Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7492

13. 7. 2020

Vláda schválila nasazení armády k záchranným pracím a prevenci šíření koronaviru mimo nouzový stav

Vláda premiéra Andreje Babiše na zasedání v pondělí 13. července 2020 schválila nasazení příslušníků Armády České republiky k záchranným pracím a prevenci šíření koronaviru mimo nouzový stav. Kabinet se zabýval také několika poslaneckými návrhy, projednal kontrolní závěry Nejvyššího kontrolního úřadu a schválil mandát premiéra na jednání Evropské rady.

celý text zprávy

11. 7. 2020

Mimořádná opatření – co aktuálně platí

Po skončení nouzového stavu, jenž byl ukončen k 17. květnu 2020, platí na území České republiky mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru.

celý text zprávy

10. 7. 2020

Projev premiéra k plánu na podporu oživení Evropy

Předseda vlády Andrej Babiš informoval 9. července 2020 poslance o pozici vlády k plánu na podporu oživení Evropy.

celý text zprávy

9. 7. 2020

Premiér Babiš před poslanci: Je to rozpočet, který je výhodný pro všechny občany naší země

Ve středu 8. července 2020 proběhlo v Poslanecké sněmovně třetí čtení novely zákona o státním rozpočtu na rok 2020, ve které vláda navrhla zvýšení schodku státního rozpočtu na tento rok na 500 miliard korun. Návrh před poslanci obhajoval předseda vlády Andrej Babiš tímto projevem.

celý text zprávy

7. 7. 2020

Na dny otevřených dveří využilo příležitost prohlédnout si objekty Úřadu vlády více než 1 800 zájemců

O prodlouženém svátečním víkendu 4. až 6. července 2020 uspořádal Úřad vlády ČR první letošní dny otevřených dveří ve svých historických objektech. Příležitost prohlédnout si Kramářovu vilu a Hrzánský palác využilo od soboty do pondělí celkem 1 820 lidí.

celý text zprávy

3. 7. 2020

Premiér po jednání V4: Znovu jsme si potvrdili, že do všech jednání půjdeme s cílem dosáhnout rozpočtu, který bude spravedlivý

Premiér Andrej Babiš se v pátek 3. července 2020 zúčastnil jednání předsedů vlád Visegrádské skupiny ve Varšavě a při této příležitosti předal předsednictví V4 Polsku. V rámci přípravy na mimořádné zasedání Evropské rady premiéři jednali o dlouhodobém rozpočtu EU.

celý text zprávy

2. 7. 2020

Premiér na Křivoklátsku vypustil do přírody chráněné raky a navštívil obce postižené nedostatkem vody

Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec se ve čtvrtek 2. července zúčastnili akce na záchranu raků kamenáčů. Celkem 70 vzácných raků bylo vypuštěno do jednoho z přítoků Berounky v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Členové vlády následně navštívili obce Zbečno a Choteč postižené nedostatkem pitné vody.

celý text zprávy

2. 7. 2020

4.–6. července 2020: O víkendu startují dny otevřených dveří Úřadu vlády, je možné navštívit Kramářovu vilu a Hrzánský palác

O prodlouženém svátečním víkendu 4. až 6. července 2020 se letos poprvé otevřou veřejnosti objekty spravované Úřadem vlády. Tradiční každoroční cyklus dnů otevřených dveří vládních vil a paláců zahájí sobotní a nedělní prohlídky Kramářovy vily, v pondělí na státní svátek Den upálení mistra Jana Husa bude otevřen Hrzánský palác na Hradčanech.

celý text zprávy

29. 6. 2020

Rada vlády řešila kvalitu hodnocení aplikovaného výzkumu

Pravidelné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá premiér Andrej Babiš, proběhlo v pátek 26. června ve Strakově akademii. K hlavním bodům jednání patřily metodika hodnocení výzkumu, Národní politika VaVaI 2021+ či Identifikace hospodářských a nehospodářských činností ve výzkumu. K mimořádnému jednání nad rozpočtem se Rada následně sejde v červenci t. r.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7492