Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 7268

11. 11. 2019

Vlády České a Slovenské republiky jednaly o spolupráci v evropských otázkách či modernizaci ozbrojených sil

Ve Valticích se v pondělí 11. listopadu 2019 uskutečnilo již sedmé společné zasedání vlád České a Slovenské republiky. Kabinety v čele s premiéry Andrejem Babišem a Peterem Pellegrinim jednaly o vzájemných vztazích, spolupráci v oblasti modernizace ozbrojených sil či aktuálních evropských otázkách. Výsledky společného jednání shrnuly ve společném prohlášení.

celý text zprávy

11. 11. 2019

Společné prohlášení předsedů vlád

Slavnostní společné prohlášení předsedů vlády České republiky a Slovenské republiky dne 11. listopadu 2019 ve Valticích.

celý text zprávy

8. 11. 2019

Premiér Babiš navštívil Lucembursko, jednal s premiérem i s velkovévodou a uctil památku Jana Palacha

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš s chotí Monikou navštívili ve čtvrtek 7. a v pátek 8. listopadu 2019 Lucemburské velkovévodství. Během oficiální návštěvy se český premiér setkal s velkovévodou lucemburským, jednal s premiérem Bettelem a navštívil Evropský účetní dvůr.

celý text zprávy

7. 11. 2019

Premiér na konferenci Zdravotnictví 2020: Chceme, aby všichni pacienti měli stejně dostupnou péči

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ve čtvrtek 7. listopadu v Praze zúčastnili odborné konference Zdravotnictví 2020. Jejím tématem byly systémové změny ve zdravotnictví a podpora studia nelékařských profesí.

celý text zprávy

5. 11. 2019

Zástupci zemí skupiny Přátel koheze přijali v Praze deklaraci, kterou odmítají snižování objemu peněz na politiku soudržnosti

Politika soudržnosti je klíčový investiční nástroj Evropské unie. Shodli se na tom představitelé šestnácti zemí sdružených v uskupení Přátelé koheze, kteří se zúčastnili v úterý 5. listopadu 2019 summitu na Pražském hradě.

celý text zprávy

5. 11. 2019

Regulace hazardu funguje, stát se zabývá přesunem hraní na internet

Nezadržitelný nárůst online hazardu jako jeden z otazníků dalšího směřování regulace hazardních her. Debata nad tímto ožehavým tématem dnes byla jedním z témat národní konference o hazardním hraní, která proběhla v Lichtenštejnském paláci v Praze. Zúčastnili se jí zástupci Úřadu vlády, Ministerstva financí, odborné veřejnosti a neziskových organizací.

celý text zprávy

4. 11. 2019

Premiér Babiš jednal s předsedou vlády Chorvatska

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v pondělí 4. listopadu, na okraj summitu Přátel koheze, setkal s předsedou vlády Chorvatska Andrejem Plenkovićem. Tématem jednání byly obchodní a ekonomické vztahy, brexit, migrace a také evropská témata, jako je dlouhodobý rozpočet EU či nadcházející chorvatské předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

4. 11. 2019

Vláda schválila nařízení zvyšující platy státních zaměstnanců, policie má dostat více kompetencí dohlížet nad provozem dronů

Zaměstnanci ve veřejných službách a správě budou mít od 1. ledna 2020 o 1 500 korun vyšší plat, učitelé pak dostanou přidáno o osm procent. Nařídila to vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. listopadu 2019, čímž naplnila předchozí dohodu vládní koalice. Schválila také návrh novely zákona o Policii ČR, která umožní trestat nezodpovědné majitele bezpilotních systémů, tzv. dronů.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 7268