Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8139

27. 6. 2022

Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba - ministr pro legislativu Michal Šalomoun uctil památku Milady Horákové

72 let od justiční vraždy doktorky Milady Horákové si dnes v areálu pankrácké věznice v Praze připomněli zástupci Parlamentu, vlády, bývalých politických věznů a další hosté. Ministr pro legislativu Michal Šalomoun ve svém projevu připomněl odkaz političky, právničky a bojovnice za práva žen, kterou po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 popravili komunisté. Z politických důvodů bylo dle historiků popraveno po roce 1948 přibližně 250 lidí. Nejméně 4500 dalších pak zemřelo ve vězeních a lágrech po mučení nebo kvůli špatným životním podmínkám. 

celý text zprávy

27. 6. 2022

Premiér Petr Fiala přijal premiéra Svobodného státu Sasko Michaela Kretschmera

Premiér Petra Fiala přijal v pondělí 27. června 2022 na Úřadu vlády ministerského předsedu Svobodného státu Sasko Michaela Kretschmera. Během pracovního jednání hovořili o přeshraniční spolupráci obou zemí, včetně modernizace dopravní infrastruktury, o možnostech prohlubování spolupráce ve vědě a výzkumu i o hospodářských vztazích. Tématem diskuze byla také válka na Ukrajině a její dopady.

celý text zprávy

24. 6. 2022

Rada vlády schválila Strategii rozvoje publicity a komunikace vědy. Petr Konvalinka byl znovu navržen na předsedu Technologické agentury

V pátek 24. června 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily návrhy na jmenování do předsednictva Technologické agentury ČR a do předsednictva a vědecké rady Grantové agentury ČR. Projednána byla Strategie rozvoje publicity a komunikace vědy, výzkumu a inovací.

celý text zprávy

24. 6. 2022

Premiér Petr Fiala se zúčastnil summitu Evropské rady v Bruselu, označil ho za historický

V kulisách pokračující ruské agrese vůči Ukrajině proběhl ve čtvrtek 23. a v pátek 24. června 2022 v Bruselu další summit Evropské rady. Téma Ukrajiny a dopadů ruské agrese na země Evropské unie bylo dominantní. Evropská rada odsouhlasila Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země na členství v EU, zabývala se i otázkou vysokých cen energií, omezováním dodávek ruského plynu do Evropy a inflací. Lídři zemí sedmadvacítky ale jednali i s představiteli zemí západního Balkánu, diskutovali o prohloubení vztahů Unie s dalšími nečlenskými státy v Evropě a v rámci eurosummitu schválili zavedení eura v Chorvatsku od ledna 2023.

celý text zprávy

23. 6. 2022

Zesnula profesorka Jiřina Jílková

Dne 21. 6. 2022 náhle skonala prof. Ing. Jiřina Jílková, CSc. – předsedkyně Pracovní komise pro hodnocení dopadů regulace Legislativní rady vlády ČR.

celý text zprávy

23. 6. 2022

Soběstačný dům, výzkum klimatických extrémů i využívání vodíku. Konference představila inovativní projekty zaměřené na udržitelnost

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace Helena Langšádlová ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Akademií věd ČR uspořádala Konferenci Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR. Řečníci představili současné poznatky a důkazy o příčinách a projevech klimatické změny i inovativní české projekty, které nabízí udržitelná řešení.

celý text zprávy

23. 6. 2022

Bezpečnostní rada státu udělila výroční ceny

Ve středu 22. června 2022 byly v Lichtenštejnském paláci za účasti předsedy vlády Petra Fialy, ministryně obrany Jany Černochové a dalších čestných hostů předány letošní Ceny Bezpečnostní rady státu. Jejich laureáty se stali Jiří Růžek, Martin Povejšil a Jaromír Tkadleček.

celý text zprávy

22. 6. 2022

Vláda připravila zákonná pravidla pro zavedení úsporného tarifu na energie, zvýšit na dvojnásobek chce i hranici pro platbu DPH

Vláda Petra Fialy připravila scénář, jak pomoci odběratelům elektřiny a plynu zvládnout vysoké ceny energií. Na schůzi ve středu 22. června 2022 schválila návrh novely energetického zákona, který jí dá mandát poskytnout odběratelům příspěvek na úsporný tarif. Do Poslanecké sněmovny kabinet pošle i návrh novely zákona o dani z přidané hodnoty, kterou se zvyšuje limit pro vznik plátcovství k dani z přidané hodnoty z jednoho na dva miliony korun.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8139