Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 6748

23. 6. 2017

Evropští státníci podpořili volný obchod a pokračování podpory zemí severní Afriky v boji s nelegální migrací

Hlavy států a předsedové vlád členských zemí EU se během druhého dne jednání Evropské rady věnovali hospodářským otázkám ve světle vnitřního trhu, volného obchodu a průmyslové politiky. Dalšími tématy jednání byla migrace a digitální agenda.

celý text zprávy

23. 6. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Japonsko

Ve dnech 27. až 30. června 2017 vykoná předseda vlády Bohuslav Sobotka oficiální návštěvu Japonska. Cílem této cesty budou především setkání premiéra s předsedou vlády Japonska S. Abem a dalšími japonskými partnery na nejvyšší úrovni. Návštěva se uskutečňuje v roce, kdy si s Japonskem připomínáme 60 let od znovunavázání diplomatických vztahů.

celý text zprávy

22. 6. 2017

Lídři EU jednali o krocích k posílení evropské bezpečnosti a podmínkách přesídlení unijních agentur z Velké Británie

V Bruselu se 22. června 2017 uskutečnil první jednací den Evropské rady. Hlavy států a předsedové vlád zemí EU dnes diskutovali o spolupráci v oblasti vnitřní a vnější bezpečnosti a o vnějších vztazích EU. Následně se evropští státníci sešli ve formátu EU27 a řešili postup ve vyjednávání brexitu a podmínky kandidatury členských států na přesídlení unijních agentur z Velké Británie.

celý text zprávy

22. 6. 2017

Premiér Sobotka a dalších 16 evropských státníků vyzvali k většímu důrazu na digitální agendu na evropských summitech

Premiér Bohuslav Sobotka společně s představiteli dalších 16 členských států EU vyzval předsedu Evropské rady Donalda Tuska, aby byla digitální agenda opětovně potvrzena jako politická priorita EU. Téma, kterému se bude věnovat i červnová Evropská rada, je jedním z klíčových úkolů současné české vlády.

celý text zprávy

22. 6. 2017

Premiér Sobotka jednal v Brně s premiéry Rakouska Kernem a Slovenska Ficem o spolupráci v dopravě, Průmyslu 4.0 a vzdělávání a otázkách EU

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jednal ve čtvrtek 22. června 2017 v Brně s předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem a spolkovým kancléřem Rakouské republiky Christianem Kernem. Hlavním tématem druhého vrcholného setkání v takzvaném Slavkovském formátu bylo podrobné projednání pracovního plánu pro rok 2017, který obsahuje konkrétní spolupráci těchto tří sousedních zemí v oblasti dopravy, duálním vzdělávání, energetice, Průmyslu 4.0 a záležitostech EU.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Vláda schválila mandát pro premiéra na jednání Evropské rady

Vláda na schůzi ve středu 21. června 2017 schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na jednání Evropské rady, které se uskuteční ve čtvrtek a pátek 22. a 23. června v Bruselu. Lídři EU budou jednat o posilování bezpečnosti, dokončování vnitřního trhu, obchodní politice či migraci a reformě azylového systému. Na okraj jednání Evropské rady se uskuteční setkání ve formátu EU27 k otázkám souvisejícím s brexitem.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Premiér Sobotka uvedl do úřadu nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha

Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl ve středu 21. června 2017 do úřadu nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha, kterého předtím jmenoval na Pražském hradě do funkce prezident republiky. Stanislav Štech nahradí ve funkci Kateřinu Valachovou.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Vláda Bohuslava Sobotky schválila pomoc okolí průmyslové zóny Kvasiny

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky rozhodla na schůzi ve středu 21. června 2017 o finanční pomoci obcím v okolí strategické průmyslové zóny Kvasiny a Královéhradeckému kraji. Pomoc bude rozložena do následujících tří let a může podle možností státního rozpočtu dosáhnout až 16 miliard korun. Vláda také mimo jiné schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na zasedání Evropské rady v Bruselu, plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce a uložila orgánům státní správy používat od 1. července 2018 při zadávání veřejných zakázek Národní elektronický nástroj.

celý text zprávy

21. 6. 2017

Novým státním tajemníkem pro evropské záležitosti se stal Aleš Chmelař

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes představil nového státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře. Ten se ode dneška stává náměstkem pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády. Vedle role státního tajemníka pro evropské záležitosti bude Aleš Chmelař rovněž premiérským šerpou, který zastupuje českou vládu na přípravných jednáních v Bruselu.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 6748