Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8226

30. 9. 2022

Projev premiéra Petra Fialy na slavnostním otevření obchvatu Olbramovic

Předseda vlády Petr Fiala se v pátek 30. září 2022 zúčastnil zprovoznění obchvatu Olbramovic, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

30. 9. 2022

Novými místopředsedy RVVI se stali profesor Jiří Homola a profesor Tomáš Polívka

V pátek 30. září 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily volby do předsednictva Rady, energetický výzkum a Návrh na podporu velkých výzkumných infrastruktur na léta 2023–2027.

celý text zprávy

29. 9. 2022

Spojené státy poskytnou ČR vojenskou podporu 106 milionů dolarů

Spojené státy poskytnou České republice 100 milionů dolarů v rámci programu Zahraničního vojenského financování (Foreign Military Financing). Jde o součást druhého balíčku na pomoc Ukrajině, který schválil Kongres. Prostředky jsou určené pro další modernizaci Armády ČR a pro částečnou kompenzaci našich dodávek materiálu na Ukrajinu. Dalších 6 milionů dolarů z Fondu pro čelení ruskému vlivu je určených na vybudování tzv. nasaditelných týmů kybernetické ochrany, které vzniknou v rámci Armády ČR.

celý text zprávy

28. 9. 2022

Jedinečné příležitosti prohlédnout si sídlo vlády využilo u příležitosti Dne české státnosti 1 150 zájemců

U příležitosti státního svátku Dne české státnosti 28. září 2022 zpřístupnil Úřad vlády ČR veřejnosti Strakovu akademii. Možnost prohlédnout si interiéry a zahradu historicky cenné budovy, která slouží jako sídlo české vlády, ve středu využilo 1 150 návštěvníků.

celý text zprávy

27. 9. 2022

Vláda je připravena podpořit seniorky a seniory v mimořádných situacích

V úterý 27. září 2022 připomněla zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková společně s místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou nadcházející Mezinárodní den seniorů. Poděkovali starším obyvatelům České republiky za jejich přínosy společnosti a ujistili, že vláda je připravena v době energetické krize a zdražování podporovat seniorskou populaci řadou opatření. S informacemi o možnostech podpory prostřednictvím krizové linky pro seniory se připojil ředitel organizace Elpida Jiří Hrabě.

celý text zprávy

26. 9. 2022

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na rok 2023, navrhuje také zjednodušit vznik malých solárních elektráren

Vláda Petra Fialy předloží do Poslanecké sněmovny návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 295 miliard korun. V dalších dvou letech plánuje jeho postupné snižování. Na jednání v pondělí 26. září 2022 kabinet schválil rovněž novely energetického a stavebního zákona, které mají zásadně zjednodušit vznik malých solárních elektráren do výkonu 50 kW. Rozhodl také o výši důchodů od 1. ledna 2023.

celý text zprávy

22. 9. 2022

Úřad vlády připravil opatření, která uspoří až pětinu spotřeby energií

Vypnuté noční osvětlení budov, snížená teplota vnitřních prostor všech objektů včetně teplé vody, vypnuté klimatizace či plánované zateplení půdy Strakovy akademie. Tato a další přijatá opatření Úřadem vlády ČR mají přispět k až dvacetiprocentním úsporám ve spotřebě energií ve vládních objektech.

celý text zprávy

21. 9. 2022

Projev premiéra Fialy na konferenci Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje 2022

Předseda vlády Petr Fiala se ve středu 21. září 2022 zúčastnil v Hluboké nad Vltavou konference Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje 2022, v rámci které byla podepsána společenská smlouva o vzniku Jihočeského jaderného parku. Hlavním posláním této společnosti bude příprava pilotního projektu malých modulárních reaktorů v České republice. Na konferenci premiér rovněž vystoupil s projevem.

celý text zprávy

21. 9. 2022

Vláda schválila změnu normativních nákladů, výrazně se tak zvýší příspěvek na bydlení

Vláda premiéra Petra Fialy na svém zasedání ve středu 21. září 2022 rozhodla o změně normativních nákladů a tím o výrazném zvýšení příspěvků na bydlení. Kabinet rovněž podpořil poslaneckou novelu zákona o liniových stavbách, díky které bude možné zařadit horkovod z Dukovan do Brna mezi prioritní projekty.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8226