Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7492

29. 6. 2020

Vláda schválila program na pomoc lázním, stát pomůže i drobným živnostníkům a dopravcům

Na kompenzační bonus vyplácený v důsledku poškození dopady epidemie koronaviru by mohli dosáhnout i lidé pracující na dohodu o pracovní činnosti či dohodu o provedení práce. Návrh novely příslušného zákona schválila v pondělí 29. června 2020 vláda Andreje Babiše. Odsouhlasila také dotační program na pomoc českému lázeňství a novelu nařízení vlády, která umožní poskytnout státní záruky i firmám v odvětví dopravy a cestovního ruchu.

celý text zprávy

29. 6. 2020

Tripartita se zaměřila na čerpání fondů EU, dopravní infrastrukturu a programy pomoci zaměstnancům a zaměstnavatelům

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 29. června 2020 sešli prostřednictvím videokonference na jednání tripartity. Sociální partneři diskutovali prioritní dopravní stavby, čerpání fondů EU a přípravu nového programového období 2021–2027. MPSV a MPO informovalo sociální partnery o aktuálním stavu čerpání programů určených na pomoc zaměstnancům a zaměstnavatelům.

celý text zprávy

29. 6. 2020

Úřad vlády ČR od července zpřístupní pro veřejnost veškeré své historické objekty

Úřad vlády ČR díky příznivému vývoji epidemiologické situace může opět pro veřejnost zpřístupnit historické vládní vily a paláce. Zájemci budou mít možnost postupně navštívit všechny objekty Úřadu vlády ČR, a to již od začátku července do konce listopadu. V prázdninových měsících Úřad vlády ČR navíc plánuje zpřístupnit své objekty každou sobotu.

celý text zprávy

28. 6. 2020

Harmonogram uvolňování podnikatelských činností, opatření ve školách a v sociálních službách

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem práce a sociálních věcí připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Dle vývoje epidemiologické situace byl harmonogram aktulalizován.

celý text zprávy

26. 6. 2020

Premiér Babiš jednal v Karlovarském kraji o situaci v lázeňství po epidemii a dostavbě dálnice D6

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pátek 26. června Karlovarský kraj, prohlédl si také dva rozestavěné úseky dálnice D6 na Rakovnicku. Premiér v kraji zavítal do sklárny Moser a diskutoval se zástupci Karlových Varů, lázeňství o současné situaci v oboru po epidemii koronaviru. Andreje Babiše na cestě doprovodil ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

celý text zprávy

25. 6. 2020

Největší rekonstrukce Strakovy akademie v historii skončila, na řadě je obnova zahrady

Oficiálním předáním stavby skončila ve čtvrtek 25. června 2020 komplexní oprava sídla vlády České republiky, Strakovy akademie. Probíhala od září 2017 a kromě opravy fasády budovy zahrnovala mimo jiné i výměnu či odbornou repasi okenních prvků, opravu štukových, kamenných, kovových a klempířských prvků, opravu břidlicové střechy a komínů či rekonstrukci oplocení a ohradních zdí.

celý text zprávy

25. 6. 2020

Premiér Andrej Babiš: Naše vlastní bezpečnost a odolnost je především naše vlastní zodpovědnost

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil ve čtvrtek 25. června 2020 na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost v Míčovně Pražského hradu.

celý text zprávy

24. 6. 2020

Premiér Andrej Babiš navštívil stavby na pražském hlavním nádraží

Na stavbách probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží se dnes uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody. Přímo na místě se tak mohli seznámit jak s průběhem rekonstrukce interiéru historické Fantovy budovy, tak i výstavby prodloužení severního podchodu.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7492