Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1548

20. 1. 2022

Vláda jednala s hejtmany o zdravotnictví, přerozdělování daní či o financování oprav krajských silnic

Vláda Petra Fialy se ve čtvrtek 20. ledna 2022 sešla v Hrzánském paláci se zástupci Asociace krajů ČR. Na prvním oficiálním jednání nového kabinetu s hejtmany se kromě nastavení pravidelné spolupráce řešila i aktuální témata z oblasti zdravotnictví, dopravy či kultury a také o možné budoucí změny ve financování krajských samospráv prostřednictvím rozpočtového určení daní.

celý text zprávy

19. 1. 2022

Vláda navrhuje úpravu pandemického zákona, chce také během pandemie zavést mimořádné ředitelské volno na školách

Ředitelé škol budou moci v době pandemie v případě nutnosti vyhlásit ředitelské volno nebo distanční výuku až na deset dnů. Umožnit by to měl nový zákon o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie nemoci covid-19, jehož návrh schválila vláda Petra Fialy na zasedání ve středu 19. ledna 2022. Projednala také úpravu pandemického zákona, která mimo jiné umožní prodloužení jeho platnosti i po 28. únoru, a zabývala se i změnou dosavadního systému slev na jízdném.

celý text zprávy

17. 1. 2022

Premiér Petr Fiala představil tým svých poradců, jsou mezi nimi špičkoví odborníci napříč obory

Premiér Petr Fiala představil veřejnosti tým expertů, kteří mu budou v rámci svých odborných kompetencí radit během působení ve funkci předsedy vlády. Mezi jeho poradci jsou mimo jiné přední ekonomové, lékaři či legislativci.

celý text zprávy

14. 1. 2022

Případná pracovní karanténa se bude týkat jen zaměstnanců ve zdravotnictví a v sociální péči, odsouhlasila vláda

Zaměstnanci ve zdravotnictví a v sociální péči, kteří měli v rámci pravidelného testování pozitivní antigenní test, ale nemají příznaky nemoci covid-19, budou moci chodit do práce i v rámci nařízené karantény. Toto pravidlo ale bude platit jen ve výjimečných případech, kdy zaměstnavatel nebude schopen bez těchto zaměstnanců dál zajišťovat péči o pacienty či klienty. Opatření, s nímž přišlo Ministerstvo zdravotnictví, odsouhlasila na jednání v pátek 14. ledna 2022 vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

13. 1. 2022

Vláda Petra Fialy získala důvěru Poslanecké sněmovny

Vláda Petra Fialy uspěla před Poslaneckou sněmovnou se žádostí o vyslovení důvěry. Na jednání dolní komory Parlamentu, které začalo ve středu 12. ledna 2022 a po rekordně dlouhé diskusi skončilo hlasováním až ve čtvrtek 13. ledna, kdy vyslovilo vládě důvěru 106 ze 193 přítomných poslanců a poslankyň. Premiér Petr Fiala následně zákonodárcům poděkoval za podporu a jménem celé vlády slíbil, že všichni její členové udělají maximum pro další rozvoj a prosperitu České republiky.

celý text zprávy

13. 1. 2022

Premiér Petr Fiala v Praze jednal s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 13. ledna 2022 v Praze setkal s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Hlavními tématy jednání byly přípravy českého předsednictví v Radě EU, nadcházející zasedání Evropské rady a další aktuální evropské otázky.

celý text zprávy

11. 1. 2022

Premiér Fiala navštívil během první zahraniční cesty Slovensko, s partnery se shodl na důležitosti středoevropské spolupráce

Premiér Petr Fiala navštívil v úterý 11. ledna 2022 Slovenskou republiku. Během tradičně první zahraniční cesty jednal se svým protějškem Eduardem Hegerem o bilaterální spolupráci a regionálních a evropských otázkách, zejména pak situaci na východní hranici Evropské unie, západním Balkánu, rozšíření EU či Zelené dohodě pro Evropu. Českého premiéra přijali také prezidentka Zuzana Čaputová a předseda Národní rady Slovenské republiky Boris Kollár.

celý text zprávy

10. 1. 2022

Vláda mapuje aktuální stav příprav českého předsednictví Radě EU

Vláda je v souladu se svým programovým prohlášením odhodlána uskutečnit na profesionální úrovni české předsednictví Radě EU, které začíná 1. července letošního roku.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 1548