Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 8356

24. 1. 2023

Premiér Fiala jednal v Berlíně s německým kancléřem Scholzem o energetické spolupráci

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 24. ledna setkal v Berlíně se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Lídři jednali o další pomoci Ukrajině, posílení energetické spolupráce a bilaterálních vztazích. Český premiér se také setkal v Německém spolkovém sněmu s předsedou Křesťanskodemokratické unie Friedrichem Merzem a zúčastnil se konference Welt Economic Summit, kde vystoupil s projevem o možnostech investování v České republice.

celý text zprávy

24. 1. 2023

Premiér Petr Fiala navštívil pohotovostní motorizovanou jednotku a Národní operační centrum Policie ČR

Předseda vlády ČR Petr Fiala spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem a policejním prezidentem Martinem Vondráškem navštívili v úterý 24. ledna 2023 Národní operační centrum Policie ČR a zhlédli ukázku práce pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hl. města Prahy v Ďáblicích. Jejím úkolem je chránit životy a majetek obyvatel metropole.

celý text zprávy

20. 1. 2023

Vyjádření vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše k novele zákona o veřejných zakázkách

Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš chystá pozměňovací návrh k novele o zadávání veřejných zakázek. Návrh, který se týká vertikální spolupráce a sdílení kapacit mezi různými orgány státu (nejen) v oblasti IT, vzbudil obavy ve Svazu průmyslu a dopravy, které adresoval poslancům prostřednictvím dopisu. Ve čtvrtek 19. ledna se místopředseda vlády pro digitalizaci se zástupci Svazu sešel a svůj záměr detailně představil. Zástupci Svazu vyjádřili spokojenost se schůzkou a předloženými argumenty a budou spolupracovat na přípravě prováděcí metodiky.

celý text zprávy

19. 1. 2023

Premiér Fiala navštívil farmaceutickou společnost Zentiva

Předseda vlády Petr Fiala a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navštívili ve čtvrtek 19. ledna závod farmaceutické společnosti Zentiva Group v Praze. S vedením firmy jednali o zlepšení dostupnosti některých léčiv na českém trhu, prohlédli si také výrobu.

celý text zprávy

18. 1. 2023

Vláda schválila jmenování ředitele Digitální a informační agentury. Je jím dlouholetý odborník na IT a vrcholný manažer Martin Mesršmíd

Vláda schválila návrh vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše na jmenování ředitele vznikající Digitální a informační agentury (DIA). Z otevřeného výběrového řízení vzešel jako vítěz Martin Mesršmíd, který mimo jiné působil jako dlouholetý vrcholný manažer firmy Avast, kde se věnoval identitním prostředkům nebo datové analytice v oblasti velkých dat. Jeho zástupcem bude Petr Kuchař, dosavadní ředitel Odboru architektury eGovernmentu na Ministerstvu vnitra.

celý text zprávy

18. 1. 2023

Zákazníci budou mít od vlády přesný návod, jak odstoupit od smlouvy sjednané na dálku

Usnadnit spotřebitelům postup při odstoupení od smlouvy uzavřené distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory podnikatele má nové nařízení, které schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 18. ledna 2023. Projednala také návrh zákona o preventivní restrukturalizaci a schválila nového ředitele Digitální a informační agentury.

celý text zprávy

17. 1. 2023

Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany

Předseda vlády ČR Petr Fiala v úterý 17. ledna v prostorách Poslanecké sněmovny jednal s ministrem národní obrany Turecké republiky Hulusi Akarem. Společně hovořili o válce na Ukrajině, bilaterální spolupráci a spolupráci v rámci Severoatlantické aliance.

celý text zprávy

17. 1. 2023

Projev předsedy vlády Petra Fialy v Poslanecké sněmovně na mimořádné schůzi k vyslovení nedůvěry vládě

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil v úterý 17. ledna 2023 v Poslanecké sněmovně s projevem během mimořádné schůze k vyslovení nedůvěry vládě.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 8356