Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6955

18. 12. 2018

Premiér se ve Vídni zúčastnil Fóra Afrika-Evropa, Česká republika vidí v afrických státech velký obchodní potenciál

Premiér Andrej Babiš se v úterý 18. prosince 2018 zúčastnil Fóra Afrika–Evropa ve Vídni. Fórum uspořádal rakouský kancléř Sebastian Kurz v rámci předsednictví země Radě EU společně s prezidentem Rwandy Paulem Kagamem, který v současné době předsedá Africké unii. Lídři evropských a afrických zemí jednali o prohlubování partnerství mezi Evropou a Afrikou, hospodářské spolupráci v oblasti digitalizace a inovací či o volném obchodu.

celý text zprávy

17. 12. 2018

Premiér Babiš jednal s finským premiérem Sipilou o evropských otázkách i školství

Předseda vlády Andrej Babiš přijal v neděli 16. prosince 2018 v Kramářově vile předsedu vlády Finska Juhu Sipilu. U pracovní večeře spolu jednali o evropských otázkách, školství a rodinné politice nebo o spolupráci v oblasti jaderné energetiky.

celý text zprávy

14. 12. 2018

Premiér se v Bruselu účastnil diskuse o migraci a vnitřním trhu EU

Prosincové zasedání Evropské rady pokračovalo 14. prosince 2018 jednáním o problematice migrace a vnitřního trhu. Summit byl zakončen jednáním eurozóny za účasti dalších členských států EU včetně ČR k tématu prohlubování hospodářské a měnové unie.

celý text zprávy

13. 12. 2018

Premiér jednal s evropskými lídry o rozpočtu EU a zahraniční politice

Předseda vlády Andrej Babiš se účastní zasedání Evropské rady v Bruselu. Společně s dalšími evropskými lídry ve čtvrtek 13. prosince 2018 diskutoval o příštím dlouhodobém rozpočtu EU a prezentoval hlavní české priority. Druhým bodem odpoledního programu byla zahraniční politika. Na dnešní pracovní večeři budou lídři jednat o brexitu ve světle aktuálního politického vývoje ve Spojeném království.

celý text zprávy

13. 12. 2018

Předseda vlády podepsal se zástupci odborů Kolektivní dohodu vyššího stupně

Premiér Andrej Babiš podepsal ve středu 12. prosince 2018 se zástupci odborů historicky druhou Kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance. Dohodu, podepsanou na Úřadu vlády ČR, se podařilo dokončit po ročním vyjednávání. Nově dosáhne větší počet zaměstnanců na odměny při životních výročích.

celý text zprávy

12. 12. 2018

Vláda navýšila tarify pro bezpečností sbory a odsouhlasila plán legislativních prací na příští rok

Vláda Andreje Babiše na schůzi ve středu 12. prosince 2018 schválila navýšení tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů a vojáky. Schválila Plán legislativních prací vlády na rok 2019, vyhodnocení maastrichtských konvergenčních kritérií a zásady odměňování vedoucích zaměstnanců státních firem.

celý text zprávy

10. 12. 2018

Slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením

V rámci oslavy Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením uspořádal Vládní výbor pro zdravotně postižené občany 7. prosince 2018 od 17 h Slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6955