Očekáváné události

8. 5. 2009 16:30

Harmonogram uvádění členů vlády do jejich úřadů

Orientační harmonogram (změny vyhrazeny):

 

Pátek 8. května

V 16.20 hod. se předseda vlády ČR Jan Fischer, ministři a ministryně přesunou z Pražského hradu do sídla Úřadu vlády ČR.

V zahradě Úřadu vlády ČR premiéra Jana Fischera přivítá Mirek Topolánek.

 

16.25 hod. – fototermín

16.30 hod. – krátké prohlášení pro tisk v tiskovém sále Úřadu vlády ČR

(Příchod novinářů nejpozději 15 minut před začátkem.)

 

Následuje zasedání vlády a jednání výboru pro EU, po jehož skončení v 18.10 hod. předseda vlády Jan Fischer doprovodí ministra pro evropské záležitosti pana Štefana Füleho do jeho kabinetu a ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou do kabinetu Legislativní rady vlády.

(Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1)

 

Premiér Jan Fischer se následně zúčastní oficiálního uvádění nových ministrů do funkcí:

 

- Na každém ministerstvu proběhnou fototermíny při příjezdu premiéra a nového ministra/ministryně + krátké neformální setkání s tiskem po skončení každého uvedení nových ministrů a ministryň

18.35 hod. - Karel Schwarzenberg uvede do funkce nového ministra zahraničních věcí Jana Kohouta.

(Místo: Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Loretánské nám. 101/5, Praha 1)

 

19.00 hod. - Vlasta Parkanová uvede do funkce nového ministra obrany Martina Bartáka.

(Místo: Ministerstvo obrany ČR, Tychonova 1, Praha 6)

    

19.30 hod. - Václav Jehlička uvede do funkce nového ministra kultury Václava Riedlbaucha.

(Místo: Ministerstvo kultury ČR, Maltézské náměstí 1, Praha 1)

 

19.55 hod. - Ondřej Liška uvede do funkce novou ministryni školství Miroslavu Kopicovou.

(Místo: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Karmelitská 7, Praha 1)

 

20.30 hod. - Martin Bursík uvede do funkce nového ministra životního prostředí Ladislava Miku.

(Místo: Ministerstvo životního prostředí ČR, Vršovická 1442/65, Praha 10)

 

 

Pondělí 11. května

8.00 hod. - Cyril Svoboda uvede do funkce nového ministra pro místní rozvoj Rostislava Ondrušku .

(Místo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Staroměstské náměstí 6, Praha 1)

 

8.30 hod. - Miroslav Kalousek uvede do funkce nového ministra financí Eduarda Janotu.

(Místo: Ministerstvo financí ČR, Letenská 15, Praha 1)

 

10.20 hod. - Petr Nečas uvede do funkce nového ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerku.

(Místo: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Na Poříčním právu 1/376, Praha 2)

 

10.50 hod. -  Jiří Pospíšil uvede do funkce novou ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou.

(Místo: Ministerstvo spravedlnosti ČR, Vyšehradská 16, Praha 2)

 

11.25 hod. - Petr Gandalovič uvede do funkce nového ministra zemědělství Jakuba Šebestu.

(Místo: Ministerstvo zemědělství ČR, Těšnov 17, Praha 1)

 

11.55 hod. - Petr Bendl uvede do funkce nového ministra dopravy Gustáva Slamečku.

(Místo: Ministerstvo dopravy ČR, nábř. L. Svobody 1222/12, Praha 1)

 

12.25 hod. - Martin Říman uvede do funkce nového ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Tošovského.

(Místo: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Na Františku 32, Praha 1)

 

12.50 hod. - návštěva kabinetu ministra Michaela Kocába.

(Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1)

14.15 hod. - Ivan Langer uvede do funkce nového ministra vnitra Martina Pecinu

(Místo: Ministerstvo vnitra ČR, Nad Štolou 3, Praha 7)

14.55 hod. - Daniela Filipiová uvede do funkce novou ministryni zdravotnictví  Danu Juráskovou.

(Místo: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Palackého nám. 4, Praha 2)

 

Upozorňujeme, že program návštěv se může změnit. O případných změnách budeme včas informovat.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter