Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7007

7. 2. 2019

Premiéři V4 jednali v Bratislavě s německou kancléřkou Merkelovou

Ve čtvrtek 7. února 2019 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny v Bratislavě. Jednali tentokrát i s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Hlavními tématy byly otázky evropské politiky a moderní technologie. S premiéry V4 hovořil Andrej Babiš o prioritách spolupráce Visegrádské skupiny.

celý text zprávy

7. 2. 2019

Projev premiéra Andreje Babiše na konferenci Digitální Česko 2019

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 7. února 2019 zúčastnil konference Digitální Česko 2019. V rámci zahájení v projevu vyzdvihl novou vládní strategii Czech Republic: The Country For The Future a zdůraznil nutnost podpory vědy, výzkumu, inovací, či startupů a rychlé provázání technologií s digitálním státem. Na konferenci vystoupili například ministr zahraničí Tomáš Petříček, ministr dopravy Dan Ťok a eurokomisařka Věra Jourová.

celý text zprávy

6. 2. 2019

Na Úřadu vlády se podruhé sešla Národní koalice pro boj se suchem

Přestože je Česko aktuálně zasypáno bohatou sněhovou pokrývkou, která postupně doplňuje nejenom naše přehrady, ale i stavy podzemních vod, 21% území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50% mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha. Jedná se zejména o vrty na Moravě, s výjimkou horských oblastí, a v Polabí. Zatím není jasné, zda nás i v roce 2019 nečeká další ze suchých roků, které zažíváme v posledních letech. Prvním vodítkem a startovací pozicí pro odhad možného vzniku sucha bude konec zimy a tání sněhu. To se v půdě a podzemních vodách doplňují zásoby vody. Vedle toho je pro boj se suchem klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí Richard Brabec proto svolal na druhé jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem, aby společně zhodnotili kroky státu, které nás na sucho, jako jeden z projevů klimatické změny, postupně přizpůsobují.

celý text zprávy

5. 2. 2019

Premiér se zúčastnil otevření prvního Centra porodní asistence

První Centrum porodní asistence (CPA) v České republice vzniklo na Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK, Nemocnice Na Bulovce (NNB) a Neonatologickém oddělení NNB. Jde o zásadní krok v pohledu na porodní péči i v přístupu k rodičce a k novorozenci. CPA nabízí respekt k přání budoucí matky – příjemné prostředí při zachování vysoké odbornosti a bezpečí. Zahájení provozu je naplánováno na 8. února 2019.

celý text zprávy

4. 2. 2019

Vláda schválila plán, jak Česko zařadit mezi inovační lídry Evropy, chce také zavést elektronické dálniční známky

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. února 2019 schválila klíčový materiál, který má Českou republiku do dvanácti let posunout mezi inovační lídry Evropy. Na vzniku Inovační strategie České republiky 2019–2030 se podílel více než třicetičlenný expertní tým. Vláda také schválila návrh novely zákona o pozemních komunikacích, která má umožnit zavedení elektronických dálničních známek. Odsouhlasila i Národní koncepci realizace politiky soudržnosti v ČR po roce 2020, která počítá s osmi operačními programy pro fondy EU.

celý text zprávy

4. 2. 2019

BRS projednávala dlouhodobé koncepční materiály, byla informována i o problematice Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu

V pondělí 4. února se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu. Její členové se zabývali mimo jiné aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně současné bezpečnostní situace v České republice.

celý text zprávy

31. 1. 2019

Umělá inteligence je klíčová pro inovativní ekonomiku. Vláda chystá národní strategii

Moderní technologie stojí ve středu hospodářského vývoje všech vyspělých ekonomik. Systémy založené na umělé inteligenci zásadně ovlivní nejen další ekonomický vývoj, ale také běžný život každého člověka. Vláda se proto rozhodla vypracovat Národní strategii umělé inteligence, která určí způsob podpory vývoje nových technologií. Základem pro tuto strategii je odborná studie Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v České republice, kterou její autoři představili na konferenci v Černínském paláci 31. ledna 2019.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7007