Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6668

8. 1. 2018

Programové prohlášení vlády

Dne 8. ledna 2018 schválila vláda Andreje Babiše finální verzi Programového prohlášení vlády České republiky.

celý text zprávy

9. 4. 2018

Změny ve státním rozpočtu ve prospěch jízdného zdarma se peněz na platy učitelů ani na vědu a výzkum nedotknou

Premiér Andrej Babiš a ministerstva financí a školství, mládeže a tělovýchovy se důrazně ohradili proti nepravdivým informacím na sociálních sítích, které spojují rozhodnutí vlády zavést pro žáky, studenty a seniory novou 75% slevu na jízdné ve vlacích a autobusech s údajným omezením výdajů na platy učitelů a škrtům v rozpočtu pro vědu a výzkum.

celý text zprávy

23. 4. 2018

Premiér Babiš se setkal s účastníky zimních olympijských her

Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 23. dubna 2018 setkal se sportovci, kteří reprezentovali Českou republiku na 23. zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Přítomným medailistům předal za jejich úspěšné výkony medaili Karla Kramáře.

celý text zprávy

23. 4. 2018

Vláda schválila státní závěrečný účet ČR za rok 2017. I letos stát hospodaří nad očekávání dobře, za tři měsíce je rozpočet v přebytku o 16,3 miliardy

Kabinet Andreje Babiše schválil v pondělí 23. dubna 2018 informaci o vývoji státního rozpočtu České republiky za 1. čtvrtletí 2018 a také návrh státního závěrečného účtu ČR za rok 2017. V obou případech si české hospodářství vedlo lépe, než odborníci očekávali. Vláda schválila priority humanitárního programu MEDEVAC a seznámila se se zprávou o realizaci protipovodňových opatření.

celý text zprávy

19. 4. 2018

Úřad vlády připravil pro studenty středních škol i žáky základních škol řadu vzdělávacích aktivit

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa připravil Úřad vlády ČR pro žáky základních škol a studenty středních, vysokých škol a gymnázií vzdělávací aktivity. Jedná se o přednášky, semináře a prohlídky historických objektů, které má úřad ve své správě.

celý text zprávy

19. 4. 2018

Podpora výzkumu, vývoje a vzdělávání je vládní prioritou, potvrdil premiér Babiš na jednání o situaci v rozpočtu na vědu a výzkum

Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve čtvrtek 19. dubna 2018 s předsedou České konference rektorů Tomášem Zimou, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a místopředsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karlem Havlíčkem. Hlavním tématem schůzky byly státní výdaje na výzkum, vývoj a inovace.

celý text zprávy

18. 4. 2018

Vláda chce podpořit zapojení Čechů v evropských institucích, rozhodla také o zajištění peněz na kompenzaci škod zemědělcům

Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 18. dubna 2018 schválila novelu zákona, kterou zrušila plánované další navýšení platů představitelů státní moci, k němuž má dojít od 1. ledna 2019. Odsouhlasila také vyplacení kompenzací zemědělcům za loňské jarní mrazy a sucho. V rámci evropské agendy rozhodla o zřízení nového zastupitelského úřadu ČR s působností pro země Sahelu, chce také posílit personální zastoupení Čechů v důležitých orgánech a institucích Evropské unie.

celý text zprávy

17. 4. 2018

Premiér Babiš jednal se zemským hejtmanem Horního Rakouska Thomasem Stelzerem

Předseda vlády Andrej Babiš se v úterý 17. dubna 2018 setkal s hejtmanem rakouské spolkové země Horní Rakousko Thomasem Stelzerem. Mluvili spolu o politické a hospodářské spolupráci obou zemí a pozitivně zhodnotili přeshraniční spolupráci na úrovni regionů.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6668