Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7075

26. 4. 2019

Rada vlády projednala podporu start-upů a do Mezinárodní rady jmenovala profesora informatiky ze Singapuru

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 26. dubna 2019 sešla na pravidelném zasedání ve Strakově akademii. Mezi hlavními body RVVI schválila stanovisko k Návrhu programu výzkumu vývoje a inovací The Country for the Future v celkové alokaci přes 9 miliard korun a Návrh výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum a vývoj na roky 2020-2022. Novým členem Mezinárodní rady byl jmenován renomovaný singapurský vědec prof. Kian Lee Tan.

celý text zprávy

25. 4. 2019

Bezpečnostní rada státu udělila ceny za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky

Ministr obrany Lubomír Metnar a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček předali 25. dubna 2019 v pražském Lichtenštejnském paláci Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2019. Za významný přínos k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělání v oblasti ochrany obyvatelstva ocenění získal Institut ochrany obyvatelstva. Cenu rovněž obdržel za celoživotní profesní činnost v oblasti vnitřní bezpečnosti Jan Vykoukal a za dlouholetou aktivní činnost v oblasti tvorby obranné a bezpečnostní politiky ČR Antonín Seďa.

celý text zprávy

25. 4. 2019

Státy V4 podpořily na jednání s japonským premiérem Abem odstraňování obchodních bariér mezi Japonskem a EU

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. dubna 2019 zúčastnil v Bratislavě třetího setkání představitelů vlád zemí Visegrádské skupiny a Japonska. Hovořili především o spolupráci v oblasti vzájemného obchodu či vědy, výzkumu a inovací. Andrej Babiš a japonský premiér Šinzó Abe následně jednali hlavně o dalším rozvoji ekonomické spolupráce České republiky a Japonska. Český premiér při té příležitosti pozval Šinzó Abeho na návštěvu Prahy u příležitostí 100. výročí navázání diplomatických vztahů.

celý text zprávy

24. 4. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou Národní rady Slovinské republiky Alojzem Kovšcou

Premiér České republiky Andrej Babiš ve středu jednal s předsedou Národní rady Slovinské republiky Alojzem Kovšcou. Mezi hlavními tématy jednání byla regionální spolupráce, migrace či clearingový dluh po bývalé Jugoslávii.

celý text zprávy

17. 4. 2019

Premiér jednal s předsedou vlády Vietnamu o rozvoji vzájemných vztahů i přímém leteckém spojení

Premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce v oblasti obranného průmyslu. Následně oba státníci vystoupili na Česko-vietnamském podnikatelském fóru a poobědvali v Lichtenštejnském paláci.

celý text zprávy

17. 4. 2019

Projev Andreje Babiše na Česko-vietnamském podnikatelském fóru

Premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 v pražském hotelu Hilton zúčastnil Česko-vietnamského podnikatelského fóra. Spolu s ním vystoupil s projevem předseda vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyen Xuan Phúc a další významní hosté.

celý text zprávy

17. 4. 2019

Premiér Babiš: Vláda chystá řadu opatření na zmírnění dopadů sucha

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se 17. dubna 2019 zúčastnil mezinárodní konference Ochrana vody v přírodě. Společně s ním vystoupili s projevem i ministr zemědělství Miroslav Toman, ministr životního prostředí Richard Brabec a další významní hosté. Boj se suchem patří mezi vládní priority. Kabinet plánuje přijímat další opatření, jejichž cílem bude zmírnit dopady sucha na našem území, uvedl v projevu premiér Babiš.

celý text zprávy

16. 4. 2019

Projev předsedy vlády u příležitosti deseti let Východního partnerství

Premiér Andrej Babiš vystoupil 16. dubna 2019 s projevem na konferenci 10 let Východního partnerství. Konference se zúčastnila i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a další významní hosté.

celý text zprávy

15. 4. 2019

Vláda pomůže obcím s výstavbou sociálních bytů. Letos jim dá miliardu, na příští rok plánuje tři

Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 15. dubna 2019 nové nařízení umožňující Státnímu fondu rozvoje bydlení finančně podpořit obce a města, které si budou chtít pořídit domy či byty na sociální bydlení. Zabývala se také strategií Digitální Česko a návrhy na jmenování do hodnosti generálů u příležitosti státního svátku 8. května.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7075