Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7810

22. 7. 2021

Na návštěvě Královéhradeckého kraje se premiér Babiš zajímal o rekonstrukce nemocnic a další investiční projekty

Premiér Andrej Babiš společně s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívili ve čtvrtek 22. července 2021 Královéhradecký kraj. Zajímali se o projekty modernizace nemocnic a další významné investiční akce v regionu. Navštívili i významnou průmyslovou zónu Solnice-Kvasiny.

celý text zprávy

21. 7. 2021

Premiér Babiš se v Brně seznámil s projektem modernizace Masarykova onkologického ústavu

Do roku 2026 se Masarykův onkologický ústav v Brně rozroste o další špičková pracoviště. Projekt na vybudování Centra onkologické prevence a na dostavbu stávajícího Švejdova pavilonu, kde vzniknou pracoviště pro inovativní a podpůrnou péči, si do Brna přijel ve středu 21. července 2021 prohlédnout premiér Andrej Babiš v doprovodu místopředsedkyně vlády a ministryně financí Aleny Schillerové a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

celý text zprávy

19. 7. 2021

Stát v tornádem postižených obcích pomůže i lidem s nezkolaudovanými domy

Nárok na finanční pomoc z dotačního programu Živel při obnově bydlení poškozeného v důsledku živelní katastrofy na jižní Moravě budou nově mít i lidé, kterým tornádo poškodilo nezkolaudované obydlí. Změnu příslušného nařízení vlády schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 19. července 2021. Rozhodla také o vyplacení mimořádných odměn pro policisty, hasiče, vojáky a příslušníky Vězeňské služby, kteří museli během pandemie covid-19 sloužit za obtížných podmínek.

celý text zprávy

19. 7. 2021

Ursula von der Leyenová v Praze oznámila schválení Národního plánu obnovy ČR

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v pondělí 19. července 2021 v Praze setkal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, která přijela oznámit schválení Národního plánu obnovy ČR. Společně navštívili budovu Státní opery a historickou budovu Národního muzea.

celý text zprávy

16. 7. 2021

Mimořádná a ochranná opatření – co aktuálně platí

V neděli 11. dubna 2021 o půlnoci skončil v České republice nouzový stav. Vláda proto schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona.

celý text zprávy

16. 7. 2021

Bezpečnostní rada státu se zabývala zprávou o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců v roce 2020

V pátek 16. července 2021 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Bezpečnostní rada státu se věnovala aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

15. 7. 2021

Na návštěvě Moravskoslezského kraje se premiér Babiš zajímal o situaci v OKD i o novinky v boji s epidemií koronaviru

Jednání s vedením akciové společnosti OKD, návštěva Zdravotního ústavu v Ostravě a prohlídky letiště v Mošnově a Vojenského veterinárního ústavu Hlučín byly ve čtvrtek 15. července 2021 ústředními body návštěvy premiéra Andreje Babíše za doprovodu místopředsedy vlády, ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy Karla Havlíčka a ministra obrany Lubomíra Metnara v Moravskoslezském kraji.

celý text zprávy

14. 7. 2021

Premiér Babiš jednal se starosty obcí v okolí Vrbětic o odškodnění a o další budoucnosti armádního areálu

Premiér Andrej Babiš se ve středu 14. července 2021 během návštěvy Zlínského kraje setkal se starosty obcí v okolí armádního areálu ve Vrběticích, v němž došlo v roce 2014 ke dvěma výbuchům muničních skladů. Se starosty obcí dotčených mimořádnou událostí projednal možnosti odškodnění i otázku další budoucnosti objektu.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7810