Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7815

19. 7. 2021

Ursula von der Leyenová v Praze oznámila schválení Národního plánu obnovy ČR

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v pondělí 19. července 2021 v Praze setkal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, která přijela oznámit schválení Národního plánu obnovy ČR. Společně navštívili budovu Státní opery a historickou budovu Národního muzea.

celý text zprávy

16. 7. 2021

Bezpečnostní rada státu se zabývala zprávou o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců v roce 2020

V pátek 16. července 2021 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Bezpečnostní rada státu se věnovala aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

15. 7. 2021

Na návštěvě Moravskoslezského kraje se premiér Babiš zajímal o situaci v OKD i o novinky v boji s epidemií koronaviru

Jednání s vedením akciové společnosti OKD, návštěva Zdravotního ústavu v Ostravě a prohlídky letiště v Mošnově a Vojenského veterinárního ústavu Hlučín byly ve čtvrtek 15. července 2021 ústředními body návštěvy premiéra Andreje Babíše za doprovodu místopředsedy vlády, ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy Karla Havlíčka a ministra obrany Lubomíra Metnara v Moravskoslezském kraji.

celý text zprávy

14. 7. 2021

Premiér Babiš jednal se starosty obcí v okolí Vrbětic o odškodnění a o další budoucnosti armádního areálu

Premiér Andrej Babiš se ve středu 14. července 2021 během návštěvy Zlínského kraje setkal se starosty obcí v okolí armádního areálu ve Vrběticích, v němž došlo v roce 2014 ke dvěma výbuchům muničních skladů. Se starosty obcí dotčených mimořádnou událostí projednal možnosti odškodnění i otázku další budoucnosti objektu.

celý text zprávy

12. 7. 2021

Vláda schválila jmenování JUDr. Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 12. července 2021 jmenovala novým nejvyšším státním zástupcem JUDr. Igora Stříže. Projednala také několik poslaneckých legislativních návrhů a souhlasila s návrhem na zkrácení intervalu mezi podáním první a druhé dávky vakcíny Comirnaty.

celý text zprávy

12. 7. 2021

Pro nové zájemce o očkování se otevřela očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace

Od pondělí 12. července startuje očkování bez předchozí registrace ve dvou pilotních očkovacích centrech, a to v prostorách obchodního centra Westfield Chodov a Hlavního nádraží Praha.

celý text zprávy

9. 7. 2021

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil summitu předsedů vlád V4 a Slovinska v Lublani

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pátek 9. Července 2021 zúčastnil summitu předsedů vlád V4 a Slovinska v Lublani. K hlavním tématům jednání patřily migrace, rozšíření EU, hospodářské oživení a budování odolnosti EU. Slovinský premiér Janez Janša během summitu představil program a hlavní priority slovinského předsednictví v Radě EU.

celý text zprávy

7. 7. 2021

Ministryně Dostálová: Dary se do dotace z programu Živel nezapočítávají! Zároveň zvýhodníme pojištěné

Vláda dnes na mimořádném jednání 7. července 2021 schválila úpravu nařízení vlády pro obnovu obydlí tak, aby bylo naprosto jasné, že se dary do dotace z programu Živel nezapočítávají. Vzhledem k tomu, že na Ministerstvu pro místní rozvoj máme také již zpětnou vazbu od mobilních týmů úředníků přímo z postižených obcí, udělali jsme další změny, které lidem usnadní pořízení nebo obnovení domovů a návrat do normálního života.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7815