Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 6955

10. 12. 2018

Premiér Babiš jednal s předsedkyní vlády Srbska Brnabićovou, uvítal podpis mezivládní dohody o vypořádání srbského dluhu

Předseda vlády Andrej Babiš přijal v pondělí 10. prosince 2018 v Kramářově vile premiérku Srbské republiky Anu Brnabićovou. Jednali spolu o ekonomických vztazích obou zemí, o obranné a bezpečnostní spolupráci. Premiér Babiš svou srbskou kolegyni rovněž ujistil o české podpoře vstupu Srbska do Evropské unie.

celý text zprávy

6. 12. 2018

Projev premiéra Andreje Babiše na XXI. celostátní finanční konferenci Svazu měst a obcí

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 6. prosince 2018 zúčastnil XXI. celostátní finanční konference pořádané Svazem měst a obcí v pražském hotelu Clarion. V rámci úvodního bloku vystoupil s projevem, v němž připomněl, že vláda prosadila více peněz pro obce a města z rozpočtového určení daní, plánuje zásadní změny stavebního zákona a připravila dvanáctiletý Národní investiční plán.

celý text zprávy

6. 12. 2018

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí zprávu o extremismu za rok 2017

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 zasedala ve Strakově akademii Bezpečnostní rada státu. Zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti a také aktuální bezpečnostní situací v České republice. Projednávala také Zprávu o extremismu na území České republiky v roce 2017.

celý text zprávy

5. 12. 2018

Premiér Babiš navštívil Maroko, s předsedou marocké vlády jednal o obchodní a průmyslové spolupráci

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil 4. a 5. prosince 2018 Marockého království. Setkal se s předsedou marocké vlády, s místopředsedou Komory poradců, s předsedou Sněmovny reprezentantů a zahájil podnikatelské fórum. Cesty se účastnila také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a početná podnikatelská delegace.

celý text zprávy

3. 12. 2018

Vláda schválila návrh na rozšíření pravomocí NKÚ, střet zájmů u předsedy vlády nevidí

Vláda Andreje Babiše na schůzi v pondělí 3. prosince 2018 schválila návrh novely zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu. Jejím cílem je rozšířit omezený rozsah kontrolní působnosti úřadu. Řešila se i situace ohledně domnělého střetu zájmů premiéra ČR v souvislosti se stanoviskem Evropské komise. Vláda schválila také převedení agendy boje proti korupci z Úřadu vlády na Ministerstvo spravedlnosti. Zabývala se i šesti poslaneckými návrhy.

celý text zprávy

30. 11. 2018

Rada pro výzkum, vývoj a inovace jednala se zahraničními experty a zvolila členy vědecké rady GA ČR

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 30. listopadu sešla na pravidelném zasedání. Jednání se účastnili již popáté členové jejího Mezinárodního poradního orgánu. K hlavním tématům patřily vedle odborných doporučení Mezinárodní rady volby členů a předsedy vědecké rady Grantové agentury ČR a tradičně také průběh zavádění Metodiky 2017+. Rada současně mimořádně uvolnila 100 mil. korun na podporu špičkových projektů, které se těsně neumístily v prestižním klání o tzv. ERC granty.

celý text zprávy

30. 11. 2018

Premiér Babiš jednal s maďarským premiérem Orbánem o posílení vzájemného obchodu i spolupráci V4

V pátek 30. listopadu 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou vlády Maďarska Viktorem Orbánem. Během jednání v Kramářově vile spolu mluvili o prohloubení bilaterálních vztahů, dalších příležitostech pro obchodní výměnu i o evropských otázkách. V diskuzi pokračovali na pracovním obědě v Hrzánském paláci.

celý text zprávy

29. 11. 2018

Premiér Andrej Babiš jednal s evropskými partnery o významu kohezní politiky

Předseda vlády Andrej Babiš se dnes v Bratislavě zúčastnil summitu členských zemí skupiny Přátel koheze. Zástupci 16 členských zemí EU projednávali podobu budoucího rozpočtu EU s ohledem na financování kohezní politiky. Ta představuje klíčový investiční nástroj pro sbližování členských států EU.

celý text zprávy

29. 11. 2018

Vláda schválila systemizaci míst ve státní správě, k návrhu na stěhování úřadů se staví rezervovaně

Vláda Andreje Babiše na schůzi ve čtvrtek 29. listopadu 2018 schválila systemizaci služebních a pracovních míst na rok 2019. Zrušila přitom na 860 míst, většinou dlouhodobě neobsazených. Projednávala také poslanecký návrh zákona o změně sídel některých státních úřadů, k němuž zaujala nesouhlasné stanovisko, a schválila návrh nové rámcové dohody o hospodářské spolupráci s Marockým královstvím.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 6955