Aktuálně

23. 1. 2018 19:39

Novoroční setkání premiéra se zástupci diplomatických misí v ČR

Novoroční setkání premiéra se zástupci diplomatických misí v ČR, 23. ledna 2018.
Novoroční setkání premiéra se zástupci diplomatických misí v ČR, 23. ledna 2018.
V úterý 23. ledna 2018 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo tradiční novoroční setkání předsedy vlády s diplomatickým sborem. Premiér Andrej Babiš ujistil diplomaty, že Česká republika chce být nadále spolehlivým členem mezinárodního společenství a aktivním účastníkem diskuse o budoucnosti Evropské unie. Setkání se zúčastnili i členové vlády.

Předseda vlády Andrej Babiš představil hlavní priority vlády, mezi které patří podpora hospodářského růstu včetně zvyšování veřejných investic a zjednodušení a elektronizace daňového systému. Za klíčové priority české zahraniční a zejména evropské politiky považuje zajištění prosperity, posílení bezpečnosti a právního státu.

Je jasné, že Evropská unie se musí změnit, aby dokázala lépe reagovat na současné i budoucí výzvy jak na našem kontinentu, tak globálně. Česká republika se aktivně účastní reformního úsilí s cílem zajistit, aby EU uměla lépe reagovat na potřeby svých občanů. Abychom mohli zachovat čtyři svobody, musíme se zaměřit na zabezpečení vnějších hranic EU a posilování naší vnitřní bezpečnosti mimo jiné tím, že budeme zvyšovat naši schopnost čelit terorismu a hybridním hrozbám,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš rovněž uvedl, že Česká republika podporuje rozšíření Evropské unie na západní Balkán i úzkou spolupráci Evropské unie se zeměmi Východního partnerství. Českou prioritou také zůstává strategický dialog s USA a Izraelem. 

Ujistil také přítomné zástupce diplomatického sboru, že Česká republika bude i nadále vykonávat aktivní a spolehlivou zahraniční politiku, zakotvenou v jejím členství v Evropské unii a Severoatlantické alianci, tradici podpory lidských práv a demokracie ve světě a proaktivní ekonomické diplomacii.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie