Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7347

11. 2. 2020

Expertní platforma bude řešit problematiku výzkumu, vývoje a dopadů využívání umělé inteligence

Úřad vlády, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ústav státu a práva Akademie věd ČR zahájily v pondělí 10. února 2020 činnost Expertní platformy a fóra pro právo a umělou inteligenci.

celý text zprávy

6. 2. 2020

Premiér Babiš v Bruselu jednal o evropském rozpočtu s Charlesem Michelem a Ursulou von der Leyenovou

Předseda vlády Andrej Babiš ve čtvrtek 6. února 2020 v Bruselu jednal o budoucím víceletém evropském rozpočtu s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Ke stejnému tématu se krátce setkal i s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

celý text zprávy

6. 2. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš jednal v Bratislavě s Peterem Pellegrinim o rozpočtu Evropské unie a navštívil diskuzi HN clubu

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 6. února 2020 v Bratislavě setkal se slovenským předsedou vlády Peterem Pellegrinim. Hovořili především o budoucím rozpočtu Evropské unie. Premiéři se zúčastnili také diskuzního panelu HN clubu v Bratislavě na téma Česko versus Slovensko 30 roků po, kdo je vítěz?

celý text zprávy

5. 2. 2020

Premiér Andrej Babiš ve Zlínském kraji otevřel nový výdejní terminál ČEPRO a zajímal se o potenciální investice

Premiér Andrej Babiš v rámci cesty po Zlínském kraji ve středu 5. února 2020 slavnostně otevřel v Loukově novou, moderní výdejní lávku státního podniku ČEPRO za 300 milionů korun. Zajímal se také o rekonstrukci zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně či o problémy místních podnikatelů a starostů.

celý text zprávy

3. 2. 2020

Vláda kvůli koronaviru zakáže přímé lety do Číny, schválila i strategické investice do státem zřizovaných nemocnic

Od 9. února přestanou až do odvolání létat přímé spoje z českých mezinárodních letišť do Číny a naopak. Jako jedno z opatření na ochranu před šířením nebezpečného koronaviru 2019-nCoV rozhodla o zákazu komerčních letů vláda Andreje Babiše na schůzi v pondělí 3. února 2020. Ministerstvo zahraničních věcí také uvolní až deset milionů korun na humanitární pomoc Číně.

celý text zprávy

1. 2. 2020

Summit Přátel koheze v Portugalsku vyzval Evropskou komisi k přehodnocení rozpočtu

Politika soudržnosti je klíčový investiční nástroj Evropské unie. Potvrdili to znovu představitelé 17 zemí na summitu Přátel koheze, který se konal v sobotu 1. února 2020 v portugalském městě Beja nedaleko Lisabonu.

celý text zprávy

30. 1. 2020

Premiér Babiš v Litvínově jednal o podpoře projektů na rozvoj města či financování škol

Premiér Andrej Babiš navštívil ve čtvrtek 30. ledna 2020 Litvínov. S vedením města jednal o podpoře tamních investičních projektů, se zástupci základních a středních škol hovořil o financování škol. Navštívil také sociálně vyloučenou lokalitu Janov a s vedením klubu HC Litvínov mluvil o investici do hokejového stadionu. Předsedu vlády na cestě doprovodila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr školství Robert Plaga.

celý text zprávy

28. 1. 2020

Premiér Babiš v Osvětimi uctil památku obětí holocaustu

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš v pondělí 27. ledna 2020 navštívil bývalý koncentrační a vyhlazovací tábor v Osvětimi. V rámci vzpomínkové akce k příležitosti 75. výročí osvobození tábora uctil spolu s dalšími státníky památku obětí holocaustu.

celý text zprávy

27. 1. 2020

Vláda vyhlásila státní smutek za Jaroslava Kuberu, dále navrhla Parlamentu vyslat vojáky na protiteroristickou operaci do Mali

V pondělí 3. února bude v České republice vyhlášen státní smutek k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery. Na jednání v pondělí 27. ledna 2020 o jeho vyhlášení rozhodla vláda Andreje Babiše. Ministři schválili také návrh na účast nanejvýš šedesáti českých vojáků ve francouzské protiteroristické operaci Barkhane na území Mali, Nigeru a Čadu.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7347