Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6629

8. 1. 2018

Programové prohlášení vlády

Dne 8. ledna 2018 schválila vláda Andreje Babiše finální verzi Programového prohlášení vlády České republiky.

celý text zprávy

16. 3. 2018

Premiér Babiš navštívil adiktologická centra a jednal o efektivitě protidrogové politiky

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pátek 16. března 2018 adiktologická centra v Praze a v Mníšku pod Brdy. V doprovodu národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila se zajímal o služby Kontaktního centra, Gambling ambulance i centra pro poskytování substituční léčby. Navštívil také terapeutickou komunitu a doléčovací centrum pro matky s dětmi.

celý text zprávy

15. 3. 2018

Zástupci parlamentních stran jednali o zájmech České republiky v EU a aktivní evropské a zahraniční politice

Předseda vlády Andrej Babiš svolal na čtvrtek 15. března 2018 do Strakovy akademie schůzku se zástupci politických parlamentních stran k evropské a zahraniční politice ČR. Tématy byly české zájmy v EU, aktivní informování veřejnosti a aktuální evropské otázky v souvislosti s migrací, budoucím rozpočtem EU a březnovou Evropskou radou.

celý text zprávy

15. 3. 2018

Benešova vila v Sezimově Ústí nabídne návštěvníkům pravidelné prohlídky

Doposud si mohli návštěvníci prohlédnout tuto významnou budovu jen v několika málo dnech v roce. To se ovšem změní již v dubnu tohoto roku díky memorandu, jehož podpisem se Národní muzeum zavázalo pomáhat Úřadu vlády v pravidelném zpřístupnění objektu jeho návštěvníkům, a to včetně vzdělávacích programů a komentovaných prohlídek.

celý text zprávy

14. 3. 2018

Předseda vlády Andrej Babiš jednal s britským ministrem pro brexit Davidem Davisem

Ve středu 14. března se předseda vlády České republiky Andrej Babiš setkal s ministrem pro vystoupení Velké Británie z EU Davidem Davisem. Setkání navázalo na předchozí bilaterální konzultace premiéra s Michelem Barnierem, který je hlavním vyjednavačem za členské státy EU27.

celý text zprávy

14. 3. 2018

Tripartita projednala růst penzí a postup v digitální agendě

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 14. března 2018 sešli ve Strakově akademii na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním bodem jednání byl vládní návrh zákona o růstu důchodů. Dalšími tématy byly čerpání fondů EU, aktuální připravenost velkých dopravních staveb a postup v digitální agendě.

celý text zprávy

14. 3. 2018

Vláda schválila změnu služebního zákona a nepodpořila poslanecký návrh na úpravu protikuřáckého zákona

Ve středu 14. března 2018 vláda premiéra Andreje Babiše dokončila projednávání novely služebního zákona a schválila vyšší flexibilitu a operativnost státní správy. Schválila také změnu systemizace služebních a pracovních míst s platností od 1. dubna letošního roku. Nesouhlasné stanovisko přijala k poslaneckému návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona.

celý text zprávy

13. 3. 2018

Vláda navštívila Liberecký kraj

Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem navštívila v úterý 13. března 2018 druhý kraj České republiky. V Libereckém kraji řešila například dostavbu důležitých silnic a obchvatů, další využití bývalého vojenského prostoru Ralsko, vybudování Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici či budoucnost skokanského areálu v Harrachově.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6629