Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7347

24. 2. 2020

Poškození spotřebitelé mají mít možnost podat hromadné žaloby, navrhuje vláda

Čeští zákazníci, kteří se budou cítit poškozeni protiprávním jednáním, by měli dostat možnost se spojit k hromadné žalobě. Návrh zákona o hromadném řízení schválila na jednání v pondělí 24. února 2020 vláda Andreje Babiše. Ministři se mimo jiné zabývali i projektem slučování státních agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism.

celý text zprávy

21. 2. 2020

Premiér jednal v Bruselu o rozpočtu na období 2021-2027

Předseda vlády Andrej Babiš se v Bruselu zúčastnil mimořádného zasedání Evropské rady o víceletém finančním rámci Evropské unie na období 2021-2027.

celý text zprávy

19. 2. 2020

Rada vlády schválila návrh nových zásad pro poskytování dotací a hlavních oblastí státní dotační politiky na podporu veřejně prospěšných činností

Ve středu 19. února 2019 proběhlo první řádné zasedání Rady vlády pro nestátní neziskové organizace („Rada“) v tomto roce. Pod vedením jejího předsedy, premiéra Andreje Babiše, Rada projednala, mimo jiné, dva materiály klíčové pro poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím ze státního rozpočtu, které budou předloženy vládě.

celý text zprávy

18. 2. 2020

Premiér Babiš jednal v Estonsku o spolupráci v oblasti kyberbezpečnosti či digitalizace

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pondělí 17. a úterý 18. února 2020 Estonsko. S premiérem Jürim Ratasem řešil například víceletý finanční rámec EU, spolupráci v oblasti obrany a kybernetické bezpečnosti či e-Government. Premiér v Estonsku také navštívil Centrum NATO pro spolupráci v kybernetické obraně, e-Estonia Briefing Center a setkal se s ministrem zahraničního obchodu a informačních technologií a s předsedou parlamentu. Andreje Babiše na cestě doprovodila manželka Monika.

celý text zprávy

18. 2. 2020

V Praze proběhne druhý ročník 5G Security Conference

V Praze se ve dnech 5.-6. května 2020 uskuteční již druhý ročník konference o bezpečnosti sítí 5. generace s názvem Prague 5G Security Conference. Ve spolupráci s Úřadem vlády ČR ji opět pořádá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Cílem konference tentokrát bude přinést konkrétní řešení bezpečnostních problémů sítí 5G, které pojmenovala loňská stejnojmenná konference.

celý text zprávy

17. 2. 2020

Vláda vyšle do Číny letoun s humanitární pomocí, rozhodla také o zvýšení životního a existenčního minima a nezabavitelné částky

Česká republika zaplatí vyslání letadla s humanitární pomocí do Číny na boj proti šíření koronaviru. Na jednání v pondělí 17. února 2020 to schválila vláda Andreje Babiše. Rozhodla také o zvýšení částek životního a existenčního minima a o navýšení nezabavitelné částky u dlužníků.

celý text zprávy

13. 2. 2020

Úřad vlády jezdí ekologicky, využívá elektromobily od ČEZ

Zaměstnanci Úřadu vlády budou při jízdách za služebními povinnostmi využívat dvojici elektromobilů VW eGolf. Vozy dnes slavnostně předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš paní Tünde Bartha pověřené řízením Úřadu vlády. Tříletá zápůjčka vozů je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7347