasedání Vládního výboru pro strategické investice zejména o energetice. Členové výboru jednali hlavně o postupu přípravy aktualizace Státní energetické koncepce a problematice malých modulárních reaktorů.

celý text zprávy

21. 9. 2023

Bezpečnostní rada státu projednala novou Obrannou strategii České republiky

Ve středu 21. září 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další zasedání Bezpečnostní rady státu. Její členové se zabývali především aktuálními problémy, ale projednali i několik koncepčních materiálů.

celý text zprávy

21. 9. 2023

Premiér Fiala vystoupil na konferenci Zdravotnictví 2024

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil ve čtvrtek 21. září 2023 se svým projevem na konferenci Zdravotnictví 2024. Pořadatelem konference je Unie zaměstnavatelských svazů ČR a jde o největší zdravotnickou odbornou konferenci v ČR. Premiér hovořil o aktuálních klíčových problémech českého zdravotnictví.

celý text zprávy

20. 9. 2023

Vláda se na výjezdním zasedání v Kadani zabývala problematikou Ústeckého a Karlovarského kraje

Už potřetí v letošním roce se vláda Petra Fialy odebrala do regionů na výjezdní zasedání. Ve středu 20. září 2023 jednala v Kadani a na programu měla témata související s Ústeckým a Karlovarským krajem, mimo jiné investice do dopravní infrastruktury, otázky bydlení a sociálního vyloučení či čerpání evropských fondů místními samosprávami. Členové vlády jednali také se zástupci obou krajů a okolních obcí. Jedním z důležitých témat bylo plánované zahájení těžby a zpracování lithia.

celý text zprávy

20. 9. 2023

Premiér Fiala v Ústeckém kraji: Lithium je obrovská šance pro region a celé Česko

Lepší dopravní infrastruktura a transformace uhelného regionu. Premiér Petr Fiala ve středu 20. září 2023 navštívil před třetím výjezdním zasedáním vlády tohoto roku Ústecký kraj. Společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zprovoznil obchvat Loun na dálnici D7. S ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou a ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem pak premiér diskutoval na pracovním jednání se starosty obcí v okolí plánovaného lithiového parku.

celý text zprávy

19. 9. 2023

Zmocněncem pro kvantové technologie bude Petr Kavalíř

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová společně zřídili novou funkci zmocněnce pro kvantové technologie a jmenovali jím Petra Kavalíře. V reakci na aktuální národní i globální výzvy v oblasti kvantových technologií se jedná o důležitý krok, který bude realizován bez jakéhokoli navýšení nákladů.

celý text zprávy

18. 9. 2023

Premiér Petr Fiala symbolicky převzal strategické zásobníky plynu v Dolních Dunajovicích a navštívil Jihomoravský kraj

Předseda vlády Petr Fiala v pondělí 18. září 2023 zahájil společně s primátorkou Markétou Vaňkovou a zástupci zhotovitelů stavbu multifunkční haly ARENA BRNO, s ministrem Jozefem Síkelou symbolicky převzal státem odkoupené zásobníky plynu v Dolních Dunajovicích. Následně s ministrem Vlastimilem Válkem navštívil brněnskou porodnici na Obilním trhu a zahájil provoz Multifunkčního domu pro seniory v obci Vacenovice.

celý text zprávy

16. 9. 2023

Strakova akademie se na Den dárců kostní dřeně zbarvila do červena

Třetí zářijová sobota je tradičně Světovým dnem dárců kostní dřeně. Svátek se každoročně slaví ve více než 50 zemích světa jako poděkování všem dárcům krvetvorných buněk. Jeho cílem je také zvýšit povědomí veřejnosti o významu registrů dárců a život zachraňujících transplantací. Strakova akademie se u této příležitosti zbarvila večer v sobotu 16. září 2023 do červené barvy.

celý text zprávy

16. 9. 2023

Premiér Fiala zahájil Dny NATO v Ostravě

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová se v sobotu 16. září zúčastnili v Ostravě Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Premiér vystoupil na zahajovacím ceremoniálu s projevem a navštívil prezentace výrobců armádní techniky.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8579