Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1404

28. 6. 2020

Harmonogram uvolňování podnikatelských činností, opatření ve školách a v sociálních službách

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem práce a sociálních věcí připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Dle vývoje epidemiologické situace byl harmonogram aktulalizován.

celý text zprávy

22. 6. 2020

Vláda v rámci daňového balíčku navrhla stravenkový paušál, rozhodla o podpoře pořadatelů kulturních akcí i ohrožených dětí

Zaměstnavatelé by měli mít v blízké budoucnosti možnost přispět svým zaměstnancům na stravování i formou příspěvku poskytovaného v penězích tzv. stravenkovým paušálem. Je to jedna ze změn, kterou vláda na jednání v pondělí 22. června 2020 schválila v rámci návrhu nového daňového balíčku. Odsouhlasila také finanční pomoc pořadatelům kulturních akcí a organizacím pečujícím o ohrožené děti a jmenovala novou hlavní hygieničku ČR.

celý text zprávy

15. 6. 2020

Do Parlamentu míří návrh zákona o náhradním výživném, vláda pomůže i obcím s rozbitými cestami od těžařů dřeva

Až o 3 000 korun měsíčně po dobu dvou let budou moci požádat osamělí rodiče dětí, jejichž druhý rodič zanedbává placení výživného. Návrh zákona o náhradním výživném schválila v pondělí 15. června 2020 vláda Andreje Babiše, která se sešla ve Strakově akademii osobně poprvé od vypuknutí epidemie koronaviru. Odsouhlasila také finanční pomoc obcím na opravy místních komunikací zničených v důsledku těžby kůrovcového dřeva a jmenovala nového náměstka pro státní službu.

celý text zprávy

8. 6. 2020

Vláda navrhne zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard, připravila i zákon zmírňující dopady nižšího výběru daní na obce

Stát pomůže obcím, které v důsledku epidemie koronaviru letos přijdou o část daňových příjmů. Návrh příslušného mimořádného zákona schválila v pondělí 8. června 2020 vláda Andreje Babiše. Sněmovně předloží také návrh na zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 500 miliard korun.

celý text zprávy

5. 6. 2020

Od pátečního poledne končí kontroly státních hranic, Češi se nemusí prokazovat testem, rozhodla vláda

S úderem pátečního poledne končí kontroly státních hranic s Rakouskem a Německem, které byly zavedeny na ochranu proti šíření koronaviru. Na mimořádném jednání v pátek 5. června 2020 o tom rozhodla vláda Andreje Babiše. Pro Čechy také přestává platit povinnost prokázat se po návratu z těchto zemí, ale také ze Slovenska a z Maďarska, negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 1404