Očekáváné události

12. 10. 2017 14:44

13. října 2017: Premiér Sobotka bude řešit dvojí kvalitu potravin na Spotřebitelském summitu v Bratislavě

Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupí v pátek 13. října 2017 v úvodním bloku Spotřebitelského summitu, který se koná v Bratislavě pod jeho záštitou a záštitou slovenského premiéra Roberta Fica. Na summit byli pozváni také předseda vlády Maďarska Viktor Orbán a předsedkyně vlády Polské republiky Beata Szydlová. Akce se zúčastní eurokomisařka Věra Jourová, která má na starosti ochranu spotřebitele, komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis a další hosté. Českou republiku bude kromě premiéra zastupovat i ministr zemědělství Marian Jurečka.

Logo: Spotřebitelský summit v Bratislavě Cílem Spotřebitelského summitu je diskuse o dalších konkrétních krocích v boji proti dvojí kvalitě potravin, které by měly být přijaty na evropské úrovni.

"Dvojí úroveň kvality potravin na společném trhu EU je nepřijatelná. Vláda, kterou vedu, se snaží tento problém intenzivně řešit. Naší dlouhodobou snahou je nalézt celoevropské legislativní řešení, které by ochránilo evropské spotřebitele. Jsem proto velmi rád, že Evropská komise už s námi spolupracuje na nalezení takové cesty, která povede k jedné kvalitě potravin pro všechny občany Evropské unie, a to té nejvyšší,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Česká vláda vítá, že Evropské komise vydala novou metodiku, která by měla umožnit lépe srovnávat kvalitu potravin a dodržování předpisů o ochraně spotřebitele napříč EU. Předseda vlády však chce otevřít diskusi o dalších potřebných krocích, především o revizi legislativy, konkrétně směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Předsedové vlád Visegrádské skupiny Spotřebitelský summit zahájí. Následně se na samostatném setkání budou věnovat tématu revize směrnice o vysílání pracovníků a koordinaci postupu v dalších agendách EU. V rámci summitu se pak premiéři V4 setkají s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a budou s ním jednat především o dalších krocích, které Donald Tusk připravuje v souvislosti se zlepšováním fungování EU pro občany i členské státy.

Program

10.00 – zahájení spotřebitelského summitu
následně – úvodní vystoupení předsedy vlády B. Sobotky a dalších předsedů vlád zemí V4
11.00 – jednání předsedů vlád zemí V4
12.20 – tisková konference předsedů vlád zemí V4
13.30 – neformální oběd předsedů vlád zemí V4 a předsedy ER Donalda Tuska

Kontakt pro média na místě

Martina Součková, Odbor komunikace Úřadu vlády ČR, +420 724 209 854

MgA. Martin Ayrer
mluvčí vlády, ředitel Odboru komunikace
Government Spokesperson and Director of Department of Communication

Úřad vlády České republiky | Office of the Government of the Czech Republic
nábřeží Edvarda Beneše 4
CZ -118 01  Praha 1
T:  +420 224 002 054
M: +420 602 135 517
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie