Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8401

24. 3. 2023

Pracovní skupina ministra pro legislativu Michala Šalomouna projednala parametry chystané novely, která vytvoří institut dětského ombudsmana

Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ombudsmana. Rýsují se parametry v chystané novele zákona o veřejném ochránci práv, která tento institut do českého právního řádu zavede. Dnes je projednala pracovní skupina, kterou v listopadu loňského roku zřídil ministr pro legislativu Michal Šalomoun a mezi jejímiž členy jsou zástupci ministerstev spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zástupci veřejného ochránce práv, zmocněnkyně pro lidská práva, poslanci a senátoři napříč politickými stranami.

celý text zprávy

24. 3. 2023

Premiér Petr Fiala v Bruselu důrazně odsoudil únosy ukrajinských dětí do Ruska

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 23. a 24. března zúčastnil jednání Evropské rady a následně i eurosummitu. Hlavními tématy byly tentokrát hospodářství a konkurenceschopnost, jednotný trh, energetika a Ukrajina. K jednání se ve čtvrtek na dálku připojil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Lídři EU se ve čtvrtek také sešli na pracovním obědě s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.

celý text zprávy

22. 3. 2023

Vláda jednala o transformaci České pošty, do Parlamentu předloží i novelu zákona o investičních pobídkách

Ztrátová Česká pošta by měla v nadcházejících dvou letech projít zásadní transformací, která zefektivní její činnost a povede k ekonomické stabilizaci tohoto státního podniku. Základní parametry této transformace projednala vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 22. března 2023. Zabývala se také návrhem novely zákona o investičních pobídkách a rozhodla o prodloužení kompenzací pro ubytovatele válečných uprchlíků z Ukrajiny.

celý text zprávy

20. 3. 2023

Premiér Fiala se v Brně sešel s předsedy soudů a otevřel automatickou třídicí linku

Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 20. března zúčastnil v Brně besedy se studenty Gymnázia Brno Vídeňská. Poté se spolu s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem zúčastnil pracovního oběda u příležitosti 30 let české justice s předsedy Ústavního soudu, Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu. Odpoledne pak předseda vlády slavnostně zahájil provoz moderní automatické třídicí linky v areálu městské svozové a odpadové firmy SAKO Brno.

celý text zprávy

15. 3. 2023

Vláda připravila novelu liniového zákona, která podpoří výstavbu páteřní transevropské dopravní sítě

Podpořit výstavbu klíčových železničních a dálničních tahů a mezistátní spolupráci při jejich přeshraničním propojování do transevropské dopravní sítě má novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury a infrastruktury elektronických komunikací, jejíž návrh schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 15. března 2023.

celý text zprávy

10. 3. 2023

Ministryně Langšádlová seznámila novináře s analýzou českého výzkumu a vývoje

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, která zároveň předsedá Radě pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), seznámila zástupce médií s výstupy analýzy výzkumu a vývoje v ČR. Snídaně s novináři se uskutečnila v pátek 10. března 2023 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

celý text zprávy

10. 3. 2023

Premiér Petr Fiala uvedl do funkce nového ministra životního prostředí Petra Hladíka

Předseda vlády Petr Fiala uvedl v pátek 10. března 2023 do funkce ministra životního prostředí Petra Hladíka. Toho na Pražském hradě jmenoval krátce předtím ministrem prezident Petr Pavel. Po rezignaci ministryně Anny Hubáčkové byl od listopadu loňského roku řízením resortu životního prostředí dočasně pověřen vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Premiér a nový ministr po uvedení do funkce diskutovali o prioritách resortu do budoucna.

celý text zprávy

9. 3. 2023

Česká republika má nového prezidenta. Petr Pavel se ujal úřadu

Nový prezident České republiky Petr Pavel složil ve čtvrtek 9. března 2023 slavnostní prezidentský slib a ujal se úřadu. Stalo se tak na společné schůzi obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále, které se zúčastnili i členové české vlády včetně premiéra Petra Fialy.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8401