Aktuálně

4. 1. 2012 16:55

Premiér: Chceme srozumitelně a přehledně přiblížit lidem to nejpodstatnější z reforem

Od ledna 2012 začínají platit reformní zákony v sociální oblasti, ve zdravotnictví i v daních. Přichystaná je důchodová reforma a průběžně se plní protikorupční opatření a další změny, které se dotknou všech občanů.

V rámci větší informovanosti o změnách a pro snazší orientaci ve vládních reformách funguje od začátku roku nová webová stránka www.reforma.cz, která shrnuje a popisuje schválené i plánované změny. Za první dny provozu stránka zaznamenala přes třicet tisíc zobrazení.

Pro zobrazení videa je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Nahrává se přehrávač videa ...

Od ledna 2012 začaly platit reformní zákony v sociální oblasti, ve zdravotnictví i v daních. Přichystaná je další etapa důchodové reformy a průběžně se plní protikorupční opatření a další změny, které se dotknou všech občanů. Chceme srozumitelně a přehledně přiblížit lidem to nejpodstatnější z reforem na jednom místě, proto byla spuštěna webová stránka www.reforma.cz,“ řekl na tiskové konferenci premiér Petr Nečas.

Na reformním webu je možné najít přehled hlavních změn a nejčastější otázky a odpovědi u důchodové reformy, reformy zdravotnictví, sociální reformy, daňové reformy a u protikorupčních opatřeních. Každá reformní stránka také obsahuje modelové situace, citace premiéra, ministrů a ekonomů k jednotlivým změnám a část zaměřenou na odborné informace o reformách.

Adresy jednotlivých reforem pro případné odkazování:
www.reforma.cz – úvodní stránka
duchodova.reforma.cz 
socialni.reforma.cz
zdravotni.reforma.cz
danova.reforma.cz
protikorupcni.reforma.cz

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie