Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6744

26. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Japonsko

Předseda vlády Bohuslav Sobotka uskuteční od úterý 27. června do pátku 30. června oficiální návštěvu Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouska Van der Bellenem

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. června 2017 setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem. Prezident přijel do České republiky na pozvání českého prezidenta Zemana. Jednali společně o česko-rakouské hospodářské spolupráci, dopravní infrastruktuře a spolupráci v oblasti vzdělávání. Společně zhodnotili také setkání premiérů v tzv. Slavkovském formátu, které se uskutečnilo minulý týden.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Vláda schválila rámcovou pozici k Bílé knize, účast ČR na EXPO 2020 a začala projednávat souhrnný plán k restrukturalizaci 3 krajů

Vláda Bohuslava Sobotky schválila na schůzi v pondělí 26. června 2017 rámcovou pozici k Bílé knize o budoucnosti Evropské unie. Odsouhlasila účast ČR na prestižní výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Začala projednávat Souhrnný akční plán restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Materiál o navýšení nouzových zásob ropy nedostal dostatečnou podporu a vláda ho neschválila.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Kabinet Bohuslava Sobotky se věnoval budoucnosti Evropské unie a aktuálním evropským otázkám

Vláda v pondělí 26. června schválila rámcovou pozici k Bílé knize o budoucnosti Evropské unie a návrhům, které v té souvislosti zveřejnila na jaře letošního roku Evropská komise. Členové vlády se věnovali i aktuálním evropským tématům v sociální oblasti, mezi něž patří i otázka minimální mzdy.

celý text zprávy

25. 6. 2017

O vilu Hany a Edvarda Benešových byl opět velký zájem. Prohlédlo si ji 456 návštěvníků

Již podruhé v tomto roce si mohli návštěvníci prohlédnout vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí a přilehlou zahradu. V rámci víkendových dnů otevřených dveří objekt přivítal 456 návštěvníků.

celý text zprávy

23. 6. 2017

Evropští státníci podpořili volný obchod a pokračování podpory zemí severní Afriky v boji s nelegální migrací

Hlavy států a předsedové vlád členských zemí EU se během druhého dne jednání Evropské rady věnovali hospodářským otázkám ve světle vnitřního trhu, volného obchodu a průmyslové politiky. Dalšími tématy jednání byla migrace a digitální agenda.

celý text zprávy

23. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Japonsko

Ve dnech 27. až 30. června 2017 vykoná předseda vlády Bohuslav Sobotka oficiální návštěvu Japonska. Cílem této cesty budou především setkání premiéra s předsedou vlády Japonska S. Abem a dalšími japonskými partnery na nejvyšší úrovni. Návštěva se uskutečňuje v roce, kdy si s Japonskem připomínáme 60 let od znovunavázání diplomatických vztahů.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6744