Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7449

28. 5. 2020

Mladí lidé začínají méně kouřit. Tabákové společnosti jim nabízejí nové tabákové a nikotinové alternativy

Podle výsledků průzkumu Státního zdravotního ústavu bylo v roce 2019 mezi Čechy celkem 24,9 procenta kuřáků starších 15 let, což představuje meziroční pokles o 3,6 procentního bodu. Informoval o tom na tiskové konferenci Úřadu vlády pořádané při příležitosti blížícího se Světového dne bez tabáku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a vedoucí Centra podpory veřejného zdraví SZÚ Marie Nejedlá. Podle národní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové je důležité, aby Češi, a především česká mládež, věděla o všech rizicích užívání tabákových i nikotinových výrobků, a byla zběhlá i v rozklíčování reklamy na tyto výrobky cílené především na sociálních sítích. Výzkumníci z Univerzity Karlovy dnes totiž upozornili, že tabákové společnosti v České republice na sociálních sítích oblíbených u mladých lidí silně propagují zejména zahřívané tabákové výrobky.

celý text zprávy

28. 5. 2020

Přípravy Dukovan II postupují. Stálý vládní výbor projednal další kroky

Členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v ČR (SVVNJZ) byli informováni, jak v návaznosti na jednání vlády 27. dubna 2020 postupují přípravy Dukovan II a projednali další kroky.

celý text zprávy

26. 5. 2020

Mimořádná opatření – co aktuálně platí

Po skončení nouzového stavu, jenž byl ukončen k 17. květnu 2020, platí na území České republiky mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru.

celý text zprávy

25. 5. 2020

Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech železničních a silničních přechodů s Německem a Rakouskem

Pořadatelé sportovních a kulturních akcí a také podnikatelé v ubytovacích službách by mohli ušetřit pět procent na DPH. Automobiloví dopravci by mohli ušetřit na silniční dani dokonce čtvrtinu. Počítá s tím návrh zákona, který mění některé zákony v daňové oblasti a který v pondělí 25. května 2020 schválila vláda Andreje Babiše.

celý text zprávy

25. 5. 2020

Tripartita se zaměřila na pomoc zaměstnancům i podnikatelům

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 25. května 2020 sešli prostřednictvím videokonference na jednání tripartity. Sociální partneři diskutovali aktuální opatření v souvislosti s epidemií koronaviru i fungování programů na podporu zaměstnanců i zaměstnavatelů.

celý text zprávy

22. 5. 2020

Harmonogram uvolňování podnikatelských činností, opatření ve školách a v sociálních službách

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem práce a sociálních věcí připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Dle vývoje epidemiologické situace bude dále upravován. V přehledu naleznete, kdy a které obchody, služby či školní aktivity se postupně obnoví, pokud bude situace příznivá.

celý text zprávy

22. 5. 2020

Premiér Babiš v Táboře poděkoval vojákům za jejich nasazení během epidemie koronaviru

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar navštívili v pátek 22. května 2020 42. mechanizovaný prapor v Táboře. Premiér vojákům poděkoval za jejich nasazení v zahraničních misích i v Česku v období koronavirové epidemie. Uctil také památku tří příslušníků praporu, kteří zahynuli v roce 2018 při útoku sebevražedného útočníka u základny Bagrám v Afghánistánu. Tématem jednání byla rovněž modernizace armády.

celý text zprávy

21. 5. 2020

Premiér Babiš navštívil porodnici U Apolináře, kterou čeká modernizace

Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívili 21. května Gynekologicko-porodnickou kliniku pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Vedení nemocnice jim představilo plány na dostavbu kliniky, kde má vzniknout moderní centrum porodní asistence a nová neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti.

celý text zprávy

19. 5. 2020

Premiéři V4 jednali s německou kancléřkou o dopadech koronavirové epidemie

Předsedové vlád zemí Visegrádské čtyřky a kancléřka Angela Merkelová jednali 19. května 2020 na summitu zemí skupiny V4 a Německa o dopadech koronavirové epidemie – především o uvolňování opatření na hranicích a řešení ekonomických dopadů. Summit, prostřednictvím videokonference, uspořádala Česká republika jako předsedající země V4. Premiér Andrej Babiš jednal poté i bilaterálně s německou kancléřkou.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7449