Média centrum

Média centrum je k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět informace o činnosti vlády a premiéra z první ruky. Více…

Aktuálně [A] aktuálně

Na tiskové konferenci členové vlády shrnuli hlavní body posledního jednání kabinetu před vládními prázdninami, 27. července 2022.

27. 7. 2022

Vláda schválila návrh nového státního rozpočtu na letošní rok, premiér Fiala poděkoval všem, kteří v okolí Hřenska bojují s obřím požárem

Vláda Petra Fialy navrhne Poslanecké sněmovně navýšení schodku státního rozpočtu na letošní rok o 50 miliard korun v reakci především na mimořádné výdaje způsobené dopady ruské agrese na Ukrajině na českou ekonomiku. Na jednání ve středu 27. července 2022 se zabývala také situací v Českém Švýcarsku, kde hasiči s mezinárodní pomocí bojují s obřím požárem lesa v nepřístupném terénu.

Na tiskové konferenci po jednání vlády vystoupili předsedové a předsedkyně všech pěti koaličních stran, 20. července 2022.

20. 7. 2022

Vláda se zabývala modernizací Armády ČR, řešila i dopady možného přerušení dodávek plynu z Ruska

Česká republika zruší vyhlášený tendr na nákup nových bojových vozidel pěchoty pro Armádu ČR a namísto toho zvolí formu přímého vyjednávání s vládou Švédského království o dodávce vozidel firmy BAE Systems. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy na jednání ve středu 20. července 2022, které se uskutečnilo v prostorách Poslanecké sněmovny.

Fotogalerie [F] fotogalerie