Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7745

14. 5. 2021

Mimořádná a ochranná opatření – co aktuálně platí

V neděli 11. dubna 2021 o půlnoci skončil v České republice nouzový stav. Vláda proto schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona.

celý text zprávy

14. 5. 2021

Vláda schválila konečnou podobu podmínek pro provoz zahrádek restaurací

Od pondělí 17. května budou moci lidé využívat zahrádky restaurací, musí být ale schopni při případné kontrole doložit, že splňují podmínky vyžadované mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví. Upřesnění podmínek pro restauratéry a jejich hosty odsouhlasila vláda na mimořádném jednání v pátek 14. května 2021.

celý text zprávy

12. 5. 2021

Premiér Andrej Babiš poděkoval zdravotním sestrám při příležitosti Mezinárodního dne sester

Předseda vlády ČR Andrej Babiš společně s místopředsedkyní vlády a ministryní financí Alenou Schillerovou, ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergrem a předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníkovou ve středu 12. května 2021 ve Fakultní Thomayerově nemocnici vyjádřili zdravotním sestrám poděkování za jejich pracovní nasazení během koronavirové pandemie. Vláda odmění zdravotníky za jejich mimořádné výkony vouchery do lázní v hodnotě 8000 korun.

celý text zprávy

12. 5. 2021

Projev předsedy vlády na konferenci Digitální Česko

Digitalizace představuje pro Českou republiku zásadní příležitost. K dosažení tohoto cíle pomáhá už tradičně mezinárodní konference Digitální Česko, kterou již VI. rokem pořádá Institut pro politiku a společnost. Zaměření letošního ročníku konference, který se koná on-line 12.–13. května 2021, se nese plně v podtitulu Na hraně zítřka. V úvodu vystoupil s projevem také premiér Andrej Babiš.

celý text zprávy

12. 5. 2021

Premiér Babiš se zúčastnil položení základního kamene nových pavilonů v IKEM

V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) začíná dostavba dvou pavilonů G1 a G2, celkem jde o 14 564 m2 nové podlahové plochy pro transplantační a kardiovaskulární medicínu. Tato strategická vládní investice za 1,05 miliardy korun přinese IKEM nová lůžka a nové možnosti léčby pro nemocné z celé ČR. Slavnostního položení základního kamene se dnes v IKEM zúčastnili premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Petr Arenberger, ředitel IKEM Michal Stiborek a generální ředitel a předseda představenstva stavební společnosti IMOS Brno Robert Suchánek.

celý text zprávy

11. 5. 2021

Výzva k podávání návrhů kandidátů / kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2021

Rada pro výzkum, vývoj a inovace vyhlašuje ve spolupráci se společností Česká hlava PROJEKT, z.ú,, v souladu s příslušnými předpisy, výzvu k podávání návrhů kandidátů / kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2021.

celý text zprávy

10. 5. 2021

Od zítřka mohou do lázní i samoplátci, v pondělí se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne se kulturní život, odsouhlasila vláda

Další vlna rozvolnění protiepidemických restrikcí čeká Českou republiku v pondělí 17. května. Návrh příslušných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 10. května 2021.

celý text zprávy

8. 5. 2021

Premiér Babiš jednal na summitu lídrů EU v Portu o dodávkách vakcín proti covidu i vztazích s Ruskem

V Portu skončil dvoudenní neformální summit EU doprovázený konferencí na vysoké úrovni k evropské sociální politice. Představitelé členských států jednali také o boji proti covidu-19 a přes videokonferenci se spojili s premiérem Indie. Předseda vlády ČR Andrej Babiš se svými protějšky hovořil také o explozích ve Vrběticích a vztazích s Ruskem.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7745