Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6748

28. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka na návštěvě Japonska

Předseda vlády Bohuslav Sobotka je od úterý 27. června do pátku 30. června na oficiální návštěvě Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.

celý text zprávy

28. 6. 2017

Druhý den premiéra Sobotky v Japonsku: Setkal se s korunním princem Naruhitem a jednal s českými a japonskými podnikateli o nových investicích

Premiér Bohuslav Sobotka pokračuje v oficiální návštěvě Japonska. Dnes ráno zahájil v Tokiu česko-japonské podnikatelské a investiční fórum, přednášel na Josai Univesity, setkal se s korunním princem Naruhitem a s předsedou dolní komory Parlamentu Tadamori Oshimou. Na závěr dnešního dne jednal premiér Sobotka s vedením společnosti Asahi Breweries a dalšími významnými firmami.

celý text zprávy

28. 6. 2017

Česká republika je pro japonské investice atraktivní lokalitou

Během druhého dne oficiální návštěvy české delegace v Japonsku se ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou zúčastnil setkání s představiteli japonské vládní agentury na podporu obchodování a investic JETRO a zahájení česko – japonského podnikatelského a investičního fóra. Na následné tiskové konferenci ministr Jiří Havlíček informoval japonská média o situaci v odvětvích českého průmyslu, ekonomiky a trendech, které jsou atraktivní pro japonské investory v České republice. V delegaci jej doprovázel Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.

celý text zprávy

28. 6. 2017

Premiér Sobotka na Josai University v Tokiu: Pro úspěšnou budoucnost Evropské unie musíme posílit její integraci, prosperitu i bezpečnost

Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve středu 28. června 2017 během své oficiální návštěvy Japonska navštívil Josai University v Tokiu. Setkal se zde s vedením školy i studenty a vystoupil s přednáškou zaměřenou na Evropskou unii a situaci v Evropě. Premiéru Sobotkovi byl na univerzitě rovněž udělen čestný doktorát coby symbolické poděkování a projev úcty předsedovi české vlády.

celý text zprávy

27. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal v Japonsku s premiérem Abem o spolupráci v ekonomice, kultuře, dopravě i mezinárodně-politických otázkách

Na úvod své čtyřdenní návštěvy Japonska jednal předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 27. června 2017 s premiérem Japonska Šinzó Abem. Hlavními tématy setkání byla česko-japonská spolupráce v oblasti obchodu a investic, obranného průmyslu, dopravy či vědy a výzkumu. Premiéři spolu diskutovali rovněž o kulturní spolupráci a mezinárodních otázkách včetně podpory Dohody o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Premiér Sobotka přijel na návštěvu Japonska po 12 letech, kdy se odehrála poslední oficiální návštěva této země ze strany českého předsedy vlády.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouska Van der Bellenem

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. června 2017 setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem. Prezident přijel do České republiky na pozvání českého prezidenta Zemana. Jednali společně o česko-rakouské hospodářské spolupráci, dopravní infrastruktuře a spolupráci v oblasti vzdělávání. Společně zhodnotili také setkání premiérů v tzv. Slavkovském formátu, které se uskutečnilo minulý týden.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Vláda schválila rámcovou pozici k Bílé knize, účast ČR na EXPO 2020 a začala projednávat souhrnný plán k restrukturalizaci 3 krajů

Vláda Bohuslava Sobotky schválila na schůzi v pondělí 26. června 2017 rámcovou pozici k Bílé knize o budoucnosti Evropské unie. Odsouhlasila účast ČR na prestižní výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Začala projednávat Souhrnný akční plán restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Materiál o navýšení nouzových zásob ropy nedostal dostatečnou podporu a vláda ho neschválila.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Kabinet Bohuslava Sobotky se věnoval budoucnosti Evropské unie a aktuálním evropským otázkám

Vláda v pondělí 26. června schválila rámcovou pozici k Bílé knize o budoucnosti Evropské unie a návrhům, které v té souvislosti zveřejnila na jaře letošního roku Evropská komise. Členové vlády se věnovali i aktuálním evropským tématům v sociální oblasti, mezi něž patří i otázka minimální mzdy.

celý text zprávy

25. 6. 2017

O vilu Hany a Edvarda Benešových byl opět velký zájem. Prohlédlo si ji 456 návštěvníků

Již podruhé v tomto roce si mohli návštěvníci prohlédnout vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí a přilehlou zahradu. V rámci víkendových dnů otevřených dveří objekt přivítal 456 návštěvníků.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6748