Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 8229

22. 9. 2022

Úřad vlády připravil opatření, která uspoří až pětinu spotřeby energií

Vypnuté noční osvětlení budov, snížená teplota vnitřních prostor všech objektů včetně teplé vody, vypnuté klimatizace či plánované zateplení půdy Strakovy akademie. Tato a další přijatá opatření Úřadem vlády ČR mají přispět k až dvacetiprocentním úsporám ve spotřebě energií ve vládních objektech.

celý text zprávy

21. 9. 2022

Projev premiéra Fialy na konferenci Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje 2022

Předseda vlády Petr Fiala se ve středu 21. září 2022 zúčastnil v Hluboké nad Vltavou konference Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje 2022, v rámci které byla podepsána společenská smlouva o vzniku Jihočeského jaderného parku. Hlavním posláním této společnosti bude příprava pilotního projektu malých modulárních reaktorů v České republice. Na konferenci premiér rovněž vystoupil s projevem.

celý text zprávy

21. 9. 2022

Vláda schválila změnu normativních nákladů, výrazně se tak zvýší příspěvek na bydlení

Vláda premiéra Petra Fialy na svém zasedání ve středu 21. září 2022 rozhodla o změně normativních nákladů a tím o výrazném zvýšení příspěvků na bydlení. Kabinet rovněž podpořil poslaneckou novelu zákona o liniových stavbách, díky které bude možné zařadit horkovod z Dukovan do Brna mezi prioritní projekty.

celý text zprávy

20. 9. 2022

Nominujte laureáty či laureátky na Cenu předsedkyně RVVI za propagaci nebo popularizaci vědy a výzkumu za rok 2022

Už jen do 30. září máte možnost nominovat kandidáty a kandidátky na Cenu předsedkyně RVVI za propagaci nebo popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací za rok 2022. Cena je spojena s finanční odměnou až ve výši 500.000 Kč.

celý text zprávy

19. 9. 2022

Premiér Fiala se v Londýně zúčastnil pohřbu královny Alžběty II.

V pondělí 19. září 2022 se ve Westminsterském opatství v Londýně uskutečnil státní pohřeb královny Alžběty II. Za Českou republiku se posledního rozloučení zúčastnil předseda vlády Petr Fiala s chotí, který tak zastupoval prezidenta Miloše Zemana.

celý text zprávy

17. 9. 2022

Premiér Petr Fiala zahájil XXII. Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR

Předseda vlády Petr Fiala zahájil v sobotu 17. září 2022 XXII. Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Premiér ve svém projevu zdůraznil priority a kroky vlády v oblasti obrany a bezpečnosti.

celý text zprávy

16. 9. 2022

Premiér Fiala přijal v Kramářově vile starostu Kyjeva Vitalije Klyčka

Předseda vlády Petr Fiala se pátek 16. září 2022 v Kramářově vile setkal se starostou Kyjeva Vitalijem Klyčkem. Premiér vyjádřil svou podporu a obdiv Ukrajině a jejímu lidu, který hrdinně čelí ruské agresi. Připomněl, že ČR od začátku války pomáhá Ukrajině vojensky, finančně i humanitárně a ujistil, že tato podpora bude pokračovat.

celý text zprávy

15. 9. 2022

Premiér Fiala navštívil Ministerstvo obrany

Předseda vlády Petr Fiala v rámci série bilančních návštěv ministerstev navštívil ve čtvrtek 15. září ministryni obrany. S Janou Černochovou hovořil předseda vlády zejména o modernizaci armády, tématech spojených s válkou na Ukrajině, ale také plnění programového prohlášení. V něm vláda Petra Fialy slíbila vydávat dvě procenta českého HDP na obranu nejpozději v roce 2025. Premiér Petr Fiala si s ministryní obrany Janou Černochovou během schůzky potvrdili cíl, který se bude vláda snažit splnit o rok dříve.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 8229