Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1332

9. 3. 2020

Vláda schválila finanční pomoc malým firmám a živnostníkům postiženým kvůli koronaviru, stát nakoupí respirátory

Malí a střední podnikatelé a živnostníci, kteří byli prokazatelně ekonomicky postiženi v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření, budou moci požádat o bezúročnou půjčku až do výše 15 milionů korun. Rozhodla o tom vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 9. března 2020. Ministři ve spolupráci s velením Policie ČR a Armády ČR schválili i další preventivní kroky proti šíření nemoci COVID-19.

celý text zprávy

9. 3. 2020

Kvůli šíření koronaviru budou až na výjimky zakázány návštěvy v nemocnicích a ústavech sociální péče

Bezpečnostní rada státu se v pondělí 9. března 2020 na mimořádném jednání opět zabývala situací okolo šíření nákazy COVID-19. Projednala další preventivní opatření připravovaná Ministerstvem zdravotnictví, která se tentokrát týkají lůžkových oddělení nemocnic a ústavů sociální péče. Premiér Andrej Babiš znovu vyzval české občany, aby zvážili cestování do rizikových oblastí se zvýšeným výskytem koronaviru SARS-CoV-2.

celý text zprávy

7. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie

Na Ministerstvu zdravotnictví se v sobotu 7. března 2020 sešel krizový štáb ustavený kvůli šíření koronaviru SARS-CoV-2 v České republice. Dotčení členové vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem, zástupce Asociace krajů ČR, vrcholní představitelé Policie ČR, Generálního ředitelství cel, Hasičského záchranného sboru a orgánů ochrany veřejného zdraví řešili aktuální situaci a také další opatření související s onemocněním koronaviru na našem území.

celý text zprávy

6. 3. 2020

Čeští občané vracející se z Itálie musí do karantény, stát bude řešit případné kompenzace pro zaměstnavatele

Všichni čeští občané, kteří se vracejí z pobytu v Itálii, budou muset strávit dva týdny po návratu v karanténě. Na základě aktuálního vývoje šíření nákazy koronavirem Sars-CoV-2 vydalo příslušné zákonné opatření Ministerstvo zdravotnictví. Na tomto řešení se v pátek 6. března 2020 shodli členové vlády s hejtmany na jednání ve Strakově akademii.

celý text zprávy

4. 3. 2020

Bezpečnostní rada státu projednala další opatření v souvislosti se šířením koronaviru

Ve středu 4. března 2020 se ve Strakově akademii mimořádně sešla Bezpečnostní rada státu, aby projednala další opatření související se šířením koronaviru Sars-CoV-2. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o zákazu prodeje respirátorů kategorie FFP3 do zahraničí a omezení jejich prodeje na tuzemském trhu. Bezpečnostní rada státu se také shodla na tom, že zatím není nutné omezovat pořádání hromadných akcí s výjimkou Světového poháru v biatlonu.

celý text zprávy

2. 3. 2020

Vláda schválila další rozvoj dálničních oddělení policie

Dálniční oddělení Policie ČR posílí do roku 2025 o 750 nových lidí. Vláda Andreje Babiše totiž na jednání v pondělí 2. března 2020 schválila dokument Rozvoj dálničních oddělení Policie České republiky do roku 2025, který s takovým posílením dálniční policie počítá. Ministři řešili také osm poslaneckých legislativních předloh a seznámili se se záměrem Ministerstva dopravy na řešení systému prodeje a evidence elektronických dálničních známek.

celý text zprávy

2. 3. 2020

Rada vlády zvolila členku předsednictva TA ČR a předsedu Komise pro problematiku klimatu

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se sešla v pátek 28. února ve Strakově akademii k pravidelnému zasedání. K hlavním bodům jednání patřily volba do předsednictva Technologické agentury ČR a dále volba předsedy poradního orgánu Rady pro problematiku klimatu. Ke klíčovým bodům jednání patří tradičně Implementace Metodiky hodnocení 2017+.

celý text zprávy

2. 3. 2020

Bezpečnostní rada státu vyhlásila ochranná opatření proti šíření koronaviru, ČR zastaví lety z Jižní Koreje a severní Itálie, biatlon bude bez diváků

V pondělí 2. března 2020 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu, aby se zabývala aktuální situací týkající se šíření koronaviru a připraveností České republiky na epidemii COVID-19. Bezpečnostní rada státu se věnovala také aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti s důrazem na bezpečnostní situaci na Blízkém východě.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1332