Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7938

8. 12. 2021

Vláda schválila vyslání 150 vojáků na pomoc Polsku s ochranou hranic před nelegální migrací z Běloruska

Česká republika vyšle na pomoc Polské republice s ochranou hranic před nelegální migrací z Běloruska 150 příslušníků Armády ČR s potřebným vybavením. Návrh na jejich vyslání na žádost polské vlády odsouhlasila na mimořádném jednání ve středu 8. prosince 2021 vláda Andreje Babiše v demisi. Definitivní souhlas s vysláním vojsk musí dát Parlament České republiky.

celý text zprávy

6. 12. 2021

Nouzový stav a protiepidemická opatření – co aktuálně platí

Od pátku 26. listopadu 2021 00.00 hodin platí na území České republiky nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů, tedy do 25. prosince 23.59 hodin. Kromě krizových opatření vyhlášených na základě ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, nadále platí i mimořádná a ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví vyhlášená na základě zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19.

celý text zprávy

6. 12. 2021

Vláda schválila navýšení náhrad za pracovní úrazy a nemoci z povolání, podpořila poslanecký návrh zákona o lobbování

Vláda Andreje Babiše v demisi na jednání v pondělí 6. prosince 2021 rozhodla o navýšení náhrad za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti vzniklé pracovním úrazem nebo nemocí z povolání a náhrad pro pozůstalé od 1. ledna 2022. Projednala také několik vládních a poslaneckých návrhů na změny v legislativě a rovněž sedm žádostí firem o udělení investiční pobídky.

celý text zprávy

3. 12. 2021

Premiér Babiš jednal o navýšení očkovacích kapacit v Praze

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pátek 3. prosince pražskou O2 arenu a Obchodní dům Kotva, kde se seznámil s možnostmi vybudování velkokapacitních očkovacích center. Premiér také jednal se zástupci armády, centrálního řídícího týmu, VZP a nemocnic o možnostech navýšení očkovacích kapacit v Praze.

celý text zprávy

2. 12. 2021

3. ročník Prague 5G Security Conference je u konce

Skončila jedna z největších světových událostí na poli kybernetické bezpečnosti. Akce, kterou organizuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a pod záštitou Úřadu vlády ČR, se konala kvůli pandemickým opatřením převážně online a částečně v prostorách O2 universa v Praze. Konference se věnovala otázkám spojených s bezpečností 5G sítí a přelomových technologií – tzv. Emerging and Disruptive Technologies (EDTs). Dvoudenní událost zakončil svým proslovem ministr zahraničí České republiky Jakub Kulhánek a ředitel NÚKIB Karel Řehka.

celý text zprávy

2. 12. 2021

První národní konference o nelegálních návykových látkách: Roste počet lidí užívajících drogy rizikově, více uživatelů vyhledává adiktologické služby

Odbor protidrogové politiky uspořádal ve čtvrtek 2. prosince 2021 národní konferenci o nelegálních návykových látkách, na které vystoupili přední domácí i zahraniční odborníci z oboru adiktologie a zástupci partnerských institucí. Konference Nelegální návykové látky 2021, která probíhala kvůli epidemiologické situaci on-line, se zúčastnilo přes 250 hostů. Konference se věnovala současné situaci v oblasti užívání nelegálních návykových látek v ČR ve světovém i evropském kontextu.

celý text zprávy

30. 11. 2021

Končící premiér Babiš i nastupující premiér Fiala společně podpořili projekt inciativy Lékaři pomáhají Česku na urychlení očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš a designovaný premiér Petr Fiala na společné tiskové konferenci ve Strakově akademii v úterý 30. listopadu podpořili projekt iniciativy Lékaři pomáhají Česku s názvem Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7938