Aktuálně

18. 2. 2016 17:47

Předseda vlády jednal s řeckým premiérem Tsiprasem o pomoci při ochraně vnější hranice

Premiér Sobotka se setkal v Bruselu před jednáním Evropské rady s řeckým premiérem Tsiprasem, 17. února 2016.
Premiér Sobotka se setkal v Bruselu před jednáním Evropské rady s řeckým premiérem Tsiprasem, 17. února 2016.
Premiér Bohuslav Sobotka dnes odpoledne jednal v Bruselu se svým řeckým protějškem Alexisem Tsiprasem o aktuálním vývoji migrační krize a výsledcích pondělního mimořádného summit V4.

Schůzka premiérů se odehrála ještě před začátkem Evropské rady, na které se dnes a zítra budou lídři EU zabývat mimo jiné pokroky Evropské unie ve zvládání migrace.

Předseda vlády seznámil Alexise Tsiprase se závěry mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny v oblasti migrace. Premiér Sobotka rovněž informoval předsedu řecké vlády o pozici V4, která klade důraz na realizaci již přijatých opatření, včetně naplňování dohody s Tureckem a posílení ochrany hranic. Visegrádský region je odhodlán i nadále pomáhat zemím Balkánu, které čelí silným migračním tlakům.

Země V4 na pondělním summitu uznaly složitou situaci Řecka a deklarovaly, že jsou připravené Athénám pomoci při důkladné ochraně vnější hranice a registraci uprchlíků. Již minulý týden avizoval český ministr zahraničí během návštěvy Řecka, že Česká republika poskytne finanční asistenci na koupi zařízení ke snímání otisků prstů uprchlíků.

Premiér Sobotka potvrdil, že Visegrádská skupina podporuje celoevropské řešení migrační krize a usiluje o pomoc pro ty státy, které ji nejvíce potřebují a také o připravenost na všechny možné scénáře dalšího vývoje.

 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie