Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7137

5. 6. 2019

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil oslav výročí Operace Overlord v Portsmouthu

Ve středu 5. června 2019 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil na pozvání britské předsedkyně vlády Theresy Mayové v Portsmouthu oslav 75. výročí vylodění v Normandii.

celý text zprávy

3. 6. 2019

Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev budou mít pevné termíny, schválila vláda

Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev se napříště uskuteční v pátek a v sobotu prvního celého říjnového týdne. Příslušný návrh změny volebních zákonů a ústavního zákona schválila v pondělí 3. června 2019 vláda Andreje Babiše. Rozhodla také o navýšení zaměstnaneckých karet pro zaměstnance z Ukrajiny a probrala harmonogram českého předsednictví zemím V4.

celý text zprávy

3. 6. 2019

Premiér Babiš se setkal se státní poradkyní Myanmaru Su Ťij

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš dnes jednal se státní poradkyní Republiky Myanmarský Svaz Aun Schan Su Ťij. Hovořili spolu o rozšíření vzájemné ekonomické spolupráce, humanitární a rozvojové pomoci, kterou ČR zemi poskytuje, či o lidských právech. Premiér také ocenil, že se Myanmar rozhodl po 26 letech znovuotevřít svoje velvyslanectví v Praze, což podle něj pomůže rozvoji vzájemné spolupráce v mnoha oblastech.

celý text zprávy

31. 5. 2019

Zahraniční experti ocenili Inovační strategii a principy hodnocení výzkumu

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením 1. místopředsedy Dvořáka a vicepremiéra Havlíčka dnes 31. května 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání. Jednání vládní Rady se účastnili také členové jejího Mezinárodního poradního orgánu v čele s předsedou Josefem Michlem. Hlavními body společného jednání byla zejména stanoviska Mezinárodní rady k zavádění Metodiky hodnocení výzkumu 2017+ a Inovační strategii České republiky 2019–2030.

celý text zprávy

31. 5. 2019

Úřad vlády uspořádal charitativní bazar ve prospěch těžce nemocného Tadeáška

Úřad vlády ČR uspořádal ve čtvrtek 30. května v zahradě Strakovy akademie charitativní bazar zaměstnanců úřadu za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, zástupců vládních úřadů a dalších pozvaných hostů. Výtěžek z bazaru půjde na podporu těžce nemocného dvouletého Tadeáška a jeho rodičů.

celý text zprávy

29. 5. 2019

Předseda vlády Andrej Babiš s ministrem obrany Lubomírem Metnarem navštívili veletrh IDET 2019

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 dnes v Brně slavnostně zahájili předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar. Ocenili, že svou kvalitou dokáže držet krok s dalšími evropskými veletrhy podobného typu a poskytuje tak ideální příležitost pro české zbrojařské firmy ukázat, že patří ke světové špičce.

celý text zprávy

29. 5. 2019

Lídři EU jednali o povolební situaci, podle premiéra Babiše by hlavní roli při obsazování postů měla hrát odbornost

Za účasti premiéra Andreje Babiše se v úterý 28. května 2019 v Bruselu uskutečnila neformální pracovní večeře prezidentů a premiérů členských států Evropské unie. Hlavním tématem jednání bylo zhodnocení výsledků víkendových voleb do Evropského parlamentu a debata o novém obsazení vrcholných pozic v orgánech EU. Personálními otázkami by se lídři evropské osmadvacítky měli znovu zabývat na červnovém jednání Evropské rady.

celý text zprávy

29. 5. 2019

Projev předsedy vlády na mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019

Premiér Andrej Babiš se ve středu 29. května 2019 v Brně zúčastnil mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019. Kromě předsedy vlády s projevem vystoupili také ministři obrany České a Slovenské republiky Lubomír Metnar a Peter Gajdoš.

celý text zprávy

28. 5. 2019

Úřad vlády uctil památku prezidenta Edvarda Beneše

Zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Úřadu vlády ČR, Jihočeského kraje, společnosti Edvarda Beneše a další hosté si v úterý 28. května 2019 v Sezimově Ústí připomněli památku československého prezidenta Edvarda Beneše. Pietního aktu ke 135. výročí narození u Benešovy hrobky se za Úřad vlády ČR zúčastnila pověřená vedoucí úřadu Tünde Bartha.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7137