Pro média

Dokumenty 1 až 10 z 61

Expertní skupina: Cestou k dostupnosti konopí je přísně regulovaný trh

Praha, 20. 1. 2023 - Expertní pracovní skupině byl dnes na Úřadu vlády představen první návrh regulovaného trhu s konopím. Primárním cílem je zlepšení prevence rizik a škod a zlepšit možnosti kontroly.

celý text zprávy

Zítra bude jednat Expertní skupina k přípravě rámcového návrhu regulace trhu s konopím

Jednání se koná 20. ledna 2023 od 10 do 12:30 hodin. Po skončení jednání bude vydána tisková zpráva.

celý text zprávy

Drogové politiky by měly vzít v potaz lidská práva

Tisková zpráva, 16. 12. 2022 - Rada pro justici a vnitřní věci v prosinci 2022 schválila Závěry Rady na téma lidských práv v drogových politikách („Council Conclusios on Human rights-based approach in drug policies“).

celý text zprávy

Expertní skupina k legalizaci konopí: Jednáme o vytvoření tří principů regulace

Praha, 25. 11. 2022 - Z pověření premiéra Petra Fialy a koaliční K5 se dnes poprvé sešla expertní pracovní skupina pro přípravu rámcového návrhu k regulaci trhu s konopím. Do konce března 2023 by mohl vzniknout první návrh paragrafovaného znění zákona, který by umožnil samopěstování, vznik konopných klubů a stanovil model licencovaných výrobců, distributorů a prodejců.

celý text zprávy

Tisková zpráva a tiskový komentář po jednání RVKPP ke Zprávě o nelegálních drogách za rok 2022

Tiskový komentář po jednání Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí (RVKPP) ke Zprávě o nelegálních drogách za rok 2022 se konal v úterý 22. 11. 2022. Tisková zpráva je zveřejněna v Media centru na stránkách vlada.cz a na stránce Politika v oblasti závislostí.

celý text zprávy

Zprávu o nelegálních drogách v České republice 2022 schválila Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí

Praha, 22. 11. 2022 – Nelegální konopné látky v posledním roce užila desetina českých dospělých; většinou se nejedná o pravidelné a rizikové užívání. Navrhujeme změnu politiky kontroly konopí. Počet uživatelů s vyššími riziky (pervitin, opioidy) je dlouhodobě stabilní. Roste objem služeb poskytovaných těm, kdo nelegální drogy užívají rizikově.

celý text zprávy

Každé páté úmrtí v ČR mají na svědomí cigarety

Praha, 14. 11. 2022 - Tisková zpráva Národní linky pro odvykání k Mezinárodnímu nekuřáckému dni 2022.

celý text zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Brno, 21. 9. 2022 – Po dvou letech, kdy se národní konference konala on-line v souvislosti s pandemií Covid-19, uspořádal Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky opět prezenční Národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

celý text zprávy

Praha hostí národní protidrogové koordinátory EU. Téma je konopí.

Praha, 7. 9. 2022 – Vobořil: Demokratické státy se postupně vydávají cestou dekriminalizace uživatelů konopí. Stojí za tím přesvědčení, ale také vědecké důkazy.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 61