Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1637

27. 4. 2022

Premiér Fiala přijal v Kramářově vile polského prezidenta Andrzeje Dudu

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal ve středu 27. dubna 2022 v Kramářově vile polského prezidenta Andrzeje Dudu, který navštívil Českou republiku na pozvání prezidenta Miloše Zemana. Hlavními tématy bilaterálního jednání byly válka na Ukrajině, její dopad na Evropskou unii a kroky, které oba státy učinily v reakci na tento konflikt.

celý text zprávy

20. 4. 2022

Uprchlíci z Ukrajiny budou moci být ubytováni i ve volných domech a bytech pro sociální bydlení, rozhodla vláda

Obce budou moci pro ubytovávání uprchlíků z válkou zmítané Ukrajiny využít i domy a byty vybudované s finanční podporou Státního fondu rozvoje bydlení pro účely sociálního a dostupného bydlení. Vláda Petra Fialy rozhodla ve středu 20. dubna 2022 na výjezdním zasedání na zámku Štiřín upravit příslušné nařízení vlády tak, aby i tento typ bydlení byl pro ukrajinské uprchlíky dostupný.

celý text zprávy

17. 4. 2022

O velikonočním víkendu si Benešovu vilu prohlédlo 320 zájemců

O velikonočním víkendu od pátku 15. do neděle 17. dubna 2022 odstartoval za velkého zájmu veřejnosti letošní cyklus dnů otevřených dveří pořádaných Úřadem vlády ČR. Na úvod byla veřejnosti zpřístupněna vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Příležitost prohlédnout si tento architektonicky i historicky cenný objekt během tří svátečních dnů využilo celkem 320 návštěvníků.

celý text zprávy

13. 4. 2022

Vláda připravila strategické priority začleňování uprchlíků z Ukrajiny, do Sněmovny pošle návrh na snížení spotřebních daní z pohonných hmot

Poskytnutí efektivní humanitární pomoci lidem z Ukrajiny, minimalizace negativních dopadů na občany ČR při zachování sociálního smíru, posílení sociální, hodnotové a ekonomické síly ČR a minimalizace nákladů a maximalizace přínosů do ekonomiky jsou hlavními cíli dlouhodobé strategie, která má pomoci zvládnout uprchlickou vlnu z Ukrajiny a ve střednědobém a dlouhodobém horizontu začlenit ukrajinské občany do české společnosti. Strategické priority projednala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 13. dubna 2022.

celý text zprávy

13. 4. 2022

Vláda připravuje kroky k účinnější podpoře českého sportu

Ani v současné hektické době, která postavila českou veřejnost před řadu nebývalých výzev, vláda premiéra Petra Fialy nezapomíná na problematiku českého sportu a připravuje kroky k jeho účinnější podpoře.

celý text zprávy

12. 4. 2022

Tripartita projednala strategii integrace uprchlíků a předsednictví EU

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 12. dubna 2022 sešli na třetím letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se na svém zasedání věnovali současné situaci na Ukrajině, přípravě předsednictví ČR v Radě EU nebo Národnímu plánu obnovy.

celý text zprávy

6. 4. 2022

Vláda připravila kroky ke snížení dopadů vysokých cen pohonných hmot, zabývala se i posílením obranyschopnosti země

Vláda Petra Fialy připravila úpravy tří zákonů, které mají pomoci zmírnit dopady vysokých cen pohonných hmot a energií na občany i firmy. Návrh příslušného změnového zákona schválila na jednání ve středu 6. dubna 2022. Shodla se také na snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 1,50 koruny na litr. Projednala i návrhy, jak posílit obranyschopnost země, a schválila peníze na mimořádné odměny pro policisty, hasiče a příslušníky Vězeňské služby za práci navíc během uprchlické krize.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1637