Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1742

29. 10. 2021

Nominujte adepty na Cenu Bezpečnostní rady státu ročníku 2022

Bezpečnostní rada státu vyhlásila další ročník výročních cen. Cena Bezpečnostní rady státu se uděluje kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky.

celý text zprávy

27. 10. 2021

Tripartita odmítla návrh restrikcí pro neočkované zaměstnance

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 27. října 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání tripartity. Odbory i zaměstnavatelé se zástupci vlády diskutovali návrh možných restrikcí pro neočkované zaměstnance.

celý text zprávy

25. 10. 2021

Vláda znovu předloží novelu krizového zákona, neočkovaní školáci v epidemií nejvíce zasažených okresech projdou testováním

Vláda se napodruhé pokusí prosadit v Parlamentu zpřísnění trestů za porušování protiepidemických opatření. Příslušný návrh novely zákonů o krizovém řízení a o pravomoci Policie České republiky a obecní policie postihovat porušení krizových opatření a mimořádných opatření nařízených v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 na území České republiky schválil na jednání v pondělí 25. října 2021 kabinet Andreje Babiše. Ministři projednali i další návrhy změn zákonů, prodloužení programu Antivirus A a také záměr Ministerstva zdravotnictví opět o něco zpřísnit protiepidemická opatření.

celý text zprávy

22. 10. 2021

Premiér Babiš jednal v Bruselu o rostoucích cenách energií, migraci a obchodní politice EU

Předseda vlády Andrej Babiš se ve dnech 21. a 22. října 2022 v Bruselu zúčastnil zasedání Evropské rady. Lídři EU jednali o prudce rostoucích cenách energií, covidu-19, obchodní politice, migraci, vnějších vztazích a digitální transformaci Evropy.

celý text zprávy

20. 10. 2021

Vláda připravila návrh státního rozpočtu pro nově zvolenou Poslaneckou sněmovnu, snížení cen energií mají ošetřit novely zákonů

Vláda Andreje Babiše schválila na mimořádném jednání ve středu 20. října 2021 návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2022, který musí předložit nové Poslanecké sněmovně vzešlé z parlamentních voleb. Připravila i novely tří zákonů, jimiž chce snížit negativní dopady dramaticky stoupajících cen energií na koncové odběratele, a projednala i zpřísnění protiepidemických opatření v souvislosti s rostoucími počty nakažených nemocí covid-19.

celý text zprávy

19. 10. 2021

Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní situací

Bezpečnostní rada státu se na jednání v úterý 19. října 2021 věnovala aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

18. 10. 2021

Vláda přijala opatření na podporu spotřebitelů energií, schválila i čtyři humanitární dary do zahraničí

Odběratelé elektřiny a plynu v České republice nebudou muset za listopad a prosinec platit daň z přidané hodnoty za odebrané energie. Domácnosti a další menší odběratelé elektřiny se spotřebou do tří megawatthodin navíc dostanou od státu finanční kompenzaci. O těchto krocích, které mají především občanům, ale i firmám pomoci překlenout současnou krizi s vysokými cenami energií, rozhodla vláda Andreje Babiše na zasedání v pondělí 18. října 2021.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1742