Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6569

25. 3. 2017

Premiér Sobotka: Římská deklarace o budoucnosti EU obsahuje i důležité české priority – bezpečnost a prosperitu

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v Římě zúčastnil neformálního summitu 27 členských zemí Evropské unie. Společně s evropskými partnery se shodli na hlavních pilířích budoucnosti EU a všech 27 států včetně České republiky podepsaly společný dokument, který tyto priority obsahuje. Summit v Římě se uskutečnil symbolicky v den 60. výročí podpisu zakládajících smluv.

celý text zprávy

24. 3. 2017

Premiér Sobotka představí s dalšími evropskými lídry priority pro budoucnost EU

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes odlétá na neformální summit EU27 do Říma. Vrcholná schůzka se uskuteční u příležitosti 60. výročí podpisu zakládajících smluv. Lídři 27 členských států budou jednat o prioritách budoucnosti EU, které následně představí v Římské deklaraci. Sobotnímu jednání evropských státníků bude předcházet páteční audience u papeže Františka.

celý text zprávy

23. 3. 2017

Premiér Sobotka: Do funkce ministra průmyslu a obchodu navrhuji dosavadního náměstka Jiřího Havlíčka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl nominovat do funkce ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Ten již čtvrtým rokem působí na ministerstvu ve funkci náměstka. Premiér Sobotka dnes na Pražském hradě předal svůj návrh na jmenování Havlíčka novým ministrem prezidentu republiky Miloši Zemanovi.

celý text zprávy

22. 3. 2017

Vláda schválila úhradu 800 milionů pro Českou poštu i příspěvek na poválečnou obnovu Iráku

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky na jednání ve středu 22. března 2017 rozhodla o zrušení tzv. kompenzačního fondu – namísto něj stát České poště v následujících třech letech vyplatí 800 milionů korun. Dále koaliční kabinet projednal záměr poskytnout úvěry malým a středním podnikům s pomocí evropských fondů a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), ale také vyčlenil příspěvek na obnovu území osvobozených od Islámského státu ve výši 25 milionů korun. Vláda rovněž schválila mandát Bohuslava Sobotky na neformální summit EU v Římě.

celý text zprávy

22. 3. 2017

Úřad vlády podporuje české regionální potraviny

Úřad vlády ČR podporuje české regionální potraviny, tuzemské zemědělce a farmáře. V září 2016 odstartoval projekt, kdy jednou za měsíc zařazuje do občerstvení pro členy vlády regionální speciality, a to vždy z jednoho konkrétního kraje. Ministři a ministryně tak mohli za uplynulý půlrok ochutnat jídlo již z šesti krajů, a to z kraje Jihočeského, Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Vysočiny. Na dnešním jednání vlády byly pro členy vlády připraveny potraviny z Pardubického kraje.

celý text zprávy

22. 3. 2017

Vláda schválila mandát pro premiéra Sobotku na neformální summit EU v Římě

Vláda ve středu 22. března 2017 na úvod jednání schválila mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit evropských lídrů, který se koná v sobotu 25. března 2017 v Římě.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6569