Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7525

7. 9. 2020

Rada vlády řešila Národní plán obnovy v oblasti vědy a výzkumu

V pátek 4. září proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. Hlavními tématy jednání byly Inovační strategie ČR 2019-2030, Podpora výzkumu, vývoje a inovací v rámci hospodářské strategie (Národní plán obnovy) a Návrh rozpočtu na VaVaI na roky 2021-2023. Předseda vlády dále informoval o záměru udělení Ceny předsedy Rady Václavu Cílkovi. Výběr kandidáta na Národní cenu Česká hlava byl přerušen v souvislosti s nutností zajistit mechanizmus hlasování vzdáleným přístupem.

celý text zprávy

31. 8. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš diskutoval v Bledu o budoucnosti Evropy po brexitu a pandemii, s partnery řešil i dopady covidu-19

Premiér Andrej Babiš se v pondělí 31. srpna 2020 zúčastnil diskuse v rámci 15. ročníku Bledského strategického fóra. Představitelé účastnických států a institucí diskutovali o budoucnosti Evropy po odchodu Velké Británie z Evropské unie a věnovali se i výměně zkušeností, které přinesl boj s pandemií koronaviru.

celý text zprávy

26. 8. 2020

Premiér s ministrem životního prostředí si v jižních Čechách prohlédli projekty na zadržení vody v krajině

Premiér Andrej Babiš ve středu 26. srpna 2020 spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem navštívil několik obcí v Jihočeském kraji, které realizují projekty hospodaření s vodou v krajině. Zároveň do řeky Malše vypustili mladé perlorodky, které pomohou obnovit populaci.

celý text zprávy

25. 8. 2020

Premiér Babiš navštívil v Jevanech společnost, ve které se bude vyrábět klíčová složka vakcíny proti koronaviru

Předseda vlády Andrej Babiš společně s vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romanem Prymulou a velvyslancem USA v ČR Stephenem Kingem navštívili v úterý 25. srpna výrobní závod Praha Vaccines, kterou v květnu tohoto roku koupila americká společnost NOVAVAX.

celý text zprávy

24. 8. 2020

Vláda schválila návrh nového stavebního zákona, prodloužila Antivirus A a B i platnost víz zahraničních pracovníků

Vláda Andreje Babiše na zasedání v pondělí 24. srpna 2020 schválila návrh nového stavebního zákona. Ten má podpořit a zrychlit výstavbu v České republice například pomocí jednoho stavebního řízení. V souvislosti se stavebním zákonem kabinet schválil i úpravu 58 dalších zákonů. Rozhodl o poskytnutí podpory Bělorusku a prodloužil čerpání Programu Antivirus.

celý text zprávy

21. 8. 2020

Premiér Babiš jednal o spolupráci ve vědě a výzkumu se saským ministerským předsedou Kretschmerem

Premiér Andrej Babiš v pátek 21. srpna 2020 jednal s ministerským předsedou Svobodného státu Sasko o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu. Společně navštívili Krajskou vědeckou knihovnu, Technickou univerzitu v Liberci a národní kulturní památku Ještěd.

celý text zprávy

17. 8. 2020

Vláda schválila pomoc školám s nákupem vybavení pro distanční výuku, navrhla, aby mohly volit i osoby v karanténě

Vláda se v pondělí 17. srpna 2020 sešla poprvé po vládních prázdninách. Zabývala se například možností volit v nadcházejících krajských a senátních volbách, i pokud bude osoba v nařízené karanténě. Projednala návrh novely školského zákona o distančním vzdělávání či poskytnutí financí školám na zakoupení technického vybavení. Schválila též návrh novely zákona o silničním provozu a projednala zajištění vakcíny proti koronaviru.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7525