Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 7071

11. 4. 2019

Vila Hany a Edvarda Benešových bude i letos o víkendech přístupná veřejnosti

Po loňském úspěchu s pravidelným víkendovými dny otevřených dveří zpřístupní i letos Úřad vlády ČR historicky i architektonicky cennou vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Poprvé po zimní přestávce si ji budou moci lidé prohlédnout od pátku do neděle 12.–14. dubna.

celý text zprávy

9. 4. 2019

Premiér Andrej Babiš navštívil Most, řešil nedostatek sociálních bytů i školek

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš dnes navštívil Ústecký kraj. Společně s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou v Mostě řešili s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem problémy, které tento region nejvíce trápí. Mezi diskutovaná témata patřil problém exekucí, bydlení a zneužívání dávek a příspěvků na bydlení či obchod s chudobou. Premiér se setkal i se zástupci mosteckých mateřských škol.

celý text zprávy

8. 4. 2019

Vláda řešila aukci kmitočtů pro sítě 5G

Vláda se na jednání v pondělí 8. dubna zabývala především kontrolními závěry Nejvyššího kontrolního úřadu. Schválila také vyplacení peněžních darů do zahraničí na péči o hroby českých vojáků, mandát pro premiéra na mimořádné zasedání Evropské rady v Bruselu k brexitu a projednala návrh na postup při aukci práv k radiovým kmitočtům z pásma 700 MHz, potřebných pro spuštění moderní mobilní sítě 5G.

celý text zprávy

3. 4. 2019

Úřad vlády ČR v roce 2019 zpřístupní veřejnosti historické paláce a vily

Úřad vlády ČR letos naváže na jubilejní rok 2018 a bude pokračovat v tradici zpřístupňování svých historických objektů. Zájemci budou mít možnost postupně navštívit veškeré objekty Úřadu vlády ČR, a to již od začátku dubna až do listopadu.

celý text zprávy

2. 4. 2019

Úřad vlády se již počtvrté připojil ke kampani Česko svítí modře

V noci z úterý 2. dubna na středu 3. dubna 2019 se Kramářova vila rozsvítila v modrých barvách. Úřad vlády ČR se tak připojil k celorepublikové kampani na podporu osob s poruchou autistického spektra Česko svítí modře.

celý text zprávy

2. 4. 2019

Hrzánský palác bude v sobotu 6. dubna poprvé v tomto roce přístupný veřejnosti

Obyvatelé i návštěvníci Prahy se mohou těšit na výjimečný zážitek. Úřad vlády ČR zpřístupní v sobotu 6. dubna Hrzánský palác, reprezentační prostory vlády v Praze na Hradčanech. Brány paláce budou veřejnosti otevřeny od 9.00 do 17.00 hodin. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.00 hodin.

celý text zprávy

2. 4. 2019

Premiér Andrej Babiš jednal s předsedou rakouské Národní Rady

V úterý 2. dubna 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou Národní Rady Parlamentu Rakouska Wolfgangem Sobotkou. Společně jednali o aktuálních evropských otázkách, dopravní infrastruktuře a vzájemné spolupráci.

celý text zprávy

1. 4. 2019

Průměrný důchod od ledna vzroste o 900 korun, vláda schválila příslušnou novelu zákona

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 1. dubna 2019 schválila návrh novely zákona o důchodovém pojištění, který umožní naplnit záměr kabinetu zvýšit od 1. ledna 2020 průměrný důchod o 900 korun měsíčně. Vláda schválila také návrh novely trestního zákoníku, která rozšiřuje možnosti udělování peněžitých trestů, a řešila také přípravu České republiky na české předsednictví v Radě EU v roce 2022.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 7071