Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1722

23. 8. 2022

Premiér Fiala zahájil pravidelné bilanční návštěvy ministerstev

O plnění programového prohlášení vlády a aktuálních problémech zejména na železnici a jejich řešení hovořil v úterý 23. srpna 2022 premiér Petr Fiala s ministrem dopravy Martinem Kupkou. Ministerský předseda tak zahájil sérii bilančních schůzek s jednotlivými členy vlády, jejichž účelem je získání detailních informací o tom, co se ministrům podařilo, a na co je naopak potřeba se ještě více soustředit. Po jednání na Ministerstvu dopravy předseda vlády zdůraznil, že stát letos otevře více než 25 kilometrů nových dálnic a v příštím roce dokončí dalších více než 40 kilometrů.

celý text zprávy

22. 8. 2022

Premiér Fiala vyzval české velvyslance k hledání všech možností zvýšení energetické bezpečnosti ČR

Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 22. srpna 2022 zúčastnil v Černínském paláci pravidelné porady vedoucích zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Premiér v projevu mimo jiné vyzval české velvyslance k hledání všech možností, které by mohly Česku v oblasti energetiky pomoci či mají potenciál investic do přeměny naší ekonomiky. Představitelé české diplomacie a pozvaní hosté na poradě diskutovali o řadě zahraničně politických, bezpečnostních, konzulárních, unijních a ekonomických témat, včetně války na Ukrajině a jejích dopadů na Evropu a svět.

celý text zprávy

21. 8. 2022

Premiér Petr Fiala vyjádřil u Českého rozhlasu úctu obětem okupace

Předseda vlády Petr Fiala se v neděli 21. srpna 2022 zúčastnil pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968. Právě budovu Českého rozhlasu tehdy vojska Varšavské smlouvy obsadila jako jednu z prvních, aby zabránila svobodnému šíření informací.

celý text zprávy

17. 8. 2022

Vláda chce posílit pravomoci ředitelů škol, schválila i vznik Digitální a informační agentury

Ředitelé škol mají mít v budoucnu více pravomocí, větší podporu mají dostat začínající učitelé či třídní. Návrhy příslušných změn legislativy schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 17. srpna 2022. Projednala i návrh na vznik Digitální a informační agentury a zabývala se opět i problémem vysokých cen energií.

celý text zprávy

27. 7. 2022

Vláda schválila návrh nového státního rozpočtu na letošní rok, premiér Fiala poděkoval všem, kteří v okolí Hřenska bojují s obřím požárem

Vláda Petra Fialy navrhne Poslanecké sněmovně navýšení schodku státního rozpočtu na letošní rok o 50 miliard korun v reakci především na mimořádné výdaje způsobené dopady ruské agrese na Ukrajině na českou ekonomiku. Na jednání ve středu 27. července 2022 se zabývala také situací v Českém Švýcarsku, kde hasiči s mezinárodní pomocí bojují s obřím požárem lesa v nepřístupném terénu.

celý text zprávy

20. 7. 2022

Vláda se zabývala modernizací Armády ČR, řešila i dopady možného přerušení dodávek plynu z Ruska

Česká republika zruší vyhlášený tendr na nákup nových bojových vozidel pěchoty pro Armádu ČR a namísto toho zvolí formu přímého vyjednávání s vládou Švédského království o dodávce vozidel firmy BAE Systems. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy na jednání ve středu 20. července 2022, které se uskutečnilo v prostorách Poslanecké sněmovny.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1722