Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 6514

22. 2. 2017

Premiér Sobotka: Jsem rád, že příprava vysokorychlostního železničního spojení mezi Prahou a Brnem postupuje

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal ve středu 22. února 2017 ve Strakově akademii s ministrem dopravy Danem Ťokem, generálním ředitelem SŽDC Pavlem Surým a zástupci Středočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a zástupci měst Prahy a Brna o aktuálním stavu a urychlení příprav výstavby vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Brnem s pokračováním do Břeclavi.

celý text zprávy

21. 2. 2017

Informace k vystoupení Velké Británie z EU a reformě EU

Bez ohledu na níže uvedené, faktické kroky vedoucí k vystoupení Velké Británie z EU mohou být zahájeny až poté, kdy bude ze strany Velké Británie aktivován postup podle článku 50 Smlouvy o EU, tedy ve chvíli, kdy Velká Británie bude notifikovat svůj záměr vystoupit z EU.

celý text zprávy

21. 2. 2017

Premiér Sobotka tlačí na zrychlení přípravy výstavby vysokorychlostní železnice, zítra bude jednat o spojení mezi Prahou a Brnem

Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje ve snaze zrychlit přípravu vysokorychlostních železnic v ČR. Zítra bude proto jednat s ministrem dopravy Danem Ťokem, generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Pavlem Surým, zástupci Středočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a zástupci měst Prahy, Brna a Jihlavy. Hlavním tématem bude výstavba vysokorychlostní železniční trati mezi Prahou a Brnem.

celý text zprávy

21. 2. 2017

Premiér Sobotka bude zítra jednat s předsedy parlamentních stran o postupu a prioritách ČR v otázce vystoupení Velké Británie

Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude zítra v Poslanecké sněmovně jednat se zástupci všech parlamentních stran o postupu ČR ve věci vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Premiér chce na schůzce představit priority a kroky, které plánuje prosazovat na jednání v EU prosazovat vláda ČR.

celý text zprávy

21. 2. 2017

Premiér Sobotka zahájil Žofínské fórum zaměřené na oblast energetiky

Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájil v úterý 21. února 2017 již 207. Žofínské fórum. Setkání v pražském paláci Žofín bylo zaměřeno na Státní energetickou koncepci, energetickou bezpečnost ČR, energetický systém EU v souvislosti se Zimním balíčkem Evropské komise a jeho ekonomické dopady.

celý text zprávy

20. 2. 2017

Tripartita projednala aktuální situaci ve zdravotnictví či otázku digitálního trhu

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 20. února 2017 sešli na druhém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce. Vedle aktuální situace ve zdravotnictví a problematiky digitálního trhu se řešila i otázka odměňování řidičů autobusů v závazku veřejné služby.

celý text zprávy

20. 2. 2017

Vláda jednala s Asociací krajů o mzdách řidičů autobusů i financování oprav silnic II. a III. tříd

Vláda České republiky jednala v pondělí 20. února 2017 ve Strakově akademii poprvé v tomto roce s Asociací krajů ČR.

celý text zprávy

20. 2. 2017

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl odvolat ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navrhne ve čtvrtek 23. února 2017 prezidentu republiky Miloši Zemanovi odvolání z funkce ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Premiér to oznámil na tiskové konferenci v pondělí 20. února 2017.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 6514