Aktuálně

15. 1. 2018 15:27

Premiér Babiš spolu s dalšími klíčníky otevřel Korunní komoru, kde jsou uloženy korunovační klenoty

Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil slavnostního otevření Korunní komory v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, 15. ledna 2018.
Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil slavnostního otevření Korunní komory v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, 15. ledna 2018.

Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 15. ledna 2018 zúčastnil jako jeden z klíčníků slavnostního otevření Korunní komory v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha a vyzvednutí korunovačních klenotů. Ty budou vystaveny při příležitosti 100. výročí vzniku Československa.

Ceremoniál absolvoval premiér Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády poprvé. Dalšími držiteli klíčů od Korunní komory jsou prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, kardinál Dominik Duka, děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze Ondřej Pávek a pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Výstava korunovačních klenotů spolu s dalšími akcemi připomíná výročí 100 let od vzniku Československa. Už 9. ledna zahájil prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka výstavu V základech státnosti s originálními rukopisy, vzácnými listinami i archeologickými památkami. Návštěvníci si budou moci klenoty prohlédnout až do 23. ledna 2018. 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie